|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
19.1.2012 13:47:44   
MarijaBg
Ja sam imala kontrakcije od 6-og meseca, u 7-om su postale cesce i jace, morala sam da mirujem, mada ja to nisam bas postovala. U 31-oj nedelji sam zaglavila u bolnici zbog njih, zamalo da se porodim, bila sam 3 dana bez prestanka na tokolizi, lezala sam i bila na terapiji do ulaska u 9-i mesec - ustajanje samo do wc-a. Porodila sam se 16 dana pre termina.
A da su stetne za bebu, jesu, beba u toku kontrakcije ima manje kiseonika, oseca pritisak... Jako je bitno da cim osetis kontrakciju legnes na levi bok i dises duboko. Kako beba raste kontrakcije ce biti sve jace, a mozes da ih sprecis samo mirovanjem. Bolje budi disciplinovana sad, da ne bi u 6,7 mesecu zaglavila u bolnicu i lezala tamo do porodjaja. A o riziku prevremenog porodjaja necu ni da pricam.
U svakom slucaju nije nista strasno, ali jeko je bitno da sto vise mirujes i lezis na levom boku user posted image

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
20.1.2012 11:24:07   
grongi
Hvala vam puno na savetima....user posted image

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
2.12.2012 6:57:25   
Lu
IZVORNA PORUKA: irenkica

da li neko od vas ima problem sa tvrdim stomakom u trudnoci? meni je zadnjih dana tvrd gornji stomak ali ne boli samo je nekako neprijatno... da li neko od vas ima slicni problem??
user posted image

IZVORNA PORUKA: adulence

stomak mi se stegne jedino od kontrakcije...mozda je bolje da posetis temu trece tromesecje i pitas da li neko ima taj problem...

IZVORNA PORUKA: MarijaBg

Svako ko ima kontrakcije. Idi kod ginekologa sto pre, da utvrdi imas li ih vise nego sto treba i da dobijes odgovarajucu terapiju.

IZVORNA PORUKA: branki

meni je bivao par puta tvrd stomak u trudnoci,ne boli,nego samo kao da se zategne i napne.mislim da su to neke manje kontrakcije.miruj.

IZVORNA PORUKA: sanja 92


IZVORNA PORUKA: irenkica

da li neko od vas ima problem sa tvrdim stomakom u trudnoci? meni je zadnjih dana tvrd gornji stomak ali ne boli samo je nekako neprijatno... da li neko od vas ima slicni problem??
user posted image

to su ti pripremne kontrakcije za porodjaj i one pocinju krajem 4 meseca.ali ako su ucestale obrati se dr

IZVORNA PORUKA: sneza24

Najbolje da odeš kod ginekologa da te pregleda.
Meni je tako stomak bio tvrd u sedmom mesecu trudnoće i dr je posle pregleda konstatovala da mi treba terapija.

IZVORNA PORUKA: irenkica

ja sam 9 mesec i termin mi je sledeci cetvrtak pa ne znam da li da panicim i dem kod lekara ili sacekam... ne boli me kad se stegne ali je svakako na dodir jako tvrd.

IZVORNA PORUKA: sneza24

Onda nema mesta panici,to je sasvim normalno.

IZVORNA PORUKA: MarijaBg


IZVORNA PORUKA: irenkica

ja sam 9 mesec i termin mi je sledeci cetvrtak pa ne znam da li da panicim i dem kod lekara ili sacekam... ne boli me kad se stegne ali je svakako na dodir jako tvrd.



Onda tako i treba da bude user posted image Samo disi duboko kada ti se stegne stomak user posted image

