|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ponašanje naših muževa za vreme planiranj...
8.11.2011 10:55:38   
Lu
IZVORNA PORUKA: World

vise je tu pitanje da li hoce tu famoznu djecu isto toliko koliko i mi, ili im je svejedno.....


Misliš, da li ON želi  dijete/djecu isto kao JAuser posted image

< Poruku je uredio Lu RR -- 8.11.2011 10:56:03 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Ponašanje naših muževa za vreme planiranj...
8.11.2011 22:20:26   
Meisje
Eh da mi je njihov mozak da se odmorim malo...user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Ponašanje naših muževa za vreme planiranj...
8.11.2011 22:22:59   
GRGA
Ja ne znam vise,,,,,,,,,,,,,,nista...................mm kaze da se umorio od analzia i da ga malo pustimuser posted image ,,,,ok pusticu ga i od nase IUI i ovaj mesec nema nista,,niti u januaru,,februaru,martu..........do proleca!

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Ponašanje naših muževa za vreme planiranj...
8.11.2011 22:25:39   
Meisje
moj nece ni da zakaze kod doktora...ajde pusticu ga dok prodju praznici...a onda cu da nabavim jedan bicuser posted image

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Ponašanje naših muževa za vreme planiranj...
8.11.2011 23:04:45   
hanka
Uf sinoc sam bila bas besna na mm.Svasta sam mu rekla sto nije stigo na vreme nego sam morala da ostanem budna do 3.No dobro sve se zavrsilo kako treba user posted image

Mislim da sam ovo vec pisala na nekoj temici.Zadnji put kad sam panicila bilo je zbog mutacije mthfr i tad sam mm pitala konkretno da li samo ja u nasoj zajednici zelim dete.Ni na jedan pregled nismo otisli zajedno,sve idem sama,jedino je bio prisutan kad sam imala spontani,verovatno se jadnicku smucilo pa je resio da ostala ispitivanja odradim sama i nisam se ljutila i donekle sam razumela.Jutros smo zajedno bili na HSG-u i bas mi je njegovo prisustvo znacilo.On je bio zbunjen sa svim onim zenama.Mislim da do sledeceg ozbiljnijeg pregleda ponovo nece ici.
Milion posto sam sigurna da dete zeli vise od mene ali da ne voli mnogo da prica o tome.Mislim da ga dobro poznajem i vidim po njegovom ponasanju,tesko u sebi prozivljava realnost da parovi oko nas imaju ili cekaju svoje potomstvo.Ne sumnjam da nije srecan zbog njih vec je nesrecan zbog nas.
Muskarci su sa Marsa a zene sa Venere
Mislim da svaka zena sa problemom vezanim za nepoldnost treba da postavi i sebi i suprugu pitanje a to je:da li ste u zajednici radi vas samih ili zbog dece?

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Ponašanje naših muževa za vreme planiranj...
8.11.2011 23:08:07   
Meisje
ipak su ovo nekako zenska posla,ja nekako kad pomislim da mm se angazuje koliko ja,umanjuje mi se njegova "muskost",dovoljno je da odradi sta treba i da je zainteresovan da saslusa,sto se mene tice..user posted image

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Ponašanje naših muževa za vreme planiranj...
9.11.2011 0:05:15   
Cuftas
moj svuda ide sa mnom, od kad zna za operaciju cak ide i umesto mene, dva puta je sam cekao da mi zakaze preglede, on i 50 zena, odvalio je, jadnicak, sve su pricale o sekretimauser posted image
a ja, zensko ko zensko, odvaljujem od njega, nekako mi se cini da bi mi lakse bilo da sam sama, ovako jos brinem i za njega... nemam pojma, ne moze nama da se ugodi bas tako lako.

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Ponašanje naših muževa za vreme planiranj...
9.11.2011 0:32:42   
degu
Mislim da je sa nama ženama uvek problem. Ne valja ni kad su previše brižni, ni kad su nezainteresovani.
Moj je 2 godine bio u fazonu da je kod nas sve u potpunom redu, samo nam treba više vremena, a ja sam bila paničarka i jurila ovulaciju. Mada je hvala Bogu bar što se tiče instrukcija, kad i kako user posted image slušao.
Kad sam konačno rekla da je sad već dosta i idemo na analize i kad su nam prve analize pokazale katastrofalno stanje, mislim da smo oboje pali u depresiju. Ali smo se držali zajedno i čupali jedno drugo iz takvog stanja.
I sad mm izgleda poprilično nezainteresovan za problematiku, ja sam ta koja istražuje, razmišlja o vitaminima, analizama, doktorima. On sluša i radi šta treba, iako kuka za briseve, ali sluša.
Volela bih da je malo odgovorniji i da ne moram da mu objašnjavam hiljadu puta istu stvar, ali gde bi nam kraj bio kad bi i oni 90 % vremena mislili o bebi, onda mi ne bi imale ni tih 10 % vremena što možda dnevno provedemo ne razmišljajući o tome, pa bi verovatno i poludeli user posted image
Sve u svemu, čini mi se da smo u svemu ovome, jedno drugom dosta čvrst oslonac i da smo tim.


