RE: Priprema bradavica za dojenje (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


NadaR -> RE: Priprema bradavica za dojenje (20.2.2012 15:59:28)

Evo ga >>> KLIK

Kopiram ove postove tamo [sm=smiley36.gif]




jance -> RE: Priprema bradavica za dojenje (27.12.2012 22:25:55)

ok, ja sam pocela da mazem bradavice sa happy mama uljem polako, kontam da pokusam nesto drugo, posto mi lanolin nije pomagao u prosloj situaciji sa ragadama... na nekim stranim sajtovima sam nasla da preporucuju mazanje kokosovim uljem kod onih kojima lanolin nije pomagao. takodje je kao bezbedno da ga beba proguta, a antibakterijsko je, pa npr sluzi i kao prevencija stvaranja sora.. jel ga neko mozda koristio? jel ima slucajno kod nas negde da se kupi da znate?




opcinjena -> RE: Priprema bradavica za dojenje (30.12.2012 3:07:30)

kokosovog ulja verovatno ima po apotekama/prodavnicama zdrave hrane.ali nisam cula nista dalje o njemu,ja malo masirala bradavice i izvlacila,mada me je bas bolelo i nije bilo nimalo prijatno pa odustajala.zato i imala problema kasnije sa dojenjem,regade isl




panonkinja -> RE: Priprema bradavica za dojenje (30.12.2012 3:58:25)

nisam znala da i ovo treba da se radi. hvala devopjke na savetima i raznolikim temama [sm=bravo.gif]




jelenica011 -> RE: Priprema bradavica za dojenje (30.12.2012 13:47:01)

samo masaza i nakon kupanja trljanje bradavica malo grubljim peskirom. bolan je pocetak dojenja i nista ne moze da ublazi taj bol




Bebilina -> RE: Priprema bradavica za dojenje (1.1.2013 23:59:39)


IZVORNA PORUKA: jance
na nekim stranim sajtovima sam nasla da preporucuju mazanje kokosovim uljem kod onih kojima lanolin nije pomagao. takodje je kao bezbedno da ga beba proguta, a antibakterijsko je, pa npr sluzi i kao prevencija stvaranja sora.. jel ga neko mozda koristio? jel ima slucajno kod nas negde da se kupi da znate?

Nisam konkretno koristila u ovu svrhu, ali ga koristim u sve ostale [sm=smiley1.gif] Sa njime kuvam a uzimam a i na kasiku. Ima antibakterijsko, antivirusno, antifungalno, regenerisuce, detokaifikaciono dejstvo, generalno sw smatra "super hranom". Treba kupovati hladno cedjeno, nerafinisano i traje dugo, i po par godina. Moja mama ga uzima zbog stitne zlezde i jako joj prija. [sm=smiley1.gif] Bebama se moze davati jako rano, neki savetuju od rodjenja po malo, pa postepeno povecavati kolicinu. [sm=smiley1.gif]




Ivanka 75 -> RE: Priprema bradavica za dojenje (2.1.2013 0:05:14)

ja sam mesec dana pred porođaj masirala grudi tokom tuširanja i po malo izvlačila bradavice (ne previše više kao masaža jer valjda ako je jače onda izaziva kontrakcije,), rečeno mi je da to otvara kanale, i stvarno nisam imala problema ni sa mlekom ni sa bradavicama. I posle porođaja sam isti ritual primenjivala dok se laktacija nije ustalila.




plačljiva -> RE: Priprema bradavica za dojenje (16.10.2014 22:28:39)

Može li neko da nam objasni kada i koliko se pripremaju dojke za dojenje,kada početi sa mazanjem i koji preparat koristiti?[sm=smiley1.gif]




mati -> RE: Priprema bradavica za dojenje (16.10.2014 22:41:50)

Placljiva ja sam oko cetvrtog meseca , a mozda i ranije, pocela da utrljavam AD kapi . Oko osmog sam samo nakapala i razmazala malo, kao sto zene rekose, da ne bi masiranje izazvalo kontrakcije. I nisam imala problema sa dojenjem.




Mala Elena -> RE: Priprema bradavica za dojenje (16.10.2014 22:47:52)

Ja ih nisam morala pripremati, bradavice su mi ok!




Sanjica26 RR -> RE: Priprema bradavica za dojenje (16.10.2014 22:50:39)

Isto ih nisam pripremala i sve je bilo ok.




