|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: CTG
23.8.2012 7:14:30   
tixy1
Meni sestrica prosle nedelje rekla da znaju da idu i do 150, ali nije mi jasno da li se to odnosilo na BH kontrakcije. Ja sam imala jako slabe prosle nedelje, apsolutno ih nisam osetila dok sam lezala, mislila sam i da ih nemam dok lezim. Jer imam ta bezbolna ali jaka stezanja stomaka kad hodam ili stojim. Bas bih volela da znam kolika je njihova jacina. Jer ove apsolutno ne osetim.
Videcemo danas da li ce biti malo jace.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: CTG
23.8.2012 10:32:36   
isidora88
meni je ctg belezio kontrakcije od 80 koje ja nisam osecala uopste ali zato kad su mi na porodjaju dali indukciju i one od 20 sam itekako osecalauser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu tixy1)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: CTG
23.8.2012 15:26:37   
Zemunka85
Je l' da?
Pa kazem ja da tu nesto nema logike ...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: CTG
23.8.2012 16:45:59   
isidora88
nije mi uopste jasno po kom to principu radi,ja sam mislila kad mi je ona rekla da imam jake kontrakcije a mene nista ne boli da ce mi porodjaj biti pesma,ali bas i nije imalo neke veze sa timuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: CTG
23.8.2012 18:40:37   
mima33
Ja sutra idem na svoj prvi ctg i nadam se da ce sve biti ok...bas mi je malko frka jer i meni se cesto bas stegne stomak a tek za tri dana ulazim u 9-ti mesec.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: CTG
11.9.2012 21:49:18   
Jugoslavija
Zene drage, ja sam pomalo uplasena. Moja jetrva treba da se porodi 21-og septembra, sad je u bolnici (sabackoj, koja mi se uopste ne dopadauser posted image ) i CTG joj vec nedelju dana nije dobar. Kazu, puls bebe je is suvise brz, a nju ne poradjaju. Koliko je to opasno?

(odgovor članu mima33)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: CTG
11.9.2012 21:54:41   
Sesilija 83
Hmm tesko ali valjda oni znaju sta rade ipak su doktori... a kakva je posteljica i plodova voda???
Ipitanje da li je beba spremna za izlazak ili ce morati u inkubator? a kad joj je termin 21. ili ne??

(odgovor članu Jugoslavija)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: CTG
11.9.2012 21:57:57   
Jugoslavija
Tremin joj je 21. septebar. Posteljica jos nije zrela, za plodovu vodu ne znam. Puls je bebi jako ubrzan, a sad sam se cula sa njom i njoj je puls jako visok, preko 140 otkucaja. Ja ne znam zasto je ne porode na CR. Bas sam se uplasila.user posted image

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: CTG
11.9.2012 21:59:52   
isidora88
ja mislim da ne treba da se igraju sa tim, najbolje da ona kontaktira nekog privatnog lekara ili neko porodiliste iz bg-a za svaki slucaj, ja bih zahtevala da me porode momentalno, ne bih se ograla sa tim i cekati sta ce da se desi

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: CTG
11.9.2012 22:01:35   
Olga75
nije dobro da beba pati , mislim ona je vec u terminu , samo jos 10 dana do prirodnog porodjaja , mozda bi neko trebalo da ode i porazgovara sa lekarima user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: CTG
11.9.2012 22:02:21   
Jugoslavija
Pa ja sam joj predlozila da je prebacimo ovde, ali ona kaze da je tamo dr uverava da ce biti sve ok, a meni se to nista ne dopada.
Zasto se bebi ubrzava puls? Mislim iz kojih razloga to moze da se desi? Napominjem da ona ima dobra pritisak i nije se mnogo ugojila, sve je bilo super, skolska trudnoca i sad ovo.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: CTG
11.9.2012 22:02:24   
Snelle
Da sam ja u pitanju, ja bih otišla pravo za Bg, pa makar i platila. Kad čitam sve ove crne hronike sa bebama i porodiljama, ne bih rizikovala ni minut. Ili bih insistirala da mi rade CR.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Jugoslavija)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: CTG
11.9.2012 22:03:23   
Sesilija 83
ako je i njoj lose nek zahteva hitan CR beba je vec nedelju dana na mukama ...a i ona zasto muce zenu???

