|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
6.5.2017 22:44:23   
Maraj
Ivana kod goce se obicno dolazi 2.dan. moguce da ti je rekla da zoves cim dobijes a ne da dodjes taj isti dan user posted image

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
6.5.2017 23:08:24   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: ivannna

zavrsila sam mikroginon i jutros dobila,zovem ivanovice zakazali mi za sutra pregled
rekla sam im da mi je dr rekla da cim dobijem da dodjem ,sto sam ja razumela da dolazim vec 1.dan al su mi rekli da se dolazi 2.dan

secate li se posle mikroginona kada ste isli na prvi pregled, 1. ili 2.dc?



2. dan

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
10.5.2017 15:29:32   
ivannna
Bila sam 2.dana kod Goce
dala mi diferelin,estrofem i fraxi
sledece nedelje kontrola

zbog trombofilija (faktor V lejdan) cu morati celu trudnocu da se bockam,ne znam kako cu izdrzati,uopste nije lako,boliiii!!! user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
10.5.2017 20:59:44   
Ramona
Ivana srećno!! I ja ću tamo sledeće nedelje početi sa pripremom, nadam se user posted image

Samo da uspiješ, preživjećeš i boce. Kad počne stomak da raste, sve je lakše user posted image

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
13.5.2017 23:43:50   
Bebana17
Ivanna, ja se trenutno po drugi put bockam zbog iste trombofilije (druga trudnoca) i nekako se sve pregura. Meni je mnogo lakse da mi muz daje injekcije, jer me duplo vise boli kad ja sama moramda probodem kozu. Probaj muza da nahvatas za to i polako istiskuj tecnost da ne pravis modrice i cvorove.

(odgovor članu Ramona)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
14.5.2017 1:23:02   
dunja RR
Ivanna i ja sam se bockala celu trudnoću, tj i pre a i posle porođaja, ne sećam se koliko dugo ali oko 10 meseci sigurno. I u prvoj trudnoći koja nije bila ok isto, nekih 1,5 mesec.

Ali za razliku od Bebane, mene je najmanje bolelo kada sama sebe bockam, nekako sam podešavala, krenem (taknem) pa ako boli malo pomerim dok ne uđe lako igla. Ali nije puno bolelo ni kada mi mm daje, on ima iskustva jer je po struci veterinar, iako dugo ne radi taj posao.

Ja se nadam da ću opet imati prilike da se bockam, od jeseni user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
14.5.2017 13:25:27   
Bebana17
Dunja, onda da navijamo za novo bockanje s jeseni user posted image da Sava dobije društvance user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
14.5.2017 19:44:25   
17 joka
user posted image user posted image drugari za sve vas

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
14.5.2017 20:31:26   
jess021
Bebana, divno za trudnocu!
Dunja, samo napred!
Meni je, isto, najlakse bilo sama da se bockam.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
14.5.2017 23:01:42   
dunja RR
Bebanče, Joko, Jess user posted image user posted image


Mislim da nisam napisala, ali ja sam na kraju bila sva plava i u čvorovima od bockanja. Tj. odgovaralo mi je što se prelazi sa stomaka na ruke pa na noge, jer ja ne znam više gde bi se bockala da mora stalno u isti deo tela, više nije imalo gde :(

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
18.5.2017 13:21:32   
ivannna
evo da vam javim-bila sam jako srecna kad sam negde procitala da moze da se stavi malo leda na stomak pre bockanja i to sam nedelju dana i radila i stvarno je super,nista ne osetis i nista ne boli ali kad sam juce bila kod dr pitala sam sestru i rekla mi da ipak to ne radim jer taj deo ne treba da se hladi,blizu je i materica...smorila sam se ali kad sam se tog dala bockala i nije bilo toliko strasno,ili sam se ja vec navikla,kad mora mora!

mm nema sanse da me bocne jer on ne moze ni da me gleda dok to radim a i meni nekako lakse da kontrolisem sve,ako krene da boli stanem,sreca fraksiparina nema nesto puno pa se brzo zavrsi,a i ostane mi samo tackica,nema podliva ni modrica

pitala sam dr i rekla je da ne mora tacno u sat da se svaki dan daje,pa mi i to dosta olaksava da ne moram uvek u to vreme da trcim kuci,kaze moze i do 2h da se pomeri,jupiiii!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
19.5.2017 14:29:57   
ivannna
zanima me sta se desava sa nasim folikulima tokom meseca kad se radi fet?

i ako imas odnose par dana pre fet-a da li moze nesto da se desi-trudnoca? da li moze to da ometa postupak?

nije mi jasan diferelin,koja mu je uloga...bockala sam se prvih 7 dana,da ne utice mozda on na nase folikule?