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Cuftas)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Ponašanje naših muževa za vreme planiranj...
9.11.2011 1:35:11   
Bebilina
Cure citam da su vasi postovi uglavnom na temu teskoca u zatrudnjivanju, pa se nadam da dilema koju ja imam nije neprimerena temi... Ako jeste obrisacu post...

I mm je prilicno opusten kad je planiranje porodice u pitanju i i njemu je sve: "Kako cemo? Lako cemo!" ali u jednom drugom smislu. Naime on zeli puno dece i to sto pre i uveren je da smo odavno mogli da imamo jos bar jedno dete... Dogovorili smo se da drugu bebu ne planiramo dok prvo ne bude barem u predskolskom. Nikada za to vreme me nije pozurivao, ali sam mu u ocima videla koliko jedva ceka da se desi, narocito kad bi video i drzao bebe nasih prijatelja...
Da me ne shvatite pogresno, i mene ista zelja vec dugo "drma", ali sam s druge strane rastrzana time da sve za svakog mora biti savrseno da bi se druga beba rodila, i postala sam control freak kad je cela situacija u pitanju (sve od toga kako cu svoje telo ali i starije dete (koje inace java ceka, vise i od tate) pripremiti za trudnocu, do meseca kad bi beba bila rodjena u smislu dal ce biti najstarija ili najmladja u razredu kad krene u skolu)...
E sad kad su se kockice poslozile ja od njega verovatno ocekujem da skace od srece (sta li), a on se samo sali da ne veruje dok se ne desi... Kaze opet cu se predomisliti i ko da nista ozbiljno ne shvata... U pravu je, predobro me zna, samo danas sam se triput predomislila... E valjda ja zato sad kad nema nazad (brojim dane do testa) od njega ocekujem da me uveri da ce sve biti ok, a on opusten ko nikad... user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Ponašanje naših muževa za vreme planiranj...
9.11.2011 10:01:25   
Meisje
Degu,definitivno su svi isti...cinjenica je da su mnogo rastereceniji od nas. A to da misle da je sa njima sve u redu,hahaha,mnogo su smesni i slatki,eh kad bi tako bilo... Najbitnije je kad hoce da rade sve sto treba bez prepirke... Evo ja trenutno imam problem sa njegovim zakazivanjem pregleda,izbegava samo tako...dacu mu jos malo vremena

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Ponašanje naših muževa za vreme planiranj...
9.11.2011 10:42:41   
degu
Mei to je njima strašno. Moj je izbegavao analize skoro 3 godine, mada sam i ja bila u strahu od loših rezultata, pa nisam forsirala. Ma oni su ubeđeni da je i s nama sve u redu user posted image
i da nema potrebe za paniku.
Bebilina nisi pogrešila temu, ovo je tema za sve koji čekaju user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Ponašanje naših muževa za vreme planiranj...
9.11.2011 23:21:35   
Cuftas
danas je konacno uzeo nesto sam da procita, posto sam ja odvalila od toga sto su mi se pojavili kondilomi i krenula da se besim, on je konacno upotrebio gugluser posted image ko da zna na sta sam se zalilauser posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Ponašanje naših muževa za vreme planiranj...
9.11.2011 23:27:36   
hanka
user posted image za cufticinog mm

(odgovor članu Cuftas)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Ponašanje naših muževa za vreme planiranj...
10.11.2011 23:34:17   
Suncicabg
Mm je kod prve vto, ne znam kako bih rekla, bio malo grubo je reci ali nedovoljno zainteresovan.Pristajao je na sve nije pravio problem ni oko cega, ali glavna recenica mu je bila "ti to bolje znas" kao da sam ceo zivot samo to radila...
Kad nije uspela vto, dosta se promenio ne znam da li zbog toga ili zato sto je meni bas tesko pao neuspeh, i u drugoj (nadamo se i verujemo uspesnoj) zaista se trudi da ucestvuje u svemu user posted image i meni to puno znaci

