|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: procedura za VTO preko fonda
25.11.2011 23:57:20   
Odri Hepbern
Dunja mi smo kontaktirali gomilu klinika,cak smo i spebo zvsli,ali svi su rekli da jos nije dozvoljeno raditi sa donorom cak iako je poznat. Ko ce ga znati ko je ovde lud,za jednu stvar 100 razlicitih informacija. Sto lepo vec jednom ne kazu sta je istina.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: procedura za VTO preko fonda
25.11.2011 23:57:29   
dunja RR
Da ...

Žene bez partnera mogu na vantelesnu oplodnju
Autor: Blic online (www.blic.rs) | 16.4.2010



I žene koje žive bez bračnog partnera u Srbiji moći će da se leče od neplodnosti podvrgavanjem veštačkoj oplodnji. To je glavna novina koju donosi Zakon o lečenju neplodnosti postupcima biomedicinski potpomognutog oplođenja.
Naše građanke koje ne mogu da zatrudne prirodnim putem i ne žive u zajednici, ali žarko žele da dobiju dete moraće da sačekaju da se formira uprava za biomedicinu i osnuju banke polnih ćelija, što se ne očekuje pre proleća 2010. godine. One će morati da dobiju i specijalnu dozvolu Ministarstva zdravlja i ministarstva nadležnog za porodicu, uz obavezni preduslov punoletstva i poslovne sposobnosti.

Prema novom zakonu, pravo na veštačku oplodnju i dalje prvenstveno imaju supružnici i vanbračni partneri, pod uslovom da bračna, odnosno vanbračna zajednica postoji u momentu unošenja polne ćelije, odnosno embriona u telo žene. Međutim, zahvaljujući amandmanu koji su podnele narodne poslanice Snežana Stojanović-Plavšić, Aleksandra Jerkov i Gordana Čomić, tu mogućnost su dobile i žene koje su same.

Žene koje mogu da ostanu trudne na prirodan način neće imati pravo na veštačko oplođenje, objašnjava Zorica Pavlović, pomoćnica ministra zdravlja za „Blic“.

- Žena koja želi veštačku oplodnju podnosi zahtev nekoj od nadležnih zdravstvenih ustanova, koje tek treba da odredimo. Davalac polnih ćelija je anoniman, a žena jedino može da zna da li je reč o belcu. Jedan donor može da ostavi polnu ćeliju samo u jednoj banci. Da bi se sprečilo dupliranje donora, precizne podatke o svima njima vodiće Uprava za biomedicinu - objašnjava Zorica Pavlović.

Dete koje je na ovaj način začeto, dodaje ona, neće imati nikakve podatke o ocu. U trenutku kada reproduktivno sazri, moći će da dobije informaciju o donoru samo u smislu otklanjanja mogućnosti da momak, odnosno devojka s kojom je u vezi ima istog oca, što će moći da proveri u Upravi za biomedicinu.

Ime svog biološkog oca ta deca pak nikad neće saznati, jer će podaci o donoru biti službena tajna. U Upravi za biomedicinu će postojati samo šifrirani podaci o donorima, a njihovo odavanje tretiraće se kao krivično delo.

Najveći broj postupaka vantelesne oplodnje sada se uradi u tri državne i šest privatnih bolnica sa kojima Republički zavod za zdravstveno osiguranje ima ugovor. Od državnih bolnica, to su Institut za ginekologiju i akušerstvo Kliničkog centra Srbije, Ginekološko-akušerska klinika „Narodni front“ i Ginekološko-akušerska klinika Kliničkog centra Novi Sad. Cena jednog tretmana je od 270.000 do 290.000 dinara, a Republički zavod za zdravstveno osiguranje pokriva sve troškove - proceduru, lekove, anestetike, hormone, sve analize, sanitetski i drugi potrošni materijal. Zbog malog kapaciteta bolnica u kojima se ovaj proces obavlja država je odlučila da u program besplatne veštačke oplodnje uključi i šest privatnih klinika.

