|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Priprema bradavica za dojenje
30.7.2010 21:08:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bebablue

IZVORNA PORUKA: OTI


moje je misljenje da nema razloga dirati bradavice pre porodjaja...
Meni su uvucene bradavice i koristila sam silikonsku koja ih izvuce posle tri dana...
moj problem je sto ja jos uvek dojim na vestacku...iskreno, lenja sam bila da naviknem teu i da se potrudim...linija manjeg otpora priznajem...




Bas mi je olaksanje kada cujem da cu moci da dojim sa uvucenom bradavicom, meni je jedna samo uvucena, a to sto kazes da ides linijom manjeg otpora, bitno je da beba bebica sisa i da prihvata to.

Iskreno,Stefan se bolje snalazio sa ovom koja je ravna nego sa onom koja je normalna.Bila sam ubedjena da cu imati problem sa njom...ali eto user posted image

(odgovor članu bebablue)
  Direktna veza do poruke: 101
   RE: Priprema bradavica za dojenje
30.7.2010 22:45:04   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Trudnicica83

Danas sam se raspitivala u apoteci, sto je skupa ona Multimam lanolin krema! Oko 1300 din, a ne znam koliko dugo traje, ako treba i to da kupujem svake druge nedelje... Bankrot, definitivno! user posted image

Dovoljno ce ti bit jedno pakovanje, zato sto se bradavice naviknu kasnije i nema ragada.

Inace ja nisam ni kupila 'original' Multimam, vec onu sto oni prave u apoteci. To je bilo prije dvije godine pa se ne sjecam cijene, ali bila je jeftinija dooooooosta. Pa pitaj da li prave, jer to je sve isto.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Priprema bradavica za dojenje
4.8.2010 19:43:04   
Anoniman
Užasno me svrbe bradavice, tačnije jedna (desna), a ne smem ni da pomislim da ih recimo prebrišem peškirom (kao počešem), jer bole. Probala sam par večeri da kao trljam bradavice peškirom, kao da ojačaju, ali ubi koliko boli. user posted image

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 103
   RE: Priprema bradavica za dojenje
4.8.2010 22:30:06   
natasa20
Tashke ja ne zivim u Srbiji, vec u Francuskoj i tamo ne preporucuju trljanje bradavica , tj. nikakavo iritiranje... jel ti lekar to preporucio ili..? ako te boli nemoj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Priprema bradavica za dojenje
4.8.2010 22:36:31   
Anoniman
Ma ne. Kada sam ja išla u školicu za trudnice pre 4 god (sa prvim detetom), rekli su ni slučajno ne dirati bradavice jer to može izazvati kontrakcije. Ali sada čitam ovde da žene mažu ad kapima, i ustvari nemam pojma odakle mi to da će ojačati ako trljam. Da se razumemo, nisam trljala sumanuto, samo malo, da skinem kolistrim sa bradavica. 

(odgovor članu natasa20)
  Direktna veza do poruke: 105
   RE: Priprema bradavica za dojenje
4.8.2010 22:38:09   
magde
ja sam imala problem sbradavicom sad se strasno boim da ne uradim istu gresko.ALi ja mislim da mora da se masiraju.moje dete nije nikako uhavatila pa sam spumpom vukla mleko pa opet probala da je dojim nista odviknula se ako ne uhvati red iz pocetka dgaba sve.sad od te pumpanje ostale su da kazem OK bradavice ali ja cu da radim te masaze sa frotirom i hladnu vodu.Iz iskustva to kazem

(odgovor članu natasa20)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Priprema bradavica za dojenje
4.8.2010 22:39:00   
magde
TASHKE pa sta si radila sprvo dete???pa ti vec znas...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Priprema bradavica za dojenje
4.8.2010 22:40:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: magde

TASHKE pa sta si radila sprvo dete???pa ti vec znas...


Ništa. Izašla iz porodilišta sa ragadama user posted image , jedva zalečila, ali sam imala previše mleka, muzla stalno, i onda sa 3,5 meseca prestala da dojim jer ragada nikako nije prolazila...

(odgovor članu magde)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: Priprema bradavica za dojenje
4.8.2010 22:43:01   
magde
a jooooj nisam ja ovo znala..........a kod mene u bolnici super mleka imala dete cicalo.dosla kuci dete pocne da place zapada u komi i ne probudi se ne moze da uhvati bradavicu place gladno dete a mleka super ali to je to do 5 meseci spumpum i sad se i ja plasim kaoi ti sta ce da bude

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Priprema bradavica za dojenje
4.8.2010 22:46:46   
Anoniman
Draga, nije mogla da uhvati bradavicu jer ti je prepuna dojka. Ja sam morala ujutru da ustajem da izmlazam pre dojenja, jer inače nije mogao da uhvati. 

(odgovor članu magde)
  Direktna veza do poruke: 110
   RE: Priprema bradavica za dojenje
4.8.2010 22:48:47   
choopa choops
Ne bi ih ni ja trljala, mozda namazala sa kremom ili uljanim AD ili lanolinom (ako si vec uzela). Mozda pomogne... 