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: CTG
11.9.2012 22:05:49   
nina26

IZVORNA PORUKA: Jugoslavija

Puls je bebi jako ubrzan, a sad sam se cula sa njom i njoj je puls jako visok, preko 140 otkucaja. Ja ne znam zasto je ne porode na CR. Bas sam se uplasila.user posted image


ja sam bila do sada 2 puta na ctg-u i puls bebin je kako su mi rekli normalan od 140 pa cak do 160 (dobro moze manje), i mojoj je uvek oko 140,145-150, i to je ok.

E sad ne znam kako gledaju tamo dr na to??

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Jugoslavija)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: CTG
11.9.2012 22:06:03   
Jugoslavija
Olga, ako ovo potraje i sutra urgiracemo tamo kod lekara da je porode. Nema smisla. A ja se plasim te sabacke bolnice, sve lekar moj do mojega. Uopste mi se ne svidjaju. Koliko sam slucajeva cula gde su ljude upropastili. Nazovi strucnjaci! Ja kad sam bila sa zaovom prosle godine da primi tetanus (drugu injekciju, posto je prvu primila na VMA) oni su nju bukvalno ispitivali za postupak koji su primenjivali na VMA. A to je jedan obican tetanus. Uopste mi se ne svidjaju.

(odgovor članu Jugoslavija)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: CTG
11.9.2012 22:06:44   
Jugoslavija
IZVORNA PORUKA: nina26


IZVORNA PORUKA: Jugoslavija

Puls je bebi jako ubrzan, a sad sam se cula sa njom i njoj je puls jako visok, preko 140 otkucaja. Ja ne znam zasto je ne porode na CR. Bas sam se uplasila.user posted image


ja sam bila do sada 2 puta na ctg-u i puls bebin je kako su mi rekli normalan od 140 pa cak do 160 (dobro moze manje), i mojoj je uvek oko 140,145-150, i to je ok.

E sad ne znam kako gledaju tamo dr na to??

Nina, njoj je puls toliki, mojoj jetrvi. Bebin je daleko visi.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: CTG
11.9.2012 22:06:45   
Maslacak15
Jugoslavijo,
Koliko ja mogu da vidim u referentnoj literaturi do 160 se smatra normalnim pulsom za dete. Naravno pitanje je i kako se menja.Ali 140 samo po sebi nebi trebalo da bude problem. Naravno sa takvim stvarima se ne treba igrati i ako se ona oseca nelagodno ( kazes da je njen pus visok) treba zaista da potrazi drugo misljenje. Detetu sigurno nista nebi falilo da je porode posto je odavno u terminu.

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: CTG
11.9.2012 22:07:08   
isidora88
a koliki je bebin puls? da tvoja jetrva nema nekih zdravtvenih problema, moguce da je i bebi povisen ako ona ima problem sa pritiskom, stitnom zlezdom...user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: CTG
11.9.2012 22:07:56   
Maslacak15
Ah vidim sad i ja sam te pogresno shvatila kao i nina. A otkud znaju koliki je njen puls. Meri se samo bebin na CTGu. Njen su nezavisno kontrolisali?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: CTG
11.9.2012 22:08:47   
nina26
Izivni razumela sam pogresno...user posted image

Onda urgirajte sto pre, ne ostavljajte nista slucaju!!

Sve najbolje vam zelim!

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: CTG
11.9.2012 22:09:12   
Jugoslavija
Bebin puls je 180. Puls moje jetrve je 140 i preko.
Daju joj neke lekove blokatore, pa joj bude bolje i onda opet skoci puls.

< Poruku je uredio Jugoslavija -- 11.9.2012 22:11:25 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: CTG
11.9.2012 22:10:38   
Jugoslavija
IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Ah vidim sad i ja sam te pogresno shvatila kao i nina. A otkud znaju koliki je njen puls. Meri se samo bebin na CTGu. Njen su nezavisno kontrolisali?

Pa da. Pritisak i puls. Pritisak joj je normalan 110/70, ali puls katastrofa. Joj, videcemo. Ja se molim svaki sat da sve bude ok. Mislim da sam napetija od nje.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: CTG
11.9.2012 22:11:14   
Maslacak15
Onda urgirajte da je porode sto pre. Sve najbolje zelim!!!!

(odgovor članu Jugoslavija)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: CTG
11.9.2012 22:11:45   
isidora88
evo sad videh odgovore, zasto jetrvi ne urade ekg? puls mora biti necim izazavan, ja sam ipak za to da se sto pre porodi, nadjite najboljeg dr i urgirajte

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: CTG
11.9.2012 22:12:12   
Jugoslavija
Hvala svima.user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here