RE: Brazilsko feniranje (keratin) (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Lepota i moda



Poruka


*Alexx* -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (19.4.2012 10:51:19)

Zanimljivo mi je kako bismo mi, sa ravnom kosom, volele kovrdžavu, a žene sa kovrdžavom - ravnu. [sm=smiley36.gif]




Suncicabg -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (19.4.2012 10:55:48)

IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Zanimljivo mi je kako bismo mi, sa ravnom kosom, volele kovrdžavu, a žene sa kovrdžavom - ravnu. [sm=smiley36.gif]


100% tacno [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




branki* -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (19.4.2012 14:10:05)


IZVORNA PORUKA: tanjica85

frizerka nem pojma da radi. Trebalo bi da joj bude ravno kao staklo, sa puno sjaja

pa,tako i ja mislim.




ica82 -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (21.4.2012 23:14:17)

Isla jutros, super izgleda, glatka ravna, sad 3 dana mucenja da se ne vezuje [sm=smiley36.gif]

Sto se postupka tice identican kao u onom noname salonu sto sam prvi put isla, isto su me oci pekle...




branki* -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (22.4.2012 11:29:36)

ico,a kakva je tvoja prirodna kosa?




vukosava -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (22.4.2012 15:18:04)


IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Zanimljivo mi je kako bismo mi, sa ravnom kosom, volele kovrdžavu, a žene sa kovrdžavom - ravnu. [sm=smiley36.gif]


Jeste, tudje sladje. Ja sam resila da to nastavljam jer sam citala ovde da to rade sa formaldehidom (kako se vec zove nemam pojma) za koji tvrde da je kancerogen. Neka havala, bolje talasi i chupa nego kancer...




minavb -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (22.4.2012 15:24:02)

Jbg, ako od necega mora da se cikne, pa onda bolje od lepote.[sm=smiley1.gif]




vukosava -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (22.4.2012 15:27:12)

E sad da li je pracenje trenda isto sto i lepota to je relativno. Ako je neko gabora nece joj pomoci ni najispeglanija kosa na planeti...




Snelle -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (22.4.2012 22:14:46)


IZVORNA PORUKA: ica82

Isla jutros, super izgleda, glatka ravna, sad 3 dana mucenja da se ne vezuje [sm=smiley36.gif]

Sto se postupka tice identican kao u onom noname salonu sto sam prvi put isla, isto su me oci pekle...


A gde je pp? [sm=smiley36.gif]




ica82 -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (22.4.2012 22:57:23)


IZVORNA PORUKA: branki

ico,a kakva je tvoja prirodna kosa?

Kovrdzava i dosta suva, cupava. Svidja se meni i leti kad je ostavim tako cupavu, ali to zahteva svakodnevno pranje, ipak mi je ovako mnooogo lepse.

Za folmaldehid nemam pojma, dosta sam na tu temu citala, koliko sam ja uspela da pronadjem da je to mala kolicina isparenja i da je mnogo stetnije za frizere koji urade ko zna koliko tretmana u toku dana, nego za nas koji se u tom trenutku tu zadesimo [sm=smiley36.gif] Jbg i meni je dosta trebalo da odlucim, bas sam i ovde pitala da li neko zna nesto vise na tu temu. Frizerka koja je meni radila je dosta poznata, prati stalno seminare...a mazala je bez rukavica. Cinjenica je da se kod nas za mnoge stvari prospe prica da su kancerogene, jednostavno nisam pametna




minavb -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (23.4.2012 8:41:26)

BEograđanke, u salonu u kom radim nokte je trenutno popust na keratin, pa javite mi se da vam kažem o čemu se radi.




Lu -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (23.4.2012 9:47:44)

IZVORNA PORUKA: vukosava


IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Zanimljivo mi je kako bismo mi, sa ravnom kosom, volele kovrdžavu, a žene sa kovrdžavom - ravnu. [sm=smiley36.gif]


Jeste, tudje sladje. Ja sam resila da to nastavljam jer sam citala ovde da to rade sa formaldehidom (kako se vec zove nemam pojma) za koji tvrde da je kancerogen. Neka havala, bolje talasi i chupa nego kancer...

