|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: CTG
22.4.2014 9:19:30   
New Mom

IZVORNA PORUKA: New Mom

Da li je neka novosadjanka isla na CTG od kad je na Bulevaru? Interesuje me ima li neko posebno vreme kad se radi. Kontam da ne bi trebalo da se zakazuje?

Ja sam pre 4 i pre 2 godine isla u ZOV gde i vodim trudnocu al sad vise nemaju aparat i sve trudnice idu na Bulevar.

Update: ctg se radi od 8h do 12h (pauza od 9.30h do 10h) i od 14h do 18h (pauza od 16h do 16.30h) svaki radni dan. Treba ga raditi u smeni kad radi vas dr da bi mu se odmah nosio nalaz na tumacenje. Nista se ne zakazuje, samo se dodje sa knjizicom.


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: CTG
22.4.2014 9:26:32   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: New Mom

Da li je neka novosadjanka isla na CTG od kad je na Bulevaru? Interesuje me ima li neko posebno vreme kad se radi. Kontam da ne bi trebalo da se zakazuje?

Ja sam pre 4 i pre 2 godine isla u ZOV gde i vodim trudnocu al sad vise nemaju aparat i sve trudnice idu na Bulevar.

Update: ctg se radi od 8h do 12h (pauza od 9.30h do 10h) i od 14h do 18h (pauza od 16h do 16.30h) svaki radni dan. Treba ga raditi u smeni kad radi vas dr da bi mu se odmah nosio nalaz na tumacenje. Nista se ne zakazuje, samo se dodje sa knjizicom.


Tako je bilo i kod moje dr na Limanu prosle godine!

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 352
   RE: CTG
22.4.2014 10:26:12   
New Mom
Ctg se radi sad samo u DZ Bulevar (kod Dunavskog parka).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: CTG
13.5.2014 21:29:55   
New Mom
Juce (38+4) bila na ctg-u. Kontrakcije ravna crta, a otkucaji srca po dr pokazivali da beba spava. Pa sam danas morala opet. Otkucaji vec bolje deluju, a bogme i kontrakcije (po dr necu dugo). U petak opet ako se ne porodim do tada.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: CTG
14.5.2014 8:56:03   
pari
NM, znači još malo...izdrži!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: CTG
20.5.2014 21:12:22   
New Mom
Juce sam bila na ctg-u. 39+4. Kontrakcije se registruju, beba je (opet) spavala. Sledeci bi trebalo da imam u cetvrtak (40+0), ako docekam to.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: CTG
7.11.2014 16:41:57   
Njica
Na otpusnoj listi mi pise ovako
CTG non stress reaktivan, tip IIb sa iregularnom uterusnom aktivnosti koju pacijentkinja ne oseca.

Zabelezili su mi onu BH kontrakciju, osecam je u vidu stvrdnjavanja tibe i blagom vrtoglavicom, ali je bezbolno. Eto, cisto da napisem ako neko ima isto zabelezeno pa da podeli sta mu je doktorka rekla.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: CTG
6.1.2015 12:30:09   
branki*
ja danas radila prvi ctg.kaze sestra kad je odnela listu doktorima da je u redu sve.ja se ne razumem.vidim da su otkucaji bebinog srca oko 140 sto kapiram da je dobro,a kontrakcije nema donje linije nikakve.da li to znaci da ih nema ili nisu merili,nemam pojma.
ima posle dole jos neki parametri,ne kapiram sta su.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Njica)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: CTG
6.1.2015 12:53:59   
choopa choops
Sačekaj sad ću ja d slikam svoj izvještaj, pa da probam da ti objasnim...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: CTG
6.1.2015 13:08:26   
choopa choops
Evo ovako, valjda je osto na svim aparatima, ja ću da kažem kako je kod nas...Kad si došla tamo, ako su ti stavili dva pojasa sa onim kružićem-jedan gore i jedan dolje, onda su ti radili i otkucaje bebinog srca i kontrakcije (oni to zovu toko). Obično je, kod beba koje su okrenute glavom dolje, pojas za otkucaje dolje nisko. A onaj visoko je za kontrakcije. Kod nas nalaz izgleda ovako. Gornja crta je za otkucaje koji trebaju biti između 120 i 160. A donja crta je za kontrakcije. Logično ako je ova linija ovako nisko, kotrakcija nema user posted image Može da se desi i da skoči malo, ali to ništa ne znači, najaavjerovatnije se samo beba mrdala u tom momentu. Ako su prave kontrakcije, onda se ta crta podigne i stoji malo u tom položaju i onda se spusti. I nakon nekoliko se opet ponovi. Predporođajne kontrakcije su najčešće u jednakim vremenskim intervalima i idu do 100. Ali da nekoga to ne zabuni, meni su u prošloj trudnoći išle do 100, ja ih nisam osjećala, ali zato kad je krenuo porođaj bilo je puuuuuuno jače. Te se moraju osjetit! user posted image
Evo i slike mog nalaza, gdje nema kontrakcija, a otkucaji srca su uredni user posted image
user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: CTG
6.1.2015 14:03:00   
branki*
e,hvala,choopouser posted image ,onda kod mene nisu merili kontrakcije,jer tu donju crtu uopste nemam,samo otkucaje bebinog srca imam.

u stvari,smotana sam.sad uzeh papir opet,imam i tu donju crtu,ali je skroz dole nisko,znaci jos nize od tvoje,ja onda uopste nemam kontrakcije,0 su.

