RE: Ustedeti sa strane samo za sebe (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


Mariya -> RE: Ustedeti sa strane samo za sebe (8.11.2014 17:59:21)

Dok se nismo venčali, ja sam bila večito bez para. Kad smo se venčali, moj mužić meni objasni kako se štedi i kako se šteka novac[sm=smiley36.gif], hvala mu na tome!!!! I ja sad imam pozamašan štek, za koji on naravno ne zna[sm=smiley1.gif]
Imam račun u banci na koji mi leže plata, dižem samo onoliko koliko mi je potrebno, plus 1000 din. da imam u novčaniku. Imam "čarobnu kovertu" u kući i kod mene je novac koji dobijaju devojčice ili ja za rodjendane itd. Volim to što znam da imam novac koji je moj i samo moj.




Mala Elena -> RE: Ustedeti sa strane samo za sebe (8.11.2014 19:38:05)

Za to sluzi kasica kravica [sm=smiley36.gif] stane i po 1200 din, dosta za nesto sitno , nisu mi sada velike potrebe.




Ivanka 75 -> RE: Ustedeti sa strane samo za sebe (8.11.2014 19:43:58)

Ja imam kasicu pcelicu i bogami zna da bude podebela [sm=smiley36.gif]
Pre 6 godina smo platili pola ormara iz nje, mm se cudio kako sam uspela toliko da ustedim [sm=smiley1.gif]




mirkam -> RE: Ustedeti sa strane samo za sebe (9.11.2014 7:28:26)


IZVORNA PORUKA: smeško

Ne, ne odvajam ništa. Svaku platu celu donesem kući. I ne nosim ih sa sobom, jer sve što vidim može da sačeka. Mm se ne buni kad kupim nešto sebi, čak i kad krene sa mnom kupim i više. On je taj koji štedi . On plaća račune, tako da ja ne moram puno da se zamaram time. Svaku odluku o trošenju novca donosimo zajedno. Naravno, govorimo o većim iznosima. Volim da ga pitam da li ćemo imati dovoljno za ovo ili ono? Dogovaramo se šta i kad možemo da kupimo, pre ili posle plate,...Najlakše trošimo na Nikolu, ali to je normalno. Sve pare su na jednom mestu i ne kontrolišemo se međusobno na šta ko troši, ali se trudimo da ne preterujemo i da se uklopimo u budžet.


Identicno! [sm=smiley1.gif]




bubulence -> RE: Ustedeti sa strane samo za sebe (9.11.2014 20:02:11)

ne bih rekla da imam stek...
mm kartica stoji kod mene, tacnije imam punomoc na njegov racun, on ni ne zna gde mu je kartica. uvek gleda da ima kod sebe koju hiljadu ako mu zatreba i kada utanji lepo kaze da mu dam pare.
sa svim parama raspolazem ja, on ne zna stanje na racunu. a imam nekoliko koverti, tipa koverta za igracke, koverta za registraciju, koverta za svasta... svaki dan negde stavim 10,20,50 din, ponekad i vise. i onda kada dodje nova godina lepo izvadim odatle i idem da pravim paketice... trenutno npr u toj koverti imam oko 6000 din, ostatak dodam. za registraciju ne skupim ni polovinu ali opet dobro dodje bilo sta. uglavnom, mm zna za te koverte jer i on ubacuje kada ima nesto sitno.
e ustvari imam stek, tata je prodao neku zemlju i dao mi deo novca. to stoji u banci i mm ne zna za to.. hocu da ga iznenadim jednog dana , kada bude resio da pocne neki privatan posao, da kupi novi auto ili tako nesto...




wivern -> RE: Ustedeti sa strane samo za sebe (9.11.2014 20:18:32)

Nemam stek a nemam ni potrebe za njim. U nasoj kuci mm je trosadzija tako da meni kad nesto zatreba ne pravi pitanje da se to i kupi. U stvari cesce me on sam obraduje time sto mi treba, nego sto se ja i setim da trazim. Imamo zajednicki stek ali sam to prepustila njemu kao brigu.




Ivanka 75 -> RE: Ustedeti sa strane samo za sebe (9.11.2014 20:26:52)

Kod mene stekamo i mm i ja, kupismo novi auto porosle godine, sad stekamo da sredjujemo potkrovlje, imamo samo plocu i crep, duvaaaaaa :)




superm -> RE: Ustedeti sa strane samo za sebe (9.11.2014 20:34:06)

Mm I ja stekamo zajedno I troskove planiramo zajedno.




Torbica -> RE: Ustedeti sa strane samo za sebe (9.11.2014 20:38:28)

Kod nas je isto sve transparentno, imamo i na pojedinacnim racunima, znamo otprElike koliko gde, plus/minus, on punomoc na mojim racunima, ja na njegovim.




isidora88 -> RE: Ustedeti sa strane samo za sebe (9.11.2014 21:09:01)

kod nas mm samo zaradjuje ali ja raspolazem novcem, mada mi ne ide bas kako treba [sm=smiley36.gif]
ja dizem pare, placam racune i sve sto treba, mm dajem za uzinu [sm=smiley36.gif]
a bubi imas super ideju, mogla bih i ja tako sa kovertama, super ideja[sm=bravo.gif]
ne stekam nista sa strane, ako stekamo oboje znamo za sta stedimo, koliko para imamo i gde stoje.




choopa choops -> RE: Ustedeti sa strane samo za sebe (9.11.2014 23:02:25)

Mi imamo zajednički posao, pa nam je i štek zajednički. Iako, MM troši više nego ja, ne smeta mi, jer ni meni niko ne brani da trošim već jednostavno nemam potrebu.




