|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
8.4.2012 19:15:33   
nina26
Samo napred Jokice i Dugmence,navijamouser posted image

Opisite nam posle ovde vas FET znacice svim devojkama koje to o cekujeuser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu jokica 17)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
8.4.2012 21:48:22   
jokica 17
hvala nina!

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
11.9.2013 21:14:47   
dunja RR
Da li neko zna koliko se često ide na UZ u pripremi za FET?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jokica 17)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
6.12.2013 19:00:31   
Bavarija

Post je prebačen u temu Histeroskopija

Molim, koristite pretraživač.

< Poruku je uredio jole82 RR -- 6.12.2013 19:15:21 >

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
6.12.2014 15:41:44   
Maraj
Uf, ajde da ja malo dignem temu. Mene takodje ceka fet. Imam jedan zamrznut. Molim devojke koje su prosle fet da napisu svoja iskustva. Nema puno iskustva na ovoj temi...

(odgovor članu Bavarija)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
7.12.2014 11:05:06   
Sanjalica1980
Evo da se ja javim. Imala sam 4 fet-a i svaki je bio drugaciji.

Prvi fet u Genesisu je tekao ovako: prvo primolut nor (nisam sigurna koliko dana) onda smo cekali da dobijem pa je ubacen estrofem. Terapija: prednizon,siofor,euthyrox25mg,utrogestan i progesteron svaki treci dan.

Drugi fet u Genesisu nismo radili sa primolut nor tabletama ali je dat pregnil da pukne folikul. Ostatak terapije je isti.

Treci fet u Jevremovoj nije bilo kontraceptivnih tabletica vec su mi davali Suprefact skoro do transfera. Terapija prednizon,fragmin,utrogestan,siofor,euthyrox75mg.

Cetvrti fet u Jevremovoj ( uspesan ) nisam htela nista od pripreme vec smo isli skroz prirodno. Sacekali da folikul pukne i 5 dana nakon toga ubacena dva embriona. Od moje terapije sam imala : prednizon,fragmin,siofor,euthyrox 100mg,utrogestan i prenatalni vitamini. Kasnije u toku trudnoce korigovana i ukidana neka terapija.

Nadam se da sam bar malo pomogla.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
7.12.2014 11:09:26   
Maraj
Sanjalice hvala draga na postu. Dugo niko od zena nije pisao svoja iskustva sa FET-om. Kazi mi zasto si uzimala prednizon i fragmin jer imas trombofiliju ili antitela,

< Poruku je uredio Maraj -- 7.12.2014 11:10:21 >

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
7.12.2014 11:17:04   
Sanjalica1980
Nemam draga nijedan problem vec mi je to ubacila dr. Jelena kao nesto sto ne moze da odmogne ali moze da pomogne kod implantacije.

S' obzirom sto sam pre konsultacija sa njom imala vec jednu neuspesnu vto i dva feta ona je napravila terapiju na osnovu svih nalaza. Nema sta nisam radila.

Prednizon je ukinut cini mi se oko 8 nedelje i to postepeno a fragmin u 12 nedelji ali je zamenjen aspirinom.
Medjutim proverom d dimera u Betaniji su mi uveli fraxiparin u 23ned i ukinut ja nakon nedelje dana ali zamenjen cardiopirinom.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
8.12.2014 9:56:39   
LIDIJA STEVAN
Drage moje,evo i ja da se javim na temu FET-a.
Prvi Fet u Jevremovoj-zbog hiperstimulacije odlucili su se za Fet koji je odlozen 3 meseca od hiperstimulacije.Od th:primala sam suprafact injekcije 0,5 sc i estrofem 3x1 do Fet-a ,potom nastavila estrofem 3x1 i utrogestan 200mgx3 do bete.potom ukinuta th jer je beta bila0,5.
Drugi Fet u Jevremovoj.th;ista kao prethodni put (uz primolut nor pre ciklusa)beta nakon 14 dana 1 ,terapija ukinuta ;potom nakon 16 dana 70.potom nastupa krvarenje obilno ,beta 25 dan 25..dalje 28 dan 4.dr.kaze doslo do spontanog.Sve vreme sam krvarila 16 dan Fet-do 28 danaod Fet-a.Neuspelo.
Sad se pripremam za treci Fet u Jevremovoj iz prirodnog ciklusa,medjutim zaradila sam Ureaplasmu pa nikako da je izlecim od sepembra meseca..da li neko mozda zna jos neki lek prirodni za lecenje nje jer sam ispila brdo antibiotika ali se ona stalno vraca..nista mi nije jasno a ni doktorki..pozz
Nadam se da sam malo pomogla...
inace svaki put za Fet imala sam folikulometriju nekih 4-5 puta od 10 dansa CIKLUSA ,jer ja imam produzene cikluse na 32-34 dana i traju mi krvarenja 6-7 dana.(da dodam-uvek su mi vracali 2 smrzlica-blaste)
pozz i samo napred drage moje zenice koje su borbi za bebice...

