RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


maksmin -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (29.9.2012 20:38:16)

Na uputu pise odraditi androgene 2.dc. Sto se tice ishrane, secer i slatkise sam izbacila jos u avgustu, hleb pokusavam da smanjim, ali mi je to tesko, lakse podnosim da ne jedem nego da jedem bez hleba. Ne binem se toliko, koliko me nervira sto neizvesnost predugo traje, a terapija ni na vidiku!




COKA3 -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (30.9.2012 12:13:52)

Molila bih za pomoć. Imam PCOS i sve propratne simptome. Radila sam VTO dobila 24 j.ć i 12 embriona.
VTO rađena pre šest meseci i došlo do hiperstumulacije, pa ET nije odrađen.Simptomi katastrofa. Pre VTO FSH uvek bio oko 6, AMH visok oko 16. Odgovor na prosečnu stimulaciju bio "odličan".
Sada se spremam za za FET, i hormoni koji su rađeni 23 dan ciklusa kažu da je FSH 9,6. Prepala sam se i rasužila. Znam da se rezerva troši stimulacijom, ali nisam se nadala ovakvom šoku. Da li je moguće da bi FSH trećeg dana ciklusa bio niži, i da li je vrednodt 23 dan merodavna u smislu rezerve j.ć, i da li je moguće da se organizam još nije smirio od hiperstimulacije pa je FSH ovako visok, ili se rezerva od jedne stimulacije toliko istrošila. Pre 2 meseca pila sam Yasmin, pa ne znam da li to ima veze. Da li ovaj FSH govori da je rezerva dosta smanjena, ili je to možda trenutnoDa li imam razloga za zabrinutost. Inače hormoni štitine u redu,antitela ok, prolaktin u redu, LH uvek viši od FSH, testosteron visok. Da napomenem da sam dva meseca pila Peruvian macu




Maslacak15 -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (30.9.2012 14:33:01)

Coka i ja da pitam isto pitanje kao nina,
Zasto si radila 23. dana ciklusa?? To nije merodavno nizasta. S obzirom da imas toliko visok AMH sumnjam da je hiperstumulacija ista znacajno promenila u tvojoj rezervi. FSH se za procenu rezerve iscitava iskljucivo na pocetku ciklusa. Pozdravljam te[sm=smiley31.gif]




COKA3 -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (30.9.2012 22:39:27)

Radila sam FSH 23 dan jer se u klinici rade hormoni nekoliko dana pe menstruacije kako bi se odredila terapija za FET.Uzimam glukofaz skoro godinu dana, tako da sam tu pokrivena. Imam dosta embriona pa ose iskreno nadam, a nadam se i da je FSH treći dan manji. Uradim pa ću videti, a nadam se i da se rezerva nije toliko baš smanjila. Ljubim i hvala.




milenatea -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (4.10.2012 15:56:07)

Skroz sam zbunjena, radila sam opet hormone 3 dc, i u soku sam.

fsh 3.5 U/I ( 2-15)
LH 7.3 U/I (1-10)
estradiol 8.5 pg/ml (25-100)
progesteron 3.7 n/mol ( 1-9.5)
testosteron 0.32 n/mol (0.2-1.0)

kako sada ovakav obrt[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif], ovo su prethodni rezultati
FSH U/I 5.2
LH U/I 4.0
ESTRADIOL PG/ML 36.0
PROGESTERON NMOL/L 4.5
TESTOSTERON NMOL/L 0.37




*Maki* -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (4.10.2012 19:07:17)

Milenatea nemoj da se brineš draga moja hormoni mogu da variraju iz meseca u mesec,kod tebe je sve u redu duso,sad ti je malo LH skočio,estradiol pao ali ti je prethodni rezultata odlican,tako da nemoj da brines.Bitno da je FSH odličan! Eh koliko sam puta ja radila hormone da vidiš kako je to variralo :) ALi naša draga Maslačak će ti to objasniti već stručnije :) Kiss




milenatea -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (4.10.2012 19:16:28)

[sm=smiley31.gif]hvala ti draga moja,sada mi je malo lakse.kissic i za tebe[sm=smiley1.gif] Maslacak [sm=rozica.gif][sm=rozica.gif] gde siii[sm=smiley36.gif]. Pomagaaaj




