|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  83 84 [85] 86 87   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
28.1.2017 11:29:52   
Stajshi
Bar neko? Molim vas? user posted image

(odgovor članu Stajshi)
Direktna veza do poruke: 2101
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
29.1.2017 23:35:13   
ukiana
Stajshi, ja sam bila na NBG-u (ozloglasenu) i dobila jedva mesec dana, medjutim zato sto su u tom domu zdravlja mnogo nadmeni i moze im se da se izivljavaju.Bas zato sto je izmesteno znaci da ce ti zapasti neki drugi doktori.Daj boze da budu "fini ljudi" pa da imaju razumevanja za tebe i bebu.Ti samo budi tamo fina,odgovaraj ako te pitaju i "zamoli" ako vidis da se spremaju da te odbiju.Kao da jedva cekaju da te pecnu i isprovociraju.Ne daj se,budi pametnija od njih.Pokusaj,nemas sta da izgubis,ma sta rekli te ljude vidis tad pa ko zna kad.Ne moze neko da bude bezobrazan koliko ja mogu da budem fina!;-)

(odgovor članu Stajshi)
Direktna veza do poruke: 2102
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
30.1.2017 1:33:24   
Bebamina
Cao. Jedno pitanje ☺ Predala sam papire u 27 marta da produzim ako uspem porodiljsko 😇 bar da pokusam 😇 firma mi je na Novom Beogradu sto znaci da ce me zvati na komisiju na Novi Beograd. Cula sam da su bas bas rigorozni 😞😞...dete inace jos uvek mi nije prohodalo...10.02 mi istice porodiljsko ( valjda ce me u narednih par dana pozvati ) Molim mame koje su najsvezije da mi kazu sta su ih je komisija pitala da li traze da im se pokazu vezbice ili tako nesto ?

(odgovor članu ukiana)
Direktna veza do poruke: 2103
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
30.1.2017 9:19:42   
Maraj
Bebamina moja prijateljica je isto na N.Bg-u. Uzeli su joj dete i na radili neke "vezbice " sa njim. Kaze 10 min su ga pregledali . Na kraju su joj dali mesec dana al su joj rekli da donese cokoladu user posted image kreteni. Pretrgli se sa mesec dana pa jos i cokoladu traze. Mislim , super je sto si predala . Svi kukaju na N.Bg pa niko ne predaje papire. Idi , probaj. Navijam da dobijes koji mesec user posted image javi kako je proslo

(odgovor članu Bebamina)
Direktna veza do poruke: 2104
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
30.1.2017 11:09:13   
Bebamina
Javljam sve ako me pozovu uopste 😆😆 10.02 mi istice porodiljsko,a vidi danasnji datum...i cujem da je komisija samo cetvrtkom i jos od nekog cujem da je poslednjeg cetvrtka u mesecu sto mi je nelogicno ali svakako sam pokusala

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2105
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
1.2.2017 11:22:07   
NinaIva
Stajshi, odakle ti ideja da je NBGdska premeštena u Vladetinu??? Meni pre dva dana rekli da ako mi je žurba sa vremenom zovem DZ Novi Beograd da ih molim da me stave u što raniji četvrtak. Meni ističe 14.2. Odlepljujem ali sanjam makar tri meseca :) Imamo F83 od neurologa i fizijatra a i izveštaj neuropsih. iz NIša. Neko je kazao da ne priznaju lekare van Beograda. Je li to istina mame?

(odgovor članu Stajshi)
Direktna veza do poruke: 2106
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
1.2.2017 14:52:06   
Bebamina
NinaIva meni istice porodiljsko 10.02 a sto znaci da bi i ja trebala da ih zovem predala sam 19.01 .....Nisam pametna 😣😣😣

(odgovor članu NinaIva)
Direktna veza do poruke: 2107
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
1.2.2017 15:56:33   
NinaIva
Bebamina, ja zvala u 14h, po preporuci iz DZ. Zakazali bi mi 9.2 ali sam ih zamolila da završim ranije pa, s obzirom na to da je komisija na N. Beogradu četvrtkom, zakazaše mi sutra. Držite mi fige mame, ja pucam na 3 mses. pa ako Bog da, dobićemo ih. Ako si i ti na N. Beogradu, očekuj onda da si na spisku za 9.2. ali ako nisi, onda ih zovi. U svakom slučaju zoveš DZ na opštini sa koje si. Srećno i tebi!