< Poruku je uredio branki RR -- 6.1.2015 14:04:59 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: CTG
6.1.2015 15:07:03   
choopa choops
Koliko su ti onih kaiševa stavili na stomak? Jesi imala gore na vrhu stomaka?

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: CTG
6.1.2015 15:09:15   
branki*
da,imala sam na vrhu stomaka ikao one dve ploce okrugle koje ti zalepe na stomak,jednu sam ja pridrzavala,tu gornju.
gledam ovu tvoju sliku,moja krivulja donja je nesto malo kao niza od tvoje.to znaci da nemam kontrakcije tako?

< Poruku je uredio branki RR -- 6.1.2015 15:11:52 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: CTG
6.1.2015 15:15:46   
cetvrtko
meni CTG nalaz izgleda drugacije .... ni ja nemam tu donju crtu . posto na po dvije idu u tu sobu sa CTG aparatom ja gledala kako se ocitava nalaz ovoj prije mene koja je imala kontrakcije i njoj su bile neke ravne crtice ....... da li su to kontrakcije zna li neko ?

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: CTG
6.1.2015 15:16:40   
choopa choops
Da, to znači da nema kontrakcija.
Ove moje su oko 10-15% i ni to nisu kontrakcije.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: CTG
6.1.2015 15:26:22   
choopa choops
cetvrtko ne znam....Ja sam radila kod nas i u PG i isto je ovakav nalaz bio...

evo kad pričamo o pojasevima, našla sam sliku na netu
user posted image
Gornji kaiš je za kontrakcije, donji za otkucaje.

A evo i kako izgledaju kontrakcije (ovo donja krivulja na slici), isto sa neta.
user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: CTG
6.1.2015 15:32:04   
cetvrtko
aha mislim da mi je jasno kako bi trebalo da izgledaju kontrakcije ...... hvala cupa user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: CTG
6.1.2015 17:30:23   
wivern
Ali ni to ne mora nista da znaci jer oni krivu za kontrakcije porede sa krivom bebinih otkucaja srca.
Tako nekako je meni dr objasnila.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu cetvrtko)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: CTG
21.1.2015 16:08:54   
Nora7
Drage trudničice, ja sam malo zbunjena i u panici zbog CTGa, pa bih volela da čujem još neko mišljenje. Naime, trudnoću mi vodi lekar u privatnoj ordinaciji u Pančevu (jer sam kod njega i radila inseminaciju). Pre oko mesec dana, oko 26- 27. nedelje, počele su da mi se javljaju "lažne", "pripremne" BH kontrakcije. Lekar koji mi vodi trudnoću to smatra normalnom pojavom, pripremom materice za porođaj i tvrdi da to nije nikakav problem. I zaista, osim neprijatnog osećaja, nemam problem sa tim grčevima oko pupka, koji se javljaju sporadično, pa ih nekad bude češće tokom dana, a nekad gotovo uopšte ne. Međutim, lekar u Domu zdravlja mi je najavio da od narednog petka (kada ću biti 32. nedelja) počinjemo da radimo CTG svakih 7 dana. Za njega pouzdano znam da žene sa ovakvim kontrakcijama, kao što su moje, šalje u bolnicu, odakle ih kasnije najčešće vraćaju. Zato se pitam šta će da se desi kada mi na CTGu konstatuje da postoje kontrakcije, još ako naiđe talas kada su mi česte i jake- eto mene u bolniciuser posted image Bojim se da mi ta situacija ne zakomplikuje život user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: CTG
21.1.2015 16:11:52   
MakiJ
Nisam cula da se ide na CTG u 32 nedelji.

(odgovor članu Nora7)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: CTG
21.1.2015 16:36:58   
Nora7
Ne znam, tako mi je zakazao...user posted image

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: CTG
21.1.2015 16:38:51   
choopa choops
Ja sam ga radila od 28-e nedelje.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Nora7)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: CTG
29.1.2015 22:18:44   
nisamgulivercic
Pozdravlam vas drage moje trudnice! Ja sam trudna 38 nedelja i vec treci put sam isla na ctg. Svaki put se pojavi jedna mala BH kontrakcija koju i osetim ali danas su se ucrtali i neki zvoncici iznad linije otkucaja srca koja je OK. Ne znam sta znace ti zvoncici - deluju kao neka upozorenja. Pitala bih doktora ali nisam primetila na vreme, nego tek kad sam stigla kuci. Ima li neka slicno iskustvo?

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: CTG
1.2.2015 19:57:09   
Nora7
nisamgulivercic, da li su ti dali kablić na kom je dugme koje pritiskaš kad osetiš bebin pokret? Kod mene su se, kad god sam pritisnula dugme, pojavile strelice. U svakom slučaju, lekar bi ti sigurno rekao da je nešto važno.

(odgovor članu nisamgulivercic)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: CTG
1.2.2015 22:22:55   
nisamgulivercic
Nisam nista pritiskala. A ni doktor mi nije rekao nista...samo da se javim ako krenu jaci bolovi. No, medicinska sestra je malo odreagovala, al' nista meni nije rekla. Skroz sam zbunjena. Nema veze, idem u utorak 03.02.2015. na pregled pa cu videti. Ne znam ni da li je glupo da ih pitam - sta znace zvoncici user posted image

(odgovor članu Nora7)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here