|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Skrining sluha
2.4.2012 13:38:40   
PoisonEve
JellK, ako si se porodila u Gradskoj bolnici onda sigurno jesi. Ali mora da ti pise na otpusnoj listi ukoliko su ga uradili.

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu JellK)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Skrining sluha
2.4.2012 14:31:06   
JellK
Porodila sam se u Frontu,pise u listi da je primio vakcine,uradjen test metabolizma,kad na kontrolu... i pise jos i ovo EHO - i nista vise (ne znam na sta se to odosi?!)
Na izlasku iz porodilista nam nista nisu rekli a bili smo i na prvoj kontroli?!

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Skrining sluha
2.4.2012 14:47:20   
Anoniman
Jellk, Front nema aparat za skrining sluha. Možeš da tražiš u dz uput za Višegradsku ili Gradsku bolnicu. Nama dala dr za Gradsku jer kaže da u Višegradskoj malo malo pa ne radi aparat. Al nam rekla da i pored uputa tražimo vezu jer može da se desi da nas vrate jer su aparati pri porodilištu a Nevena je rođena u drugom. Tako da sam ja to uradila privatno za 800 dinara, bez veze, cimanja, čekanja...

< Poruku je uredio gae_gr -- 2.4.2012 14:50:10 >

(odgovor članu JellK)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Skrining sluha
2.4.2012 17:33:15   
JellK
Hvala user posted image
ako moze jos i informacija iz prve ruke gde moze da se uradi privatno i da li ima veze sto imamo malo vise od mesec dana tj da li je mora da se radi u nekom odredjenom uzrastu?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Skrining sluha
2.4.2012 17:35:55   
Anoniman
Mi smo imali 3 meseca, tako da uzrast nije bitan. A mi smo radili u Čačku pa ne znam da ti kažem gde ovde možeš, ali probaj da izguglaš. Možda se javi neka mama koja zna.

(odgovor članu JellK)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Skrining sluha
2.4.2012 18:07:31   
JellK
Hvala user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Skrining sluha
14.8.2014 2:35:48   
dunja RR
Mi smo skrining sluha radili prošle nedelje u Olgi Dedijer jer nije radio aparat za skrining u porodilištu (Gradska bolnica).
Nismo prošli, obostrano. Rekoše da ne brinemo jer obično tako bude na prvom skriningu kod beba, Inače je bio jako nemiran, ali koliko sam shvatila to nije uticalo na rezultat. I naravno, mi se istripovali. Do tada sam bila sigurna da lepo čuje, budi se kada uđem u sobu ako pucne parket, otvorim orman i sl. Ali opet, sada nemam mira i nisam više sigurna da li stvarno čuje ili samo reaguje na jake zvukove. Sledeća kontrola u septembru i šta ako opet bude isto???

Vidim da dosta mama ni ne vodi bebe na skrining. Ali čitala sam da oštećenja sluha, ukoliko se otkriju do tri meseca starosti mogu prilično da se saniraju i zato želim opet da odemo. Ili da ga vodim privatno, ne znam ni sama ... mislim najverovatnije je sve ok, ali opet ..

< Poruku je uredio dunja RR -- 14.8.2014 2:38:25 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Skrining sluha
14.8.2014 5:52:34   
Misha i Ljisha
Dunja ja sam rekla da je nemoguce ne shvatiti da beba ne cuje. Ali stvarno je tako bar u nasem slucaju. Tacno ju je smirivala odredjena muzika, moj glas, trzala se na zvuk npr kasike o tanjir (redovno mi svasta ispadalo dok perem sudove). Ne brini sve je to u redu. Kod nas se ne radi taj pregled samo u slucaju da roditelji pomisle da nesto nije u redu.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Skrining sluha
14.8.2014 9:00:09   
branki*
dunja,kako ste radili skrining?onaj neki mali aparatic kojhi stave bebi u uvo,traje vrlo kratko,manje od minuta?ako je to,bozi su to radili sa nekih mesec dana u institutu za majku i dete,bilo je uredno..
kako niste prosli,sta su vam rekli?

< Poruku je uredio branki -- 14.8.2014 9:14:49 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Skrining sluha
14.8.2014 9:25:28   
mirkam
Kod nas se to radi u porodilistu..

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Skrining sluha
14.8.2014 11:09:06   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: branki

dunja,kako ste radili skrining?onaj neki mali aparatic kojhi stave bebi u uvo,traje vrlo kratko,manje od minuta?ako je to,bozi su to radili sa nekih mesec dana u institutu za majku i dete,bilo je uredno..
kako niste prosli,sta su vam rekli?


Jeste, tako smo radili, ali se Sava svo vreme jako trzao jer mu je smetalo to u uhu pa nije mogla lepo da mu stavi, stavljali smo ga i na sisu da ga smirimo ali džabe.
Na izveštaju treba da piše ili prošao ili nije prošao (zvuk).Dr. kaže da retko kome prođe iz prve jer bebe imaju dosta tečnosti u ušima, da li zaostale od porođaja ili iz nosića, tako nešto.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Skrining sluha
14.8.2014 11:21:03   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Dunja ja sam rekla da je nemoguce ne shvatiti da beba ne cuje. Ali stvarno je tako bar u nasem slucaju. Tacno ju je smirivala odredjena muzika, moj glas, trzala se na zvuk npr kasike o tanjir (redovno mi svasta ispadalo dok perem sudove). Ne brini sve je to u redu. Kod nas se ne radi taj pregled samo u slucaju da roditelji pomisle da nesto nije u redu.


