Porodični zakon Srbije (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodično zakonodavstvo



Poruka


Anoniman -> Porodični zakon Srbije (17.6.2009 13:32:47)

KLIK




Anoniman -> RE: Porodični zakon Srbije (17.6.2009 13:33:34)

evo mozda zatreba nekome da pročita 




Modessty -> RE: Porodični zakon Srbije (17.6.2009 13:35:54)

jao ja čitala neke stvari zbog drugarice kad je rešila da se razvede.
Ima tu stvari koje treba svako da zna!




Anoniman -> RE: Porodični zakon Srbije (17.6.2009 13:37:39)

Hvala Vučko!




Anoniman -> RE: Porodični zakon Srbije (17.6.2009 13:43:05)

nema na čemu ljudi ...vidim nejasne neke stvari, a ja zaista ne znam objasnjavati

samo molim te provjerite da li je to zadnji zakon iz 2005. ili ima izmjena i dopuna




PoisonEve -> RE: Porodični zakon Srbije (2.2.2012 19:19:34)

Ne znam u kojoj temi da pitam, pa ajde ovde: Zna li neko da li po novom zakonu o zastiti potrosaca, kupac moze da vrati robu uz fiskalni racun i da dobije natrag novac?




peca -> RE: Porodični zakon Srbije (2.2.2012 19:23:01)

Ja mislim da imas pravo da zamenis robu, ali za vracanje novca nisam sigurna, postoji ta mocucnost ali je procedura duga, i naravno to i dalje zavisi od toga gde si kupila tu robu ....




isidora88 -> RE: Porodični zakon Srbije (2.2.2012 19:25:19)

moze[sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Porodični zakon Srbije (2.2.2012 19:38:41)

Ja sam skoro sigurna da imaš pravo na povraćaj novca, u svakoj prodavnici, čak i kad naoišu "ne vraćamo novac", ima neka grupa na FB i stalno čitam o zaštiti potrošača, pa su baš o tome pisali.




isidora88 -> RE: Porodični zakon Srbije (2.2.2012 19:47:01)

PE evo
Potrošač ima pravo da u roku od šest meseci od dana izvršene kupovine proizvoda, odnosno pružene usluge ( dalje: proizvod), podnese pismeni prigovor - reklamaciju u prodajnom objektu prodavca, odnosno davaoca usluge, u kome je proizvod kupljen, odnosno usluga pružena (član 36. stav 2. Zakona o uslovima za obavljanje prometa robe, vršenje usluga u prometu robe i inspekcijskom nadzoru i član 34. stav 1. Zakona o zaštiti potrošača).

Potrošač je dužan da uz prigovor - reklamaciju priloži fiskalni isečak, odnosno račun o kupljenom proizvodu i, po pravilu, stavi na uvid proizvod na koji se prigovor - reklamacija odnosi.

Po osnovanom prigovoru - reklamaciji potrošač ima pravo na:

• zamenu kupljenog proizvoda za nov proizvod, odnosno proizvod odgovarajuće marke (modela, tipa), ili

• da mu se vrati iznos plaćen za taj proizvod u visini maloprodajne cene tog proizvoda na dan vraćanja, ili

• otklanjanje nedostatka na proizvodu o trošku prodavca.

U slučaju da je prigovor - reklamacija potrošača osnovan zbog nedostatka u izvršenju određene usluge, potrošač ima pravo na:

• otklanjanje nedostatka, ili

• vraćanje plaćenog iznosa, ili

• na smanjenje cene srazmerno nedostatku izvršene usluge (član. 36. stav 3. Zakona o uslovima za obavljanje prometa robe, vršenje usluga u prometu robe i inspekcijskom nadzoru i član 35. st. 1. i 2. Zakona o zaštiti potrošača).

Ukoliko potrošač pretrpi štetu prouzrokovanu proizvodom sa nedostatkom, odnosno neizvršenjem usluge ili izvršenjem usluge sa nedostatkom, može da zahteva i naknadu štete.

Za proizvode za koje je prilikom kupovine potrošač bio obavešten i znao da su sa nedostatkom prodavac ne odgovara (član. 37. Zakona o uslovima za obavljanje prometa robe, vršenje usluga u prometu robe i inspekcijskom nadzoru i član 33. Zakona o zaštiti potrošača).

evo klik za ostatak




PoisonEve -> RE: Porodični zakon Srbije (2.2.2012 20:20:29)

Kaput sam kupila u Uscu, u Kotonu. Kad sam njih zvala oni su mi rekli da mogu da zamenim ali da ne vracaju novac, inace kaput je bio na snizenju pa nisam sigurna ima li i to neke veze. Uglavnom treba mi tumacenje novog zakona.




PoisonEve -> RE: Porodični zakon Srbije (2.2.2012 20:35:46)

Cek, to znaci da ne mora da vrati novac odmah?




isidora88 -> RE: Porodični zakon Srbije (2.2.2012 21:02:47)

moraju da ti vrate novac, ali naravno njima to nije u interesu jer gube novac zato i kazu da ce da ti zamene.
otidji tamo i reci da si kontaktirala sluzbu za zastitu potrosaca i da znas svoja prava, a ako ni tada ne pristanu onda se obrati zastiti potrosaca pa da oni deluju preko insekcije. ja sam to uradila kad sam kupila bratu patike koje su sutradan se bukvalno raspale a placene su bile bas dosta i nisu hteli da mi vrate pare pa sam se natezala sa njima i na kraju uzela svoje pare[sm=smiley1.gif]




Stranica: [1]