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Ponašanje naših muževa za vreme planiranj...
14.11.2011 20:58:46   
GRGA
Uffffffffff teska tema,,ali se ovde nesto mora napisatiuser posted image ..Ja sam odustala od toga da teram mm-a za analzie....Razmisljam pomerena mu je operacija varikocele,,pa gde valaj da se napreze i za uzorak:)))

Neka odmori malo pa cu nagrnuti sa vitaminima:)))))Taman prodje nova godina ,,,pa krecemo polako sa vitaminima i analziama....naravno da se spremimo za mart:)))

I evo ga srecan je kao pticica,,,i ide u grad,,a ja cud a puknem..Navikao je neki svoj zivot da vodi,,da ima,da popusi dobru cigaru,,i da bar 3 puta dnevno popije kafu,,i cim ga teras da odustane od toga to je haos......

Ja bih mogla odustati od svega,,,i od parfema,krema,,,svega svega.................Eto tu je razlika

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Ponašanje naših muževa za vreme planiranj...
27.11.2011 22:04:14   
Alexis79
Mi evo krecemo sa protokolom  za Vto.
Danas je pala prva pilula kontracepcije user posted image  i mm stalno ponavlja.."pa dobro ima jos vremena do tad (misleci na period kad budemo u Leskovcu).I totalno je lezeran sto se tice celog procesa.
Sve u smislu kako idemo na to bez opterecenja.
Ja jesam opterecena ,ali mislim u granicama normale(koliko se to moze) ,a on je totalni ladnjak.
Daleko od toga da je nezainteresovan ,samo ceo proces drugacije shvata.
Ta njegova smirenost i mene opusta


_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Ponašanje naših muževa za vreme planiranj...
28.11.2011 15:37:19   
anirez
Bolje da nista ne pisem da se ne razbjesnim opet.
Moj m samo kaze ako bude bice, ako ne bude, ne bude...
Uzas, ali ajde bar je isao do sad na sve sta je morao, nije se preise zalio, sad ga samo muci sto se ja zamaram, pa sam postala glumica, ne pricam o tome, pravim se da mi je svejednouser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Ponašanje naših muževa za vreme planiranj...
28.11.2011 17:31:17   
Alexis79
Ja mm periodicno upucujem u stanje stvari.user posted image
Ukapirala sam da je tako najbolje.Nekoliko dana unapred ga obavestim sta treba da se uradi.
Iz jednostavnog razloga sto sam upucenija u sve ove zavrzlame oko Vto-a.
Naravno da je u sve upucen ali ne previse.
Dovoljan je jedan opterecen mozakuser posted image

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu anirez)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Ponašanje naših muževa za vreme planiranj...
28.11.2011 17:38:19   
Odri Hepbern
Moj muz je od pocetka upucen u sve detalje nasih pregleda i nikad se nije bunio. Cak je on prvi isao da uradi spermogram pre nego ja krenem na preglede. I tako smo iz prvog saznali sta je nas problem. Briseve je radio 100x, nekoliko punkcija na zivo, cak su mu i jednu biopsiju radili samo pod lokalnom, 40min je bio budan i sve je osetio. Kaze da ga u zivotu nije toliko bolelo. Ali bi bez problema isao opet ako to znaci da ce nesto naci. Cesto je sam citao po netu, trazio urologe kod kojih da idemo. Stvarno nisam imala nikakav problem sa njim. user posted image

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Ponašanje naših muževa za vreme planiranj...
28.11.2011 17:39:45   
Alexis79
Odri user posted image  za tvog muza.
Pa nisu ni nasi muski bas od drveta ...poneki samo malo glumeuser posted image

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Ponašanje naših muževa za vreme planiranj...
28.11.2011 17:42:49   
Odri Hepbern
Pa kazem ja. Ja sam mog samo jednom videla da place i to kada su mu saopstili da definitivno nece moci da ima decu. E tad sam ja bila jaka, i u fazonu ma smislicemo sta dalje. ne brini ti nista. I sad je bas super, svugde hoce samnom, ujutru me budi da stavim utrogestan, pazi da se ne razbolim...

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Ponašanje naših muževa za vreme planiranj...
28.11.2011 17:49:04   
Alexis79
Odri znam za tvoju pricu i super je sto se tako volite i sto ste tako jaki.
I ako onaj od gore vidi sve trebalo bi da brzo donese user posted image  na vasa vrata.
Podrska zaista puno znaci  bez obzira o kom od partnera se radi.
Mm je od kako smo poceli da zivimo zajedno pricao kako on verovatno ne moze da ima dece (jer je bio 3 godine u braku sa prvom zenom i nisu imali dece).Trebalo je vremena da to prevazidjemo.
Sad se eto zajedno borimo.

