RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


Shishica -> RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji (21.2.2012 20:18:52)

Jaaao doktor na RR [sm=smiley4.gif]

Evo i ja da pitam.. pre trudnoce doktorica je govorila da imam mikrocisticne jajnike, posle trudnoce da su policisticni, imala sam i vodene ciste koje su same nestajale.. (sve pisem posto nikad ne znam sta moze imati veze sa cim)
Ciklus mi traje oko 32. dana. Ovulaciju obicno pocnem da oset_im ko 14-og dana. Traju bolovi par dana.

Da li bol moze da se oset_i i po sredini stomaka zbog ovulacije i da li se bol moze .. kako da kazem.. prosiriti, preneti, sa jedne strane stomaka i malo vislje?

I jos nesto. Da li mikrocisticni jajnici uticu na vecu mogucnost dobijanja blizanaca? (jednom mi je doktorica to spomenula, da ne pisem opsirnije)




monini -> RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji (21.2.2012 20:29:24)

samo da se zahvalim RR doktoru na odgovorima[sm=smiley1.gif]




caja 2 -> RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji (22.2.2012 9:44:59)

Kad se prvi test za trudnocu moze uraditi poslije ovulacije.....za koliko dana.....al da se neceka menstraucija HVALA UNAPRED..




ALLEKS -> RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji (23.2.2012 18:55:35)

Postovani,

Zanima me da li postoji mogucnost da ovulacije ne bude u toku jednog ciklusa, tjs da izostane?
I jos jedno pitanje sto nema veze sa temom: Moj suprug ima problem sa malim br spermatozoida, i za sada su mu prepisane tablete, a predhodila je operacija varikocele. Ja sam obavila klasicne analize - sistematski pregled kod ginekologa, pracenje pucanja folikula i sve briseve, i sve je ok. Da li bi ja u medjuvremenu trebala da uradim hsg?
Hvala unapred...




hart -> RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji (25.2.2012 16:37:22)

Postovani, htela bih da pitam kako TSH utice na ovulaciju?
Ukoliko je njegova vrednost u okviru referentnih vrednosti, ali na gornjoj granici moze li blokirati ovulaciju i da li je u takvom slucaju neophodna njegova korekcija na nizu vrednost?




MASHKA -> RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji (25.2.2012 17:36:25)

Kada da očekujemo odgovore?




smurfi -> RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji (4.3.2012 18:52:34)

Molim Vas da mi kazete nesto o mojim rezultatima dabl testa....zakazano mi je sutra da radim biospiju posteljice..Molim Vas za odgovor i zasto mi nigde na testu ne pise razmer dabl testa, videla sam da svi pisu o tome a meni to nigde nema na testu
Hvala unapred

PAPP-A 2,57 unknown 0,58 Corr.MoM
fb-HCG 7,9 ng/ml 0,20 Corr.MoM

NT 1,77 mm 1,09 MoM
CRL 63 mm Nasal bone unknown

biochem.risk+NT at sampling date
<1:10 000 below cut off

age risk at sampling date 1:885

Trisomy 13/18 +NT
1:3292 BELOW CUT OFF




smurfi -> RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji (7.3.2012 14:29:08)

a kad odgovaraju ovi doktori...zasto se ovoliko ceka[sm=smiley13.gif]




ivannna -> RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji (8.3.2012 15:34:50)

Postovani doktore,

lutealna faza mi traje najcesce 9-11 dana ( 9 najcesce) kada sam to rekla doktoru rekao je da moze nesto za to da mi da ,ali onda kad mi bude kasnilo necemo znati da li mi kasni zbog toga ili sam trudna ( mada mene bas briga koji je razlog,bitno mi je da obezbedim najbolje uslove tj dovoljnu kolicinu progesterona)
moje pitanje-sta treba koristiti za slucaj da je lutealna tako kratka i koji su razlozi te krace faze?

hvala[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




buba m -> RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji (9.3.2012 11:54:06)

Poštovani doktore,
da li prehlada može da utiče na oplodnju? Ovog meseca sam pratila ovulaciju uz pomoć folikulometrije i imala ciljane odnose. Sad treba da sačekam još nedelju dana da bih ugledala da li je bilo uspeha. U međuvremenu sam se prehladila, boli me grlo i curka mi nos. Imam i temperaturu 37.0 već nekoliko dana.Da li ova prehlada umanjuje moje šanse da ostanem trudna ovaj put?
Hvala unapred!




nena dj -> RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji (12.3.2012 14:19:21)

Poštovani,
Imam policistične jajnike i ciklusi mi nisu na vreme.Pijem primolut nor i menstruacija mi je na vreme uz pomoć njega.Ovulacije nemam.Pila sam Klomifen tri meseca i bez rezultata sam.Sada sam prvi mesec pila Femaru i folikuli su narasli do 14mm ali to nije dovoljno.Da li mislite da ce mi ona pomoći sledeći mesec?[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]Hvala unapred




little_one -> RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji (28.3.2012 11:13:25)


IZVORNA PORUKA: MASHKA

Kada da očekujemo odgovore?


Ih Masho, bojim se da ces da se nacekas...ja sam vec u 4tom mjesecu trudnoce a prije nego sam zatrudnila postavila pitanje...jos bez odgovora...[sm=smiley36.gif] sad mi i ne treba...




