|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Indukcija
9.3.2017 23:19:24   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: Mariya

Na ostale već idemo pripremljene, znamo šta nas čeka,.



ma mene je svakisledeci porođaj bilo sve vise strah user posted image

Onaj prvi kao tele, pojma nemaš ni šta ni kako user posted image E ja se ne sjecam toga prvoga jedino da li su mi dali indukciju, ali i on je prošao relativno u redu...Mada je najduže trajao i pamtim ga kao najbolnijeg, što porođaj, što poslije porođaja. Ova druga dva kratka indukovana, ko da se porađala nisam user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Indukcija
9.3.2017 23:33:45   
Mariya
I mene je bio strah ali opet je bilo dobro što sam znala kako gde i šta user posted image Bila sam disciplinovana, disala,znala sam kad šta sledi (kad krenu naponi, to je to, nekoliko minuta i beba je napolju, kad pomisliš da više ne možeš da izdržiš, u trenutku beba izađe i sve je gotovo) pa mi nekako bilo lakše. A prvi put, što kažeš,kao tele,ništa ne znaš, ni zašto te toliko boli,ni šta se dešava i šta sledi... Valjda zbog toga taj prvi ostaje u glavi kao najteži i najbolniji..

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Indukcija
6.9.2017 22:34:02   
mama Jo
Ja se nadam da ce i meni prvi ostati kao najtezi i najbolniji... uskoro idem na drugi i nadam.se da ce biti drugaciji... prvi porodjaj 16 sati na indukciji... uzas zivi

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Indukcija
7.9.2017 8:36:48   
krin 40
Daleko bilo..16 h

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Indukcija
29.9.2017 23:20:34   
MamaNecaVo
Ja sam protiv indukcije (posle mog porodjaja).
Trajao je,ma ni 15minuta,ali jednostavno uzasno iskustvo.
Ukljucena mi je indukcija na najbrze jer se sestrama zurilo na pauzu.Da ne duzim,bebi je srce dva puta stalno jer nije imao mesta prirodno da iazdje,no nisam imala vezu ali to je vec neka druga prica..
Zato za indukciju vezujem jako lose iskustvo..

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Indukcija
30.9.2017 10:30:10   
krin 40
Meni su sva tri indukovana i protekla savršeno.Treći je sa sve indukcijom trajao 4 sata

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Indukcija
30.9.2017 10:35:37   
MamaNecaVo
Sustina je da se indukcija ukljuci kako treba.
Ja jednostavno nisam imala srece,ali eto ako nista drugo mame koje procitaju moje iskustvo znace na sta da obrate paznju pri ukljucivanj uindukcije.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Indukcija
30.9.2017 10:43:02   
krin 40
Svako iskustvo je individualno.Ja sam sve radila u dogovoru sa mojim dr

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Indukcija
30.9.2017 11:07:31   
Maslacak15
Kao neko ko nije imao isksustvo ni sa indukcijom a ni sa prirodnim porodjajem ( ja neznam ni sta je kontrakcija user posted image ) moram da vam kazem: dzaba krecite sve je to jako individualnouser posted image user posted image .
Ali stvarno to je jedino sto moze da se kaze i to i kazu iskusni akuseri ako su iskreni. Nemoguce je predvideti tok jednog porodjaja u narped, a ni odgovor na indukciju. Jedino sto postoji kao korelacija je da ko se zena vec poradjala ipak moze da se nasluti trend. I cesto je svaki naredni porodjaj laksi. Iako i tu ima izuzetaka naravno ali inace ne postoje pravila. I to mi je uvek simpaticno, zene razmenjuju iskustva i naravno da su njihovi stavovi odraz njihovog licnog iskustva ( ko se proveo ko bos o trnju tesko da ima dobro misljenje eo indukciji), ali u principu tudje iskustvo ne znaci mnogo. Ja mislim da je pokazano da su komplikacije redje ako porodjaj krene sam bez indukcije. U proseku gledano naravno.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Indukcija
30.9.2017 11:11:45   
MamaNecaVo
Nisam platila pa mi se doktor na porodjaju nije ni pojavio.Bebi srce kada je stalo prvi put nije se pojavio a boga mi ni drugi put.Sve su babice odradile u fazonu sta sad,desava se.

Naravno,svaki porodjaj je prica za sebe.I po meni,pre samog porodjaja ne treba citati tudja iskustva.Uzdaj se u sebe i vezbaj disanje,ostalo je manje bitno-citanje po forumu ko je kako i sta. :)

Posle svega,naredni porodjaj ce mi biti-placeni carski.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Indukcija
30.9.2017 11:14:02   
krin 40
Maslačak apsolutno se slažem.Meni su i prvi i drugi indukovani jer kod mene ništa ne kreće i ne dešava seuser posted image .U trećoj sam tražila od dr da me indukuje i ranije.Ipak je čekao pun termin.I naravno ništa.Ali zaista mi je svaki sledeći bio i brži i lakši

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Indukcija
30.9.2017 11:17:14   
MamaNecaVo
Ja sam prenela 16dana.user posted image
Lakse mi je kada procitam da je svaki naredni laksi.
Pogotovo treciuser posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Indukcija
30.9.2017 11:20:52   
degu
Nevena jel sa bebicom na kraju sve u redu? I moje iskustvo sa indukcijom je lose, mislim da bebica uopstenije bila u dobrom polozaju za porodjaj i da je 12 sati indukcije bilo nepotrebno mucenje, ali to stvarno niko nije mogao da predvidi. Proslo je hvala Bogu!

