|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: CTG
23.12.2009 15:21:33   
anajid
Danas sam ponovo radila CTG,doktorica daze da malo odstupa od normalnog i da ponovim za 7 dana.Bas me nervira,sta sad to opet znaci?A na ultrazvuku kaze srcana radnja ploda uredna.Nisam pametna!user posted image

(odgovor članu Lisica)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: CTG
23.12.2009 17:01:40   
Lisica
Pa jel si pitala?jel ti je rekla zasto odstupa?
ja idem sutra najverovatnije na ctg,valjda ce sve biti ok user posted image

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: CTG
23.12.2009 17:27:38   
anajid
Pa pitala sam ali ona kaze malo odstupa,ali nista zabrinjavajuce i koa da ponovim za 7 dana da vidi da li ce biti ista situacija ili ne?Bas me cudi da mi uopste radi taj CTG,jer vidim da vecina zena isla tek u porodilistu ili neposredno pre porodjaja na CTG!DR mi je tako stura sa odgovorima,sto pitam samo to odgovori,a kontam da je nesto slala bi me dalje.

(odgovor članu Lisica)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: CTG
16.1.2010 12:58:12   
BabyG
Ja još nisam bila na CTG, niti mi je iko rekao da treba. Je l' to neki 'problem'?! user posted image

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: CTG
16.1.2010 13:00:57   
Markovicka
Ja sam isla kad sam usla u deveti mesec, od tada jedno cetiri puta...

(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: CTG
16.1.2010 13:02:05   
BabyG
Hm. A meni niko ništa nije rekao. Nadam se da neće biti  neki problem. user posted image

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: CTG
16.1.2010 13:04:30   
Markovicka
U principu vide oni sve sto treba i na uz, ali pri kraju, kazu bolje se vidi na ctg-u kako je bebi, po otkucajima srca...a belezi i kontrakcije
Radice ti u Betaniji verovatno..

(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: CTG
16.1.2010 13:07:06   
BabyG
Hvala, draga. user posted image Ja se baš zabrinula. 

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: CTG
17.1.2010 19:01:35   
Anoniman
Ajd sad da pitam i ja:
vidim da se CTG radi od 36.nedelje...

Za devojke iz Bgd:
1. ako mi privatnik vodi trudnocu da li ja moram u DZ po uput za CTG?
2. koliko cesto se ide na CTG?
3. da li mi za svaki put treba novi uput?



(odgovor članu cici78)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: CTG
17.1.2010 20:38:28   
Modessty
Koliko znam u Nišu CTG rade u bolnici i to kad dodješ do termina. znači na kraju. Onda se javljaš u GAK u dnevnu bolnicu, otvaraju ti istoriju bolesti i svaki dan (valjda mi rekoše svaki dan user posted image ) rade CTG do porodjaja

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: CTG
17.1.2010 20:39:59   
Anoniman
Hvala Mod.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: CTG
17.1.2010 21:20:46   
Dora
IZVORNA PORUKA: OTI

Ajd sad da pitam i ja:
vidim da se CTG radi od 36.nedelje...

Za devojke iz Bgd:
1. ako mi privatnik vodi trudnocu da li ja moram u DZ po uput za CTG?
2. koliko cesto se ide na CTG?
3. da li mi za svaki put treba novi uput?





Tvoj privatnik ima CTG aparat. Pitaj ga, verovatno imauser posted image
Ja sam vodila privatno, išla sam svaki dan kad se približilo. To je bilo besplatno

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: CTG
17.1.2010 21:27:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

IZVORNA PORUKA: OTI

Ajd sad da pitam i ja:
vidim da se CTG radi od 36.nedelje...

Za devojke iz Bgd:
1. ako mi privatnik vodi trudnocu da li ja moram u DZ po uput za CTG?
2. koliko cesto se ide na CTG?
3. da li mi za svaki put treba novi uput?





Tvoj privatnik ima CTG aparat. Pitaj ga, verovatno imauser posted image
Ja sam vodila privatno, išla sam svaki dan kad se približilo. To je bilo besplatno



Nema svaki privatnik CTG aparat. Moj lekar recimo nema i šla sam u Betaniju.

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: CTG
17.1.2010 21:29:49   
Dora
a.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: CTG
17.1.2010 21:30:12   
Anoniman
mislim da nema jer mi je koleginica koja je kod njega vodila trudnocu isla u visegradsku...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: CTG
22.1.2010 13:48:26   
aleksandraz
Jas vcera bev na CTG i mi kaza deka e odlicno inaku sum vo 31 nedela.E sega me intreesira nesto drugo  pred edna nedela  koga bev na kontrola mi rece deka e karlicno zavrteno megutoa vcera koga mi praveja CTG sestrata sto mi stavase kaisite go najde od prva srceto megutoa vo dolnata polovona od stomaat mislam na nekoj milimetar od desnata strana na papokot.Znaci ako e karlicno kako e mozno tolku nisko da e srceto? Ke moze li nekoj da mi kaze od vas ako znae.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: CTG
6.2.2010 18:09:19   
Verus
Trudnički testovi:  Non stres test (CTG)


user posted image


Non stres test jedna je od pretraga koju vam vaš liječnik može preporučiti pred kraj trudnoće. Saznajte više.


