RE: Prvi ciklus posle trudnoće (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Posle porođaja



Poruka


jance -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (20.2.2019 20:29:13)

Nebih ja uopste da pijem, pravi mi haos sa pritiskom. Inace moram neku hormonsku kontracepciju piti zbog prevencije endometrioze ali tu sam u pregovorima sa dr za spiralu umesto pilula ali to je vec za drugu temu. Ovo me sad smorilo u trenutku jer znam da tako ginekolozi lece neredovne cikluse a da budem iskrena ova moja trenutna drzavna dr bas i nije od onih najsavremenijih i najnacitanijih i cesto gura nesto samo zato sto eto, ne zna za bolje. Pa me to sve u krug smara. Mada eto, ako dobijem ponovo za vikend to ce biti tacno 21dan jelte 




vonavoj -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (20.2.2019 20:44:39)

Jance,to je sasvim normalno..evo ni meni se jos nije sredio ciklus. Moja dr i kaze da je dobro da se zena iscisti ako ne doji. Ja sam prvu imala odliv,isto posle 40 dana 




Sanidej -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (22.2.2019 21:36:17)

Dobih mesec i po nakon porodjaja, maler




Rosita -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (22.5.2019 16:37:25)

13.5 m posle. Danas. Zaprepastih se, kao da je prvi put.





Duškić -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (22.5.2019 21:58:41)


IZVORNA PORUKA: Rosita

13.5 m posle. Danas. Zaprepastih se, kao da je prvi put.






Cuti, super si ti.




Filadendronka -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (22.5.2019 22:27:49)


Jeste cudan taj osecaj kad prodje puno vremena. Bas me zanima kako ce biti ovaj put, nadam se makar sest meseci da nece. 
IZVORNA PORUKA: Rosita

13.5 m posle. Danas. Zaprepastih se, kao da je prvi put.








kamičak -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (22.5.2019 22:43:04)

Bas dugo nisi imala menstruaciju, sreca




Rosita -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (22.5.2019 22:48:31)

Nakon obe trudnoće isto sam prošla, prvi put oko 14 m, drugi 13.5, isto. Da, odmorila sam se.





dunja RR -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (1.7.2019 1:37:03)

Ja danas dobila, prvi put posle porođaja (4 meseca prošlo).
Doduše sada je krenuo pravi ciklus, imala sam u 2 navrata u prethodnih mesec i po neka mala krvuckanja, ali jako kratko je trajalo, tipa par sati, malo mrljanje.
I rozacea mi luduje na licu, kad god su krvarenja, pa i sada, sva budem u bubuljicama.




MimaKos -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (21.7.2019 10:20:34)

Oko 4,5 meseci posle porodjaja iako sam dojila do 13 meseci sa drugim, sa njom skoro 9 meseci nista, ni kap





mama ivane -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (23.10.2019 15:52:59)

Dobila danas drugi dan posle 6 ipo meseci od porodjaja i imam strasne glavobolje i malaksala mam sinoc sam imala temperaturu 38,5 pa mi se naglo spustila nna 35,0 , doktorka mi kaze da je to normalno i imam poprilican odliv od podne




Mirko Svirko -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (23.10.2019 19:45:43)

Kazu da kad dojis ne bi trebalo da dobijes. Ja sam krvarila 42 dana posle porodjaja. Posle toga dva meseca nisam dobila i onda sve redovno. 




Mirko Svirko -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (23.10.2019 19:47:40)

Zaboravila sam da napomen da sam dojila. I ciklusi mi i pre porodjaja nikad niau bili regulisani. Nekad sam imala i 2x mesecno pa onda nemam dva meseca. Sada se sve regulisalo i odprilike na 28-30 dana dobijem. 




mama ivane -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (23.10.2019 20:24:18)

Meni skoro mleko nestalo ima mleka samo uvece i to 50 ml (izmazam se pa zato vidim) sve sam pokusavala da povratim mleko ali nema zao mi je sto nemogu vise da dojim bebca za 5 dana puni 7 meseci😭 zato sam i dobila menstruaciju ( ako neko nesto zna pomagajte zene) 





kamičak -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (23.10.2019 20:51:44)

Mama Ivane, odlicna si, bebac vec jede cvrstu hranu i koliko god mleka da imas dovoljno je :)




bubulence -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (23.10.2019 22:01:08)



