|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  94 95 96 97 [98]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
29.5.2018 10:23:23   
Ana RR
Hvala devojke, tako nešto sam i pretpostavila. Verovatno se promenilo stanje od onda kada sam radila folikulometriju (2010 i 2011 godine) jer tada sam uredno imala ovulacije s''tim što je skoro uvek bila na desnom jajniku, ako se dobro sećam.
Za klomifen ćemo videti od jeseni, ne vredi sada da krećem sa stimulacijom kada mm nije uradio svoje analize. Ni njegov spermogram nije sjajan tako da smo kombinacija koja ubija user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 29.5.2018 10:24:18 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2426
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
29.5.2018 10:25:53   
Ana RR
Maslačak user posted image

Da li ovo ima neku povezanost sa onim ogtt testom, trombofilijama ili nečim trećim? Ili je to prosto takvo stanje.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2427
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
29.5.2018 10:28:49   
Maslacak15
mislim da folkulometrija ne moze to bas jednoznacno da kaze Ana. Moze da se vidi da je kolabrirao folikul.... i posle par dana nekad moze da se vidi zuto telo. Ali samo lutealni progesteron govori kakva je bila ovulacija. Da te ne gnjavim postoji i LUT, pojava gde folkul kolabrira i dodje do parcijalne luteinizacije ali jajna celija uopste ne bude oslobodjena. Zato mislim da je krajnje neozbiljno kad ga ne proveravaju.
Bez te informacije o progesteronu ne mozes da znas kako si ovulirala ni 2011 ili 2010 iako si radila folikulometriju. Ovuliras nekad sigurno ali meni mirise da je to osnovni problem sve vreme.... Drzim fige!!!

zasto nema ovulacije , to je dobro pitnaje. Moze da ima gomila uzroka. Moze da ima veze sa insulinskom rezistenfcijom. Sa trombofilijama ne. Vazno je da reagujes na klomifen. Ja nebih razbijala glavu na tvom mestu, prosto bi probala klomifen. Stavljam pare na to da ces zatrudneti u roku od dva meseca. Evo javne prognozeuser posted image

A zasto spermogram? Tri puta si zatrudnela zeno user posted image iako sporadicno ovuliras. Uzmi klomifen ne komplikuj hahhhaah ja stvarno mislim da je samo to u pitanju.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 29.5.2018 10:32:38 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2428
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
29.5.2018 10:30:28   
lesli
Sta ti je rekao endokrinolog za ogtt?
Ono sto su meni rekli poremecaji u lucenju insulina i metabolizmu glukoze mogu da koce ovulaciju...

Rekla bih da trombofilija ne moze da koci ovulaciju.

Sto kaze maslacak, ako je klomifen bio dobitna kombinacija, probaj opet.

A spermogram je analiza koju je bar lako odraditi. Mislim nije neko preterano mucenje, nije bolno, neprijatno... user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2429
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
29.5.2018 10:31:59   
Ana RR
Hvala draga user posted image

Šta još da proverim od tih hormona? Da prikupim sve pa da idem kod dr.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2430
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
29.5.2018 10:34:11   
Maslacak15
Uradi na pocetku ciklusa klasiku FSH, LH, TSH, estradiol, progesteron, prolaktin i testosteron da proveris opste stanje. I trazi klomifen.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2431
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
29.5.2018 10:35:28   
lesli
Meni su trazili 2. ili 3. Dc sledece hormone:

Estradiol
Lh
Fsh
Progesteron
Testosteron
Prolaktin
Amh

I da tah sto kaze maslacak. Ali mi se cini da si to radila nedavno i da ti je rezultat bio user posted image

< Poruku je uredio lesli -- 29.5.2018 10:37:52 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2432
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
29.5.2018 10:37:08   
Maslacak15
AMH joj nije obavezan i skuplji je ali moze da ga uradi naravno. Nema ona problem sa rezervom. Ja pre mislim da ona ima neke naznake PCOSa

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2433
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
29.5.2018 10:39:28   
lesli
Maslacak ni ja sa 26-27 nisam imala problema sa rezervom, ali su ga iz nekog razloga trazili... user posted image

Stavise, bio je povisen, sto su mi rekli da je jos jedna potvrda PCOSa

< Poruku je uredio lesli -- 29.5.2018 10:40:53 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2434
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
29.5.2018 10:44:35   
Maslacak15
pa tarze onako da vide kakva je rezerva. Moze da se radi i ihnibin B i androstenedion, DHEAS, i jos gomila stvariuser posted image . Ali reko da ne trosi pare zena user posted image Visok AMH nije losa stvar to je stvar za radovanje. Ja sam imala svojevremeno, sa 34 godine 5 ng/ ml bez PCOSa uz FSH 5 i LH 5 zato sam valjda i uspela da zatrudnim dva puta u 6 meseci sa 40 godina.
U principu je FSH glavni marker funkcije jajnika. Odnos FSH i LH vec dosta govori.

To najvise volim kad nadrame zene ionda dodju ovde iju visok im je AMH. to je samo stvar za radovanje kod svake zene koja zeli decu. Da tacno visi je kod zena sa policisticnijm jajnicima nego prosecno ali i to je dobra stvar a ne losa. Zene sa PCOsom imaju bolju rezervu. AMH je strukturna mera prisutnih primordijalnih oocita u janiku. Njih nikako ne moze da bude previse. Problem je samo ako ih nema.....

Inace na zalost moze i sa 27 ponekad da se ima problem sa rezervom. Retko ali moze....

