RE: Ubod/ujed insekta? (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


milicicak -> RE: Ubod/ujed insekta? (20.8.2015 17:24:41)

Devojke, hvala :) ona je bas disciplinovana i ne cese se kaf je budna, bas pazim da joj skrenem paznju. Ja sam je videla kad sam dosla sa posla bas nakon budjenja em je otekla od spavanja em se izgleda u snu cesala, iskreno mi nije bilo svejedno.




milicicak -> RE: Ubod/ujed insekta? (20.8.2015 20:31:05)

Da zapisem ako nekome zatreba. Kod ujeda komarca za kapak moze se koristiti 1% hydrocortison mast bukvalno mrvica koja se razmaze po kapku sa spoljne strane. Dete mi progledalo :)




emicaa -> RE: Ubod/ujed insekta? (27.8.2015 11:51:35)

Joj žene Doru mi ujeo pauk za prst,nazvala sam odma doktora i kaže da ovde nema opasnih paukova,može se samo osuti ali nije to ništa.Ja joj onda stavila leda na prst pa ga namazala nekom kremom za ućede insekata.Uh kako sam se prepala,i dalje je stalno držim na oku.




branki* -> RE: Ubod/ujed insekta? (27.8.2015 19:04:33)

kako joj je sad?ja sumnjam da je bozu mog ujeo pauk oko oka,bas je bilo grozno,oteklo sve,poceo da kaslhje,da mu curi jos,uzas,vodila sam ga dr usred noci.smirilo se nakon sat vremena,a otok je trajao i sutradan,pa se povukao.




emicaa -> RE: Ubod/ujed insekta? (27.8.2015 21:06:19)

branki dobro je,samo ima crveno gdje ju je ujeo drugo nista hvala Bogu.




Mariya -> RE: Ubod/ujed insekta? (28.9.2015 0:08:36)

Helenu je pre 10ak dana ujelo nešto,pretpostavljam da je ujed,bila je kod svekrve na podlaktici,nadlaktici i obrazu.ubod je sitan i crven,kao bubuljica.i dada joj seoko tog ujeda na nadlaktici pojavilo crvenilo.šta bi to moglo da bude? Dr.google mi naravno odmah izbacuje lajmsku bolest ali gde će ona tako mala naći krpelja[sm=zmeden.gif]




Ana RR -> RE: Ubod/ujed insekta? (19.6.2016 9:18:57)

Devojke, da li je ovo ujed pauka?

[img]http://www4.slikomat.com/13/0619/zgw-134609.jpg[/img]

[img]http://www4.slikomat.com/13/0619/rz4-134677.jpg[/img]

Otečena mu je noga na tom mestu a juče je bilo i jako tvrdo.




Sanjalicaaa -> RE: Ubod/ujed insekta? (19.6.2016 9:35:55)

Anci, meni se isto tako pre par jutara javilo, bilo je tvrdo, oteceno, i jaaaako me je svrbelo. Htela sam da poludim od svraba. Svi su mi rekli da je pauk. Nista nisam mazala, proslo je za dva dana. Ali mozda je bolje detetu nesto namazati.




wivern -> RE: Ubod/ujed insekta? (19.6.2016 9:38:25)

Uf Anci, ja bih rekla...mada mi je dosta veliki otok za pauka.
Jel ga boli?




Trcosava -> RE: Ubod/ujed insekta? (19.6.2016 9:38:27)

Ana mislim da je pauk. Mene je i bolelo i svrbelo. A defintivno kad ujede pauk je tvrdo i mnoooogoo veće nego kad ćapi komaroljac




emicaa -> RE: Ubod/ujed insekta? (19.6.2016 9:40:58)

Ana ja bih ga odvela doktoru da pogleda,Doru kad je ujeo nije bilo toliko crveno.
Moju mamamu je davno ujeo i morala je doktoru jer je imala neku alergijsku reakciju.




Ana RR -> RE: Ubod/ujed insekta? (19.6.2016 9:42:25)

Ne boli ga ali ga baš svrbi. Mažem mu fenistil i dala sam aerius juče čim sam videla. Meni je čudno što ima ova dva kruga, kao jaje kad razbiješ, i tačno se vidi rupica gde je ubod. Nikad to nisam videla.
Wiv, jeste veliko. I što je još čudnije na drugoj nozi, na identičnom mestu ima isto tako samo mnogo manje.




