Bela musaka (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


Maya21 -> Bela musaka (4.9.2011 19:07:28)

pisala sam juče da sam pravila pa evo i recepta [sm=smiley1.gif]

potrebno je:

4-5 krompira
1 šolja pirinča
1 manji karfiol
dve glavice luka (1 za dinstanje mesa 1 za podlogu)
oko 300g belog pilećeg mesa
1 pavlaka + 2 kašike za preliv
malo mleka
1 jaje
začini: vegeta, biber, so

Probariti karfiol i prodinstati na luku meso isečeno na kockice sitno. Kada je gotovo izgnječiti karfiol, dodati meso i pavlaku i pomešati.

U vatrostalnu posudu ređati luk isečen na sitno, pirinač, krompir isečen na kolutove, smesu od karfiola, mesa i pavlake, još jedan red krompira na kraju. Zaliti vodom u kojoj se bario karfiol, i peći na 200 stepeni oko 45min. Proveravati da li je krompir mekan. Pred sam kraj umutiti jedno jaje sa dve kašike pavlake i malo mleka, preliti preko musake i zapeći.


Nije mnogo komplikovano,ni skupo a ukusno je [sm=smiley1.gif] PRIJATNO!!!






smeskicTB -> RE: Bela musaka (4.9.2011 19:13:19)

Majoo, recept je fenomenalan! jedva cekam da probam![image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smajl.gif[/image]




Maya21 -> RE: Bela musaka (4.9.2011 19:17:15)

hvala! inače to je neka moja kombinacija, pravila sam od onoga što sam imala tad u kući [sm=smiley1.gif] super je ispalo i sad to često pravim [sm=smiley1.gif]




smeskicTB -> RE: Bela musaka (4.9.2011 19:33:33)

majo, a jesi li rpobala bez pirinca?
i da li pirinac probaris ili ga stavis pa nalijes sa malko vodice..kako se skuva? taj deo n isam ukacila..




Maya21 -> RE: Bela musaka (4.9.2011 20:57:37)

napisala sam da se zalije vodom u kojoj se bario karfiol, a ne mora, moze se dodati obicna voda. ja stavljam presan pirinac, samo ga potopim u vodu nekih 15min pre nego sto pocnem da pravim rucak [sm=smiley1.gif]




Nensi* -> RE: Bela musaka (4.9.2011 21:31:31)

Nije los recept,samo ja ne volim karfiol,kako bi bilo bez njega?




smeskicTB -> RE: Bela musaka (5.9.2011 8:50:50)

Majo, hvala ti! sada sam spremna za spremanje!




Stranica: [1]