|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: CTG
12.9.2012 10:49:41   
jacagoga
Zenice u kojoj nedelji trudnoce se obicno pocne sa ctg-om? I da li se onda radi i uz na svakoj kontroli?

(odgovor članu Jugoslavija)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: CTG
12.9.2012 10:51:25   
Anoniman
meni su poceli u 35 nedelji, radila sam ga svake nedelje, a uz mi nisu radili posle svakog ctg-ea.

(odgovor članu jacagoga)
  Direktna veza do poruke: 302
   RE: CTG
12.9.2012 10:55:04   
Anoniman
U 20 i nekoj su počeli da mi rade toko (praćenje kontrakcija na ctg aparatu) a baš ctg mislim da su uspeli prvi put da uhvate u 30. nedelji. Za uz ne znam, jer sam ga ja zbog komplikacija u trudnoći radila 3 puta nedeljno.

< Poruku je uredio gae_gr -- 12.9.2012 10:56:15 >

(odgovor članu jacagoga)
  Direktna veza do poruke: 303
   RE: CTG
12.9.2012 11:23:18   
New Mom
Ja sam u obe trudnoće na CTG krenula sa ulaskom u 39.nedelju, svaki drugi dan. I tada sam samo to radila, nije imalo veze sa UZ pregledom.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: CTG
12.9.2012 15:10:42   
Honey
Evo ja jos malo i 36 nedelja a ctg nisam do sad ni jednom radila niti mi ga spominju user posted image Jel to obavezno? Sad citam malo i vidim da se to radi da bi se merile kontrakcije i bebini otkucaji srca... Meni su gledali bebine otkucaje ali stavi mi neki mali aparat na stomak, i zadrzi nekih 2 min i to je to, nema nikakvih kajseva i sl kao sto se ovde spominje... user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: CTG
12.9.2012 15:37:42   
nela79
Honey nisam ni ja radila CTG prije nego sam dosla na porodjaj. Oba puta sam se porodila 10 dana prije termina. Sjecam se da mi je dr rekao ako predjem termin da se cujemo pa cemo se dogovarati za ctg. U sustini nije obavezan ali ga je dobro raditi zbog sigurnosti

(odgovor članu Honey)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: CTG
22.9.2012 23:20:46   
Jugoslavija
IZVORNA PORUKA: Jugoslavija

Zene drage, ja sam pomalo uplasena. Moja jetrva treba da se porodi 21-og septembra, sad je u bolnici (sabackoj, koja mi se uopste ne dopadauser posted image ) i CTG joj vec nedelju dana nije dobar. Kazu, puls bebe je is suvise brz, a nju ne poradjaju. Koliko je to opasno?

Moja jetrva se juce porodila na CR. Beba ce izgleda biti prebacena za Beograd. Ima mnogo plodove vode u plucima i gusi se. I kako sad da neko ne odrobija lekare koji su je mogli poroditi jos pre vise od dve nedelje. Mislim, posto su je vec porodili carskim rezom. Ja sam toliko ljuta i toliko patim sto se to malo stvorenje toliko namuci da mi dodje da ih sve javno lincujem.user posted image

(odgovor članu Jugoslavija)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: CTG
22.9.2012 23:31:40   
Maslacak15
Uh Jugoslavijouser posted image Tesko je tu sta reci. Trudnoca i porodjaj su prirodno stanje pa srecom uglavnom obicno sve bude ok uprkos lekarsim "biserima". Strasno je kad se desi da nemar i javasluk ostave posledice na zdravlje majke i deteta. Sto je najgore, tesko je njima ista i dokazati niti zadovoljiti pravdu. Nadam se da ce se bebica izboriti za zdravo detinjstvouser posted image Puno te pozdravljam.

(odgovor članu Jugoslavija)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: CTG
23.9.2012 17:25:37   
mlada_mama
ja i moja cura smo neki dan prvi put na ctg-u bile, i bila je po obicaju jakooo nemirna, taman sto uhvate srculence ona pobjegne, i onda lupa li lupa, i tako 45minuta, sestra kaze da nije odavno vidjela nemirniju bebu user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: CTG
23.9.2012 18:07:09   
nina26
Jugoslavijo, tek su je pre 2 dana porodili??? Otkad si ti pisala sigurno su prosle 2 nedelje???

Boze, dragi ne mogu da verujem, sta im je to trebalo!!! Znaci niste uspeli da urgirate da je porode ranije user posted image

Nadam se da ce sa bebicom biti sve uredu, i da ce se brzo vratiti kuci, i vi zaboraviti da se ista od toga desilo.

Za svaku sledecu trudnocu izbegavajte tu bolnicu.