Sanjalicaaa -> RE: Ubod/ujed insekta? (19.6.2016 9:47:17)

Mislim da se kod pauka i javlja tako kao dva kruga. Mene je prvo uzasno svrbelo, a kad je krenuo svrab da prolazi javio se bol.
Jel se i na dugoj nozi vidi ubod? Prati ga, mada kontam da bi se do sada vec javila neka veca alergijska reakcija.




wivern -> RE: Ubod/ujed insekta? (19.6.2016 9:55:02)

Sto kaze Emica moze biti alergijska reakcija jer je bas veliko. a to bi trebalo aerius da spusti.
I pauk boli, bas bas...




Ana RR -> RE: Ubod/ujed insekta? (19.6.2016 10:05:21)

Kaže mm da to prolazi pošto nije više tvrdo i kaže da je otok manji nego juče. On misli da nije pauk već neka buba klintonka (ne znam zašto se tako zove) i kaže da njemu bude ista takva reakcija. Ja nemam pojma, nemam iskustva. Kao dete sam imala jaku reakciju na ubod komarca ali više ne.




wivern -> RE: Ubod/ujed insekta? (19.6.2016 10:08:11)

Ma cim prolazi vise nije ni bitno sta je.
Ja nemam pojma koja je to buba, ali uzasno izgleda ujed [sm=zz_eek.png]




superm -> RE: Ubod/ujed insekta? (19.6.2016 11:03:43)

Ujede bi trebalo protrljati sodom bikarbonom. Isto mogu da pomognu hladne obloge od fiziološkog rastvora ili obične vode.




serpica -> RE: Ubod/ujed insekta? (19.6.2016 11:09:29)


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Kaže mm da to prolazi pošto nije više tvrdo i kaže da je otok manji nego juče. On misli da nije pauk već neka buba klintonka (ne znam zašto se tako zove) i kaže da njemu bude ista takva reakcija. Ja nemam pojma, nemam iskustva. Kao dete sam imala jaku reakciju na ubod komarca ali više ne.




I ja mislim da nije pauk jer kako sam cula od ujeda pauka pravi se drugacije crvenilo oko uboda i boli a njega ne boli verovatno je neka buba,za svrab mozes i sinopen mast odmah ublazava...




Zemunka85 -> RE: Ubod/ujed insekta? (19.6.2016 20:37:55)

Ana, nama je ovakav i ujed komarca. Moja L je uzzzasno alergicna na ujede. Sva otekne i od komarca. Ali basbas otekne. Stalno ide na izlete sa vrticem i ne smem ni d apomislim na neku drugu opciju.
Sinoc smo bas zavrsili u bolnici, dobila je injekciju. Legla ej normalno sve OK, mm isao da radi i kada ej dosao oko 12, da legne i poljubi je kaze - sta joj je sa okom. Aoooo vidim ja oteklo. Odmah sam posumnjala na komarca jer je i mene umedjuvremenu ujeo a mi smo ovaj scenario imali vec 2 puta da je ujede komarac i da joj se oko zatvori. Aj zatvori nego ooootekne. Kad ono - i drugo. Majko moja bas me uhvatila panika. Oba oko crrrveeenaaa oba kapka, naduvena i zatvorena. Bas sam se uplasila. Odmah je odvedem u bolnicu (inace nikada ne idemo DR, bas je vodim u poslednji cas) i tamo kazu da je to trece dete za to vece sa tim problemom. Prskali su ih pa su otrovni basbas jos kad ej neko alergican .. uzas ....
Mojoj L i noga ruka vrat svesve otekne mnogo ali ako je na celu, slepocnica i sl .. ode na oci i zatvore se. Obican komarac!\Uzaaaaaas! Jos je ona plakala zbog straha i boce . vi ne znate na sta ej to licilo, stvarno prestrasno i pretuzno .. kao dve sljive - zatvorene oci.
Evo 24h posle skoro d aniceg nema ... dobila je samo aerisu 7 dana, a inace i ja mazem fenistil uvek i bas pomaze ...