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
22.12.2014 21:36:16   
Maraj
Lidijastevan ima li kakvih vesti kod tebe jesi li radila fet? Mislim da je za ureaplazmu najvaznija apstinencija

(odgovor članu LIDIJA STEVAN)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
3.1.2015 14:45:26   
Maraj
Evo i ja da se sada upisem. Juce 2dc bila sam na uz. Dr kaze da su se jajnici odmorili od stimulacije tako da cu izgleda ovaj ciklus raditi fet. Od terapije mi je rekla samo da ukljucim prednison zbog antitela i to je to. Koliko ste placale fet? Ja sam imala jedan za zamrzavanje i to sam platila 40 000. Ne znam, koliko se sad placa to vracanje? Inace, radim kod Ivanovica

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
3.1.2015 15:11:18   
dunja RR

Maraj, ja sam radila kod Ivanovića VTO preko države (vraćena dva embriona, trudnoća ali BO, pa kiretaža), ali su mi iz tog postupka ostala još dva embriona, zamrznuta 6. dan (jedan od njih je sada i moj sin). Nisam plaćala zamrzavanje, ali sam FET transfer platila 30.000 (čist prirodnjak bio, bez stimulacije za endometrijum).

Srećno draga user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 3.1.2015 15:12:33 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
3.1.2015 20:10:11   
Maraj
Hvala dunja. Nadam se tvom scenariju sa FET-omuser posted image
ja za sad uzimam prednizon pretpostaviljam da ce mi kod transvera ukljuciti i fragmin kako je i bilo u proslom postupku vto

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
3.1.2015 20:18:04   
sagitarius
Devojke,pripremam se za fet i značila bi mi svaka pomoć.Malo me buni sto sam ušla u postupak,a doktorka mi nikakve briseve nije tražila.Prva vto nije uspela,trombofilije mi nisu provedene.Sve mi to malo čudni,pa me zanima kakva su Vasa iskustva.Inače,Radiću kod Ivanovića,jer sam tu počela i tu su mi zamrznuti embrioni.Puno hvala za svaki info.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
4.1.2015 9:18:48   
Maraj
Jao sagitarius pa i ja cu isto kod Ivanovica user posted image mozda se i sretnemo tamo. Ni meni dr nije nista trazila. I mene to buni tj plasim se neuspeha. U vto sam uzimala pronison i fragmin zbog antitela i trombofilija. Sada mi dr nije nista trazila samo rekla pratimo O. A inace u vto mi pronison nije oborio antitela. Zato sam i mislila da ce me uputiti na neke nove pretrage ili da mi proneni lekove. Ja sam samo uzela pronison od drugog proizvodjaca tj uzela sam sada prednizon a ne pronison pa se nadam da ce mi on oboriti antitela... Kad ti radis, jer u ovom ciklusu?

(odgovor članu sagitarius)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
4.1.2015 9:25:07   
zece
A kakvi su to antitela sto ti imas

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
4.1.2015 9:45:19   
zece
Zasto se daje prednizon meni nitko nije davao

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
4.1.2015 10:00:20   
zece
Pronizon potacno zasto se daje

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
4.1.2015 10:23:47   
Maraj
Ja imam povisena antinuklearna antitela- 6,90 a treba a budu <1,5

