|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Učenje Boja
14.11.2017 22:27:19   
mama Jo
Mi smo rano savladali, sad amo poceli cak da razlikujemo i svetle i tamne nijanse.... slucajno uzeli smo neki tepih sa rsznim bojama pa je u cudu da postoje sve zelene, dve plave 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Učenje Boja
17.11.2017 17:27:11   
MamaNecaVo
Mislim da samo ne treba daviti dete sa takcom stvarima dok samo ne pokaze interesovanje.
Mi kao imamo tu neku igracku koja pri ubacivanju oblika u nju prica koja je boja,na eng naravno.
Steta sto nije na sroskom ker vidom da A bas zanima za nju.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Učenje Boja
17.11.2017 18:25:46   
mama Jo
Naravno... samo sve kroz igru... ali skroz su nekada onako skoncentrisani kad im se nesto prica i vrlo cesto je dovoljno da im jednom ponovimo nesto da zapamte...
Znam da sam joj rekla ovo je svetlo zelena a ovo je tamno zelena... onako usput dok sam spremala ves za masinu a ona se igrala... danima posle toga prica i pokazuje koja je svetla a koja tamna 😊

< Poruku je uredio mama Jo -- 17.11.2017 18:26:42 >


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Učenje Boja
17.11.2017 18:27:11   
MasnaMasnica
Moja Nora zna sve boje, ali na engleskom.

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Učenje Boja
17.11.2017 22:34:22   
MamaNecaVo
Skoro mi je neko rekao kako dete sa gpdinu dana sve boje mora znati.user posted image

MM po svoj prilici i moj A ce ih znati na engelskom.Oponasa tu igracku,pustam ga.Mali je sta on zna salu u stranu.

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Učenje Boja
17.11.2017 22:38:23   
mama Jo
I Jana isto zna 5-6 boja na engleskom, bas ih je lako usvojila, isto smo tako usput kao ucile

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Učenje Boja
17.11.2017 22:39:33   
MamaNecaVo
Skoro sam slusala da deca lakse i brze uce eng neko SRB.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Učenje Boja
7.3.2018 15:08:36   
Dora89
Sad zna boje, učili smo kombinacijom istih predmeta različitih boja, tipa sve lopte, ili sve kocke, ili bojice. A druga varijanta je kombinacija različitih predmeta iste boje. Samo polako, naučiće. Njihov mozak još uvek je prilagođen tako da im je bitniji oblik i funkcija predmeta nego boja. A klipovi sa bojama na engleskom su vrlo slikoviti, zato deca tako bolje upamte boje.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Učenje Boja
6.10.2018 22:27:03   
Mikosole
Imam problem sa detetom 22.mesec,prosto nije zainteresovan za ucenje boja,ubacivanje krugova,oblika...ne raspoznaje boje,nijednu ne zna. Kako uciti sa takvom decom koja nisu zainteresovana,logoped kaze Samo strpljenja,truda i rada. I sve to radim,svaki dan,stalno. Ali on odbija da saradjuje. Kada dete treba da raspoznaje boje,kako ste ucili dete,kako ste ih motivisali? Kcerkica je sa 20 meseci znala sve boje,slova,oblike,a ovaj mali nista. 😕

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Učenje Boja
7.10.2018 8:25:20   
vocicana
Mikosole, msm da ste previse radili sa prvim detetom, zato se to tako namestilo. Slicno je kao navikavanje na nosu.
Moj sin zna za zutu i crvenu boju i jasno pokazuje,, ne forsiram ga previse, ali kada je nesto karakteristicno, trudim se da sto vise puta ponovim, da bi uocio razlike izmedju boja.
Samo se opustite, msm da je krucijalni period oko 2,5 - 3 godin, ali je je to individualna stvar.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Mikosole)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Učenje Boja
7.10.2018 10:59:00   
emicaa
David zna boje ali na engleskom.Crvenu,zutu,narandzastu,zelenu,plavu,bijelu.Naucio uz Doru,ja stalno ponavljam na nasem ali on i dalje po svom.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Učenje Boja
7.10.2018 11:28:16   
Mikosole


IZVORNA PORUKA: vocicana RR

Mikosole, msm da ste previse radili sa prvim detetom, zato se to tako namestilo. Slicno je kao navikavanje na nosu.
Moj sin zna za zutu i crvenu boju i jasno pokazuje,, ne forsiram ga previse, ali kada je nesto karakteristicno, trudim se da sto vise puta ponovim, da bi uocio razlike izmedju boja.
Samo se opustite, msm da je krucijalni period oko 2,5 - 3 godin, ali je je to individualna stvar.


Moguce, ali kod kcerkice je sve nekako islo spontano, zanimalo je. Njega zanima samo da baca loptice, vrti cigre i da gura autice. I da se penje,samo jos na plafonu nije bio. I ja mislim da je sve individualno,pokusacu kroz igru da mu objasnjavam pa cemo videti da li ce biti napretka. 

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Učenje Boja
7.10.2018 18:16:17   
emicaa
Mikosole sve je to drugacije od djeteta do djeteta.Moja curica je s dvije godine bas pricala,dok sad djecak samo ponavlja rijeci,hos ne sklapa po vise rijeci u recenici.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Mikosole)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Učenje Boja
7.10.2018 18:52:28   
Maslacak15
Ja mislim da je sve to rano. Ima Puno dece koja ne znaju ni da beknu sa 22 meseca a ne Boje da razaznaju. To Sto je cerka znala Opet nista ne znaci. Deca Su razlicita. Ne treba se opterecivati takvim stvarima.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Učenje Boja
24.10.2018 1:14:02   
Dora89
Devojčice brže nauče i da pričaju, i pojmove, i boje, dečake to uglavnom ne interesuje. Nemojte se opterećivati, deca brzo upijaju ono što ih zanima, a često se "isključe" iz onoga što ih ne zanima. Sve će naučiti kada im bude potrebno. Ipak, ako hoćeš da ga podstaknete da nauči boje, savetujem ti da tom znanju nađeš praktičnu primenu, da bi se tako zainteresovao. Npr. kad bira u prodavnici autić ili lizalicu, da ne pokazuje prstom, nego da ti kaže koju boju hoće. Ako je potrebno, ti mu prvo pokaži na licu mesta koja stvar je koje boje. Ili igrajte igru da žmureći izvadite bojicu iz pakovanja, pa pogađajte koja je boja. Tako nešto izmisli.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Učenje Boja
10.12.2018 23:18:42   
Kikiriki17
user posted image

(odgovor članu marija87)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Učenje Boja
10.12.2018 23:34:25   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: Kikiriki17

user posted image

Procitajte pravila o koriscenju foruma!

(odgovor članu Kikiriki17)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Učenje Boja
12.12.2018 17:31:19   
vocicana
Ja sam se trudila da malo sa njim radim po tom pitanju, ali konstantno govori za svaku drugu ...zelena...hahahaa, ali polako naucice. Razaznaje crvenu, belu, pa polako, sam ce to da ispegla, uz malu pomoc.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Učenje Boja
21.7.2019 11:26:53   
MimaKos
Oko 2,5 je cerkica znala da.prepoznaje, najvise zbog YT klipova, mali jos uvek nista :)


(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 94
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here