Maslacak15 -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (5.10.2012 11:50:57)

milenatea draga,
nije obrt nego si radila na pocetku ciklusa a prosli put pred kraj. To i ne moze da se poredi jedno sa drugim, reproduktivni hormoni se menjaju tokom ciklusa.
Ovakav odnos LH i FSH moze da ukazuje na PCOS ali su neophodni i dodatni rezultati. Estradiol je bas jako nizak. Nadam se da ce doktorka da radi folikulometriju da vidi da li i koliko rastu folikuli. Nemoj da se plasis ni da budes u soku. Jajnici slaboo rade iz nekog razloga ali naci ce se vec uzrok. Sve se to obicno da resiti i "pogurati". [sm=smiley31.gif] Puno te pozdravljam i javi se...




milenatea -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (5.10.2012 12:19:47)

i mislila sam da je tako. skapirala sam citajuci. sta je jos potrebno od rezultata odraditi? jel moguce da je sve otislo u aut od pilula diane 35, prestala sam jula da pijem pilule? zvacu sada ginekologa da zakazem ultrazvuk i da mu nosim rezultate. endokrnolog mi je rekla i napisala na izvestaju,proslog puta dalje pracenje od strane ginekologa. sta li viise nece da me snadje i grlic, sada i jajnici....

maslacak previse mi znaci kada mi napises svoje misljenje, ljubim te punooooo




crveno -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (7.10.2012 0:09:32)

Pozdrav devojke! Posle niza neuspeha, kao što se davljenik za slamku hvata, tako i ja odlučih da odem kod endokrinologa. Molila bih vas da mi preporučite nekog u Beogradu...
Uradila sam hormone, koji su više nego loši.
T3 1,3
T4 110
TSH 3,540
Estradiol 64,9
Prolaktin 202
Progesteron 1,50
Testosteron <0,69
LH 3,67
Fsh 11,7
Amh < 0,10
Iz priloženog je jasno da su mi rezerve pri kraju. Da li mi savetujete da uradim još nešto od hormona pre nego što odem kod endokrinologa?




Jole84 -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (7.10.2012 10:58:24)

Maslačkić imam jedno pitanjce [sm=smiley36.gif]
Da li hormoni mora da se rade 2dc ili može da se napravi i ustupak u toku meseca? Znam za ove moje problematične da može bilo koji dan,ali sam mislila da proverim i sve ostale,dugo nisam. A i planiram da krenem kod drugog dr privatno,da pokušam bar tako da se pokrenem s mrtve tačke..
Koliko variraju vrednosti? Pošto mi je veštica juče stigla,nikako ne mogu da uklopim,a mislila sam državno da radim,da ne plaćam.
Ljubim te [sm=smiley31.gif] tj vas [sm=jezicek.gif]




Maslacak15 -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (7.10.2012 12:18:40)

Jole draga,

Dobra ideja da proveris sve hormone. Nazalost mora pocetak meseca, sve ostalo ne moze da se interpretira. Tolerise se i 4. dan. Mozes li da stignes u ponedeljak? To bi bilo resenje.... Pozdrav za juznu prugu[sm=smiley31.gif]




Jole84 -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (8.10.2012 13:56:52)

Hvala draga,tako sam i pretpostavila [sm=smiley31.gif]
Mogla sam ja danas da radim na svoju ruku al mi baš nije nužno da bacam 50e,kad mogu i uput da dobijem i uradim državno.Strpiću se do sledećeg meseca.
Ovih dana idem kod novog dr,i baš sam uzbuđena [sm=bravo.gif]
Samo prolaktin ću opet da proverim [sm=smiley1.gif]




vojvodjanka87 -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (9.10.2012 20:19:26)

E ovako ja sam danas dobila rezultate hormona koje sam radila na 2dc pa kaze [sm=smiley36.gif] hsTSH 4,45; T3 1,96 ; T4 90,5 ; FSH 5,34 ; LH 5,85 ; prolaktin 422,0 ;estradiol 40,4 ;ukupni testosteron 1,7 [sm=smiley1.gif] e to je sve sto sam radila sad cekam 21dc pa da radim jos nesto ako se neko razume nek mi kaze svoje misljenje [sm=smiley1.gif]