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Indukcija
30.9.2017 11:21:52   
krin 40
Treći je bio turbouser posted image U 15 h uključena indukcija a Duci u rukama u 18 i 51❤ U 21h zovem kući iz sobe a mm i deca se spremili da tek dodju u
bolnicu da čekaju user posted image

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Indukcija
30.9.2017 11:25:28   
MamaNecaVo
Na srecu jeste.
Beba je bila krupna i nije mogla prirodno da izadje nikako,ali kazem,nisam vodila tamo trudnocu,nisu dobili kovertu pa..
4ti dan smo krenuli sa kesama i dolaskom moje majke u mantilu e tada se prica menja.
Odradjene su sve analize,srecom sve je u redu (do tada se cekalo i nismo znali sta se desavalo bez prestanka rada srca,da li ima nekih posledica),tada su uakpirali da su mu iscasili levo rame a slomili desnu ruku.


Ja sam takav strah razvila od naredne trudnoce,da vam to ne mogu opisati.
Drago mi je zaista kada procitam lepe reci i jednostavno daju mi snagu da pomislim na drugo dete (uopste).
Joj Krin koji si mi ti vetar u ledja!

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Indukcija
30.9.2017 11:38:07   
krin 40
Kada rešiš sledećibput preporučiću ti mog dr koji ne uzima nikakve koverte.Samo ti vodi privatno trudnoću od početka.Sa time je sve rešeno.U bolnici posle sve trčkaraju oko tebe,imaš odličan tretman i tvoje je samo da uzivas u trudnoći i porodjaju.Bukvalno nikom ni kafu kupili nismo

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Indukcija
30.9.2017 11:56:51   
choopa choops
I ja sam sva tri imala indukciju i bilo mi je OK. Prvu, kad je porođaj već počeo pa da pripomogne user posted image , a druge dvije na "suvo" user posted image , odnosno indukovali su mi porođaj 11dana (porodila se za 30min) i 14 dana (porodila se za 20min) prije termina. Svaki porođaj sve lakši. Sigurno da je sve individualno, ali n treba se plašiti indukcije. A ono što je još sigurno je da se loša iskustva češće čuju zato što se o dobrim manje priča.

Nevena, ne boj se sledeće trudnoće, biće to sve dobro. Inače, i ja sam bila krupna beba (5,100gr) i isto su mi iščašili rame na rođenju, ali sada je sve OK user posted image Išla sam na neke vježbice kao beba i to je to. Bitno da je sa srcem sve dobro.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Indukcija
30.9.2017 13:11:57   
MamaNecaVo
Hvala Krin.
Poslacu ti pp cim se dohvatim laptopa.
Znaci mi preporuka za doktora mnogo,pogotovo jer sam isla u Medi Group na razgovor oko izbora doktora jer vise nisam pametna.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Indukcija
30.9.2017 13:34:55   
Sarav
Ja sma dva puta imala indukovan porođaj. Prvi put sam prebacila termin 10 dana i prošla sam jako loše, drugi put je porođaj krenuo sam na termin i beba je izašla sa tri napona. Ako ću ovako lako da se porađam kao drugi put, ja sam spremna za jošuser posted image

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Indukcija
8.10.2017 22:41:33   
MamaNecaVo
Znaci svaki naredni je sve laksi.user posted image

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Indukcija
1.12.2017 1:21:38   
Srecko47E
Po meni nista gore od indukcije.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Indukcija
1.12.2017 19:40:34   
isidora88
Prvi porodjaj indukovan jer sam presla termin, uzasno prosla.
Drugi porodjaj takodje indukovan zbog preeklampsije, savrsen porodjaj, za 2 sata bilo gotovo, imala anesteziju pa spavala do pred sam izlazak bebe. Jedino mi je bilo teze drugi put da izguram bebu iako je bila dosta manja jer sam se porodila u 38.nedelji.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Indukcija
1.12.2017 19:46:48   
Duškić
I ja prvi put nadrljala i indukcija i sve, deset dana pregurala termin, a svasta....
Sad imala epidural i sve je bilo superiska.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Indukcija
1.12.2017 19:47:02   
mama Jo
Ja samo molim boga da sad na drugom ne primam indukciju...
Prvi porodjaj mi je katastrofa bio, uz 16h na indukciji... odlepila sam skroz na skroz zaista... slabo sam se otvarala, tamo su mi probusili vodenjak, bukvalno je dr dosla i rekla -dolazim za 20tak min.i vodimo je na carski, i u tih 20.min sam se porodila... brzo zaista, ali sam taj period do porodjaja - katastrofa...
A i beba velika, 4,170 teska 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Indukcija
1.12.2017 22:53:31   
Srecko47E
Ne mogu da verujem da su te mucili toliko dugo sa krupnom bebom.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here