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
4.1.2015 10:27:59   
Maraj
Inace imam i pai1 4g/4g trombofiliju pa zbog antitela i ove trombofilije hematolog mi je dao terapiju pronison 10mg i fragmin.
Iako mi vto nije uspela ja sam mislila da ce mi nesto korigovati terapiju al dr odma ulazi u fet. Ne znam koliko je to pametno... Valjda ce mi sada prednizon umanjiti antitela. Mislim da je meni to glavni razlog dosadasnjeg neuspeha-ta antitela

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
4.1.2015 10:58:20   
zece
ja to nemam ispitano ali kod mene je bilo blighted prvo posle biohemiska trudnoca

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
4.1.2015 11:03:17   
sagitarius
Ja sam prethodni ciklus bila na mikroginonu,pa kada je krenuo ciklus uključeno mi sedam injekcija dipherelina i estrogen.Desetog idemo da vidimo kakav je endometrijum.Kada mi nije uspela vto,ja sam se nadala da ce se provjeriti trombofilije,ali nisu.Kao razlog neuspjeha vto rečeno mi je da je zbog policisticnih jajnika koji su previše podigli estrogen.Sada se iskreno nadam da ce biti mirni,ali opet ne razumem zašto ne provjeravaju neke stvari.

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
3.2.2016 12:59:57   
ivannna
evo i mene na ovoj temi
juce sam bila kod dr,dala mi je da se bockam diferelin injekcijama i da pijem estrofem,i da dodjem za 10 dana da vidimo da li se endometrijum dovoljno zadebljao
kad sam je pitala da li treba da radim neke analize jer vto nije uspela,npr trombofilije ,antitela...rekla je da vec imam dete,iznela sam trudnocu do kraja tako da zbog toga nema potrebe!

ajde pisite iskustva,znacilo bi mi a i svim zenama koje ce tek raditi!

zanima me kako trebaposle da se ponasam,da li sve ide kao i posle vto?


(odgovor članu sagitarius)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
3.2.2016 14:15:43   
jess021
Ivana, ne slazem se bas sa tvojom dr jer trombofilije mogu biti stecene i urodjene, a ne mora biti nista od toga, nekad jednostavno vto ne uspe, iz nepoznatih razloga.
Sto se tice ponasanja, isto kao nakon vto, onako kako ti mislis da treba.
Srecno!!!

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
3.2.2016 19:01:57   
Maraj
O evo mene ovde....nakon godinu dana user posted image
dugujem vam nastavak price....
e pa moj fet je uspeo. Ovsj jedan smrzlic se primio. Trudnoca protekla fenomenalno. I moj bekan sada ima 4meseca.
Ponasala se normalno. Nisam samo dizala nista pretesko , niti se mnogo savijala. Setala sam svaki dan , za razliku od prve vto gde sam po nagovoru drugarice bila "prikovans za krevet".
Koristila sam celu trudnocu pronison i fragmin. Plus folnu kiselinu do 12 nedelje , kada sam krenula sa elevitom. Hematolog je rekao da je on ok posto ima dosta folne u sebi. Porodila sam se cr. Indikacije za cr jeste bils vto , lekovi koje sam koristila u trudnoci al i beba je bila karlicno.
inace svakih 6-8 nedelja sam radila krvnu sliku i d dimer zbog trombofilije. A i kod ginekologa sam isla na 6-8 nedelja. Jednom sam bila i na ehokardiografiji. To me je dr iz Doma zdravlja uputila zbog pronisona jer navodno moze uticati na srce bebe. Hvala Bogu sve je ok. Od polovine trudnoce sam radila i fetoplacentarmu i uteroplacentarnu cirkulaciju. To me je slao hematolog. Tu se vide protoci u pupcniku tj dal fragmin radi svoje. Takođe sam na mesec dana otprilike isla u Dnevnu bolnicu u Frontu
Tamo sam lezala od 7-15h i ispitali bi sve parametre.
Mislim da sam sve napisala...user posted image
uglavnom , uzivala sam u trudnoci.
Samo da jos jednom kazem da su fet embrioni najizdrzljiviji embriona i da je veliki procenat uspešnosti!!!!
Srecno drage!!!!

< Poruku je uredio Maraj -- 3.2.2016 19:12:05 >

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Retke bolesti deca češće nasleđuju od oca
Greške u očevoj DNK mogu biti uzročnici retkih bolesti kod dece, jer se upravo od očeva nasleđuje četiri puta više novih...
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here