Azra_ -> RE: Ustedeti sa strane samo za sebe (10.11.2014 0:26:26)

Bubulence, i kod mene rade koverte. Odlično funkcioniše. [sm=bravo.gif]




mati -> RE: Ustedeti sa strane samo za sebe (10.11.2014 1:03:17)

IZVORNA PORUKA: Sneža

Da li uspete ostaviti koji dinar sa strane onako samo za sebe,za neku krpicu koju prizeljkujete,knjigu,masazu,bilo sta a da to bude fond samo za vas???
Ja sam ranije svaki mesec "odvojila"nesto sa strane,pa se nakupi svaki mesec po malo,odem u soping i vratim se srecna i zadovoljna!
Sada sve rede "ustinem" koji dinar[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]


Ustedeti samo za sebe....[sm=smiley1.gif]
Ovako. Ja pokusam da ustedim, ali onda kad dodje "visok datum" sto bi mi rekli i ostanemo bez para, ja izvadim stek na sto. I kao da sam kupila nesto za sebe.
A ako ne kupim nesto cim podignem platu, kasnije nema nista od toga. Tako da sad praktikujem da posle bankomata proset_am gradom sama, pa ako mi nesto zapadne za oko kupim, ako ne tu su mm i deca, kupim njima.




Peace* -> RE: Ustedeti sa strane samo za sebe (10.11.2014 8:28:48)

Ja štedela, štedela, uštedela 200eur, i do kraja od toga platila deci jedan semestar mađarskog. [sm=smiley1.gif]




krin 40 -> RE: Ustedeti sa strane samo za sebe (19.8.2017 14:20:13)

Nemoguća misija.Sve što "uštekam" nešto iskrsne i dam za to.Evo npr sada mi razbili auto..250e..odee




mikica88 -> RE: Ustedeti sa strane samo za sebe (19.8.2017 14:25:05)

I tako je svud neka slicna situacija. Ja krenem stekati ali iskrsne nesto. Pa sve ode cas posla.




vocicana -> RE: Ustedeti sa strane samo za sebe (19.8.2017 14:52:27)

Ostavljam u metalnoj velikoj kutiji od Jager pica po 10 20, nekadai po 50 dinara, kao da ih nemam. Relativno skoro sam odvojila skoro 30 e, bas znaci. Inace od plate tesko uspem da nesto konkretno odvojim, ali se trudim makar 10e sa strane.




krin 40 -> RE: Ustedeti sa strane samo za sebe (19.8.2017 15:06:44)

Voći to što ti radiš sam skoro čitala da treba raditi sa 500 din😁 Svaku od 500 din koju dobijemo za kusur npr ili nam rasitne ostavimo i pravimo se da ih nemamo.Ali to meni zvuči
nemoguće[sm=smiley36.gif]Tvoj recept zvuči prihvatljivo




Sarav -> RE: Ustedeti sa strane samo za sebe (19.8.2017 21:05:06)

Ja tako svojoj S dajem po 10 do 50din da stavi u svoju "kasicu svinjicu" [sm=jezicek.gif] Da vidimo šta ćemo da skupimo do kraja leta.




vocicana -> RE: Ustedeti sa strane samo za sebe (23.8.2017 7:50:58)

Pa sada sa 500....alivrediprobati.Veruj mi, ovo sa siitnisem, metal i ove sitne apoene, vredi ostavljati sa strane, bas se lepo nakupi. Majke mi, odlican predlog.




krin 40 -> RE: Ustedeti sa strane samo za sebe (23.8.2017 10:02:24)

Pa to sa 500 "pije vodu" ko ima velika primanja.U svakom slučaju "bolje išta nego ništa"




MamaNecaVo -> RE: Ustedeti sa strane samo za sebe (20.10.2017 16:32:16)

Ubacujem sitnis u kasicu i uvek se fina suma nakupi.
Da odvajam po 500 bas tesko ali mesecno je izvodljivo.
Ipak vise skupim sa sitnim parama.




mama Jo -> RE: Ustedeti sa strane samo za sebe (20.10.2017 16:38:58)

Ranije sam uspevala mnogo vise, a sada bas manje...
Ali tako nesto sitno uspevam naravno 😊




MamaNecaVo -> RE: Ustedeti sa strane samo za sebe (20.10.2017 16:43:32)

Rekla bi da sam i ja mnogo vise uspela da ustedim.
Sada je to vec i umetnost.




IvanaSK RR -> RE: Ustedeti sa strane samo za sebe (20.10.2017 19:57:33)

Ne uspevam. Ne znam ni gde bih ustedela, na cemu.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>