|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
4.1.2011 21:06:20   
~Nim~
Sinoc sam osetila neko cudno mrdanje u stomaku (20+5 nedelja).
Moja beba nije preterano aktivna,ali me povremeno, nimalo nezno, ritne.
Ovo sinoc nije bila beba,mrdalo se puno i po malo.
Nije bilelo.
Mora da su to te BH kontrakcije

_____________________________

...od secera i sna ...

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
10.1.2011 23:15:44   
mikica sa
Ja isto imam te čudne reakcije... user posted image
Počelo je prije par dana, tokom vožnje. Imala sam osjećaj kao da se neki mišić dole otvara u vagini i kao da moram da piškim (izvinjavam se) user posted image  i onda je prestalo. S vremena na vrijeme se desi i moram priznati da me to zbunjuje i pitam se šta i kako user posted image user posted image user posted image
Juče sam ušla u 26.nedelju...

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu ~Nim~)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
10.1.2011 23:50:08   
~Nim~
Malo je neprijatan osecaj,ali ne boli .
Pricala sam svom ginekologu o simptomima i on kaze da su te kontrakcije dobre
jer one rastezu matericu i prave mesta bebi da raste user posted image


_____________________________

...od secera i sna ...

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
22.2.2011 15:43:12   
boje
devojke, da podelim moje otkrice sa vama, otkad jedem sirovi badem, konrakcije su redjeuser posted image user posted image

(odgovor članu ~Nim~)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
22.2.2011 16:01:44   
mikica sa
ajd da probamo user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
24.2.2011 19:07:58   
boje

IZVORNA PORUKA: mikica sa

ajd da probamo user posted image

javi mi obavezno da znam da li ce i kod tebe da upali.navijaaaamuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
3.5.2011 20:22:05   
Ana RR
Mislim da sam danas osetila ove kontrakcije user posted image dok sam spremala klopu stomak mi se grčio (stvrdnuo) čim legnem prođe me. Evo ležim već skoro dva sata i ni jednom se nije desilo, samo dok sam stajala.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
3.5.2011 21:37:51   
*boka*
I ja mislim da sam pocela da ih osecam, mada nisam sigurna da li je to to. Kad odem na kontrolu pitacu i ginekologa da li su to kontrakcije. Nekako mi se u momentu stomak jako stvrdne i postane napet, kao da ce puci. Prilicno mi je neprijatan taj osecaj. To traje oko pola minuta, pa se spontano opusti. E sad, slicno mi se desava i kada mi se beba okrece, s tim da mi se tada stomak izoblici i mogu da je napipam, ali isto tako bude tvrd i napet stomak. E sad, ne znam jesu li to kontrakcije ili nisu. Inace sam 28. nedelja i trebalo bi da je u redu da se s vremena na vreme pojave, ali ne znam koliko cesto bi bilo u redu...

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
3.5.2011 21:40:09   
Ana RR
Boko, baš tako je meni bilo danas. Kao da sam obukla užasno uske farmerke pa me stežu, takav trip sam imala. Čim sam legla opustio se stomak. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
3.5.2011 21:40:12   
jabudic
Ja ih osjecam veoma jako, tj.nadam se da su to te, da nisu prave user posted image  svakodnevno...

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
3.5.2011 21:43:20   
*boka*
E da, bas kao da si obukla nesto jaaaako tesno. I meni se opusti kada legnem i podignem noge. Cak i ako ne legnem, opusti se nakon pola minuta, ali ja legnem kad god sam u situaciji.
I ja to osecam svaki dan, ali ne cesto. Dva tri puta dnevno. Je li to OK?

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
3.5.2011 21:45:00   
*boka*
I da, to uvek osecam u donjem delu stomaka. Gornji je svaki put mekan.

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
3.5.2011 21:46:05   
Ana RR
To je ok mislim, ako su blizu (tipa na 15 min, pola sata) onda je već alarmantno.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
3.5.2011 21:47:48   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: *boka*

I da, to uvek osecam u donjem delu stomaka. Gornji je svaki put mekan.


Isto. Najtvrđi je oko pupka, čini mi se.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
3.5.2011 21:51:07   
*boka*
E jeste i meni je tako. Oko pupka i na dole, a iznad pupka je mekan.
Pa i ja sam citala negde da ukoliko se osecaju cesto i ravnomerno u intervalima, to znaci da pocinje porodjaj.

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
3.5.2011 21:52:17   
Crvenkapa85
i meni tako u donjem delu vise.....samo se skameni...i tako par puta u toku dana.....i ja sam se vec uplasila,ne secam se vise ni kako mi je bilo u prvoj trudnociuser posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
3.5.2011 21:53:48   
Ana RR
Boko, neka se materica priprema ali sve u svoje vreme user posted image pa majku mu, nisam kolica kupila user posted image

Moram priznati da meni postaje sve teže, brže se umaram, ne mogu da stojim.. ipak su bebci sad već dosta teži.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
3.5.2011 22:00:02   
*boka*
IZVORNA PORUKA: Ana RR
pa majku mu, nisam kolica kupila user posted image


Hahahahahahahahhahaha... e sad sam se iskidala od smeha. Dobicu kontrakcije zbog tebe user posted image Pa stvarno nema smisla, neka popricekaju malo, barem dok ne kupimo sve sto treba. Ako hoce kvalitetno da se voze, nek se strpe malko jos.
A sto se umaranja tice i kod mene je isto. Zadisem se za cas. Cak mi je zaova rekla da primecuje kako dok pricam duboko udisem izmedju recenica, kao da se borim za vazduh.

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
3.5.2011 22:01:54   
Ana RR
Znala sam da ćeš se nasmejati user posted image

E i ja imam te probleme sa disanjem, mm me svaki čas pita što uzdišeš user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
3.5.2011 22:07:30   
*boka*
Cuj ja... pa evo i moja beba ti se smeje. Od kad sam je svojim smehom protresla, ona pocela da se trza unutra. user posted image

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
3.5.2011 22:08:21   
Ana RR
user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
25.5.2011 9:43:50   
sunce ***
E devojke ja imam ove kontrakcije i to bas bas dva,tri dana vec a danas posebno na dest minuta,na pola sata i redje ali nekada budu i redje sta kazete user posted image ,juce dr. kaze: oho kontrakcije su ceste neka nam je Bog u pomoci jos nedelju dana user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
25.5.2011 9:48:48   
bokicans
Ja sam imala tako neritmicne konc skoro 3 nedelje pred porodjaj,i samo su mi vikalo ,jos malo samo,.samo da udjemo u deveti,kada ono ja se porodila 4 dana pre termina,a blizanci su   .Samo ti odmaraj i bice ok.

(odgovor članu sunce ***)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
25.5.2011 11:55:51   
sunce ***
E dobro je da nisam jedina user posted image

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
26.5.2011 15:41:13   
sunce ***
Koliko posle ovih laznih,ali cestih kontrakcija i pomalo bolnih kod mene koja sam 36-ta nedelja mogu da se jave prave kontrakcije,da li neko zna?user posted image

(odgovor članu sunce ***)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here