Ja imam ravnu i hoću još ravniju[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Što se tiče preparata valjda se svako raspita šta mu se stavlja na glavu, bar ja jesam[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Lu -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (24.4.2012 8:46:52)

BIOESCOVA preparat s kojim će meni raditi brazilsko feniranje, takođe je opisan cjelokupan proces nanošenja[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




minavb -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (24.4.2012 9:01:27)

Jel hoćeš da nam okačiš slike da vidimo kako je ispalo? Moja kosa je kratka, ali kad poraste značilo bi mi da ne moram stalno da se feniram. MEđutim, osim što ne želim da gorim kosu, volela bih tu i tamo da napravim i neku krupnu loknu.




Lu -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (24.4.2012 9:03:21)

Naravno staviću slike kad uradim[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




minavb -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (24.4.2012 9:03:49)

Kad ideš?[sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (24.4.2012 10:33:37)

lu, slikaj pre i posle. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Snelle -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (5.5.2012 13:27:00)

Ja sam radila ispravljanje u četvrtak. Šta znam, ravna jeste, i glatka, ali ne nešto spešl nežna i meka. Videću kakva će situacija biti posle prvog pranja. Nego, kojim šamponom vi perete kosu? Znam da treba bez sulfata, ali ne bih da eksperimentišem, treba mi dobar i pouzdan.




Suncicabg -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (5.5.2012 18:13:15)

baby love iz DM-a, a mislim da je nedavno i Biomelem izbacio sampone bez sulfata




Anoniman -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (5.5.2012 22:21:51)

Da li sulfati u šamponu generalno štete kosi ili to ima veze samo sa keratinom?




indy_25 -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (5.5.2012 22:24:19)

Pa vjerovatno da steti, ja kad sam isla traziti sampon isla sam u jednu Bio prodavnicu i tamo su mi rekli da ovaj sampon bez sulfata ne steti kosu, a ja im nisam rekla da mi je potrebno zbog keratina. Meni je jos uvijek sjajna i meka kosa ali ne toliko ravna kao u pocetku.




snješka -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (7.5.2012 18:50:12)

Ja uradila danas. Izgleda mi isto kao kad se isfeniram, ništa mekša i sjajnija, potpuno ista. E vidjećemo poslije prvog pranja kako će se ponašati. [sm=smiley1.gif]
A sulfati su soli pa mi nekako logično da nanose određenu štetu kosi.




viking -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (7.5.2012 18:53:37)

Biomelem ima ok sampone, ja sam ih koristila iako nisam ispravljala kosu i zadovoljna sam, navodno su prirodni. A i kupujmo domace :-)


IZVORNA PORUKA: Snelle

Ja sam radila ispravljanje u četvrtak. Šta znam, ravna jeste, i glatka, ali ne nešto spešl nežna i meka. Videću kakva će situacija biti posle prvog pranja. Nego, kojim šamponom vi perete kosu? Znam da treba bez sulfata, ali ne bih da eksperimentišem, treba mi dobar i pouzdan.





indy_25 -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (7.5.2012 18:58:36)

Snjeska jel ti bilo dovoljno ono sto sam ti poslala mozda ti nije bilo dovoljno ipak [sm=zmeden.gif]




snješka -> RE: Brazilsko feniranje (keratin) (7.5.2012 19:14:13)

Indi, da ti se još jednom zahvalim. [sm=smiley1.gif] Bilo je knap, falilo je još mrvica samo, nekih 5 ml, ali to sam nekako navukla iz flašice, isjekla je pa je "olizala" [sm=smiley36.gif]. Taman.
A kupila sam baby love šampon i averde balzam, oboje bez silikona i bez sulfata. Gledala sam onaj Swarckopf BC šampon i balzam, ali mi nešto preskupi.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>