|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Indukcija
14.10.2009 6:21:17   
marince1
IZVORNA PORUKA: 2002m

IZVORNA PORUKA: marince


Ne beci mi se na avatar! user posted image

Nece mene da nista da boli,Marince ce da uzme epidural user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image marince je kukavicauser posted image



Kukavicaaaa,nisam znala da si takva kukavicaaaa,samnomspavas,druga ti je nesanica ....user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Indukcija
24.6.2010 19:53:41   
Zoka81
Zene citam svuda o toj indukciji ali ne znam sta znaci. Nisam nigde jos nasla da je to detaljno objasnjeno.
Sta znaci to?

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Indukcija
24.6.2010 20:24:54   
*Alexx*
Kada porođaj mora da se izazove, onda se daje indukcija. Meni su indukovali porođaj, jer sam prebacila termin za nedelju dana. Stavili su mi vaginaletu, i morala sam da mirujem 2 sata, kako bi se vaginaleta "primila". Tako izazvan porođaj je jako bolan jer odmah kreću jake kontrakcije - tako je bilo meni.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Zoka81)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Indukcija
24.6.2010 20:26:29   
Zoka81
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Kada porođaj mora da se izazove, onda se daje indukcija. Meni su indukovali porođaj, jer sam prebacila termin za nedelju dana. Stavili su mi vaginaletu, i morala sam da mirujem 2 sata, kako bi se vaginaleta "primila". Tako izazvan porođaj je jako bolan jer odmah kreću jake kontrakcije - tako je bilo meni.

I to se zove indukcija? To sa vaginaletom?

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Indukcija
24.6.2010 20:36:29   
Nena81
Ili ako ti kroz infuziju daju nesto za pokretanje porodjaja.
meni su prvi put stavili vaginaletu i odmah su krenule kontrakcije one bas bas
drugi put su mi odmah dali boc u guzu, i nesto kroz infuziju.
A prvi put uopste nisam imala infuziju( pricam za porodiliste)


_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Zoka81)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Indukcija
24.6.2010 21:12:30   
Lu
IZVORNA PORUKA: Zoka81

Zene citam svuda o toj indukciji ali ne znam sta znaci. Nisam nigde jos nasla da je to detaljno objasnjeno.
Sta znaci to?

Indukcija ili izazvani  porod, meni su je dali kroz infuziju, neopisivi bolovi nemam šta da lažem, ok je kad se mora ali kod mene nije moralo...
Evo jedan članak o tome ako te baš zanimauser posted image

Indukcija poroda

Umjetno poticanje poroda vrši se u slučajevima kao što su:

  • trudnoća koja traje duže od 42 tjedna
  • beba ne dobiva na težini u maternici
  • nalazi pokazuju da posteljica više ne vrši svoju zadaću
  • iz nekog zdravstvenog razloga vezanog uz majku ili dijete (ako postoji bilo koji znak ugroženosti zdravlja)

Metode koje se koriste:
  • prokidanje vodenjaka
  • intravenozno davanje hormona oxitocyna koji potiče trudove, "drip"
  • stimulacija bradavica
  • prostaglandinski preparati

Indukcija "dripom" izaziva odmah jake trudove koji mogu biti stresni kako za majku tako i za dijete, te se zbog toga dijete odmah prati CTG-om. Indukcija se ponekad radi na zahtjev roditelja iz raznih ne-medicinskih razloga. Takav porod može biti puno teži od prirodnog u slučaju da cerviks nije omekšao.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Zoka81)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Indukcija
25.6.2010 1:37:52   
Novosadjanka T.
Fuj, fuj , fuj!!!

I opet fuj, fuj, fuj!


Kako ja mrzim indukciju!

Kad se samo setim jooj fuj!
I to bez potrebe su me kacili, lepo su isli porodjaji, a oni da ubrzaju, fuj!user posted image


_____________________________

Covek je od krvi i mesa, a meso je kvarljiva roba

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Indukcija
25.6.2010 7:26:40   
New Mom
IZVORNA PORUKA: prase

Evo da ja nastavim...