IZVORNA PORUKA: mama ivane

Meni skoro mleko nestalo ima mleka samo uvece i to 50 ml (izmazam se pa zato vidim) sve sam pokusavala da povratim mleko ali nema zao mi je sto nemogu vise da dojim bebca za 5 dana puni 7 meseci😭 zato sam i dobila menstruaciju ( ako neko nesto zna pomagajte zene) 





Ako izmuzes 50ml, znaci da bebac moze da izvuce bar 150ml.Posle treceg porodjaja, je ciklus dosao posle 2 meseca




bubulence -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (23.10.2019 22:02:05)



IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

Kazu da kad dojis ne bi trebalo da dobijes. Ja sam krvarila 42 dana posle porodjaja. Posle toga dva meseca nisam dobila i onda sve redovno. 




Ja ovo nisam cula. Sva 3x sam, dobila za vreme dojenja... 




Mirko Svirko -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (23.10.2019 22:09:00)

Tako su meni rekli, bubulence,da dok dojim nema menstruacije. Moja mama npr nije imala godinu dana.Moja drugarica nije imala 10meseci. 




Mirko Svirko -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (23.10.2019 22:13:27)

Mozda su ovo babske price.. Eto ja prenosim sta sam cula.Svaka zena je drugacija. Svaka ti cas_t za troje dece i tri porodjaja 😇😇😇




bubulence -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (23.10.2019 22:19:59)

Moguce je ali nije obavezno. kod mene je bilo 2 meseca, 7,5 meseci i sada opet 2 meseca.

Neke zene doje i 2 god, imamo jednu mamu na rr koja doji dete od 3+ godine... Zamisli da toliko dugo ne dobiju... 




Mirko Svirko -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (23.10.2019 23:40:12)

Pa realno zapitala bi se sta nije u redu.. Svaka cas_t za toliko dugooo dojenje. Ali tada je veliko dete,ali svako zna svoje..Moja komsika je do 4 god sina dojila. Al ne verujem da nije imala 4 god ciklus. Prosto mora da se desi to u telu kada jajna celija nije oplodjena. 




dejana007 -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (25.10.2019 22:47:41)

Osetih olakšanje. Dojim i evo 8 meseci nema ciklusa. Sa prvim sinom - iako dojila dobila nakon 4 meseca. sad se baš odužilo. Malo sam se zabrinula ali vidim da je ok. [sm=rozica.gif]




Tulip -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (29.11.2019 23:04:12)

Kako da znam da li je ovo sto imam vec nedelju dana  menstrualno krvarenje? Proslo je samo mesec i po od porodjaja, a dojim, mada ne bas uspesno tj uz dohranu nazalost(nadam se da cu moci da je izbacim) al trenutno je bebi neophodna ne dobija na tezini a ima zuticu jos uvek..

Nego, ovo krvarenje je nekako cudno..taman sto su prestale lohije bila sam na kontroli kod dr 40 dana od porodjaja i bilo je sve u savrsenom.redu na UZ . 5 dana nakon tog pregleda krece mi krvarenje sveza svetlo crvena krv..takva je i dalje nakon 7 dana ne lici uopste na menstrualnu a nemam ni one bolove..kad sam pisala dr ona je rekla da je verovatno menstruacija..ali meni je nekako ovo cudno..uz to poklopilo se da mi se od tog krvarenja i mleko smanjilo grudi vise nisu nabrekle i nekako nema dovoljno , beba vise ne sisa dugo kao nelada brzo krene da place a kad pritisnem grudi izadje kap dve.. 




vonavoj -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (29.11.2019 23:49:56)

Moguce da si dobila..ja sam isto dobila posle 5 nedelja od porodjaja...ali ja nisam dojila..Mleko se smanjuje kad dobijes,moguce je..i imala sam jako obilnu.




mama Jo -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (30.11.2019 9:01:28)

Meni se ro desilo 3 meseca posle porodjaja, slicno nesto. Uopste nisam znala da li sam dobila, ili sta je sad to, skroz sam bila zbunjena iako mi uopste nije licilo na menst. Kada sam otisla kod ginekologa rekla mi je da se se to racuna kao ciklus... Svaki taj oblik krvarenja se racuna. Najverovatnije je i kod tebe tako...
Sto se dojenja tice, moguce da u toku ciklusa beba slabije siki... probaj da ne odustajes.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 43 [44] 45   Sledeća stranica >   >>