|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Priprema bradavica za dojenje
28.11.2014 12:57:27   
mama krava
Nama su u skoli pripreme za porodjaj predlagali da je bolje da ogrubimo (odebljamo) bradavice, npr da ih posle tusiranja malo jace trljamo grubljim peskirom, a ne da ih mazemo i tako omeksavamo, jer ce navodno lakse pucati. Ja sam bas tako radila i nisam imala problema..

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Priprema bradavica za dojenje
28.11.2014 14:39:46   
srculence25
NM vodim ja tebe kod mene kuci da mi dajes instrukcije kad se porodim user posted image

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Priprema bradavica za dojenje
28.11.2014 19:45:18   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Niti sam ih mazala prije porodjaja, niti masirala. Uspjesno smo dojili.
Ne bi ja tu nista dir'o.user posted image



Tako će bit i ovoga puta user posted image Sin mi je malo pravio ragade, ali kasnije ako se dobro sjećaam, ali lanolinom smo to riješili jako brzo.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Priprema bradavica za dojenje
28.11.2014 20:28:53   
soni
ja sam vrlo brzo odustala i ispumpavala se..manje me je bolelo, nego kad ona vuce...

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Priprema bradavica za dojenje
27.8.2015 15:27:17   
Maraj
U kom smislu pripremati bradavice? Ja kada se istusiram namazem se nekim losionom pa i njih malo namazem. Sta znaci priprema bradavica za dojenje?

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Priprema bradavica za dojenje
27.8.2015 15:30:26   
jess021
Maraj, od 37. nedelje, posle tusiranja predjes gore-dole peskirom preko bradavica, malo ih izvuces rukama, a areolu namazes lanolinom.
I tako svako vece.
Da bi malo ogrubele, jer babica kaze da beba uhvati bradavicu toliko jako, da stisak bude 4x jaci od bebine tezine, pa ti vidiuser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Priprema bradavica za dojenje
27.8.2015 15:49:34   
Maraj
Ih sunce ti.... user posted image

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Priprema bradavica za dojenje
27.8.2015 15:57:13   
amdn
ja nisam nista radila, cak imam uvucenu levu bradavicu pa sa pre trudnoce pitala gin. dal treba neka hiruska intervencija da se izvuce, bas, bas je uvucena.
ona mi se smejala i rekla beba ce da sredi. Istina sto nije ni mm uspeouser posted image :) beba jeste.
malo me je grickao al tek kad su mi izasli zubici inace nistauser posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Priprema bradavica za dojenje
27.8.2015 23:32:38   
New Mom

IZVORNA PORUKA: jess021

Maraj, od 37. nedelje, posle tusiranja predjes gore-dole peskirom preko bradavica, malo ih izvuces rukama, a areolu namazes lanolinom.
I tako svako vece.
Da bi malo ogrubele, jer babica kaze da beba uhvati bradavicu toliko jako, da stisak bude 4x jaci od bebine tezine, pa ti vidiuser posted image

Ne treba nikakva fizicka priprema u trudnoci!

A sto se tice babice (koju necu imenovati, al znam ko je po ovoj izjavi), dojenje ne sme da boli. Ako boli to je znak da beba nije pravilno uhvatila dojku i to se mora korigovati. Manja nelagodnost na pocetku dojenja moze da bude (bradavice su vam i sada osetljive), ali svaka bol je znak da polozaj nije dobar. A jedan takav podoj odmah stvara ragade.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Priprema bradavica za dojenje
5.5.2019 20:36:36   
nata11
Dr na predavanju kaze da nije potrebna priprema grudi tokom dojenja. Opet neke knjige kazu mazanje krema od 37 nedelje pogotovo ako su bradavice suve.

Da li ste koristili kreme, gaze pre porodjaja? 

_____________________________





(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Priprema bradavica za dojenje
5.5.2019 21:03:56   
Filadendronka
Nisam Nato i stanovišta sam da pre porodjaja ne treba dirati bradavice posto njihova masaza moze da izazove kontrakcije. Iskrena preporuka je da bacis pogled na to kako pravilno postaviti bebu da sisa, jer to je prvi korak da ne dodje do ragada. 

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Priprema bradavica za dojenje
5.5.2019 21:05:34   
kamičak
Nisam nista mazala pre porodjaja

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Priprema bradavica za dojenje
5.5.2019 23:32:45   
bubulence


IZVORNA PORUKA: nata11

Dr na predavanju kaze da nije potrebna priprema grudi tokom dojenja. Opet neke knjige kazu mazanje krema od 37 nedelje pogotovo ako su bradavice suve.

