RE: Brazilsko feniranje (keratin) (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Lepota i moda



Poruka


Suncicabg -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (15.3.2012 1:14:21)

I da....rekli su mi da kosu perem nekim biljnim samponom koji nema nekakvih sulfata, ako sam dobro razumela. I to ima da se kupi kod njih ali mi je delovalo malo skupo (750 din)




Lu -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (15.3.2012 6:37:23)

IZVORNA PORUKA: Tash

Nema draga održavanja nakon tretmana. Opereš, osušiš i gotovo. Kako vreme odmiče, možda ćeš pri feniranju morati provući malo četku kroz kosu. Možeš je uvijati, možeš je farbati. 


Pa nadala sam se da nema feniranja pošto se ja ni sad ne feniram jer to nikako ne volim[sm=smiley36.gif]
Mene kad frizerka ošiša, tj. odsiječe vrhove i krene sa fenom ja kažem NE ja to ne podnosim[sm=smiley36.gif], više doduše i ne pokušavam jer zna da ne volim a i farbam se sama jer ja izgleda baš imam nešto protiv frizerskih salona, ne volim se zadržavati u njima, ko da nisam žensko[sm=smiley5.gif]
Znači ništa posebno, super[sm=smiley1.gif]
Sunčice koliko si ti platila tretman ako nije tajna?




Anoniman -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (15.3.2012 6:59:29)

Ni ja ne volim frizera.
Moje dve koleginice su stavljale negde u okt\nov. Jedna ima tanku kosu, ona je sada ponovila keratin. Ova druga ima gustu i talasastu kosu, ona jos uvek nije ponavljala, kosa joj je ravna, lepa, extra. Ni jedna se ne fenira kad kod kuce peru kosu. Feniraju se u salonima ako hoce da nemaju ravnu kosu.
ova sa tankom kosom ima duzinu do lopatica, ali stepenasto, i zaista malo kose, njoj frizer radi drugarski za 40eur. Ova druga ima piuuno kose, duzinu koji cm kracu od prve koleginice ali nije toliko stepenasto, njoj uzima 65eur.




Lu -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (15.3.2012 8:29:50)

Pa tu je to kao i kod nas, mislim cijene.
Indy me isprepadala sa onih 400 eureka[sm=smiley36.gif]
Mada znala sam da ovdje ne može biti toliko, moja rodica u Austriji šišanje i farbanje plati 100 eura, zato kad dođe ovdje ne izlazi iz salona i ponese brdo farbi pa je neko farba u kući.




daca77 -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (15.3.2012 8:31:42)

Kod vas ovo dodje i povoljno...kod mene u Nisu, to kosta oko 10.000 din., a kosa mi ne doseze do lopatica[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Anoniman -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (15.3.2012 8:31:58)

Jel to moze u trudnoci da se stavlja ?




indy_25 -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (15.3.2012 8:35:09)


IZVORNA PORUKA: Suncicabg

I da....rekli su mi da kosu perem nekim biljnim samponom koji nema nekakvih sulfata, ako sam dobro razumela. I to ima da se kupi kod njih ali mi je delovalo malo skupo (750 din)


Suncice kupi sampon jonson en jonson baby on nema sulfata u sebi. Mozrs bilo koji da kupis pise ti na etiketi free sulfat.




Suncicabg -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (15.3.2012 9:44:22)

Hvala Indy :) ja sam inace platila ispravljanje preko onih sajtova sa popustima 2300+700 feniranje




indy_25 -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (15.3.2012 10:02:57)

Ja jedva cekam svoj preparat. Prijateljica mi je frizerka i ona ce mi ga nanijeti na kosu iako nije nikad to radila. Samo se nadam da necu ostati celava [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]. Ali moram ja to probati pa taman da je g....




tanjica85 -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (15.3.2012 10:47:43)

jesi zadovoljna?




Suncicabg -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (15.3.2012 12:31:13)


IZVORNA PORUKA: tanjica85

jesi zadovoljna?
za sada da, ali ipak cu moci da kazem tek kad sama operem i osusim kosu da li je to to :)




viking -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (15.3.2012 12:38:23)

E, žene, znate li da li se taj preparat vremenom skroz ispira ili kako? Konkretno, ako vam je kovrdžava kosa, i kad posle 6 meseci naraste, da li vam kod korena bude kovrdžavo a krajevi ravni ili...? Glupo je pitanje, ali ajde, nije mi prvi put :)




Anoniman -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (15.3.2012 13:00:28)

Mislim da krajevi ostaju ravni.




viking -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (15.3.2012 13:02:35)

Eh, onda mi se ne sviđa :) To znači da ako stavim to na kosu, "zaklala" sam se za naredne tri godine, dok mi ne izraste cela kosa ponovo. Mnogo mi je to.




minavb -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (15.3.2012 13:03:10)

Mislim i da mora da se ponavlja na par meseci.




viking -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (15.3.2012 13:56:43)

Nije problem obnavljanje dok želim da mi kosa bude ravna, ali šta se dešava kad odlučim da više neću? To me brine :)




lesica -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (15.3.2012 14:04:46)

Onda odes i stavis minival.[sm=smiley36.gif]
Salim se naravno,ali ja mislim da je ovo isti princip kao kod minivala-tj hemijski proces ispravljanja/ uvijanja kose. Ono sto je tretirano hemikalijom nece samo od sebe da se vrati u prvobitno stanje. Smanjice se i isprati koncenracija hemije ali opet to nije to.




PoisonEve -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (15.3.2012 14:10:02)

Da, tako je i meni objasnila frizerka, isti proces ko kod mini-vala. A ja kakva sam pozelela bih da vratim kovrdze nakon max pet dana[sm=smiley36.gif]
Jedino sto mi se ne dopada jer da se gustina kose drasticno izgubi, a meni se nikada nije svidjalo kad mi frizer slepi kosu[sm=smiley24.gif]




Suncicabg -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (16.3.2012 0:24:58)

Ja sam skapirala da se to nakon 4 meseca, ispere iz kose skroz [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Anoniman -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (16.3.2012 10:16:56)

IZVORNA PORUKA: viking RR

Nije problem obnavljanje dok želim da mi kosa bude ravna, ali šta se dešava kad odlučim da više neću? To me brine :)


Evo pitam kovrdžavu koleginicu, kaže "Ne znam, nisam pitala, neću da bude više kovrdžava!" [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Sad ću da vidim da nazovu frizera koji im je to stavljao i da ga pitaju pa ću vam reći.




viking -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (16.3.2012 10:20:51)

Hvala Taške :)




Anoniman -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (16.3.2012 10:22:03)

Kaže druga koleginica da joj je frizer rekao da se to spere.
Npr, njena sestra ima afro lokne, i njoj se kosa vratila na normalu posle mesec dana, prosto je bila jednako kovrdžava.
Verovatno zavisi od stepena kovrdžavosti i kvaliteta kose.




Suncicabg -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (16.3.2012 19:35:23)

Nigde ne mogu da nadjem sampon bez sulfata [sm=smiley13.gif]




indy_25 -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (16.3.2012 22:00:31)

Suncice ma mora da ima negdje vidi na baby samponima. Vec sam ti napisala da jhonson and jonson imaju takav sampon. To ti je onaj poznati baby sampon sigurno ga ima u vecim trznim centrima. Stavicu ti link sad pisem s mobitela pa ne mogu.




Suncicabg -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (17.3.2012 0:26:05)

Nasla sam u DM-u Babylove se zove, za bebe je, ali pise da ga mogu koristiti i odrasli svakodnevno.Kosta oko 200 din




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>