Ono što nakače (u mom slučaju, kao što rekoh, bez komentara i bez pitanja) oni nazivaju "stimulacija" odnosno "aktivno vođenje porođaja". Ima tamo neko objašnjenje, svojevremeno se izjašnjavao načelnik GAK "Narodni Front" iz BG, zašto je to uvedeno u protokol i bez toga ne može (bar ne u Beogradu). Dakle, nije samo za hitne slučajeve, nego u svakom slučaju. Mi porodilje to zovemo indukcijom, zato što ne znamo razliku između indukcije i ovoga a svodi se na isto: kontrakcije podivljaju. Meni je bio prikopčan CTG sve vreme porođaja, tj. do napona - lepo sam videla da je intenzitet kontrakcija skočio bar 2 puta, period između kontrakcija odjednom pao sa 4-5 minuta na 2, trajanje kontrakcije se produžilo sa 40-ak sekundi na preko minut. Pri tom "mirovanje" između dve kontrakcije koje traje kraće od kontrakcije nije na nivou 0, bar mi se tako činilo. Dakle, nema odmora dok traje obnova, ili je tako meni izgledalo - u strahu su velike oči user posted image

Ceo koncept sa stimulacijom pod moranje je meni neprirodan i nasilan. Bog (ili ako tako hoćete, "priroda") nije tako zamislio da kontrakcije odjednom počnu da divljaju. Ženin organizam nije predviđen za to. Beba nije sačinjena tako da joj je to OK. U redu je dati indukciju ako porođaj ne napreduje a bebini otkucaji srca se usporavaju, u suprotnom - ja ne vidim čemu to user posted image


I meni su uključili stimulaciju, mada nije mi jasno zbog čega, kontrakcije su postojale i to baš jake, bila sam otvorena na prijemu 5 cm. OK, morali su da pokidaju vodeljak.
Isto sam mislila u prvi mah da je infuzija, dok se bolovi nisu povećali za nekih 15-ak minuta. Od momenta uključivanja do prelaska na tvrdi porođajni sto je prošlo dva i po sata. Mislim da sam mogla i bez toga. Bol skoči da sam imala osećaj pečenja duž krsta, tačno dam osećala kako se kosti rastavljaju. Mada, ja sam i pre toga osećala kontrakcije dosta jako.
Razumljivo mi je uključivanje indukcije kad postoji potreba izazivanja porođaja iz nekih medicinskim razloga, pa čak i stimulacije ako je beba ugrožena, žena se slabo otvara i sl., ali da to bude standardna procedura, to mi je nerazumljivo. Samo da se uštedi vreme i prostor.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Indukcija
15.9.2011 23:29:47   
Anoniman
Drugarica mi se porodila pre 2 nedelje. Kaže, boli kad si na indukciji, ali, još je gora caka sa indukcijom kad te skinu sa nje da pređeš na sam porođajni sto da se napinješ, jer kontrakcije tada staju, i nemaš pojma kad da guraš. Kaže i njena snaja je isto prošla. 

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Indukcija
16.9.2011 11:04:58   
oxy7
Ovdje indukciju daju na porođajnom stolu, ne prekidaju je, ali u svakom slučaju - grozota. I najčešće bez potrebe.
Sa druge strane, moja prijateljica se porodila prošlog mjeseca u Americi u nekakvoj klinici gdje zagovaraju sve prirodno, kaže da bolovi nisu bili nesnosni, ali je porođaj trajao skoro 30 sati! Pa ti sad budi pametna, šta je bolje.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Indukcija
20.9.2011 9:17:45   
tijatija
Ja sam isto sa prvom trudnocom dobila indukciju jer mi je pukao vodenjak oko 21h, u 22 sam dobila indukciju a porodila se u 7h.Nisam se otvarala sa indukcijom ( mada mi je zbog toga "ubrzan" porodjaj)Ni ja nisam za indukciju pre sam da cekam prirodu da odradi svoje pa makar i 30 sati jer je to susta suprotnost ( moj drugi porodjaj)Inace je to individualno znam zena koja se pod induk. porodila za 2-3 sata a znam i na koje nije delovala uopste..