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: CTG
24.9.2012 23:21:48   
Jugoslavija
Da. tek tad. I jedna od sestara je bez blama rekla njenoj svekrvi da bi se sve brze zavrsilo da su doktoru dali koji dinar.user posted image
Dobra vest je da je bebici dobro i nece je slati u Beograd. Danas sam joj videla sliku. Preslatka je buca. Divnauser posted image

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: CTG
25.9.2012 7:56:35   
Anoniman
umesto kog dinara, preporucujem sacekivanje dr, a bogami i te babice, iza coska i udeljivanja kog samara, cisto preventivno, za naredne porodilje. kako ih nije sramota!

(odgovor članu Jugoslavija)
  Direktna veza do poruke: 312
   RE: CTG
25.9.2012 8:59:05   
mima33
Ma kakvi samari! Ja bih to obesila na sred Terazija drugima za primer!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: CTG
25.9.2012 17:22:28   
nina26

IZVORNA PORUKA: Jugoslavija

Da. tek tad. I jedna od sestara je bez blama rekla njenoj svekrvi da bi se sve brze zavrsilo da su doktoru dali koji dinar.user posted image
Dobra vest je da je bebici dobro i nece je slati u Beograd. Danas sam joj videla sliku. Preslatka je buca. Divnauser posted image



Izivinjavam se na izrazu, ali to je stoka nevidjena!

Bravo za bebicu borcauser posted image

Videla sam u Blicu, da je izasao neki clanak sa informacija gde mozete da prijavite korumpirane lekare! Treba to iskoristiti!

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Jugoslavija)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: CTG
25.9.2012 20:38:18   
Jugoslavija

IZVORNA PORUKA: ksena

umesto kog dinara, preporucujem sacekivanje dr, a bogami i te babice, iza coska i udeljivanja kog samara, cisto preventivno, za naredne porodilje. kako ih nije sramota!

Ja bih ima napravila sacekusu boga mi. Samo sto bi dobili bejzbol palicom. samarcic im je malouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: CTG
25.9.2012 20:54:17   
nink
Prosle srede radila ctg i otisla kod doce da pogleda i pitam ga jel imam kontrakcije a on mi kaze da su samo merili bebine tonove a kontrakcije ne,,nista mi nije jasno...

(odgovor članu Jugoslavija)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: CTG
25.9.2012 21:03:58   
ana77
Tako su i meni u Visegradskoj jer termin nije bio mnogo blizu. Samo bebine tonove. Sad cu u petak ici kod moje dr u dom zdravlja, pa pretpostavljam da ce mi ona vezati i onaj kajis kojim se mere kontrakcije posto mi je termin u ponedeljak :)! A ako se do ponedeljka ne porodim, idem tad u Visegradsku na CTG, tako su mi rekli.

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: CTG
25.9.2012 21:06:48   
nink
Ana nema te u trecem,da u Visegradskoj je to bilo a nedelju dana pre toga mi je merila i kontrakcije tako da ne znam o cemu se radi

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: CTG
26.9.2012 18:27:41   
ana77
Mozda zavisi od toga na koga naletis, meni jos ni jednom nisu stavili taj kais za kontrakcije user posted image U petak cu u DZ kod moje dr na CTG posto mi u Visegradskoj nisu ni zakazali vise. Na dan termina cu otici ako se pre toga ne porodim :)! Ako se ti ranije porodis, mozda budemo zajedno lezale u Visegradskoj :)))))))))))))))!

Nema me u trecem, citam vas i pratim ali se ne ukljucujem jer nemam nista posebno da pricam osim da sam ogromna i da ne mogu da spavam od stomaka :)))))! Javicu se kad krene, a trebalo bi svaki dan :))))!

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: CTG
26.9.2012 19:15:28   
nina26
pa kako vam mere bebine otkucaje ako vam ne stave onaj kaisuser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: CTG
26.9.2012 21:28:17   
ana77
Ima nesto sto lici na stetoskop i povezano je sa onim CTG aparatom, nadju mesto na stomaku gde bebi kuca srce i onda ja to drzim rukom 15min koliko se tamo lezi otprilike. Ne mogu da se setim kako ga je sestra zvala, neko ime alla "bratela" user posted image user posted image user posted image   ali nije naravno to nego tako nesto zvuci :D!

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: CTG
7.12.2012 20:30:21   
ivannna
danas sam bila na 1.ctg-u ,inace sam 35+3 dana
dr je rekao da je sve ok
gledam sad taj papir pa bih htela da znam koje vrednosti kontrakcija vec mogu da budu pokazatelj da se porodjaj priblizava?

bebini otkucaji su oko 160 a onaj donji deo koji pokazuje kontrakcije je oko 40 i malo ispod

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: CTG
8.12.2012 7:35:17   
adulence
Ivanna meni su na poslednjem ctg kontrakcije isle cak do 100 pa eto vidis jos sam u komadu...

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: CTG
8.12.2012 8:47:47   
ivannna
hvala adulence,sad znam do kojih vrednosti imam fore user posted image

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: CTG
8.12.2012 11:13:28   
adulence
pritom meni se cini da je na onom papiricu 100 najveca vrednost....ko zna...

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here