|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Recepti za najmladje
12.6.2011 23:41:52   
Tea2
Kako kuvate varivo od blitve?

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Recepti za najmladje
12.6.2011 23:49:01   
pepeljuga
Mi smo bas danas dobili svezu blitvu iz baste tetke mm, pa cemo sutra to imati za rucak user posted image
Ja obarim blitvu i jede je sa krompirom, eventualno i sargarepicom, uz meso ili jaje.


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Recepti za najmladje
12.6.2011 23:59:32   
Anoniman
Nema me ceo vikend user posted image
VArivo od blitve pravim slično kao od spanaća - obarim blitvu u slanoj vodi, pa ili pomešam sa integralnim (a može i redovan) pirinčem ili samo umešam malo pavlake ili kiselog mleka, a možeš kao pepeljuga i sa malo drugog povrća, pa dobiješ malu ikebanu user posted image Važno da je puno vitamina

(odgovor članu pepeljuga)
  Direktna veza do poruke: 103
   RE: Recepti za najmladje
13.6.2011 0:18:03   
jovicaa
samo da vam kazem. stablo od blitve obavezno iskoristiti! ne skida se kao kod spanaca. mada ja ni kod spanaca ne skidam osim ako nije bas gadno

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Recepti za najmladje
12.7.2011 12:50:15   
ivaj
Evo par recepata sto ja spremam:

BELA CORBICA SA POVRCEM

Ubacite sta god imate od povrca sa komadicem mesa,najbolje juneceg da se kuva.Kad je kuvano,izvadite iz vode,iseckate na sto sitnije komadice ili ispasirate i vratite u vodu.Posebno umutite zumance sa pavlakom(moze i celo jaje ako je starije dete),pospete sa malo vode iz corbice,izmuckate i sve sipate u serpu.Prokuvate jos malo,ako treba posolite i to je to.

PRZENO ZUMANCE

ovo sam vec negde pisala ali da ponovim.
Na par kapi ulja proprzite zumance koje ste prethodno izmuckali sa malo mleka.Bude redje kao kasica pa po zelji ubacite u to izmrvljen hleb i malo pavlake.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Recepti za najmladje
27.7.2011 22:19:01   
Zvoncica77
Moje dete se danas razvalilo od rucka koji sam spremila po principu,iskoristiti ono sto se ima u frizideruuser posted image Ajd da podelim sa vama,mozda ce nekome koristiti.
Oprati mlade tikvice i paradajz.Iseci ih na tanke kolutove,tikvicu ne ljustiti.Redjati u vatrostalnu posudu red jednog,red drugog,ja sam vrlo malo solila jer mi generalno ne jedemo slano.Redjati tako dok se svo povrce ne utrosi.Onda zaliti sa soljicom vode i ulja.Staviti u rernu da se pece i pre kraj zaliti sa umucenom pavlakom i jajetom,vratiti u rernu da se jaje zapece.
Nije znao kolko mu je dosta,a i mama se lepo najela user posted image

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Recepti za najmladje
27.7.2011 22:26:01   
magde
mmmmmm...svidga mi se bogami i za mene tako dietalno odlicno a koliko peces sasvim malo jel da?

(odgovor članu Zvoncica77)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Recepti za najmladje
27.7.2011 22:29:12   
Zvoncica77
Pa izvadis i bocnes viljuskom,vidis da li je odmeklo i onako fino se ukrckalo.

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Recepti za najmladje
29.7.2011 13:21:29   
Zvoncica77
Danas na repertoaru imamo telecu corbicu,karfiol u besamelu i komadic kuvane teletine.Ako lepo pojede,mozda dobije kockicu zivotinjskog carstva user posted image

(odgovor članu Zvoncica77)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Recepti za najmladje
4.9.2011 12:38:50   
IVA 11
Slatki mix: Banana isjecena na kolutove, breskva na kockice, preko narendana kruska i sve to preliveno domacim sokom od grozdja, preukusno je. user posted image