(odgovor članu oxy7)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Indukcija
20.9.2011 9:20:45   
tijatija
Zaboravila sam reci ovde gde te stave na sto kad dodjes tu te i poradjaju, nema prelazenja na drugi sto, tako sam i ja sa indukcijom i CTG lezala od 22 h do 7

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Indukcija
25.9.2011 20:57:49   
Mariya
Meni je pukao vodenjak a nisam dobila kontrakcije pa je dr. rekao da pošto plodova voda otiče nema šta da štiti bebu i mora indukcija. U 8.30 su mi priključili infuziju, bila sam otvorena 3 prsta, u 9.30 su kontrakcije bile na 5 minuta, tada sam prešla na porođajni sto. u podne sam bila otvorena 8 prstiju, kaže dr.  tu smo  pred ciljem, za 15 minuta su počeli naponi i u 12.45 rodila sam moju princezu. i dr. i babice kažu da sam imala sreće, kao prvorotka a porodila se za 4 sata. Ali bolovi su nepodnošljivi, ja sam ostala bez glasa, potpuno sam promukla koliko sam se derala od bolova, time izgubila snagu... Ali ipak je sve ispalo dobro. Ali bol je neopisiv.

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Indukcija
26.9.2011 10:32:34   
Crvenkapa85
ja sam prvi porodjaj imala pod indukcijom,primljena sam ujutru otvorena 2 prsta...setnja setnja setnja....do podneva,pregled ,4 prsta....u 3 su me stavili na indukciju....u 18:30 sam se porodila...sto se tice prelaska na drugi sto,vala sam se premestala,jer krevet na kojem smo lezale mi sa indukcijom je obican krevet....a sala je bila na 5 metara,staro porodiliste,katastrofa....druga trudnoca bec indukcije...primljena ujutru oko 9 u bolnicu,dok su odradili sve pripreme bilo je vec 10h...otvorena 4 prsta....u 14:54 sve je bilo gotovo...i naravno da sam presla u por.salu koja je bila nekih 10-15 metara dalje od sobe u kojoj sam se seckala,bila sam u sobi sa zenom koja je bila na indukcija,ja bez indukcije,i pratila nju u kontrakcijama...hukce ona pa ja za njomuser posted image ....ona se porodila pola sata pre mene...ja sam samo dobila venski baralgin kao protiv bolova....

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Indukcija
6.4.2012 15:29:45   
magnetic
IZVORNA PORUKA: Tash

Drugarica mi se porodila pre 2 nedelje. Kaže, boli kad si na indukciji, ali, još je gora caka sa indukcijom kad te skinu sa nje da pređeš na sam porođajni sto da se napinješ, jer kontrakcije tada staju, i nemaš pojma kad da guraš. Kaže i njena snaja je isto prošla. 
Meni indukcija uopste nije bila strasna.Jako sam bila uplasena kada su me ''kacili'',ali stvarno nije bilo nepodnosljivo.

I meni su kod napona rekli da guram,odmah hvatam vazduh i opet guram,jer nema vise kontrakcija i naponi ce dolaziti jako retko,a beba ne sme da ceka.Tako da sam gurala i bez napona.Izasla beba posle cetvrtoguser posted image


_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Indukcija
12.4.2012 16:52:07   
Valerie
da li moze da se trazi da se indukcija bar odlozi u pokusaju da porodjaj stvarno bude prirodan? da se setam, cucim, masiram...
ja se slazem ako je neophodan, ali svakome davati... a i plasim se jer razne "hemikalije" ne podnosim dobro, tj. dobijam tahikardiju etc...

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Indukcija
17.5.2012 13:59:18   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Valerie

da li moze da se trazi da se indukcija bar odlozi u pokusaju da porodjaj stvarno bude prirodan? da se setam, cucim, masiram...
ja se slazem ako je neophodan, ali svakome davati... a i plasim se jer razne "hemikalije" ne podnosim dobro, tj. dobijam tahikardiju etc...


