RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Dvojke, trojke, četvorke



Poruka


suzi kju -> RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo (24.5.2016 21:44:21)

Yelena tebe se sećam, sama ne znam da li iz teme vto ili crtice.
Trudna si, koja si nedelja? Divno, dolazi čestitam draga!!!




17 joka -> RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo (24.5.2016 23:13:12)

Yelena Cestitam [sm=bravo.gif]
da bude sto vise trudnica sa vise bebica [sm=bravo.gif]




Nadja -> RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo (25.5.2016 8:17:07)


IZVORNA PORUKA: Yellena008

Kako je neizvesno ako si 8.nedelja? Do sada bi trebalo da znas? Cestitam u svakom slucaju. Ja nosim dva decaka.



Znam već sada naravno, videla se srčana radnja na uz i veličina embriona i sac je bila dobra[sm=smiley36.gif].

Ali to ništa ne znači sigurno, neizvesno je u smislu da do 12 nedelje postoji rizik od pobačaja a posle se smanjuje ako dotle izguram biću opštenija.
A oko 12 nedelje treba i pregurati sve testove te ekspertski uz i trankiliti pa tek ako i to bude uredu onda se šanse da bude sve uredu do kraja još više uvećavaju.




suzi kju -> RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo (25.5.2016 11:15:38)

Samo odmaraj, opusti se, ne razmišljaj previše i biće sve u redu.
Ja sam sve to prošla i evo imam dve malene mačkice od po osam meseci [sm=smiley1.gif]




Yellena008 -> RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo (25.5.2016 11:19:29)

Suzi i Joko hvala vam puno. 32.nedelja sam. Dva momka ocekujemo jos jedno pet nedelja i nadam se da cemo se upoznavati.
Suzi kako si se porodila ti? Jesi na carski i kad su te poradjali? Ranije ili si mozda cekala termin? Meni kazu svi ovde u mom gradu da vole malo ranije pre termina da porode blizance?
Znas me sa vto teme i sa cekalica. Nije me dugo bilo,malo sam se iskljucila,ali sam citala ponekad. Bilo je malo poteskoca na pocetku,hematom,krvarenje i tako sto sta,pa sam bila stalno u nekom strahu. Sad smo vec dogurali do kraja skoro pa je mnogo lakse.

Nadja nisam te skontala iz prethodnog posta,ali sad jesam. Cestitam ti. Nadam se da ces imati skolsku trudnocu.




suzi kju -> RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo (25.5.2016 11:31:00)

E baš mi je drago zbog tebe. Ja imam dve devojčice [sm=bravo.gif]
A i ja sam imala trzavica raznih u trudnoći, povišen krvni pritisak, trudnički dijabet, krvarenje u nekoliko navrata, veći deo trudnoće preležala u frontu.
Plan je bio da me porode u 38-oj nedelji, međutim u 35+5 dobijem jaku glavobolju i porode me tada.
Svuda porađaju ranije kada su blizanci u pitanju, nikad skoro ne čekaju do termina. Zavisi naravno od mnogo faktora, kolike su bebe, opšteg s majke, raznorazne stvari.
Porodila sam se carskimm rezom, peti dan izašli iz bolnice, bele bile super, obe dobile ocenu 9/9,krupne su rođene, tamo da to je to.
I temi želim da što duže izguraš i lepo se porodiš.




Yellena008 -> RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo (25.5.2016 11:41:47)

Hvala ti Suzi puno. Nadam se da ce sve biti kako treba. Ovi moji macici su napredniji seam dana celu trudnocu. Nadam se da ce izgurati do kraja kako treba. Kako se snazalis tj jesi se snasla? Mi smo spremni,suprug jos strepi a ja sam spremna. Sve je skoro kupljeno,tako da ih ocekujemo kad god budu hteli ali neka sto duze budu kod mene.




suzi kju -> RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo (25.5.2016 12:32:40)

I ja sam sve pripremila negde oko sedmog meseca.
Početak je jako naporan, dojenje, uhodavanje, navikavanje na njih ali je posle sve divno.
Ja sam imala pomoć dva ipo meseca,to je bila pomoć u kući oko dece sam sve sama.
A posle se uhodaš svakako, organizuješ se kako tebi odgovara. Meni je super ovako , lepo sam se navikla, uhodala, imam o neki ustaljen ritam.




