RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


degu -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (25.11.2014 15:56:05)

Bio je neki recept al se ne sećam, naći ćeš u temi visok fsh, tako nešto. Mada nemoj da se opterećuješ, nije tebi sad nešto taj fsh visok. Jel ti ovo rezultat iz prošlog ili ovog ciklusa? Po ovom E2 bi ovulacija trebala biti ranije, bar mislim [sm=smiley1.gif]




Sosa Mena -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (25.11.2014 15:59:39)

Iz ovog ciklusa. Radila sam jer mi se predhodni bas bio smanjio sto nije specificno za mene. Onda ovaj ciklus imam sanse da ubodem premiju pre posta. [sm=smiley36.gif]




degu -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (25.11.2014 16:02:11)

Imaš, imaš, nemoj da se opuštataš već se oma bacaj u akciju [sm=bravo.gif]




madre -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (25.11.2014 16:43:51)

soso, degu rece sve sto sam i ja htela[sm=smiley31.gif] ali posto ste vi vec krenuli u akciju, nemam ti sta posavetovati[sm=jezicek.gif]
moje pitanjce je da li je vrednost progesterona od 16,82 ng/ml preniska za trudnocu? referentna vrednost za lutealnu fazu je 1,7-27?




Valerie -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (25.11.2014 18:41:21)

madre, i mene to zanimalo, pa sam malo gledala ovu tabelu

http://www.baby2see.com/preconception/progesterone.html




Maslacak15 -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (25.11.2014 18:48:37)

madre progesteron je sjajan! Sve iznad 10 je dobro a iznad 13 odlican rezultat.

Soso, estradiol preko 100 pg/ml na pocetku ciklusa moze biti znak skracene tj ubrzane folikularne faze i slabljenja rezerve. Estradiol deluje suprimirajuce na hipofizu tako da FSH rezultat time moze biti lazno snizen. Sve ovo mze ali i ne mora da znaci da kvalitet jajne celije moze biti problem. Ali ti si vec iznela jednu trudnocu i pretpostavljam da nemas puno godina. Svakako nije prepreka za novu trudnocu. Nebih da te previse zabrinjavam. Ali nije idealno. Puno puno te pozdravljam.




madre -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (25.11.2014 18:48:51)

hvala, valerie[sm=smiley1.gif] po ovome bi trebalo da je ok...




madre -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (25.11.2014 18:51:30)

maslacak, sada vidim da si se i ti javila[sm=smiley31.gif]
hvala ti, umirila si me[sm=rozica.gif]




Sosa Mena -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (25.11.2014 19:12:38)

Maslacak hvala na odgovoru. Imam jos pitanja. Da li postoji nacin da se vrednost estradiola smanji? Posto sam do sad imala pet trudnoca od toga jednu uspesnu da li mislis da je on mogao da utice na pobacaje? Nema mi nikakve logike ali vise ne vidim nigde resenje za svoj problem. Stim da mi je estradiol pre i sa Manjom bio dobar. A od aprila ove godine povisen. Izvini sto te maltretiram ovolikim pitanjima ali stvarno vise ne znam gde da idem. Endokrinolog smatra da je ovo dobar rezultat ali se meni cini da nije. [sm=smiley13.gif]
I da. Da li ima potrebe da uradim i Antimilerov hormon da vidim kakve su mi rezerve jajnika?




Maslacak15 -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (25.11.2014 19:22:50)

Soso draga da nebi bilo lose da uradis AMH. Da dobijes kompletniju sliku kakvo je stanje. Pa ako je rezerva stvarno oslabila moguce je da je folikulogeneza losijeg kvaliteta i da to doprinosi i pobacajima. Ali mislim da to niko ne moze sigurnoscu da kaze. Ta oblast " kvalitet jajne celije" je jako nedefinisana i prosto medicina nema sve odgovore. Estradiol ne moze da se smanji, tj iako bi se smanjio to bi verovatno prouzrokovalo da FSH bude veci. Na nekim mestima pise da je FSH 15 i estradiol 50 podjednako lose kao FSH 10 i estradiol 120. Ako razumes sta mislim. Stvarno nebih da te plasim ni da te obeshrabrujem, mislim i dalje da je moguce da izneses zdravu trudnocu ali rezultat ukazuje da je rezerva oslabila. I sto je neko pomenuo 3:1 odnos FSH:LH isto ide tome u prilog... AMH bi upotpunio sliku svakako.