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Ponašanje naših muževa za vreme planiranj...
28.11.2011 17:51:27   
Odri Hepbern
U dvoje je sve lakse! user posted image

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Ponašanje naših muževa za vreme planiranj...
29.11.2011 14:58:45   
ivannna
mm i ja se ok slazemo po ovom pitanju,nije bilo problema odmah je otisao na spermogram,i na pregled ali posle uzimanja uzorka za hlamidiju,mikoplazmu imao je bas problema,strasno ga je bolelo posle kad je isao u wc,jedno par dana,toliko je jaukao da mi ga je bilo bas zao,rekao je da ce piti i 3 kutije lekova samo da ne ide vise nikad,verujem da je bas bolelo!sreca da su nalazi bili ok!
velika mi je podrska u svemu ovome,ja znam da odlepim nekad,a on je taj koji uvek uspesno smiruje situaciju,podseca me da nerviranjem nista necu postici, da treba da se opustim i uzivam u sadasnjosti,da se ne nerviram zbog necega sto ce ionako doci,kad tad...da nije takav stvarno ne znam sta bih ...

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Ponašanje naših muževa za vreme planiranj...
29.11.2011 15:33:47   
bea83
Već neko vreme čituckam kad pišete u ovoj temi pa rekoh da podelim sa vama naše iskustvo, iako smo mi prošli fazu zatrudnjivanja i sad smo u fazi čekanja bebcauser posted image

Nakon svega što smo prošli (spontani, pa oporavak, mućkanje i razočarenje 6,7 meseci, analize, hormoni, pa na kraju trudnoća koja je počela sa komplikacijama i nastavlja se sa stalnim stresovima ali hvala Bogu razvija se kako treba) mogu samo da vam kažem da odnos muža prema svemu jako individualan. Bez obzira što bi ih nekad najradije izbacili kroz prozor, meni se posle svega čini da su oni u stvari nesnadjeni u celoj ovoj priči, nedovoljno informisani i uplašeni, i da iz tih razloga deluje da su povremeno nezainteresovani. Mi smo žene nekako preduzimljivije, hvatamo se u koštac sa stvarnim problemima i tražimo izlaz, a oni su skloniji tome da se prepuste i nadaju se najboljem.

Mm spada u neku čudnu kategorijuuser posted image On je bio u fazonu da mi gura toplomer svako jutro da merim bazalnu, pio je sve žive vitamine koje sam mu gurala, interesovao se na sve strane (vrlo simpatično kad vas mm-ov kolega kog vidite prvi put u životu pita jel ste iskoristili plodne dane i da li ste probali onu njihovu pozuuser posted image user posted image ), pričao o folikulima i endometrijumu (sav srećan što ume tačno da izgovori)...Nismo ni mi žene iste, neka bi poludela od takvog stava, meni je uglavnom prijao ali nekad je bilo i zamorno. Sve živo ga je interesovalo, ali nije bio u fazonu da uzme sam da pročita i informiše se nego da mu ja to prepričam, tako da nekad nisam imala ni sama odgovor na sva pitanja pa sam morala da iskopam ne bi li on bio zadovoljanuser posted image
Mislila sam da će ga ta manija proći kad do trudnoće konačno dodje, ali verujte da nije. I dalje ga svašta interesuje (gde beba piški?kad pukne vodenjak kako beba izdrži bez vazduha dok ne izadje?šta je sluzni čep?........ne mogu da se setim svegauser posted image )i stalno priča u množini - mi smo sada u 28 nedelji,sad nam raste kosica, teški smo......i dugački ......user posted image  Prijatelji umiru od smehauser posted image al to je njegov način da učestvuje.

Sve u svemu poenta je da svi oni to doživljavaju na različit način. Neko deluje previše, neko premalo zainteresovan, nekome treba više a nekome manje vremena da se aktivno uključe, ali i mi moramo biti malo tolerantne i pokušati da sagledamo iz njihovog ugla. Svi smo mi mislili da će pravljenje bebe biti divan životni period, a ispostavilo se da je to težak rad. A vi znate kako je muškarcima teško da se suoče sa novim obavezama u životuuser posted image pa makar to bile i one bračneuser posted image

Mislim na sve vas i želim vam da što pre dodjete do svojih bebicauser posted image user posted image

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here