MASHKA -> RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji (28.3.2012 11:14:48)

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
IZVORNA PORUKA: little_one


IZVORNA PORUKA: MASHKA

Kada da očekujemo odgovore?


Ih Masho, bojim se da ces da se nacekas...ja sam vec u 4tom mjesecu trudnoce a prije nego sam zatrudnila postavila pitanje...jos bez odgovora...[sm=smiley36.gif] sad mi i ne treba...





coka11 -> RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji (28.3.2012 11:29:35)

Stvarno, zašto ne odgovaraju, pa svi nestrpljivo čekaju odgovore!!!!!! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




ivannna -> RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji (28.3.2012 13:44:48)

doktoreeeee javi se!!![image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Ringerajin doktor -> RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji (10.4.2012 10:53:04)


IZVORNA PORUKA: ivannna

Postovani doktore,

lutealna faza mi traje najcesce 9-11 dana ( 9 najcesce) kada sam to rekla doktoru rekao je da moze nesto za to da mi da ,ali onda kad mi bude kasnilo necemo znati da li mi kasni zbog toga ili sam trudna ( mada mene bas briga koji je razlog,bitno mi je da obezbedim najbolje uslove tj dovoljnu kolicinu progesterona)
moje pitanje-sta treba koristiti za slucaj da je lutealna tako kratka i koji su razlozi te krace faze?

hvala[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]


Poštovana,

Razlozi kraće lutealne faze su nedovoljna hormonska aktivnost žutog tela, zato se kao nadoknada daju gestageni, najbolje Primolut nor tbl. 2x1 10 dana od 16 dana ciklusa ili Utrogestan tbl. a.200mg 2x1 po istoj semi.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije




Ringerajin doktor -> RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji (10.4.2012 10:55:01)


IZVORNA PORUKA: buba m

Poštovani doktore,
da li prehlada može da utiče na oplodnju? Ovog meseca sam pratila ovulaciju uz pomoć folikulometrije i imala ciljane odnose. Sad treba da sačekam još nedelju dana da bih ugledala da li je bilo uspeha. U međuvremenu sam se prehladila, boli me grlo i curka mi nos. Imam i temperaturu 37.0 već nekoliko dana.Da li ova prehlada umanjuje moje šanse da ostanem trudna ovaj put?
Hvala unapred!


Poštovana ,

kada bi takve situacije uticale na fertilnost i samu trudnoću nijedna žena ne bi zatrudnela, jer mikroorganizmi su svuda oko nas i nas imuni sistem je u „stalnoj borbi„ sa njima.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije




Ringerajin doktor -> RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji (10.4.2012 10:57:06)


IZVORNA PORUKA: nena dj

Poštovani,
Imam policistične jajnike i ciklusi mi nisu na vreme.Pijem primolut nor i menstruacija mi je na vreme uz pomoć njega.Ovulacije nemam.Pila sam Klomifen tri meseca i bez rezultata sam.Sada sam prvi mesec pila Femaru i folikuli su narasli do 14mm ali to nije dovoljno.Da li mislite da ce mi ona pomoći sledeći mesec?[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]Hvala unapred


Poštovana,

dve situacije morate kontrolisati, prvo čuvanje jajnika dok ne zaželite trudnocu a to se postiže antibebi pilulama, predlazem Qlaira kao najkvalitetnije i najbezbednije i drugo, kada poželite trudnoću tada i samo tada koristite stilmulaciju ovulacije navedenim lekovima ili drugim i uvek ciljano i oprezno, jer svi ti lekovi izuzetno iscrpljuju rezerve jajnih ćelija u jajnicima.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije




Buwica -> RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji (10.4.2012 11:00:42)

Poštovani,

Da li je moguće da ukoliko nema cervikalne sluzi (tj. sekreta ako sam se dobro izrazila) nisam ni ovulirala?
Od preksinoć imam "komesanje" u jajnicima i grudi suu nekako cudno povremeno napete ...
Poslednji dan ciklusa mi je bio 28.03. i od 4.4. intenzivno radimo na bebi ....
Strasno me brine ova situacija sa ovulacijom ....
Hvala u napred na odgovoru




ivannna -> RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji (10.4.2012 11:27:36)

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]doktore,hvala na odgovoru !




lanica82 -> RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji (11.4.2012 23:25:39)

Poštovani doktore,
Imala sam carski rez pre 3 meseca 15 dana, sve je prošlo OK. Da li i drugi porođaj mora da bude carski rez, koliko vremena treba da prođe? Da li mogu sada da idem na masažu i na tretmane protiv strija na stomaku? Hvala unapred na odgovoru!




dunja RR -> RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji (12.4.2012 0:03:11)

Ne zaboravite da ovde postavljamo pitanja vezano za ovulaciju :)




lanica82 -> RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji (12.4.2012 21:46:17)

Ups, izvinite![sm=smiley9.gif] Ako bude drugih tema - eto mene! [sm=smiley36.gif]




dunja RR -> RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji (12.4.2012 22:04:34)

Važi mila [sm=smiley31.gif]




branki* -> RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji (12.4.2012 22:19:44)

doktore,
da li ikako moze da se utvrdi postojanje jajne celije u folikulu,a da to nije prilikom aspiracije?
hvala




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>