IZVORNA PORUKA: irenkica

Hvala svima na savetima :D


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu grongi)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
9.11.2013 19:33:08   
dijana1*
Juce sam isla po dete u vrtic pa sam ga vodila kod doktora na pregled, u autu se istruckala i naravno kada sam dosla kuci krece stezanje stomaka. Pa dobrih 3-4 sata je trajalo. Beba sutira, stomak se stvrdne pa popusti, pa pritisak na besiku koji me tera da idem u vc i kada odem naravno nista. Ni sama ne znam kako se smirilo. Danas ceo dan lezim i odmaram. Samo sam par puta ustala zbog rucka i cim ustanem stvrdne seuser posted image da mi je izgurati jos dve nedelje do 9-tog pa da se opustim.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
9.11.2013 19:58:05   
Modessty
Izguraćeš, samo se malo više odmaraj.
Ja sam imala tako stezanje sa Danilom i rekli su mi da je neprijatno ali da nema brige. Ako nisi otvorena, ako nema nekog krvqarenja, sve je ok. Desilo mi se čak da na ulici stanem i ne mogu da krenem dalje par minuta. ALi izgurala sam do kraja

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
9.11.2013 20:05:37   
dijana1*
Mod bas to, neprijatno stezanje. Stvarno se trudim da sto vise lezim i odmaram ali cim ustanem i cim sam malo u pokretu stomak se stvrdne i toliko se spusti da imam osecaj da ce beba ispasti. U utorak idem na pregled pa cu videti u kakvom je stanju grlic. Pre dve nedelje je bio uloziv za vrh prsta ali to je normalno.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
9.11.2013 20:14:08   
Zemunka85
Ja sam stvarno. stvarno, stvarno to imala celu trudnocu. Vidjene su na UZ u 16nedelji i imala sam do kraja. Secam se u 6 i 7 mesecu su bile najgore. I po 30ak u danu. Imam i slike i snimak, kao dokaz DR. Uzas. Izdrzala sam do kraja.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
16.11.2013 22:26:06   
Milica cica
Ja po svemu što sam pročitala imam utisak da imam te kontrakcije, odjednom mi se stvrdne stomak donji traje par sekundi i popusti pa me malo brine. Inače sam 20+1 i to mi krenulo pre 2-3 dana. Koliko je to zabrinjvajuće?

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
17.11.2013 9:16:54   
New Mom
Nekome krene ranije nekome kasnije. Ako se ne otvaras i nema krvarenja, nemas razloga za brigu. Ako si u prilici, malo uspori, legni, odmori.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
17.11.2013 11:30:24   
Medolinak
Posle onoga sto je meni moja doktorka rekla ja ne znam da li cu znati da prepoznam te lazne kontrakcije, jer ni u prvoj trudnoci ih nisam osecala (mada sam tada skoro celu trudnocu bila pod terapijom giniprala na 3h). Jedan dan sam se toliko isprepadala jer sam osecala zatezanje stomaka mnogo cesto, uvece narocito (za 1 sat ih je bilo 7-8). Kada sam na pregledu objasnila mojoj doktorki kako ih osecam (prvo mi se poremeti disanje, onda krece stezanje i kao neki grc u stomaku odozgo na dole, traje par sekundi) ona je meni rekla da se to beba isteze i pokusava da promeni polozaj u stomaku, user posted image a inace mi je beba karlicno od pocetka. Tada sam bila 23 ned., sada sam 28. i to i dalje traje, a beba je i dalje u sedecem polozaju. Objasnjenje je da se beba podupire i da pokusava da zauzme "pravi" polozaj, tj. glavicom na dole. Od tada uopste nisam sigurna da li osecam te kontrakcije ili se moj malac bori u tom uskom prostoru da se zarotira user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
17.11.2013 11:49:29   
Tiziana
A sto te ne posalje na toko da budete sigurne da li se beba okrece ili su kontrakcije. JA sam imala ista takva stezanja i krajem 6m pocetkom 7m sam isla na toko koji je pokazao konstantnu matericnu aktivnost...

(odgovor članu Medolinak)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
17.11.2013 14:34:33   
Medolinak
A sta je to toko?user posted image Je li to neka vrsta ctg-a? Jesi li dobila terapiju zbog te konstantne aktivnosti materice?

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
17.11.2013 15:31:16   
Tiziana
Da,toko je isto sto i ctg,ali ti ne prikace ono za otkucaje srca vec samo za kontrakcije, posto tako rano ne mogu da lociraju otkucaje srca preko onog cuda.
Da,u obe trudnoce sam imala terapiju/. u prvoj trudnoci od 7m partusisten,a u drugoj sam dobila samo pred kraj jer su se pojacale,pa da izdrzim do 38.ned. sad su poceli nesto da izbegavaju taj partusistn pa ga daju bas bas kad moraju.moj dr je mislio da cemo izdrzati bez,ali mi je na kraju ipak dao malo.