Maslacak15 -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (9.10.2012 20:23:50)

Vojvodjanka,

Stitna zlezda slabije funkcionise. TSH 4,5 je bas previse tj hipotiroidna si sigurno. LH i FSH su super, estradiol je ok. Prolaktin bi mogao biti nizi, ali ja mislim da ce on da padne kad se sredi stitna. Posto su povezani. Koje su jedinice za testosteron ako su nmol/ ml ok je ako su ng/ml previsok je. Ali mislim da je stitna osnovni problem. I on je vrlo lako resiv, zato nemoj da se brines. Samo ti treba odgovarajuca terapija. Puno te pozdravljam.[sm=smiley1.gif]




vojvodjanka87 -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (9.10.2012 20:31:27)

jeste te su jedinice samo jos da uradim progesteron a to sam ostavila za 21dc tako sam bar procitala ovde da treba, pa dal je moguce da samo taj hormon pravi tolike probleme [sm=smiley13.gif] puno ti hvalaaaaa[sm=smiley31.gif]




Maslacak15 -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (9.10.2012 20:36:43)

Moguce je vrlo. I mozda zvuci glupo ali budi srecna ako je tako [sm=smiley1.gif] Naime stitna se jako lako sredi, terapija je 100% efikasna i ako nema drugih prepreka zatrudneces vrlo brzo. Zato nemoj da oklevas to ti je moj iskreni savet, ni da pokusavas "prirodnim metodama" da popravis stitnu nego pravac lekar i nek ti daju terapiju. To je efikasno, sigurno, i daleko najbrze resenje. I srecno[sm=smiley36.gif] Pa na crticama da se prijavis sa lepom slicicom koliko za mesec dva.[sm=modricrtici.gif]




vojvodjanka87 -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (9.10.2012 20:43:27)

joj znam ja sam jako srecna sto ipak nesto u vezi hormona ne valja jer mislim da je to naj lakse srediti samo da bude tako al nije mi jasno pise ref.vrednost do 4.0 a meni je samo malo vise pa sam mislila i to je ok tako da si me ti utesila [sm=smiley31.gif]




Maslacak15 -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (9.10.2012 20:55:56)

Ne draga vojvodjanka. sigurno je previse. Ta referentna vrednost je malo zastarela. Endokrinolozi smatraju da TSH sme da bude maksimum 3 a za zatrudnjivanje je pozeljno i da je ispod 2. Ali doktori se neckaju da lece kad neko ima TSH npr 2,4. Ali sa 4,5 ja mislim da ce ti svaki endokrinolog dati terapiju. I ne samo da se hormoni srede najlakse nego se od svih hormona najlakse sredi stitna zlezda. Tako da nemoj nista da se brines[sm=smiley1.gif]




zmajče -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (10.10.2012 7:54:37)

Sme li hormoni da se rade 2 dana ciklusa ako si bolestan i pod terapijom antibiotika, sa povišenom tem.?Imam upalu od ešerihije pa to sad lečim a trebalo bi sutra da radim hormone.Šta mislite?




Verolina -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (10.10.2012 10:08:28)

Smeju, naravno. Hormoni nemaju veze ni sa virusima ni sa bakterijama, niti sa tretmanom protiv njih.




zmajče -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (10.10.2012 11:30:08)

hvala verolina [sm=smiley1.gif]




Verolina -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (10.10.2012 11:31:12)

Nema na cemu draga[sm=smiley1.gif]. Kad ih vadis?




milenatea -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (10.10.2012 15:55:49)

sutra idem kod dr, jel` zna neka koji se lekici prepisuju u mom slucaju, smanjen estradiol i pcos, iznad su moji rezultati. cisto da odem spremna sa nekim predznanjem (da se pravim pametna [sm=smiley36.gif] )




alexandra83 -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (10.10.2012 16:00:23)

Drage devojke, i ja vam se pridruzujem... radjen mi je progesteron 23. dana 0,73... Doktorka kaze da nije bilo ovulacije, a [sm=smiley13.gif]mm i ja se trudili... cekam da dobijem, pa radim ostale hormone... Koliko se cekaju rezultati?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sledeća stranica >   >>