Ana RR -> RE: Ubod/ujed insekta? (19.6.2016 20:52:57)

Joj Zemunka, užas! Mica mala [sm=smiley13.gif]

Ja ga ceo dan pratim i nadgledam, stavljala sam mu hladne obloge, mažem fenistil, jutros je pio aerius. Sad je crvenije ali verovatno on češe pa se pocrveni. Pritom je zaslinio (juče se kupao u bazenu a nije bilo baš toplo) i ima 36,9. Joj noćas mi nema spavanja.




Zemunka85 -> RE: Ubod/ujed insekta? (19.6.2016 21:18:06)

Ja msm da je to komarac, kazem ti. Samo otrovniji od proseka [sm=smiley36.gif].
I bas to sto kaze, kako vreme prolazi crvenije je, ali i otok pada.
Meni je palo na pamet u bolnici da ej slikam, ali nisam smela. Veruj mi da nisam smela. Ono je bilo da uuuumres od straha na sta lici.

Evo slike kako je to jutros izgledalo, kada je vec proslo 12h od injekcije a rekli su da ce posle nje progresivno biti bolje.Zamisli kako je tek bilo!
Na drugoj slici je malo kasnije a treca slika malopre.

Inace i nama se udruzilo par simptoma. Kasljuca par dana. Ja sam vremenom naucila da slusam i znam da ej ovo alergo kasalj, ali aerisu mi nisu hteli dati ovaj put bez recepta. Medjutim juce ona nije prestajala ali prestajala ni sekund jedan. I odvedem je bas juce kod DR i dobije bas aerisu zbog kaslja 3ml 7 dana jer je sve cisto.

I onda nocu ovo. Zato i odosmo jer em kaslje em oci otekle ... a imala je priredbu iz baleta u Madlenijanumu par h pre, zovem halo bebu .. kazu mogla je posto kaslje da prenese na ruke, pa oci, pogla je u madlenijanumu nesto da zaradi, mogla je ... ma rekoh necu da razmisljam idemo .. iako sam znala da je ujed .. ali oba oka [sm=smiley29.gif]

[img]http://www4.slikomat.com/13/0619/fvh-201606.jpg[/img]

[img]http://www4.slikomat.com/13/0619/2be-201606.jpg[/img]

[img]http://www4.slikomat.com/13/0619/wx4-201606.jpg[/img]




milicicak -> RE: Ubod/ujed insekta? (19.6.2016 21:54:52)

Joj, Zemunka,mica mala. I nama se to desilo prosle godine, bas je bilo gadno. Sad ima samo ujed ispod oka, izgleda kao da je neko tukao :(
Ana, definitivno je komarac, samo malo otrovniji sto rece Zemunka :
Elem, synopen vise ne pomaze... Cese se ko blesava a cela je u otocima... F Sta da uzmem, fenestil ili nesto drugo?




milicicak -> RE: Ubod/ujed insekta? (19.6.2016 21:55:53)


IZVORNA PORUKA: milicicak

Da zapisem ako nekome zatreba. Kod ujeda komarca za kapak moze se koristiti 1% hydrocortison mast bukvalno mrvica koja se razmaze po kapku sa spoljne strane. Dete mi progledalo :)

I da se citiram od prosle godine, skroz sam zaboravila na ovo




Ana RR -> RE: Ubod/ujed insekta? (19.6.2016 21:59:22)

Joj duša malena [sm=smiley13.gif] strašno!

Nadam se da će mu sutra biti bolje, mene je samo strah da ne dobije temperaturu jer onda definitivno neću znati da li j od ujeda ili se prehladio.

Milicicak, fenistil pomaže ako namažeš čim te ujede, ovako i ne nešto posebno ali ja ipak mažem.




dunja RR -> RE: Ubod/ujed insekta? (19.6.2016 22:01:19)


Anči i meni liči na komarca.

S je unakažen, svuda su ga izujedali. Ja ne znam šta je to ove godine, ima ih puno, crni su i ogromniii.

Ranije se dešavalo da mu otekne oko, kao kod Zemunkine malene, ako je ubod blizu kapka :(




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>