Sosa Mena -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (25.11.2014 19:32:58)

Za taj odnos sam citala na netu. Pitala si malopre za godine imam 28. Uradicu AMH kad budem radila progesteron 21dc ili ima poseban dan u ciklusu kad je najbolje da se uradi? I da li sledeci ciklus da ponovim hormone ili da sacekam da prodje nekoliko meseci? Da li da nadjem drugog endokrinologa posto odovog ovde nemam vajde? [sm=smiley13.gif]




Maslacak15 -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (25.11.2014 20:24:04)

pa ti si bas mlada. I to je u svakom slucaju na tvojoj strani. Cak i ako je rezerva stvarno smanjena to sto si mlada je pozitivan faktor. Iako AMH nebi trebalo da varira tokom ciklusa ja bih ga radila na pocetku, znaci 3 eg dana. Onda mozes da ponovis i FSH i estradiol eventualno. Ostalo ne moras. Sve mozes da uradis odmah u narednom ciklusu, ukoliko izostane trudnoca naravno. Nema potrebe da cekas.[sm=smiley31.gif]




Sosa Mena -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (25.11.2014 20:33:19)

Ti si veliko srce. Hvala ti puno mnogo si mi pomogla. [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]
Ukoliko ne ostanem trudna u ovom ciklusu odradicu 3dc to sto si mi rekla pa kako mi Bog da.




Maslacak15 -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (25.11.2014 22:54:33)

Devojke meni treba pomoc ! Za jednu drugaricu koja se bori da zatrudni vec godinama. Zna li neka lekara/ endokrinologa u Beogradu koji bi bio voljan da prepise terapiju za prolaktin koji je stalno na gornjoj granici ( oko 460miU/ml) ali nikad preko nje. Problem je u tome sto je ona cesto i anovulatorna, a svi ostali rezultati su skroz u redu. I salju je na VTO a niko ne smatra prolaktin relevantnim jer je jos uvek " normalan". Ja stvarno te doktore ne razumem, zasto ne probati?? Molim vas ako bilo ko ima savet kome da se obrati javite mi na PP.
Hvala unapred.




Snekile7 -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (26.11.2014 11:13:15)

Devojke, milim vas da mi protumacite ove rezultate ogtt sa insulinemijama. Nemam policisticne jajnike, nisam gojazna i imam hipotireozu. Imala sam neuspesnu vto, kod muza problem. U Visegradskoj sam radila
Insulin, ref. vr. 5 - 25
0' - 18
30' - 92
60' - 114
120' - 88
180' - 27
Ogtt, ref. vr. 3,6 - 5,8
0' - 4,3
30' - 6,7
60' - 6,7
120' - 5,2
180' - 3,9




Sosa Mena -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (26.11.2014 18:06:40)

Da li progesteron mora striktno da se radi 21dc ili moze dan ranije? Posto mi je 21dc subota,a tada ne radi laboratorija u bolnici.




Maslacak15 -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (26.11.2014 20:36:58)

Moze i dan ranije Soso[sm=smiley31.gif] Snekile imas visak insulina tj insulinsku rezistenciju. Profil glukoze je u redu. Verovatno ceti prepisati siofor kao terapiju.




Sosa Mena -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (26.11.2014 21:37:39)

Hvala Maslacak. [sm=smiley31.gif] Onda cu odraditi u petak 20dc.




Kiškum -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (30.11.2014 16:12:07)

Joj, Maslačak, ima ovde u Bg jedna mnogo hvaljena doktorka endokrinolog, i moja snaja od rođaka ode kod nje na preglede itd, kad tamo, malo joj povišen prolaktin (vrlo malo, ali ipak povišen). I njoj doktorka kaže da to nema nikakve veze i da je to SUPER rezultat, jer "prolaktin može malo da skoči i ako se uplašiš od igle", bukvalno prenosim kako joj je rekla. To je bilo pre više od godinu dana, kod njih još nema bebe. Ja ne znam da li da joj kažem nešto ili ne, prvo ne znam da li joj je samo do prolaktina, drugo, stvarno ne bih da se pravim pametnijom od lekara.
S druge strane, ja sam čula da dr Spremović odlično kombinuje znanja iz ginekologije i endokrinologije, to je to što znam.