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Priprema bradavica za dojenje
4.8.2010 22:51:54   
Anoniman
I ja sam mislila na Lanolin, ali moram uzeti i one tupferčiće ondak, jer ostavlja fleke, što nije frka na onim gadnim grudnjacima za dojenje, ali ove lepe... ne trebaju mi fleke na njima. user posted image (nemam još Lanolin, nedavno bacih onaj od pre 4 god user posted image )

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 112
   RE: Priprema bradavica za dojenje
4.8.2010 22:54:14   
magde
ja sam mesala AD spavlovicevu kremu a ponekad i jegoderm sto nije bas ok sjegoderm.A za to si u pravo da sam imala puno mleka i ona nije uhvatila zbog te stvare da da u pravo si.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Priprema bradavica za dojenje
4.8.2010 22:56:03   
Anoniman
MAGDE, ja ću ovaj put probati da dojim sasvim drugačije nego prvi put. Neću uobročavati bebu rvih mesec dana, dojiću na zahtev. Nadam se da će se time količina mleka sama regulisati i da ću uspeti da izbegnem pumpicu.
Otišle smo skroz off topic.

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 114
   RE: Priprema bradavica za dojenje
4.8.2010 22:57:35   
magde
pa ok to je ipak oko dojenje xaxaxa nego ja sam nemala bradavice stasnoooo sad eto radi pravu trudnocu imam sad je ok ali ipak se plasim pa i ja zelim da osetim kako dete cicaaauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Priprema bradavica za dojenje
4.8.2010 23:03:12   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Tashke

I ja sam mislila na Lanolin, ali moram uzeti i one tupferčiće ondak, jer ostavlja fleke, što nije frka na onim gadnim grudnjacima za dojenje, ali ove lepe... ne trebaju mi fleke na njima. user posted image (nemam još Lanolin, nedavno bacih onaj od pre 4 god user posted image )

Ja dala muzu da maze pete sa njim user posted image Da se ne baci user posted image

Ili tupferi ili novi brus user posted image . A da ti ne smeta materijal od burshaltera? rekla sam ti tamo, meni pocelo da smeta sve sto nije 100% pamuk, a oni lijepi brushlateri svi imaju malo lycreuser posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Priprema bradavica za dojenje
5.8.2010 13:51:06   
Podrum Š.
Iskreno, prvi put  nisam pripremila grudi za dojenje i odmah zaradila ragade. Na svu sreću su prošle i dojenje je uspešno nastavljeno narednih skoro pa 3 godine... (jednom priliko mi lekar na preventivnom pregledu grudi u Kamenici rekao da je najbolja preventiva za karcinom dojke trogodišnje dojenje user posted image user posted image user posted image  - ja ispunila kvotu)
Ovaj put sam kupila Multi-mam lanolin i planiram da ga nosim sa sobom u porodilište - i odmah od prvog dana koristiim. Pripremu - ni slučajno... to što svrbi je verovatno širenje kože...namažisa nekom mmmmmasnom kremom.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Priprema bradavica za dojenje
5.8.2010 13:52:45   
Anoniman
Kupila sam Lanolin, ali sam zaboravila tupfere! user posted image

Kod kog dr si bila u Kamenici?

(odgovor članu Podrum Š.)
  Direktna veza do poruke: 118
   RE: Priprema bradavica za dojenje
5.8.2010 14:07:43   
Podrum Š.
Evo tražim po papirima, veoma prijatan čovek (inače nas firma jednom godišnje šalje na te preventivne preglede: hirurg grudi, uz grudi, gin, papa, uz...), ime mu je Jovan Bogdanović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Priprema bradavica za dojenje
5.8.2010 17:12:52   
mina.11.mina
Tashke, koliko kosta ta krema Lanolin, jer je nosis u porodiliste i kad mislis da krenes da je koristis?

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Priprema bradavica za dojenje
5.8.2010 19:48:45   
Podrum Š.
Ja ga platila 1.025dinara u mojoj apoteci, mada cene variraju

(odgovor članu mina.11.mina)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Priprema bradavica za dojenje
5.8.2010 20:15:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mina.11.mina

Tashke, koliko kosta ta krema Lanolin, jer je nosis u porodiliste i kad mislis da krenes da je koristis?


Napisala sam u Kamperski vodič za porodilište, proveri tamo, mislim oko 1173din, ili tako nešto. Pa, ako nastave bradavice da me svrbe, mazaću već sada, u nadi da će proći, inače, nosim u porodilište!!!

(odgovor članu mina.11.mina)
  Direktna veza do poruke: 122
   RE: Priprema bradavica za dojenje
13.8.2010 7:57:17   
Jele
Mene moje bradavice sad baš bole, jaaaako su osetljive user posted image .. Juče su me baš nešto jače bolele i bradavice i grudi. Sve sam se onako držala za njih, kao da sprečim eventualno trenje između grudnjaka i njih, pa se zaboravim da ima i ljudi okolo, a komšija me gleda, pa sve diže obrve user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Priprema bradavica za dojenje
13.8.2010 8:41:55   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Jele

Mene moje bradavice sad baš bole, jaaaako su osetljive user posted image .. Juče su me baš nešto jače bolele i bradavice i grudi. Sve sam se onako držala za njih, kao da sprečim eventualno trenje između grudnjaka i njih, pa se zaboravim da ima i ljudi okolo, a komšija me gleda, pa sve diže obrve user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 124
   RE: Priprema bradavica za dojenje
13.8.2010 15:13:13   
natasa20
Jele jel ti ide kolostrum? i dal je taj bol bio kao blago grcenje? i koliko je trajao?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here