Yellena008 -> RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo (25.5.2016 13:06:25)

Joj Suzi pa to je extra. Ja cu kao imati pomoc,ali ne znam koliku iskreno. Suprug ce biti tu,a babe cemo da vidimo. Razmisljam jos uvek da li da ih uplicem uopste ili da angazujem nekoga.

Svaka cast vama. Nadam se da cemo i mi brzo da se uhodamo,pa da se javimo sa lepim vestima uskoro.




suzi kju -> RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo (25.5.2016 20:07:49)

Uhodaćeš se, ne brini.
A za uplitanje, to je već stvar izbora. Meni su bile mama i svekrva naizmenično, najviše zbog podrške, a i zbog para naravno. Prvih par meseci posle sama, ali dobro dođe pomoć na početku.
Sami ne daj da ti ih nauče na ruke, nikako!!!




Yellena008 -> RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo (25.5.2016 21:09:07)

Zbog toga se i brinem. Kakve su nece mi kuvati i raspremati,vec ce samo nosati.




suzi kju -> RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo (25.5.2016 21:47:35)

Pa moraš im objasniti da ćeš u nekom trenutku ostati sama, a nećeš moći obe bebe da držiš, moraće da shvate to, i prihvate.
Kada smo bilo u gostima kod mojih pa kod muževljevih, tamo ih nisu previše držali i nosali, ali dovoljno da se naviknu, muke smo videli dok su se odvikle, trebalo je bar desetak dana, a to je strašno, plaču, vrište, uzmem ih, ućute.
Ja nisam imala problem da bilo kome kažem da ne dozvoljavam da drže bebe, i slobodno tako i ti. Jer ako budeš sama sa njima kao što sam ja, nadrljaćeš ako ih naviknu na ruke.
Meni se ta njihova pomoć odnosila samo na kućne poslove, oko beba sam sve ja.
A već ćeš da se organizuješ oko hranjenja, ili ćeš na jastuku, ili kad su u ljuljama, ja sam rešimo moje uvijala kao babuške, da ne mlataraju rukama i ne mrdaju, što se pokazalo kao efikasno.
Ja sam u kontaktu sa više mama blizanaca i svaka od nas ima neko svoje "fazone i fore" [sm=smiley36.gif]




Yellena008 -> RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo (25.5.2016 22:13:21)

Super. To je bas extra. Moracu te konsultovati ako zatreba,jel nije problem?

Nemam ni ja problem da kazem nikome,tako da cemo odmah da zabranimo sve sto mislim da ne treba da rade. [sm=smiley36.gif]




suzi kju -> RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo (25.5.2016 22:17:30)

Nije problem uopšte, šta god da te zanima pitaj, tu sam [sm=smiley1.gif]




degu -> RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo (26.5.2016 8:10:57)


IZVORNA PORUKA: Nadja


IZVORNA PORUKA: Yellena008

Kako je neizvesno ako si 8.nedelja? Do sada bi trebalo da znas? Cestitam u svakom slucaju. Ja nosim dva decaka.



Znam već sada naravno, videla se srčana radnja na uz i veličina embriona i sac je bila dobra[sm=smiley36.gif].

Ali to ništa ne znači sigurno, neizvesno je u smislu da do 12 nedelje postoji rizik od pobačaja a posle se smanjuje ako dotle izguram biću opštenija.
A oko 12 nedelje treba i pregurati sve testove te ekspertski uz i trankiliti pa tek ako i to bude uredu onda se šanse da bude sve uredu do kraja još više uvećavaju.


