Laserski Hecing (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


borac -> Laserski Hecing (12.9.2011 12:42:39)

Hečing je novi metod koji u izvesnim situacijama može poboljšati šanse za uspeh vantelesnog oplođenja. Posmatranjem zametaka u laboratoriji utvrđeno je da oni embrioni koji su okruženi tankim prirodnim omotačem imaju veći procenat usađivanja u sluzokožu materice. Tako se došlo na ideju o mikromanipulaciji koja je nazvana hečing. Na kojim principima se bazira hečing? Embrion koji se ubacuje u matericu uobičajenom tehnikom embriotransfera obavijen je omotačem. Da bi došlo do usađivanja u sluzokožu, zametak mora da izađe iz svog omotača, odnosno da se „izlegne” poput ptice iz jajeta. Priroda ponekad, učini ovaj omotač suviše debelim ili čvrstim, tako da ćelije koje su u ubrzanoj deobi, nemaju dovoljno energije da se probiju, te dolazi do odbacivanja. Rešenje za ovaj problem je hečing. Njime se istanjuje i probija omotač i olakšava oslobađanje embriona i njegovo naknadno usađivanje u sluzokožu. Metodi kojima se ovo postiže mogu biti: hemijski, mehanički i laserski. U poslednje vreme laserski je prihvaćen kao najpouzdaniji i obavlja se u svim velikim biološkim laboratorijama. Pouzdanost lasera u odnosu na druge metode je, pre svega, preciznost izvođenja, ali i brzina. Hečing se izvodi neposredno pre embriotransfera. Koristi se i na svežim, ali i na embrionima koji su bili zamrznuti. [image]http://www.jevremova.rs/images/sterilitet-7.jpg[/image] Hečing Statistike pokazuju da manje od 1% kvalitetnih embriona tokom ove mikromanipulacije pretrpi oštećenje koje ih učini nesposobnim za implantaciju. Pa ipak, to je osnovni razlog zašto se od hečinga taktički odustaje u onim situacijama kada postoji samo jedan embrion.
U praksi, hečing može da se koristi u svim slučajevima vantelesnog oplođenja. Međutim, iskustvo je pokazalo da je ovaj metod posebno koristan u sledećim situacijama:
a) poznije reproduktivne godine, odnosno kod pacijentkinja koje su starije od 37 godina;
b) pacijentkinje koje imaju povišen bazalni nivo folikulostimulirajućeg hormona (FSH), što govori o iscrpljenosti jajnika;
c) situacije kada se embrionalne ćelije sporije dele ili su fragmentisane
d) u slučajevima kada jajne ćelije imaju evidentno deblji i/ili čvršći omotač (zonu pelucida);
e) pacijentkinje koje su imale nekoliko neuspešnih pokušaja vantelesnog oplođenja (tri ili više embriotransfera koji se nisu završili začećem) Dosadašnji rezultati pokazuju da u svim navedenim situacijama hečing može da poveća šansu da dođe do trudnoće za 20%.......
Zanima me dali ste upoznati sa ovim,i dali to su radili kod vas i vasim ebrionima i u koji stadium su bili embrioni....kazu da je uspeh veci sa ovim.Kod mojih embriona koi su bili u stadim blastocista nisu uradili ovo,pa se sad pitam mozda zato i je bio neuspesan INV,iako ispunjavam uslov sgodinama,imam 37god.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley19.gif[/image]




nina26 -> RE: Laserski Hecing (12.9.2011 15:42:58)

Borac zanimljiva tema[sm=bravo.gif]

Meni nisu nista rekli za tu metodu, tj da li su je radili na mojim embrionima, bsa cu da pitam sledeci put.

E sad sto tebi nije uspelo, ili da li bi uspelo da su radili hecing, nemoj da bijes glavu, gledaj napred samo i kao sto ti i nick kaze bori se za [sm=duda.gif] [sm=smiley31.gif]

Ako ces raditi sledeci put, obavezno neka ti urade i hecing. Ne znam da li se to placa dodatno[sm=zmeden.gif]




Stranica: [1]