|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Recepti za najmladje
24.3.2011 23:36:40   
jovicaa
daaaaaaaauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Recepti za najmladje
24.3.2011 23:37:29   
Jele
Bubo, ja sam zbog silnih nedoumica oko ishrane kupila knjigu Od prvog obroka do školske užine od dr Jasminke Komnenović - vodič kroz dečju ishranu - pomoći će ti

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Recepti za najmladje
24.3.2011 23:38:03   
madre
posto su rizine (lupamuser posted image )  pahuljice za uzrast od 4 meseca, na kutiji pise kako se pripremaju za bebe od 4 meseca, ali je nina malko mladja tako da ti napravi tu dozu, a ona neka pojede koliko zeli.
a ja sam davala kada se probudi mleko, dorucak-pahulice i svi ostali obroci mlekouser posted image s tim sto sam samo njih davala nekih 15-20 dana i tek onda pocela da uvodim povrce (prvo krompir, pa sargarepu).

< Poruku je uredio madre -- 24.3.2011 23:40:26 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Recepti za najmladje
24.3.2011 23:46:59   
Jele
Inače, ja sam pahuljice pirinčane davala oko 17h, pošto sam eto postupala kao u knjizi, a autorka kaže kasno popodne. Evo sad baš gledam šta je pisala, u 4. mesecu kasno popodne davati žitarice bez glutena, a od petog uvodi i pire od povrća... Kaže '' u drugoj polovini petog meseca (oko 3 nedelje nakon uvođenja žitarica) u dečiju ishranu treba uvesti pire od povrća. Preporučuje se prvo povrće blagog ukusa kao što su krompir i šargarepa, a potom bundeva, grašak, tikvice, karfiol, keleraba, kelj, blitva , spanać, brokoli....''

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Recepti za najmladje
24.3.2011 23:48:30   
Anoniman
Ne mogu da verujem da cu ovo da napisem: nemoj zuriti! Polako! Mala je! Za nju ce i kasika biti enigma!

(odgovor članu madre)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Recepti za najmladje
24.3.2011 23:51:01   
Anoniman
Moram da napisem, Marko je naucio da kaze BZZZZ u svaku punu kasiku koju mu prinesem ustima, i onda se smeje. Blago meni!

NM, ja moram da iskuvam dobro, zbog ove njegove alergije, ali me je inace to zanimalo, jer Luki to nisam radila...

(odgovor članu madre)
  Direktna veza do poruke: 81
   RE: Recepti za najmladje
24.3.2011 23:51:13   
Jele

IZVORNA PORUKA: Tash

Ne mogu da verujem da cu ovo da napisem: nemoj zuriti! Polako! Mala je! Za nju ce i kasika biti enigma!


Upravo tako, lepo napreduje, čemu žurba... a i pedijatri, svako peva svoju pesmu, jedni kreću od voća, drugi od povrća, treći od žitarica,....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Recepti za najmladje
24.3.2011 23:52:26   
Jele
Hmm, zašto mi se dupliraju poruke user posted image



< Poruku je uredio Jele -- 24.3.2011 23:53:13 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Recepti za najmladje
24.3.2011 23:53:49   
madre
pa, ja sam kada sam uvodila zitarice, one su mu bile dorucak. kada sam nekih 20ak dana kasnije pocela da uvodim povrce, povrce mu je bilo za dorucak, a zitarice za veceru ((oko 18h, a posle toga oko 21 naravno ponovo mlekce), a za nekih 15-20 dana sam uvela i voce, e tada mi je voce bilo za dorucak, povrce za rucak a zitarice za veceru, samo sam ispomerala. znaci sve ono sto sam mu novo uvodila novo islo je za dorucak. user posted image kakav post

< Poruku je uredio madre -- 24.3.2011 23:55:26 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Recepti za najmladje
24.3.2011 23:56:19   
Anoniman
Neću ni ja da grešim dušu jer nisam sigurna da mi je žena rekla da moram odmah od sutra da joj uvodim gustu hranu , ali pošto nam je kontrola tek 5.05. - do tada je žena sigurno mislila da ću uvesti bar pahuljice .
Inače , pisala sam u temi 3-6 meseci , nisam imala nameru da počinjem da joj dajem ništa sem mleka bar do 5og meseca ... A sad , evo , mozgam ...