Da li ste koristili kreme, gaze pre porodjaja? 


Pre prvog porodjaja sam mazala neku kremu koju su nam preporucili u skolici. I dzaba, ragade, krv, bol, plakanje dok beba sisa. U stvari dzaba sve ako ne znas bebu pravilno da namestis. Drugi put apsolutno nista nisam koristila, nikakve ragade nisam imala ali sam slusala New Mom i njene savete. I radila tacno kako ona kaze i stvarno nije bilo problema... 

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Priprema bradavica za dojenje
6.5.2019 0:19:55   
kamičak
Nazalost prvorotke retko prodju bez ragada, laktacijske sestre mogu da pomognu (mada nisu sve saradljive).

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Priprema bradavica za dojenje
6.5.2019 7:26:51   
Filadendronka
Uglavnom zavisi od bebe koliko halapljivo jede i od duzine podoja. Bebe uglavnom doje na zahtev i podoji su u pocetku prilicno dugi,  a to sa sobom nosi da su bradavice stalno izlozene vlaznoj sredini i onda jos lakse ispucaju. Ne treba dozvoliti bebi da slava na dojci, vec cim se uspava odmah je buditi ili joj lagano izvuci dojku iz usta.  

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Priprema bradavica za dojenje
6.5.2019 8:46:07   
bubulence
Moja Marija je visila na siki valjda i 15 sati dnevno pa opet nije bilo ragada. Jedino sto sam, pored pravilnog dojenja, radila jeste da namazem bradavicu svojim mlekom i ostavim tako da se osusi, to je 5 min i onda se oblacim. Sada na yt ima mnooogoo videa o pravilnom dojenju i zaista smatram da svaka porodilja treba da ih odlgeda. Zapratite i ''mamaizmagareceklupe'' na instagramu ili fejsu, svasta korisno cete saznati 


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Priprema bradavica za dojenje
6.5.2019 8:51:36   
Filadendronka
Bubulence, najgore je kad je prvo dete u pitanju. Meni su sad dojke bukvalno “naviknute” i razradjene, pa sve lakse ide. Imala sam ragadu u porodilistu i zacelila je za 2,3 dana. Od tad bas uzivam u dojenju, za razliku od prvog deteta kad sam vristala od bolova. Vremenom bude lakse mnogo. 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Priprema bradavica za dojenje
6.5.2019 8:55:56   
bubulence
Sa prvim je najteze zato sto ne znamo sta i kako, a nazalost danas u porodilistima nema ko da objasni. Moje drugarice koje sam posavetovala kako da doje ili su odgledale neki video su uspesno dojile i prvu decu bez ragada... 


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Priprema bradavica za dojenje
6.5.2019 10:09:40   
nata11
A da li ima potrebe piti neki caj, tablete za laktaciju neposredno pre porodjaja

_____________________________





(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Priprema bradavica za dojenje
6.5.2019 10:26:43   
bubulence
Ne, nemoj nista pre porodjaja. Kada se porodis onda sami sto cesce stavljaj bebu da siki i to je to. Ako bas budes imala problem sa mlekom kasnije uzmi fitolat tablete, stvarno su odlicne


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Priprema bradavica za dojenje
6.5.2019 10:29:46   
Filadendronka
Nato, samo se opusti i uzimaj dovoljno tecnosti. Jako retko se desava da mama nema mleka. Samo stavljaj bebu sto cesce da sisa i forsiraj laktacijsku sestru u porodilistu da ti objasni kako da namestis bebu. To je glavno u pocetku posto bebi prvih par dana ne treba uopste puno zbog velicine zeluca. 

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Priprema bradavica za dojenje
6.5.2019 11:18:21   
Maraj
Nato fitolat je odličan. Stvarno povecava kolicinu mleka. Ovi ostali cajevi meni nisu nista pomagali. Samo pij dosta tecnosti. U porodilistu daju caj.
I ne cackaj nista bradavice. Pre porodjaja. Sve se to samo regulise, kad i treba

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Priprema bradavica za dojenje
21.7.2019 19:20:21   
MimaKos
Nisam ih cackala pre mada sam imala mleko jos od 8 meseca sa drugom bebom. Lanolon sam mazala tek nakon porodjaja, zbog regada. Caj je super, inace , i ja sam ga pila.


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 198
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here