(odgovor članu Medolinak)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
17.11.2013 16:37:16   
Medolinak
Ja za sada uzimam samo Mg 300 (ponekad i 2x) i bas ako moram Utrogestan, jer su mi ginipral i partusisten ostavili posledice na srcu posle prve trudnoce i sada nikako ne bih smela da ih uzimam.user posted image . I naravno da se malo smirim kad god to mogu.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
17.11.2013 17:07:01   
Tiziana
Ja sam pila Magnacat i super mi je prijao...Meni partusisten nije smetao,nisam uz njega ni pila Verapamil..

(odgovor članu Medolinak)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
18.11.2013 21:38:16   
Milica cica
A te Braxton-ove kontrakcije ne smetaju bebama?

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
18.11.2013 21:39:22   
jole82

IZVORNA PORUKA: Milica cica

A te Braxton-ove kontrakcije ne smetaju bebama?

Ne, ne brini user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
18.11.2013 21:58:57   
Milica cica
Uh što nisam od onih srećnica što ih ne osećaju, samo se prepadam user posted image

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
18.11.2013 22:01:29   
New Mom
Nemas zasto. Materica je misic i tako vezba bukvalno za veliki momenat, treba jednog dana da izbaci bebu velicine bundeve od 3-4kg.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
18.11.2013 22:24:50   
Milica cica
Još ja imam dve bebe, duplo se širi.....zato imam utisak da ću da eksplodiram.

< Poruku je uredio Milica cica -- 18.11.2013 22:25:31 >

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
18.11.2013 23:26:12   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: Milica cica

Ja po svemu što sam pročitala imam utisak da imam te kontrakcije, odjednom mi se stvrdne stomak donji traje par sekundi i popusti pa me malo brine. Inače sam 20+1 i to mi krenulo pre 2-3 dana. Koliko je to zabrinjvajuće?


I meni su se pojavile u tom periodu pa mi je dr rekla da je to normalno i da se materica priprema. Oko 27-28 nedelje je postalo sve ucestalije pa su mi uveli utrogestan vaginalno i magnezijum. Uz strogo mirovanje i terapiju stezanje stomaka se smanjilo. Uzmi slobodno svaki dan 1 magnezijum i odmaraj sto vise. Cim sam malo bila aktivna javljale bi mi se te kontrakcije.
Samo da napomenem da kod mene stomak nije veliki tako da svaki put vidim kada se materica zgrci a kada se beba okrece i gura guzom i ledjima.
Najbolja terapija definitivno "mirovanje"user posted image

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
19.11.2013 9:14:45   
Tiziana
I ja sam tokom kontrakcija mogla da vidim tacno gde je guza,gde je ruka,noga,glava,toliko mi se jako grcio stomak. Ali to nisu bile samo Braxton Hicksove kontrakcije.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
19.11.2013 9:52:33   
Milica cica
Dala mi je dr magnezijum, uzimam ona Direkt u kesicama što se topi u ustima.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
21.11.2013 15:04:44   
Medolinak
Taj magnezijum direkt je odlican, ja sam ga uzimala i dva puta dnevno kada sam imala potrebu, sada sam presla na bioelectrin magnezijum zbog malo povecanog secera, a on je namenjen dijabeticarima, i isto je u granulama i topi se u ustima. Inace sam procitala da uzrok cestim bh kontrakcijama moze da bude i dehidracija, tako da drage moje sto vise tecnosti i lezanje na cuvenom levom boku user posted image

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Braxton-Hicksove kontrakcije
22.11.2013 22:34:37   
Milica cica
Kada sam rekla dr da imam to stvrdnjavanje stomaka prepisao mi je Bensedin ujutro i uveče. Jeli ga neko pio u toku trudnoće? Me ni se uopšte ne sviđa da ga pijem, ne znam kako on utiče na bebe, da li stavara zavisnost itd.

(odgovor članu Medolinak)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here