Jele , gde mogu da kupim tu knjigu ?

< Poruku je uredio BubaMira -- 24.3.2011 23:57:04 >

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 85
   RE: Recepti za najmladje
24.3.2011 23:56:20   
madre
 
IZVORNA PORUKA: Tash

Ne mogu da verujem da cu ovo da napisem: nemoj zuriti! Polako! Mala je! Za nju ce i kasika biti enigma!

user posted image ni ja ne bih zurila!


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Recepti za najmladje
24.3.2011 23:57:02   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Jele


IZVORNA PORUKA: Tash

Ne mogu da verujem da cu ovo da napisem: nemoj zuriti! Polako! Mala je! Za nju ce i kasika biti enigma!


Upravo tako, lepo napreduje, čemu žurba... a i pedijatri, svako peva svoju pesmu, jedni kreću od voća, drugi od povrća, treći od žitarica,....


Samo se ne opterecuj! Odluci da je ovo sada igra za vas. Istrazujete kasiku. Ucite da gutate cvrstu hranu. Ti ucis kako da spremis. Usput lickate nove ukuse. A onda ces videti kako to sve ide i odluciti dal ces zaista da menjas obrok.
Ja se u principu slazem sa uvodjenjem sa 4 meseca jer mislim da bebe lakse prihvataju. Luka je sa 6 meseci jeo bez problema svo voce i povrce (ne bas svo, svo), 2 obroka je imao, a Marko pravi face, ispada mu iz usta, brljavi... Pojede on, ali mnogo losije nego Luka.

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 87
   RE: Recepti za najmladje
25.3.2011 13:45:31   
Jele

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Jele , gde mogu da kupim tu knjigu ?


Ne mogu baš tačno da se setim gde sam je uzela, mislim u knjižari na spensu, onoj kod ulaza kod bivšeg Makijata, ali nisam sigurna... Ali ne verujem da ju je teško naći

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Recepti za najmladje
25.3.2011 13:48:15   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Jele


IZVORNA PORUKA: BubaMira

Jele , gde mogu da kupim tu knjigu ?


Ne mogu baš tačno da se setim gde sam je uzela, mislim u knjižari na spensu, onoj kod ulaza kod bivšeg Makijata, ali nisam sigurna... Ali ne verujem da ju je teško naći


Da, ima u Solarisu na Spens-u, provereno.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Recepti za najmladje
26.3.2011 18:05:18   
Anoniman
Mama mi je kupila Tupperware plastično posuđe za koje svuda čujem samo reči hvale . Navodno , napravljeno je od neke super plastike koja je medicinski ultra mega giga bla bla , od nje se prave implantati i slično . Najviše sam se "primila" na posudu koja "sama" kuva na pari , i upravo sam je stavila na probu - pirinač sam stavila da se tandrlja u njoj . Javljam rezultate . Unače , kupili smo sve namenski zbog Nine .
Uz posudu sam dobila brošuru za spremanje klope na pari - uglavnom povrće za dečicu i još štošta .
Zanima me je l' imao neko iskustva s tim ?

Nek modovi prebace post negde ako misle da mu ovde nije mesto .