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 29.5.2018 10:51:37 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2435
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
29.5.2018 10:55:07   
lesli
Pa maslacak, kad se bacas na misiju 4. dete? user posted image

Ana i uz ove hormone mi pade na pamet da ne bi bilo lose da odradis uz isto 2.-3.dc.
Ako je tacno ovo sto maslacak nagadja da imas pcos, onda bi ti mozda trebao i metformin. Cini mi se da ti je Dunja rekla da bi ti i dr Jelena zbog PCOSa ukljucila lek sa onim OGTTom.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2436
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
29.5.2018 11:01:25   
Maslacak15
neka hvalauser posted image Iako sam sigurna da bih zatrudnela brzo. Sad kad znam gde je caka kod mene. Zatrudnela sam u prvom ciklusu oba puta prosle godine kad sam htela. Prvi put je nazalost bio missed u 9 oj nedelji ( godine godine). Ali sa skoro 41 godinom , tri carska reza i troje male dece smatram da sam taj deo karijere zavrsila. i da kazem jos jednom bar 5 doktora me zamajavalo tri godine dok nisam jednu endokrinoloskinju naterala da mi pomogneuser posted image . Inace sam i ja mogla da budem VTO trudnica.. Imala sam uput u rukama. A ja vrlo plodna zena kao sto se pokazalo hahaha. I tip top trudnoce.
Eto sta znaju lekari. slepi kod ociju- ponekaduser posted image . to ne pomaze prosecnom pacijentu, ali je nazalost tako.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2437
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
29.5.2018 11:24:09   
Ana RR
Jeste Lesli, rekla je da mogu da ga pijem ako imam pcos (što nisam imala ali videćemo).

TSH sam radila, mislim da je ok (ima ga na onom rezultatu sa ogtt testom) 1,48 a ref vrednosti su 0,400 - 4,000.

Da se samo mm pita, on verovatno ne bi više pokušavao. Bio je jako uplašen za mene prošle godine i znam da brine da se nešto ne desi..

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2438
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
29.5.2018 11:57:50   
Maslacak15
TSh je odlican. u pravu je lesli, za pcos i metformin ali sacekajmo hormone.

Ne znam Ana sta bih ti rekla to su licne i intimne strane. Tesko je tu savetovati . ja mogu samo da ti kazem sta su medicinske cinjenice. Mislim da sa te strane nema razloga za strah, tj nista ne moze da te desi, osim da eventualno dodje do novog pobacaja. To je uvek opcija za svaku trudnicu. Ali nije mnogo verovatno. Mislim na osnovu svega da su sanse da dobijes jos jedno dete na tvojoj strani ali moras da stisnes petlju. Ako ti je sama pomisao da se nadjes u slicnoj situaciji nepojmljiva neznam razmisli. SAd smo u otisle u off.
U svakom slucaju mi smo tu za tebe kako god odlucisuser posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2439
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
29.5.2018 12:09:27   
Ana RR
Hvala draga, naravno, nego čisto komentarišem. Ja sam ni tamo ni vamo još uvek.

Ništa, zapisala sam šta još da odradim, uskoro treba da dobijem pa ću verovatno završiti sve to tada. Pa onda kod dr i kod endokrinologa.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2440
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
29.5.2018 13:04:33   
lesli
Ana slazem se sa ovim sto je maslacak napisala.

Za ovulaciju ces dobiti stimulaciju, ako imas pcos dobices i metformin. Tsh ti je bolji nego moj user posted image
Kad dodje do trudnoce pratis d-dimer, ako krene da skace dobijas i heparin, zbog pai i mthfr-a. Vidi samo sa ginekologom ili endokrinologom da li ti savetuju aspirin.

I to ti je to. Sto kaze maslacak do pobacaja moze doci uvek, ali ako si pokrivena terapijom za to gde "skripi" na dobrom si putu da ipak sve prodje ok.

I da posto i ti imas mthfr, nabavi metilfolat i pocni sa njim (umesto folne). Ima ga u femibionu, ali samo 200mcg. Nadji da ti neko donese iz inostranstva ili naruci sa iHerba, jer kod nas mozes da ga nadjes u apotekama ali cu cene prenaduvane!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2441
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
29.5.2018 14:46:25   
nata11

IZVORNA PORUKA: lesli

I da posto i ti imas mthfr, nabavi metilfolat i pocni sa njim (umesto folne). Ima ga u femibionu, ali samo 200mcg. Nadji da ti neko donese iz inostranstva ili naruci sa iHerba, jer kod nas mozes da ga nadjes u apotekama ali cu cene prenaduvane!


Lesli jel Folicplus Folna kiselina sadrzi metilfolnat ?

_____________________________





(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2442
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
29.5.2018 15:57:15   
lesli
Nato, po ovome sto vidim na njihovom sajtu, rekla bih da jeste.
Ali ovo je papreno skupo. Ja sam preko amazona narucila da stigne na kucnu adresu prijatelja pa mi oni doneli kad su dolazili u Srbiju.
Cena jedne bocice koja mi traje 3 meseca (90tabletica sa po 1000mcg) je bila nekih 7-8$

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2443
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
29.5.2018 20:57:01   
Ana RR
Tnx Lesli, porućiću.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2444
   RE: Pretrage i hormonska terapija 2. deo
9.6.2018 11:19:03   
IvanaSK RR
Mozemo da nastavimo u sledecoj temi
Klik

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2445
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  94 95 96 97 [98]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  94 95 96 97 [98]
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here