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
20.5.2017 20:48:20   
Ramona
Diferelin služi da te ubaci u "mini menopauzu" , tj, da ne bude folikula tog meseca (tako ja razumela, čitala sam negde), tako da nema problema sa njima. A estrofem služi da se podebljava materica. Tako se "veštački" naprave najbolji uslovi.
Od 14 dana se broji broj dana starosti embriona, i na dan koji je zamrznut se vraća.

Nekad ( mislim da je Dunja tako prvi put radila), radi iz prirodnog ciklusa, bez estrofema, to je kad postoji normalna ovulacija, i onda se čeka da taj folikul pukne, i od tog dana se onda broji broj dana do vraćanja.

Odnosi mogu slobodno, jedini rizik su bakterije ...

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
25.5.2017 10:11:03   
ivannna
ramona-hvala ti za info

ja odradila fet u utorak,sada leskarim na odmoru

poslusala sam maraj kad mi je rekla da sledeci put obavezno budem na odmoru jer sam prosli put samo dan posle feta potrcala za autobusom kad sam krenula na posao

dobila sam pored utrogestana i boce progesterona,tako da sam ovaj ciklus bockala i ruke,stomak i guzu

(odgovor članu Ramona)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
25.5.2017 12:27:04   
dunja RR
Ivana, odmaraj i čivaj user posted image user posted image



Zar opet daju progesteron?

Meni onomad, preko skoro 4 godine, kod Feta (uspešnog) nisu davali, Bilja reče više se to ne radi. Ko će ih pohvatati.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
25.5.2017 21:27:58   
ivannna
dunja-meni proslog puta koji je bio pre godinu dana nisu dali te boce progesterona ,samo utrogestan ,ovo mi je 1.put da ga koristim na svaka 3 dana

danas sam zaboravila da popijem glukofaz oko 13 nego sam se setil2a tek u 19
pijem 2x750 XR
zna li neko da me posavetuje-da li posle tog u 19 h smem da uzmem jos jedan pred spavanje?
ne znam koliki razmak sme da bude izmedju dve tablete...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
25.5.2017 21:46:23   
17 joka
Ivana user posted image user posted image za veliku betu

nije strqsno sto si jednom preskocila lek, samo nastavi da ga oijes kao do sada i bice sve super

i ako imas neke obaveze i nisi kuci nosi lekice s sobom

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
7.6.2017 10:18:39   
ivannna
na zalost moj 2.fet nije uspeo user posted image

iako su embrioni bili ,kako je dr rekla lepi nista od bete.

u odnosu na prosli fet dosta stvari sam sredila,imala sam i terapiju za trombofilije ali ipak nista
razmisljam i o promeni dr...skupljam info pa cemo odluciti od septembra sta i kako dalje

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
7.6.2017 11:31:13   
dunja RR

Ivana žao mi je user posted image user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
7.6.2017 12:19:49   
emicaa
Ivana mnogo mi je zao user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
7.6.2017 12:21:10   
IvanaSK RR
Ivanna, zao mi je user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
7.6.2017 13:33:58   
Ana RR
Ivana, jako mi je žao..

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
28.3.2018 15:43:23   
nata11
Sta imate od terapije tokom FET-a?
Da li se prepisuje utrogestan posle ET kao i kod klasicnog IVF-a?

_____________________________





(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
28.3.2018 15:55:06   
dunja RR
Nato ja sam stvljala utrogestan i posle Feta, tu je sve isto.
Jedino što nisam primala ništa pre Feta, dr je smatrala da mi ne treba estrofem, jer je endometrijum odličan, pa smo radili iz prirodnjaka.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: FET(zamrznuti embrioni), ET
28.3.2018 16:01:22   
Maraj
Nato i ja samo utrogestan plus moja terapija fragmin i pronison.
Ja sam fet radila iz prirodnog ciklusa. Dr je samo ispratila kad mi je ovulacija, sacekali smo pucanje folikula i tad mi je vratila smrzlica.
Sve se to odigravalo u drugom ciklisu nakon neuspele vto

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here