Nađa prvo da ti čestitam [sm=bravo.gif] drago mi je da si konačno dočekala svoja srculenca. Čitam šta pišeš i kao da vidim sebe iz prve trudnoće, stalno u strahu i pod stresom, mislila sam još samo ovo da prođe i biće lakše, pa još samo ovo i taj strah je trajao do samog porođaja. Pokušaj da se opustiš i uživaš u ovim trenucima, biće kako mora da bude, ti si nemoćna da išta promeniš, sem svog načina razmišljanja. Samo pozitivno razmišljaj. Nervoza i stres ti samo može škoditi. Budi optimistična, veruj u svoje bebe i maštaj, stalno maštaj o momentu kad ćete se upoznati.




degu -> RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo (26.5.2016 8:12:09)


IZVORNA PORUKA: Nadja


IZVORNA PORUKA: Yellena008

Kako je neizvesno ako si 8.nedelja? Do sada bi trebalo da znas? Cestitam u svakom slucaju. Ja nosim dva decaka.



Znam već sada naravno, videla se srčana radnja na uz i veličina embriona i sac je bila dobra[sm=smiley36.gif].

Ali to ništa ne znači sigurno, neizvesno je u smislu da do 12 nedelje postoji rizik od pobačaja a posle se smanjuje ako dotle izguram biću opštenija.
A oko 12 nedelje treba i pregurati sve testove te ekspertski uz i trankiliti pa tek ako i to bude uredu onda se šanse da bude sve uredu do kraja još više uvećavaju.


Nađa prvo da ti čestitam [sm=bravo.gif] drago mi je da si konačno dočekala svoja srculenca. Čitam šta pišeš i kao da vidim sebe iz prve trudnoće, stalno u strahu i pod stresom, mislila sam još samo ovo da prođe i biće lakše, pa još samo ovo i taj strah je trajao do samog porođaja. Pokušaj da se opustiš i uživaš u ovim trenucima, biće kako mora da bude, ti si nemoćna da išta promeniš, sem svog načina razmišljanja. Samo pozitivno razmišljaj. Nervoza i stres ti samo može škoditi. Budi optimistična, veruj u svoje bebe i maštaj, stalno maštaj o momentu kad ćete se upoznati.




suzi kju -> RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo (3.6.2016 21:37:42)

Javila mi je da je bebama stala srčana radnja i da je išla na kiretažu [sm=smiley13.gif]
Nađa draga drži se!!! Šaljem ti punih zagrljaja i ne odustaj!




eca89 -> RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo (3.6.2016 21:40:15)

Joj tuga bas[sm=smiley13.gif]!




Yellena008 -> RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo (3.6.2016 21:54:51)

Joj Nadja drzi se...svi smo uz tebe...




zece -> RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo (3.6.2016 22:01:43)

Zao mi nadja za tvoj gubitak zaoo mi je zastooo bozeee zastoo




degu -> RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo (3.6.2016 23:05:39)


IZVORNA PORUKA: suzi kju

Javila mi je da je bebama stala srčana radnja i da je išla na kiretažu [sm=smiley13.gif]
Nađa draga drži se!!! Šaljem ti punih zagrljaja i ne odustaj!


Žao mi je [sm=smiley19.gif]




17 joka -> RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo (5.6.2016 15:36:36)

Nadja, neopisivo mi je zao, [sm=smiley19.gif] nemam reci samo drzi se, odboluj, daj sebi vremena da se oporavis i moras dalje

ja ti saljem jako velik i iskren zagrljaj [sm=smiley31.gif]




17 joka -> RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo (24.8.2023 9:01:46)

Pozdrav ovde bas dugo nikog nema  mi smo u osmoj nedelji  sa bebicama je za sad sve ok  kuckaju ❤❤❤Lezim jer sam  krajem sedme i sad pocetkom osme imala prvo roze pa posle sveze krvarenje ne mnogo ali ima  pokrivena terapijom da lezim i da se cuvam pokusavam da kanalisem strah koji je ogroman.Na UZ se nevidi uopste odakle krvarenje tako da mi i to nije jasno...




Ivanka 75 -> RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo (24.8.2023 9:09:52)

Joko ❤️




IvanaSK RR -> RE: Blizanci - duple trudnice :D II deo (24.8.2023 14:30:04)

Joko, ja sam mnogo srećna zbog tebe. I biće sve super 😘




Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>