(odgovor članu Bebamina)
Direktna veza do poruke: 2108
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
2.2.2017 20:01:47   
NinaIva
Stajshi, danas sam bila na novobeogradskoj komisiji, u DZ-u je u Neuhruovoj 53. Dobila sam tri meseca :D jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! Kaže dr, zato što je prevremeno rodjena beba. Inače, ne hoda niti puzi, osim što baulja kao vojnik :) Javite vi ostale kako ste prošle. Mnogo sreće vam želim pa da i vi čuvate što duže svoje bebe kod kuće :* Ja mnogo srećna hihihihihi a jutros sam imala tremu kao da krećem u prvi razred :)

(odgovor članu Stajshi)
Direktna veza do poruke: 2109
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
3.2.2017 22:10:16   
Stajshi
Čestitaaaaaam!!!!!!!! Uživajte! Elem, da objasnim, ja sam uredno pozvala DZ Novi Beograd da pitam gde se tacno dolazi na komisiju, a zena mi je objasnila da su sada sve komisije na nivou opstina ukinute i izmestene u Vladetinu. Onda sam se za ovo vreme raspitivala na sve strane i zene su mi rekle da su sve isle u Nehruovu. Opet ja zovem isti broj sve ponovo pitam ona kaze ko vam je to rekao,moju konstataciju da sam tu info dobila upravo od njene koleginice sa tog broja ona je samo rekla verovatno je pogresila. 😠 Dakle luda kuca! Definitivno je u Nehruovoj. Inace mi imamo papir od fizijatra f83 ali nije htela da napise da ona predlaze produzetak. Kakve su sanse? user posted image Jos jednom uzivajte uz svoje bebice ❤ !

(odgovor članu NinaIva)
Direktna veza do poruke: 2110
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
3.2.2017 23:15:46   
NinaIva
:) hvaaaaala! Želim ti isto! Pa vidi i mi imao F83 ali ne znam sada... pa ne kapiram zašto napišu Dg a ne žele da daju predlog. Gluposti... Medjutim, mnogi su tako prošli pa opet dobile. Ja sam se porodila mesec i par dana pre vremena, pa je, kako reče dr iz komisije, to razlog zašto dobih tri mes. Uzgred, i kad ta tri prodju, odoh ja opet pa kud puklo :) Male su šanse al opet veće ako probam no da ne probam

(odgovor članu Stajshi)
Direktna veza do poruke: 2111
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
4.2.2017 14:25:41   
suzi kju
Ninalva ovo sada ti je prvi izlazak na komisiju?
Ja sam drugi put izašla na komisiju bez tog predloga za produžetak i dobila ja tri meseca.
Ja ću verovatno izaći na komisiju još jednom, ništa ne gubim.

< Poruku je uredio suzi kju -- 4.2.2017 14:26:34 >

(odgovor članu NinaIva)
Direktna veza do poruke: 2112
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
4.2.2017 14:43:35   
NinaIva
Suzikju, jeste, prvi. Ali, ti ako se sećam, imaš blizance, a ja ne :) No, možda će zbog prevremenog rodjenja, svakako, ništa neću da izgubim ako pokušam i kad isteknu tri meseca. Tvoje hodaju sada? Mislim, hodale pre drugog produženja? Moj je počeo sam da se odiže bez mnogo muke na stopalca pre par dana :)

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 2113
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
4.2.2017 22:08:41   
suzi kju
Jeste imam blizance.
Ali su dolazile mame i sa decom koja hodaju pa su im produžavali.
Svakako treba probati. Ja ću sigurno predati još jednom pa kako bude.
I da,nisu tada hodale kada smo bili na komisiji.

(odgovor članu NinaIva)
Direktna veza do poruke: 2114
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
6.2.2017 13:13:14   
IvanaPe
Drage mame, nama je mnogo pomoglo vaše iskustvo. Nas su pozvali na komisiju NBGD i to u Dom zdravlja, ulaz za predšolsku decu..itd. Tražili su nam Izveštaj (ne stariji od mesec dana), tako da smo pribavili novi izveštaj sa dijagnozom i preporukom za majku. Nadamo se najboljem pa ćemo se javiti nakon komisije. Hvala vam puno!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 2115
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
10.2.2017 18:49:43   
foruc
drage mame,

da li neka zna da li su neophodna 3 pečata na izveštaju fizijatra, ja imam samo pečat od fizijatra i da li samo sa jednim pečatom može da se prođe komisija NBG ili je neophodno imati i pečat neurologa ili neuropsihijtra?