Mi od starta slušamo dečije pesmice i delovalo mi je da reaguje. Juče smo kupili igračku koja svira (i vrti se) za krevetac, i deluje mi da ga muzika uspavljuje. Na jake zvuke reaguje, ali na njih reaguju i ljudi koji slabije čuju.. Kažu da se dete okreće prema glasu/zvuku, tek negde sa 5-6 meseci, sve pre toga su vizuelne reakcije, tako da to ne mogu da uzmema kao parametar.

I razmišljam, kada plače, uvek plače prvo polako pa pojačava, valjda čuje i svoj glas, zar ne?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Skrining sluha
14.8.2014 11:29:32   
branki*
da,mora da bude miran,boza je spavao kad su mu to radili.pa,cujes sta kazi i dr,bice sve ver u redu drugi put.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Skrining sluha
14.8.2014 12:39:42   
Peace*
Ovo nije baš direktno povezano, jer vi pričate o bebama, ali moja baka je recimo za oboje moje dece tvrdila da ne čuju dobro. Dokazivala mi je to tako što ih doziva kada se valjano zaigraju user posted image , pa krene od šaputanja do urlanja.

Elem, sad smo bili na moru sa prijateljima, i tamo upoznali još neki bračni par, sve u svemu, 6-oro dece uzrasta od 3-8god. Sproveli smo test.
- Luka zove te mama! - kaže mm.
Ništa.
Tako jedno 5-6x, sve glasnije.
Ništa.
Onda krajnje tiho:
- Luka, zove te mama! (ne okreće se, a onda nastavak rečenice) Mislim da hoće da ti kupi sladoled!
Istog momenta se okrenulo svo 6-oro dece i pogledalo u mene. user posted image

Naravno Dunja, ne mislim da to tvoj Sava radi, ali dobro je znati da deca selektivno čuju. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Skrining sluha
2.9.2014 11:50:24   
dunja RR
Bili opet danas na skriningu, dr. kaže da S sigurno nema neko duboko oštećene sluha, zvuk lepo prolazi, međutim, toliko je glasan S, ili se dere, ili cokće dok sisa i sl. tako da nema pravo da nam napiše napismeno da je sve skroz ok (zbog te pozadinske buke koja se vidi na skriningu), i zakazaše nam Bera test 18.9. Rekla je da se spremimo da i njega radimo bar 4-5 puta (tako kod većine beba, i uglavnom bude ok), jer se radi u snu, a on će se garant buditi. I takoo .. ali je rekla da ne brinemo, jer je verovatno sve ok.

Kaže da većina roditelja ne radi ovo što mi, ali obzirom da smo u 21. veku bolje da budemo mirni, nego da kasnije ne daj Bože saznamo (to su reči dr.) ...

< Poruku je uredio dunja RR -- 2.9.2014 12:19:10 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Skrining sluha
2.9.2014 11:53:25   
branki*
dunja,verovatno si zabrinuta,ali odradi i to i budete mirni,kad se vec tako pogodilo,sta ces.user posted image za savu.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Skrining sluha
2.9.2014 12:05:15   
Modessty
Dunja biće sve ok. Ali ako ćeš ti biti mirnija bolje odradi sve što možeš. Ljubac za malog drekavca user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Skrining sluha
19.9.2014 21:24:54   
dunja RR
Juče smo otišli da radimo Bera test, i ništa od toga, obrazloženje - uši pune cerumena, da stavljamo 3% hidrogen pa da dođemo opet za neke dve nedelje.
Treći pokušaj bezuspešan..

A obzirom da živimo na Bulevaru, S se trza i budi na svaki lavež, sirenu, tramvaj, pucketanje parketa i počinjem sebi smešno da izgledam sa ovim odlascima kod doktora ...

< Poruku je uredio dunja RR -- 19.9.2014 21:25:41 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Skrining sluha
19.9.2014 21:27:14   
dunja RR
Hoću reći, očigledno je da čuje, a ja zapela da mi to i dr. potvrdi, a ovim doktorima se očigledno ne radi .. a u bolnici nema žive duše ...

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Skrining sluha
19.9.2014 21:27:15   
Sanjica26 RR
Dunjice otidite tamo gde sam ti rekla.
Verujem ako se trza na razne zvuke onda je sve ok.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Skrining sluha
19.9.2014 21:27:19   
serpica

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Juče smo otišli da radimo Bera test, i ništa od toga, obrazloženje - uši pune cerumena, da stavljamo 3% hidrogen pa da dođemo opet za neke dve nedelje.
Treći pokušaj bezuspešan..

A obzirom da živimo na Bulevaru, S se trza i budi na svaki lavež, sirenu, tramvaj, pucketanje parketa i počinjem sebi smešno da izgledam sa ovim odlascima kod doktora ...




Dunjci mislim da ti drugi test i ne treba,sve je ok,ja sam se jedno vreme zabrinula jer moj Toma nije reagovao na neke jace zvuke,ustvari samo je cvrsto spavao,sad mislim da ga i zvuk sms-a probudi user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Skrining sluha
19.9.2014 21:27:58   
dunja RR
U pravu si Sanjice, dobro si me podsetila user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Skrining sluha
19.9.2014 21:29:29   
dunja RR
Šerpi, znam da čuje, ali eto, ja zapela, luda majka user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Skrining sluha
19.9.2014 21:32:26   
dijana1*
Dunjci ako se tako trzna onda je sigurno sve uredu. Ali ako ces ti biti mirnija onda odradi sta mislis da treba. Ljubi mi veliku momcinu user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Skrining sluha
19.9.2014 21:34:09   
17 joka
Dunjice, sve je to normalno,
znas i ti da je ok ali hoces da ti to potvrde user posted image

super je to sve videces

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here