(odgovor članu Zvoncica77)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Recepti za najmladje
27.9.2011 12:04:52   
Anoniman
Gledala sam jutros vodic za roditelje na studiu b i pravili su cuftice user posted image
mlevena junetina - oko 200gr
malo crnog luka
malo hleba umocenog u vodu i ocedjenog
jedno jaje
malo persuna
ne mogu da se setim da li su ubacili i mrvicu belog luka , posoliti po potrebi
Sve pomesati i oblikovati loptice uvaljati u brasno i ubaciti u prethodno skuvan paradajz sos
sos- u malo vode razmutiti 2-3 kasikice brasna , dodati u paradajz sok i kuvati ..
Kuvati zajedno sa lopticama oko 30min

Uzrast 12 meseci

Pravili su i argentinski cevap
mlevena junetina 200gr
malo crnog luka, malo belog luka,hleba, jedno jaje+1 zumance
umutiti belance pa provuci oblikovane cevapcice kroz to i prziti na teflonu bez ulja .. Uz to su pravili sos od pavlake,joguta i mirodjije , mozda su stavili i mrvu belog luka user posted image

(odgovor članu IVA 11)
  Direktna veza do poruke: 111
   RE: Recepti za najmladje
2.10.2011 10:31:18   
Ana RR
Ja sam od drugarice dobila mnogo dobru knjigu, zove se Od prvog obroka do školske užine KLIK, baš mi se dopada, pored toga što je sve lepo objašnjeno postoje i recepti user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Recepti za najmladje
2.10.2011 11:06:26   
pepeljuga
Ja imam tu knjigu, super je user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Recepti za najmladje
17.10.2011 22:53:25   
gagana83
Evo ideje za dorucak ili veceru.
Vecina dece voli testeninu pa ovako mozete da probate da im podvalite i povrceuser posted image

Skuvati makarone ili neku drugu testeninu (ja u Idei kupujem testeninu Borzal, neka firma iz Subotice je pravi, u obliku malih romboida). Na tiganju otopiti malo maslaca, dodati testeninu, dodati malo neutralne pavlake(moj favorit je Room Culinair, Kampina), ubaciti umuceno jaje i ostaviti jos malo na vatri. U to dodam skuvan brokoli, blitvu, tikvice....
Za 15ak minuta je gotovo.
Ovo je Unino omiljeno jelo.
Moze i bez jaja, bez povrca, sa kiselom pavlakom umesto neutralne...


< Poruku je uredio gagana83 -- 17.10.2011 22:57:06 >


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Recepti za najmladje
18.10.2011 10:51:51   
Anoniman
Lep receptuser posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 115
   RE: Recepti za najmladje
18.10.2011 13:04:41   
jovicaa
nikad do sad nisam davala testeninu aleksandru, mozda je vreme da pocnemuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Recepti za najmladje
18.10.2011 16:58:00   
dejana007

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ja sam od drugarice dobila mnogo dobru knjigu, zove se Od prvog obroka do školske užine KLIK, baš mi se dopada, pored toga što je sve lepo objašnjeno postoje i recepti user posted image



i ja imam tu knjigu jeste odlicna :) sad tacno znam koje povrce da spremam i kada :)

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Recepti za najmladje
4.11.2011 9:07:00   
Anoniman
Juce je jela ovo i pojela je mnoooogoo

  • KREM OD PILETINE I KROMPIRA
    Preuzeto iz knjige: "Baby's First Helpings" by Chris Casson Madden

  • 2 kašike putera ili margarina
  • 1 kašika integralnog brašna
  • 1/4 manje masnog mleka
  • 1/4 šolje piletine, kuvane, iseckane i izmiksirane
  • 1/4 pečen u ljusci i iseckan na kockice
  • 1 kašika rendanog ajdamera

    U tiganju na laganoj vatri istopite puter/margarin. Dodajte brašno, promešajte i onda nalijte mlekom pa kuvajte dok ne dobijete glatku masu. KUvajte dok ne počne da se zgzšnjava tada dodajte piletinu i krompir. Kuvajte 2 - 3 minuta nakon što proključa, neprestano mešajte da ne uhvati za dno. Sipajte u porciju i pospite rendanim kačkavaljem.

