|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Indukcija
8.4.2016 8:04:06   
mali_mis
Voci, ja nemam lose iskustvo sa indukcijom.
Ona tura kontrakcija sto idu pred samo otvaranje, nije imala pauze, ali nije ni trajalo dugo. Mene su vise umarale i nervirale one sa pauzama.
Kod mene su prvo krenule na sat vremena, pa ih je bilo par komada, prespavala noc, ujutru krenule sareno na 3, 5, 1o minuta, otisla u porodiliste, otvorena 4 prsta. Kad sam bila otvorena 5 prstiju (od tih 4 do 5 je proslo dobrih 2 sata), prokunili mi vodenjak i pustili indukciju. Od indukcije do rodjenja bebe proslo 2 i po sata.
Tako da cak i ako bih ponovo, ja bih trazila indukciju user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Indukcija
8.4.2016 8:18:22   
vocicana
Daj boze da ide kako treba, sve je do sada bilo kako treba, a ovo sto meje sa bolovima drndalo vec dve nedelje, me je doslovno izludelo. Vucem posteljicu III stepena vec mesec i neki dan, on je tu, nema tu vise dodavanjakilaze ne znam koje, ali nista covece, ni makac.
Nadam sed astvarno bude sve kako treba, nervozna sam previse, mislila sam da cu se radovati i biti puna entuzijazma, sada vise nista od toga.
A kisa,pada li pada, prokleta i ona bila. Ba smi ni malo nije nedostajala.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Indukcija
8.4.2016 9:42:57   
borica
Meni je indukovan porodjaj sa L , oko 13:30 mi je ukljucena indukcija, ali slabo, da bi je kako su mi rekli pojacali oko 17h. Ja sam napone dobila oko 20:20, uveli me u salu i u 20:55h se rodio L. Meni su bolovi bili sasvim podnosljivi, povecavali su se, a razmaci njihovog javljanja skracivali, a onda su krenuli naponi. Sve vreme sam telefonom pricala sa svojom sestrom,nisu nam branili, ne znam kako je sada. To mi je bas znacilo, nekako sam bolove lakse podnosila.

_____________________________

Majčino srce je duboka provalija na čijem dnu ćeš uvijek naći oprostaj.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Indukcija
8.4.2016 9:55:54   
Sanjalicaaa
Meni su oba porođaja indukovana. Moje iskustvo je skroz pozitivno. Prvi porođaj je trajao tri i po sata, drugi sat i 10 min, od ulaska u salu do porođaja. Kažu da indukovan porođaj više boli, meni je bilo skroz podnošljivo. I opet bih više volela indukovan porođaj pa i nek više boli a traje kraće, nego da se porađam 10-12h.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu borica)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Indukcija
8.4.2016 11:04:10   
Ana RR
Voci, ti samo sebi dižeš pritisak sa nervozom a ne razumem zašto. Kada bude vreme krenuće, do tada ti ne preostaje ništa drugo nego da čekaš. Pa većina nas je prošla kroz to, opusti se malo.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Indukcija
8.4.2016 13:23:45   
vocicana
O kako bi voelal da u mom zivotu ima malo vise prostora bez parole zato prosto kada moze komplikovano.
Dojadila sam samoj sebi sa pricom i jadanjem, umorna sam Ana, previse.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Indukcija
8.4.2016 13:52:36   
Ana RR
Ja možda nisam u toku, jesi li imala komplikovanu trudnoću, nekih problema, nešto...?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Indukcija
8.4.2016 14:10:33   
adulence
Voci sunce gde je onaj optimizam koji je mene bodrio tokom trudnocce?ajde brzo nabaci osmeh na lice,bice to sve kako treba ja sam se sa R porodila na dan termina a druga je beba ne zuri moje iskustvo kaze sto je zrelija beba to je porodjaj laksi...bice to sve bombonica...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Indukcija
8.4.2016 14:32:31   
choopa choops
Voci već sam pisala, pa si vjerovatno i pročitala. Moje iskustvo sa indukcijom je skroz OK. Biće to sve dobro, opusti se. Eto, najdalje do nedelje će sve biti gotovo. Pripremi to što imaš, prošetaj u miru dok još možeš, Idi u šoping, kasnije ti nema više user posted image Šalim se, ajde srećno!

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Indukcija
8.4.2016 14:42:26   
Tiziana
Voci, indukcijom te dopinguju i kad krene spontano...Nista kod tebe nije naopako, mislim da je za prvorotke cesto da prebace termin, ti si samo malo nesptrljiva.
Znam kako ti je,ja sam u drugoj trudnoci isla svakid rugi dan sa mogucnoscu da ostanem, jer sam od 7m imala kontrakcije koje su mi kidale..i bilo mi se sve vec smucilo,nisam mogla vise,bilo je toplo,imala sam malo dete kod kuce..ali sve prodje..jos malo i to je to..