Rosita -> RE: Priprema bradavica za dojenje (16.10.2014 22:51:04)

Prvi put cujem za ovu vrstu pripreme, kad videh naziv teme misljah na pripremu pred podoj, eventualno pranje grudi i td. A ovo, kao i kod Male Elene, nikakva priprema, receno mi je u porodilistu da su mi grudi stvorene za dojenje :)




New Mom -> RE: Priprema bradavica za dojenje (17.10.2014 0:13:02)

Stav je da nije potrebna bilo kakva priprema pre porodjaja.




daca77 -> RE: Priprema bradavica za dojenje (17.10.2014 7:54:58)

Ja svoje bradavice mazem vec mesec dana kremom od Melle. U DM nema te kreme koju pominjete, pocela sam je traziti jos pocetkom septembra, ali u je u Nisu nema.




Trcosava -> RE: Priprema bradavica za dojenje (17.10.2014 9:02:56)

Čitam i bledo gledam u šta pišete. Nikakvu pripremu ovde nije meni niko pominjao. Niti sam se mazala onda, niti sada. Grudi bolele i onda i sad po malo. Sad možda malo više bradavice, ali opet ništa ne mackam.

Nisam mackala ni sa Anom kad sam se porodila. Nisam je dugo dojila, ali nisam ni imala problema. Mislim da trudnice svakim danom sve više plaše raznoraznim stvarima.




srculence25 -> RE: Priprema bradavica za dojenje (28.11.2014 10:11:12)

Mene ne bolu grudi nisu me bolele od pocetka trudnoce pa umislim da necu imati mleka [sm=smiley13.gif]
Nego bradavice su mi nekako kao osusene kao suve neznam kako da objasnim.Mazala sam obicnim mlekom za telo ali to je vec 2 meseca tako nekako suvo [sm=zmeden.gif]




New Mom -> RE: Priprema bradavica za dojenje (28.11.2014 10:56:08)

Velicina grudi, kolostrum u trudnoci (ili ne), napetost grudi u trudnoci itd. - nista nije pokazatelj da necete imati mleka!
Samo oko 3% zena ne moze da doji, a razlozi su otklonjena dojka, kancer, nerazvijeno zlezdano tkivo dojke, rascep nepca bebe itd. Znaci, ekstremne situacije.

Bradavice nema potrebe posebno tretirati. One gvrzice oko areola su lojne zlezde koje prirodno to podmazuju.




daca77 -> RE: Priprema bradavica za dojenje (28.11.2014 11:23:18)

NM, a zasto su te kvrzice kod mene zadebljane i deformisane, narocito sa donje strane?...jos su poprimile neku tamnu, crnu boju[sm=smiley13.gif]




soni -> RE: Priprema bradavica za dojenje (28.11.2014 11:29:20)

Moram poceti dosta ranije...U prvoj trudnoci sam plakala i dojila...yzasno je bolelo




daca77 -> RE: Priprema bradavica za dojenje (28.11.2014 11:30:35)

Soni, ja ravna ko daska...juce sam bas razmisljala da beba ne moze doci do dojke ako ja lezim na boku...




soni -> RE: Priprema bradavica za dojenje (28.11.2014 11:32:33)

Pa kako ti nisu narasle???[sm=smiley36.gif]

Nadoci ce ti mleko videces...Jel ides na savetovanje o dojenju?




New Mom -> RE: Priprema bradavica za dojenje (28.11.2014 12:11:09)


IZVORNA PORUKA: daca77

NM, a zasto su te kvrzice kod mene zadebljane i deformisane, narocito sa donje strane?...jos su poprimile neku tamnu, crnu boju[sm=smiley13.gif]

Bas zbog te uloge za koju se spremaju.
Areole inace potamne jer je tako priroda uredila da ih bebe (koje ss radjaju sa uzasnim vidom) lakse uoce.




New Mom -> RE: Priprema bradavica za dojenje (28.11.2014 12:13:08)


IZVORNA PORUKA: soni

Moram poceti dosta ranije...U prvoj trudnoci sam plakala i dojila...yzasno je bolelo

Dojenje niposto ne sme da boli! Na pocetku moze da bude malo nelagodnosti, al nikako da places od bola.
To je znak da nije bila pravilno na dojci i da ne hvata pravilno (a time se i inace ne stimulise pravilno onda dojka i brzo se smanji kolicina mleka).




daca77 -> RE: Priprema bradavica za dojenje (28.11.2014 12:20:54)

NM, pripremi se za gnjavazu, narednih nedelja...[sm=smiley1.gif]
A da li je potrebno ponetil lanolin mast u porodiliste, jer mi apotekarica ne daje...pominje balsam i mast...




New Mom -> RE: Priprema bradavica za dojenje (28.11.2014 12:45:10)

Samo pitaj.[sm=smiley1.gif]

Ne znam. Meni nije trebalo. Al zene nose.
Mast je intenzivnija od balsama.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>