(odgovor članu IvanaPe)
Direktna veza do poruke: 2116
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.2.2017 10:33:47   
IvanaPe
Mi smo prošli samo sa izveštajem fizijatra, dobili smo 3 meseca user posted image

(odgovor članu foruc)
Direktna veza do poruke: 2117
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.2.2017 23:28:17   
foruc
Koju si dijagnozu imala od fizijatre? Da li si isla u sokobanjsku ili negde drugde?


(odgovor članu IvanaPe)
Direktna veza do poruke: 2118
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.2.2017 7:13:02   
Maraj
Foruc , samo pecat fizijatra. Nista vise. Ja mislim da daju f83

(odgovor članu foruc)
Direktna veza do poruke: 2119
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.2.2017 12:45:21   
IvanaPe
Dijagnoza f82. Izveštaj iz Sokobanjske. Nisu tako strašni. I ja sam imala ogromnu tremu.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2120
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
17.2.2017 0:14:17   
foruc
Maraj i IvanaPe,
upravo me to buni, zato sto svi kazu da su sa dijagnozom f82 ili f83 dobili produzetak i da je to izvestaj fizijatra- sokobanjska ali da li na tom izvestaju pored pecata fizijatra postoje i jos dva pecata nekih drugih specijalista npr. neurolog, neuropsihijatar i još jedan fizijatar, jer dijagnoze koje pocinju sa f nisu dijagnoze fizijatra (bar ja tako mislim, nisam sigurna) vec su dijagnoze neurologa ili neuropsihijatra, zato i postoje i njihovi pecati pa se na kraju dodje do ta 3 famozna pecata koji su neophodni da bi se prosla komisija, to mene buni, da li neka mama ima izvestaj fizijatra sa dijagnozom f82 ili f83 a da je na tom izvestaju samo pecat fizijatra bez ova druga dva pecata i da je sa takvim izvestajem dobila produzetak na komisiji Novi Beograd?

(odgovor članu IvanaPe)
Direktna veza do poruke: 2121
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
17.2.2017 12:10:58   
IvanaPe
Samo izveštaj fizijatra, pečat ustanove i faksimil lekara.

(odgovor članu foruc)
Direktna veza do poruke: 2122
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
17.2.2017 12:50:22   
foruc
Ivana Pe,

kako izgleda pregled, sta rade sa bebom, koliko se zadrziš unutra i da li te pitaju nesto ili ne, jer tvoja beba prohodala, da li sedi, puzi? u cemu je caka kada si dobila 3 meseca jer sam citajuci forum shvatila da na NBG jedva daju mesec dana cak i kada beba stvarno ima neki problem, da li je prevremeno rodjena pa si zato dobila 3 meseca? Koliko lekara bude u komisiji i ko ti je bio glavni u komisiji, mozda i od glavnog zavisi koliko ćeš dobiti produzetak. Kako su prosle ostale mame taj dan, da li su svi dobili produzetak koji su izasli prvi put ili je malo njih proslo?

(odgovor članu IvanaPe)
Direktna veza do poruke: 2123
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
17.2.2017 12:59:07   
IvanaPe
Ne sekiraj se, opušteno. Samo uzmu bebu i stave na nogice. Zatim izađete i sačekate opet da vas prozovu. Jako brzo ide. Samo par minuta. Naša beba nije prevremeno rođena, sedi i puzi, samo ne hoda, ne stoji stabilno...Ako treba još nešto pitaj nas, ne znam jel sam sve odgovorila. Pišem čim bebac dozvoli user posted image

(odgovor članu foruc)
Direktna veza do poruke: 2124
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
17.2.2017 13:07:21   
foruc
super, hvala puno, pisi kada mozes, koliko je lekara u komisiji i da li znas ko je bio glavni, koliko je mama proslo malo ili vecina? mozda su sada malo blazi, bar mi tako deluje po ovome sto citam unazad na forumu

(odgovor članu IvanaPe)
Direktna veza do poruke: 2125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  83 84 [85] 86 87   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  83 84 [85] 86 87   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here