Zašto se provodi :Ovaj se test provodi u kasnijim stadijima trudnoće. Često se koristi u slučajevima kada je majci prošao termin poroda da bi se ustanovilo je li s fetusom sve u redu. U nekim se slučajevima ovo testiranje obavlja radi predostrožnosti nakon problema u ranijoj trudnoći ili zbog visokih faktora rizika, kao što su dijabetes, intrauterini poremećaji rasta i slično.
 Kako se provodi: Test se obično provodi u liječničkoj ordinaciji. Leći ćete ili sjesti, a liječnik će vam na trbuh prikopčati opremu za snimanje. Monitor će snimati bebin puls zajedno s bilo kakvom intrauterinom aktivnošću. Često će vas liječnik zamoliti da pritisnete gumb kad god se beba pokrene tako da se bebin puls može pratiti sukladno pokretima.
Kada se obavlja: Najčešće se test provodi između 38. i 42. tjedna, no može se obaviti u bilo kojem trenutku trećeg tromjesečja.
Kako izgledaju rezultati: Najčešće se gleda reagira li beba ili ne. Ponekad maleni ne surađuju tijekom ispitivanja pa se odbijaju pomaknuti. U tom slučaju, mama će popiti nešto slatko da se beba probudi. Ako to ne upali, ponekad se koriste glasni zvukovi. Bebe ipak često spavaju u trbuhu!
Koji su rizici: Moguća su dva rizika: pogrešno tumačenje podataka i izlaganje ultrazvuku. No u oba slučaja, koristi pretrage značajno nadmašuju rizike. I što nakon testiranja?Ako beba ne reagira, liječnik će donijeti odluku o daljnjim testovima koje možete napraviti ili o eventualnom induciranom porodu.

Piše:
Roditelji.hr

(odgovor članu aleksandraz)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: CTG
10.2.2010 2:33:42   
Anoniman
meni DR rekao da dodjem u Visegradsku 20.og i 25.og na CTG a da od ponedeljka krenem i u DZ na CTG...

znaci to se radi jednom nedeljno..
je l zna neko za domove zdravlja..je l se to zakazuje ili samo dodjes pa cekas kao i uvek sve sto se ceka pet sati tamo???



(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: CTG
10.2.2010 2:35:28   
buhla
IZVORNA PORUKA: OTI

meni DR rekao da dodjem u Visegradsku 20.og i 25.og na CTG a da od ponedeljka krenem i u DZ na CTG...

znaci to se radi jednom nedeljno..
je l zna neko za domove zdravlja..je l se to zakazuje ili samo dodjes pa cekas kao i uvek sve sto se ceka pet sati tamo???





javicu ti sutra posto idem popodne kod dr! user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: CTG
15.2.2010 22:00:21   
Verus
Bila sam danas na CTG-u.  Hvala Bogu beba je vesela, i normalno se ponasa.  Imam male kontrakcije, recimo od 10-12 jacine, ali su mi rekli da ako su porodjajne, budu puuuno vise....pa valjda nije za brigu.

Malo me bolucka stomak, ali nije tako strasno....gledam da sto vise lezim.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: CTG
15.2.2010 22:06:02   
lothroniell
user posted image

Dobro je Verus, nije strasno nista... Samo nastavi da mirujes draga i sve ce biti ok! Mazi tibu od mene! user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: CTG
15.2.2010 22:07:09   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Bila sam danas na CTG-u.  Hvala Bogu beba je vesela, i normalno se ponasa.  Imam male kontrakcije, recimo od 10-12 jacine, ali su mi rekli da ako su porodjajne, budu puuuno vise....pa valjda nije za brigu.

Malo me bolucka stomak, ali nije tako strasno....gledam da sto vise lezim.

user posted image user posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: CTG
15.2.2010 22:10:39   
Verus
user posted image hvala loth, gagana!  Ja tek kad odem na CTG vidim koliko se ona puno mrda (jer se cuje kada god se pomeri), a pola toga ne osetimuser posted image mora biti ta moja debela placenta, sto je sa prednje strane...Sad cemo videtu u sredu kako se meri na UZ i jeli mi se nivo plodove vode malo popravio...nadam se, pijem i po 5l vode na dan!

Jaoj i imam 3.5 kile manje nego pre dve nedeljeuser posted image hihihihi ne znam kako to al ne bunim seuser posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: CTG
15.2.2010 22:16:37   
lothroniell
Joj ja sam bila jednom na CTGu i bubne opne mi popucase kad se mrdne... Ovaj moj je vec divljak s vremena na vreme! user posted image user posted image za kile Verus!!!

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: CTG
15.2.2010 22:25:41   
Verus
user posted image ma ima da iduci put imam duplo vise kila-znajuci moju srecuuser posted image

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here