Indukcija je ako se uopšte ne otvaraš a dr smatra da hitno treba izazvati porođaj (npr. pukao vodenjak, zelena plodova voda itd.). Ako se dobija oksitocin a porođaj je već krenuo (u smislu već si krenula sa otvaranjem) onda se to zove stimulacija i služi da se pojačaju porođajni trudovi.
Stimulaciju obično i daju da se ubrza porođaj jer npr. kao prvorotka možeš tako i po 12 sati da trpiš bolove.
Ovde u NS nema šetanja, čučanja i sl. već se leži u krevetu, tako da nema opcije da se prirodno otvaraš (s toga što duže kući).
Ne daje se svakome, dr procenjuje situaciju, ali to je faktički Th i ne verujem da možeš da tražiš da se odloži.
Ja sam prvi put imala stimulaciju, drugi put nisam. Drugi porođaj me je boleo mnogostruko više, ako se bojiš bola.
Problem sa indukcijom je što odmah dobiješ bolove visine 10 (na skali od 1 do 10), nema telo kad kad se privikne, ali stimulacija sama nije toliko strašna jer je proces otvaranja već krenuo (i bolovi).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Indukcija
17.5.2012 17:28:44   
purplish
Pa ne bih se bas slozila da stimulacija nije toliko strasna. Mislim da sve zavisi od toga koliko sati budes na dripu. Ja sam imala jedan od nagorih scenarija, bila sam na dripu od 08 do 17h, od tog sam vremena 5 sati provela potpuno otvorena uz  trudove u rasponu 1 minute zato sto se beba nije spustala a tijelo je bilo "spremno". Naravno, na kraju sam jos zavrsila i na hitnom carskom, ali to je druga prica... Gledano iz ove perspektive mnogo bih vise voljela da mi uopste nisu davali stimulaciju, da su me jednostavno pustili da hodam i da se prirodno otvorim, jer mi je i islo sasvim dobro za prvorotkinju-  dok oni nisu zakljucili da mi je bolje da me prikace na drip da se ne bih mucila dugo. Kakva ironija.

Ali, vidim po pricama drugih da neki stvarno dobro prodju sa tim dripom, i stvarno mi je drago zbog vas user posted image . Ja samo znam, da ako ovaj put budem pokusala prirodno da se porodim bice jedno veliko NE za bilo kakvu indukciju.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Indukcija
17.5.2012 17:35:44   
tijatija
Najgore je sto nemas prava na izbor, ja sam dosla sa 5prsta otv. Napuklog vodenjaka, u 3h, rekla sam da necu indukciju a meni babica da joj se zuri kuci

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Indukcija
17.5.2012 17:48:51   
purplish
IZVORNA PORUKA: tijatija

Najgore je sto nemas prava na izbor, ja sam dosla sa 5prsta otv. Napuklog vodenjaka, u 3h, rekla sam da necu indukciju a meni babica da joj se zuri kuci


Slazem se u potpunost!

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Indukcija
17.5.2012 17:56:03   
New Mom
Ja sam napisala svoje iskustvo. Prvi put sam eto bila 3 sata na stimulaciji i jeste, bolelo je, drugi put sam dobila napone 20 min. posle kidanja vodenjaka i mogla sam da vrištim od neizdržljivosti bola - mnooogooo jače i bolnije je eto išlo prirodno.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu purplish)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Indukcija
17.5.2012 18:13:46   
purplish
New Mom, jasno mi je to. Zato sam i napisala "sve zavisi od toga koliko sati budes na dripu". Ti si bila samo 3 sata na dripu, i nije bilo komplikacija, pa si imala lijepo iskustvo user posted image . Ja, s druge strane, sam bila na dripu punih 8h, i to je stvarno bilo mucenje, da bi se na kraju pojavio problem zvani pupcana vrpca...ali eto, vazno je da se sve dobro zavrsilo.

Nego stvarno ne znam da li sam ikada ranije cula da su nekom prirodni trudovi bili bolniji, interesantno mi je kako svi drugacije reagujemo. Sve u svemu, tesko je reci nekoj prvorotkinji da li je za nju bolje da ide na stimulaciju ili ne. Niko ne moze predvidjeti kojim tokom ce ici porodjaj

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Indukcija
18.5.2012 0:18:16   
gracia
Nego, zene, kad dr predlozi da se dodje oko termina i 'ubrza' porodjaj (sto iz medicinskih, sto iz licnih razloga), pretpostavljam da to znaci momentalno kacenje na indukciju? I da li onda treba neko vreme podnositi tako izazvane kontrakcije, dok se ne primi epidural? Hocu reci, u kom momentu u takvom slucaju daju epidural? user posted image

(odgovor članu purplish)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Indukcija
18.5.2012 8:15:10   
New Mom

IZVORNA PORUKA: gracia
Hocu reci, u kom momentu u takvom slucaju daju epidural? user posted image

Epidural se prima kad postoji 4cm otvorenosti grlića. Pre toga je prerano, posle se smatra da je već zakasnilo. Pa kontam da mora da se trpi.
Mada sada se u nekim porodiliština daju i analgetici tip dolantina koji te prosto ošamuti i prespavaš pola toga.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu gracia)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Indukcija
18.5.2012 8:18:00   
Anoniman
indukcija je uzasna , uzasna

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here