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: Recepti za najmladje
30.3.2011 23:12:49   
IVA 11
Recept za bebu, starosti 9 mjeseci:
Skuvati ribu i dodati brokoli, karfiol i spanac. Kad se skuva viljuskom izgnjeciti sve i u to dodati pavlaku i sve dobro promijesati!
Moj sin je ovo danas jeo i sve je slatko smakao!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Recepti za najmladje
15.4.2011 10:05:43   
New Mom
Bebi keks (za starije od 6.meseci)

Potrebno:
1 šolja brašna
1 šolja (suvih) pahuljica, tipa rižolino
3 kašike ulja
hladna voda

Pomešati brašno i pahuljice i sve to izgnječiti sa uljem. Dodavati postepeno vodu kod se ne dobije testo koje se ne lepi. Istanjti oklagijom. Mogu se uzeti modle u različitim oblicima (npr. kao životinjice) pa tako formirati keksiće. Peći u zagrejanoj rerni na 200 stepeni do 15 minuta (dok ne postanju svetlo smeđi).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Recepti za najmladje
15.4.2011 10:48:08   
Vika
IZVORNA PORUKA: New Mom

IZVORNA PORUKA: Jele


IZVORNA PORUKA: BubaMira

Jele , gde mogu da kupim tu knjigu ?



Ne mogu baš tačno da se set_im gde sam je uzela, mislim u knjižari na spensu, onoj kod ulaza kod bivšeg Makijata, ali nisam sigurna... Ali ne verujem da ju je teško naći


Da, ima u Solarisu na Spens-u, provereno.


Ima je i u Aksi u Bg-u, pa verujem i u NS-u

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Recepti za najmladje
15.4.2011 14:34:08   
gagana83
Mozete je i naruciti

KLIK

KLIK

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Recepti za najmladje
10.6.2011 11:11:08   
Anoniman
Iskreno ja ovako nama spremam ribu za post, pa sam tako spremila i Mihajlu

Priprema ribe za klince:

I posoliš blago ribu (da izvuče višak vode iz mesa, a i da ne bude baš bljutavo) pa uvaljaš u kukuruzni griz i pržiš na malo putera ili rafinisanom maslinovom ulju

II isto posoljenu ribu uvalaljaš u mešavinu brašna i aleve paprike (može integralno brašno, a Miša je jeo papriku od 6 meseci, tako da nisam imala problem sa mlevenom paprikom) i pržiš na isti način...

III posoljenu ribu staviš u vatrostalnu posudu u kojoj si prethodno izlila skuvan pirinač (ne znam da li stavljaš malo začina ili ne-peršun, praziluk, beli luk- to deca sve mogu u obliku začina od 7 meseci), poređaš ribu preko pirinča i zapečeš na 15-ak minuta

IV riblju čorbicu kuvam sa svom zeleni-paštrnjak, peršun, šargarepa, celer, cvekla, sve to skuvam, izblendiram, nadolijem koliko je potrebno vode, pred kraj ubacim naseckanu belu ribu na 20 minuta (stavim malecku kašičicu jabukovog sirćeta u čorbu da se riba ne raspadne), Miši odvadim blago začinjenu, nama začinim biberom, solju... Umrvi hleba u nju i extra ručak

P.S. uz pečenu ribu možeš da praviš kačamak, pirinač, varivo od blitve, krompir salatu,.... Full meni user posted image

Prijatno user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 95
   RE: Recepti za najmladje
10.6.2011 23:16:09   
Tea2
nina,hvala za ove recepte!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Recepti za najmladje
11.6.2011 19:52:52   
Anoniman
Nina user posted image

(odgovor članu Tea2)
  Direktna veza do poruke: 97
   RE: Recepti za najmladje
11.6.2011 20:01:46   
pepeljuga
IZVORNA PORUKA: Jele

Bubo, ja sam zbog silnih nedoumica oko ishrane kupila knjigu Od prvog obroka do školske užine od dr Jasminke Komnenović - vodič kroz dečju ishranu - pomoći će ti


Ja sam ovu kupila dok sam jos bila trudna user posted image


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Recepti za najmladje
11.6.2011 20:06:55   
mejvis
Ja ribu kuvam u mešavini mleka i vode pola pola. Posebno obarim povrće i sjedinim, tako mi baš lepo jede. 

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Recepti za najmladje
11.6.2011 22:46:41   
Tea2
varivo od blitve,
Nina,kako kuvas?

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here