    Ovo jelo se brzo priprema a beba će lako svariti ovakav obrok. 



    (odgovor članu dejana007)
  •   Direktna veza do poruke: 118
       RE: Recepti za najmladje
    4.11.2011 19:21:38   
    Vika
    Ribizla, dobar recept samo ja ne bih nikako margarin ni nama matorima. Izuzetno je štetan i loš

    (odgovor članu Anoniman)
    Direktna veza do poruke: 119
       RE: Recepti za najmladje
    4.11.2011 19:25:35   
    dejana007

    IZVORNA PORUKA: Vika

    Ribizla, dobar recept samo ja ne bih nikako margarin ni nama matorima. Izuzetno je štetan i loš



    potpisujem, margarin nikako. mnaslinovo ulje extra virgin ili eventualno buter.

    _____________________________

    Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
    A preporodila se kad sam Luku rodila :)

    (odgovor članu Vika)
    Direktna veza do poruke: 120
       RE: Recepti za najmladje
    4.11.2011 19:48:26   
    mikica sa
    nama je dr danas rekao da mu pocnem davati paradajz. ima li neko neku ideju kako da to izvedem? kuvani, sirov? da, i rekao je da ne miksam sve nego da mu nekad nesto i viljuskom izgnjecim jer onda se on navikne da jede samo strogo kasasto a to nije ok.

    _____________________________

    rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

    (odgovor članu dejana007)
    Direktna veza do poruke: 121
       RE: Recepti za najmladje
    4.11.2011 19:50:00   
    dejana007

    IZVORNA PORUKA: mikica sa

    nama je dr danas rekao da mu pocnem davati paradajz. ima li neko neku ideju kako da to izvedem? kuvani, sirov? da, i rekao je da ne miksam sve nego da mu nekad nesto i viljuskom izgnjecim jer onda se on navikne da jede samo strogo kasasto a to nije ok.


    paradajz u sedmom mesecu? ili 3 god? user posted image

    _____________________________

    Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
    A preporodila se kad sam Luku rodila :)

    (odgovor članu mikica sa)
    Direktna veza do poruke: 122
       RE: Recepti za najmladje
    4.11.2011 19:51:09   
    mikica sa
    njemu ce sutra biti tacno 7 mjeseci user posted image

    _____________________________

    rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

    (odgovor članu dejana007)
    Direktna veza do poruke: 123
       RE: Recepti za najmladje
    4.11.2011 19:58:04   
    mikica sa
    evo, sad ovo nadjoh na internetu:







    242009




    Sok i kašica od paradajza




    user posted image Potrebno: 1 zreo paradjz, 1 kafena kašičica žutog šećera
    Opran, zreo paradajz oljuštiti, izrendati i procediti kroz gazu. Pošećeriti i promešati. Detetu dati čist sok ili razblažen prokuvanom i ohladjenom vodom.

    Mlečna krem - čorba










    user posted image Potrebno: 1 manji krompir, 1 manja šargarepa, 150ml mleka
    Opran i očišćen krompir i šargarepu iseckati i kuvati u malo vode u poklopljenoj posudi. Ocedjeno povrće ispasirati, dodati mu mleko i ponovo prokuvati. Davati detetu u vidu redje kaše.

    < Poruku je uredio mikica sa -- 4.11.2011 20:01:03 >


    _____________________________

    rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

    (odgovor članu mikica sa)
    Direktna veza do poruke: 124
       RE: Recepti za najmladje
    4.11.2011 20:09:39   
    dejana007
    eto nisam znala da sme to povrce. hvala :)))

    _____________________________

    Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
    A preporodila se kad sam Luku rodila :)

    (odgovor članu mikica sa)
    Direktna veza do poruke: 125
    Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
    Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
    Idi na:







    Hajde da stvaramo uspomene sa Lilly Junior...
    Uzbuđenje je u vazduhu - Lilly Junior Radosnica je stigla!
    Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
    Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



    image
    Aleksandra*
    Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
    Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
    image

    Anketa

    Да сазнате...
    пеперутка16

    ...да носите тројке, шта бисте радили?

    Click Here