Soso, ja znam da je jedna moja drugarica pila DHEA zbog visokog FSH-a, ali bih se ja pre tog koraka ipak savetovala sa lekarom jer to mislim da nije za na svoju ruku. Ja znam za onaj narodni recept sa smokvama i maslinovim uljem.
Drugo,za kvalitet jajnih ćelija ja sam čula da je dobar koenzim Q10. To mislim da već smeš da uzimaš, a posebno će ti biti dobro ako pojačaš hranu koja ga sadrži (masnija riba, orašasti plodovi i semenke itd). To ja sad radim.
Nadam se da nisam ispametovala, nije mi to bila namera. [sm=smiley1.gif]




Maslacak15 -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (30.11.2014 16:19:31)

Sve ja to znam Kiskum. U tome i jeste problem. Sigurna sam i da ima slucajeva gde prolaktin skoci jednom, on jeste nestabilan hormon, menja se stalno. Ali isto tako znam da sam ja prosla pakao dug 30 meseci. I kod mene je definitivno bio u pitanju prolaktin. Bila sam ovulatorna, sa super rezervom, skolskim ovulacijama, perfektnim LH trakicama i profilom bazalne, dobrim progesteronom., prohodnim jajovodima itd. Tako da ja kad vidim neciji prolaktin na 450 ili vise odmah mi je to "crvena zastavica" pred ocima. Jasno mi je da to nemora da bude univerzalno resenje kod svakoga ali ja bih uvek insistirala da se spusti. Reci snaji da nadje lekara koji ce da ga terapira.
Ja sam zatrudnela prvi put, u prvom ciklusu sa anti prolaktinskom terapijom.

Soso samo zato sto je rezerva mozda slabija ( to samo mozda dok se ne utvrdi definitivno) ne znaci da ne mozes da zatrudnis. Dokle god ovuliras sansa je tu. Drzim fige.


p.s. Inace pitanje odozgo nije vise relevantno, doticnog endokrinologa smo uspeli da privolimo na saradnju[sm=smiley36.gif] U odnosima sa doktorima ponekad treba biti uporan i dosadan. to pomaze....




jess021 -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (30.11.2014 16:42:32)

Maslacak, molim te pogledaj sta sam pisala u temi Microgynon.
Izvinjavam se za off.




Sosa Mena -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (30.11.2014 16:43:15)

Smokve, ribu i orasaste plodove jedem u velikim kolicinama za vreme posta. Tako da mi to ide na ruku u ovom periodu. Nisam znala za maslinovo ulje ali mogu da probam.
Maslacak kad sam rodila Magdalenu rodicu jos jedno pa makar munje padale. Sad da li ce to biti sledece godine ili kroz deset godina nebitno je. Ali ne odustajem. [sm=smiley1.gif]




Ivanka 75 -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (30.11.2014 16:46:21)

I sta ja sada da raidim.... Kao dobila u petak, vrlo vrlo oskudno, uopste nije krvarenje nego ono kao zadnji dan ciklusa, a trebalo bi sutra da radim hormonske pretrage.
Da li da cekam jace krvarenje ili da idem u laboratoriju?




Sosa Mena -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (30.11.2014 16:50:47)

Ivanka tako kod mene bilo u avgustovskoj trudnoci. Uradi ti betu ili testic ujutro.




madre -> RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo (1.12.2014 22:51:29)

maslacak, jos jedno pitanjce[sm=smiley4.gif]
uradila sam danas ponovo betu i progesteron. progesteron u utorak (pre 5 dana) bio 16,82... a danas 14,86. je l u redu taj pad?
beta, cini mi se lepo napreduje, tada oko 305, a danas 3.525!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  88 89 [90] 91 92   Sledeća stranica >   >>