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Indukcija
8.4.2016 16:12:13   
vocicana
Tiziana i sve moje samocu vas user posted image , preplakala sam dva dana i dve noci, zasto sve tako radim ne znam , a nestrpljiva jesam.
Ljubim vas

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Indukcija
8.4.2016 16:19:50   
eca89
Voci draga, razumijem da ti je dosadilo i da si nestrpljiva, ali krenuce bebac kad bude spreman, nista ne postizes nerviranjem.
Nisam u toku, koliko si prenijela?
Ja sam moju djevojcicu 5 dana.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Indukcija
8.4.2016 21:15:21   
jess021
Sta ustvari podrazumeva indukcija?
Ja sam te noci, intravenski, primala fizioloski i glukozu i u jednom momentu trodon, koji nista nije pomogao.
Koliko citam indukcija je ili sa lekovima ili mehanicka, a lekobi su uglavnom gelovi koji pomazu otvaranje.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Indukcija
8.4.2016 21:40:05   
choopa choops
jess indukciju su ti vjerovatno šibnuli u tu glukozu ili fiziološki user posted image Ja kažem ne sjećam se da li su mi je prvi put dali jer tada nisam ništa znala, a druga dva puta jesu sigurno (sa fiziološkim) user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Indukcija
8.4.2016 22:15:13   
Sanjalicaaa
I meni su sa fiziološkim. Prvi put nisam bila sigurna, mislila sam da je samo fiziološki ili ne znam ti šta. Drugi put je dr ispred mene reko da mi malo pojačaju jer se mnogo smejem user posted image

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Indukcija
9.4.2016 9:37:23   
jess021
Choopo, verovatno, iako mi je drugarica babica, a nista mi nije rekla. Bas cu je pitati.
Kako si ti? Sta ima novo?
Moram te ovde pitati kad u mame ne svracas.user posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Indukcija
9.4.2016 15:01:32   
choopa choops
jessika hvala na pitanju user posted image Sve OK. Radim s vremena na vrijeme, pa virnem ovdje ako ima neka tema, odgovorim. Nemam vremena za ćaskanje a i neću daa se navučem, jer znam sebe, ako krenem, nema kraja user posted image user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Indukcija
25.2.2017 13:34:57   
Mariya
Sad kad imam iskustva i sa prirodno pokrenutim i indukovanim porođajem mogu da kažem da nema razlike u intenzitetu bola.
Razliku sam primetila u trajanju kontrakcija.
Kad sam se porađala sa H (krenulo samo) došla sam do bolova na nepunih 2 minuta pa naponi, a sa indukovanim sa L sam došla do kontrakcija na minut, pa nekoliko puta su čak kontrakcije trajale duže nego pauze između, baš kao na porođaju sa Lu koji je isto prirodno krenuo.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Indukcija
26.2.2017 4:17:12   
Dragce86
Moje iskustvo sa indukcijom - uljucena oko pola 3h popodne, porodila se u 21.30h, kompletno se otvorila zahvaljujuci indukciji a bebase nije spustala pa su me stiskali preko stomaka i jedva se porodjaj zavrsio prirodnim putem, zamalo hitan CR user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Indukcija
26.2.2017 7:36:22   
Anck Su Nmaun
Licno nemam lose iskustvo sa indukcijom, koliko su me drugi plasili.MäNa trecem porodjaju prikljucena na indukciju na dva tri sata i nista..onda su me skinuli i probusili vodenjak pa opet prikljucili...za tri sata sve bilo gotovo.

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Indukcija
6.3.2017 22:48:34   
Dragce86
Vi ste imali srece, ocigledno je sve individualno ;) Hvala Bogu da se niste patili...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Indukcija
6.3.2017 23:10:04   
choopa choops
I moje je iskustvo sa indukcijom super, Jednostavno čovjek trebaa biti spreman i na dobro i na loše, ali se ne treba plašiti iste jer je nekome drugome bilo teško.user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Indukcija
7.3.2017 1:56:49   
Duškić
I ja sam sa prvim detetom primala indukciju..Uh, ziva sam se namucila. Posto sam prekoracila termin, rekla mi ta neka dr.dace mi indukciju. Ja sam se preko 10 sati mucila, ma kad se setim...uh..a sporo se otvarala, pa ne moze epidural...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Indukcija
7.3.2017 7:59:47   
Anck Su Nmaun
Pa iskreno ne znam.koliko to ima uopste veze sa.indukcijom. meni je prvi porodjaj bio uzasan 24h u bolovima bez indukcije... tako da mozda je bilo bolje da su mi je dali.
Kad je sam porodjaj tezak, uglavnom prvi i zene se namuce prepisu to indukciji..a eto mozda nema veze uopste.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Indukcija
9.3.2017 14:30:49   
Mariya
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun
Kad je sam porodjaj tezak, uglavnom prvi i zene se namuce prepisu to indukciji..a eto mozda nema veze uopste.


Baš tako, ja sam valjda imala sreće pa mi i je prvi porođaj od bolova do porođaja trajao 4,5 sata, ali ga ipak pamtim kao užasan, dug i užasno bolan user posted image I bolelo je mnogo više nego ovaj treći, indukovani.
A ima tu dosta i do psihe, jer i da svaki dan gledaš porođaje i sve znaš o njima, ne možeš se dovoljno pripremiti na njega, doživeti prvi porođaj je ipak, uhuser posted image Na ostale već idemo pripremljene, znamo šta nas čeka,.


< Poruku je uredio Mariya -- 9.3.2017 14:33:45 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here