U Srbiji zasad ne postoji nacionalna statistika o vantelesnoj oplodnji, pa samim tim ni precizni podaci o broju uspešnih i neuspešnih postupaka, kaže za „Blic“ doc. dr Eliana Garaleić, načelnica Odeljenja za vantelesnu oplodnju u GAK „Narodni front“. Procenjuje se da svaki peti par u Srbiji ima problem sa prirodnim začećem deteta. Naša sagovornica dodaje da nema ni striktnih pravila kod koga će vantelesna oplodnja uspeti.

Novi zakon o veštačkoj oplodnji i mogućnost za same žene u Srbiji pozdravlja i Vera Totić, predsednica Udruženja samohranih majki koje okuplja samohrane roditelje sa vanbračnom, priznatom ili nepriznatom decom.


- U Udruženju samohranih majki ima dece koja ne znaju oca, ali mnogo lepše žive od nekih koja ga znaju - kaže ona.
Totićeva veruje da je dobro i što tako začeto dete sve do zrelog doba neće moći da sazna ko mu je otac, kao i to što donor polne ćelije neće nikad saznati ko je njegov potomak.


VIŠE ...





< Poruku je uredio dunja RR -- 25.11.2011 23:59:11 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: procedura za VTO preko fonda
26.11.2011 0:01:45   
degu
Dunja mislim da se ovo odnosi samo na žene bez partnera i da je reč o nepoznatom donoru i onda ostaje problem što nema banke sperme.
Sećam se da sam slušala DR-ku Kopitović i mislim da je spomenula da kod nas nije dozvoljeno da se radi sa poznatim donorom, al nisam sigurna.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: procedura za VTO preko fonda
26.11.2011 0:04:01   
Odri Hepbern
E vidis kazu da zena koja moze prirodno zatrudneti nema prava,sto znaci da parovi sa azo ne mogu koristiti fond. A sto onda ovde imamo nekoliko clanica koje su vto radile negde van posto parter ima azo a ovde nisu mogle dobiti doniran mat. Mogu oni da izgladavaju sta hoce ali se x puta pokazalo da je u praksi drugacije.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: procedura za VTO preko fonda
26.11.2011 0:06:15   
Odri Hepbern
E da,moja dokt kaze da ce sigurno opet vratiti i privatne klinike u program. Problem je nastao jer su privatne dobijale vise novca.

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: procedura za VTO preko fonda
26.11.2011 0:07:33   
degu
To bi bilo super user posted image Odri u svakom slučaju razmotrite sve mogućnosti user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: procedura za VTO preko fonda
26.11.2011 1:06:20   
Suncicabg
I ja sam u toku pa ako neko ima neko pitanje... user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: procedura za VTO preko fonda
26.11.2011 1:10:42   
Suncicabg
Pa obzirom da ti niko ne trazi nikakav dokument da li si u braku ili ne, teoretski mozes da povedes koga hoces, samo da ima uredne nalaze. Teroretski da, ali ipak...

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: procedura za VTO preko fonda
26.11.2011 1:51:47   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Odri Hepbern

E da,moja dokt kaze da ce sigurno opet vratiti i privatne klinike u program. Problem je nastao jer su privatne dobijale vise novca.


Lepa vest, nadam se da će uskoro, jer se i ja uskoro prijavljujem.

Sada sam skontala da sam u malo glupoj situaciji - za komisiju mi trebaju ti hormoni, koji se rade određenog dana ciklusa, a ja neću imati ciklus, uopšte, sve do VTO jer primam diferelin. Moram da vidim kako se rešava takva situacija.

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: procedura za VTO preko fonda
26.11.2011 10:08:23   
Odri Hepbern

IZVORNA PORUKA: Suncicabg

Pa obzirom da ti niko ne trazi nikakav dokument da li si u braku ili ne, teoretski mozes da povedes koga hoces, samo da ima uredne nalaze. Teroretski da, ali ipak...

Sunci ja sam samo ukazala na rupu u pravilima. Mozda nekome koristi, npr na forumu ima zena koje bez partnera rade vto pa ne mogu ovde jer nema banke. Ja o vto ne razmisljam,a imam i super doktorku , prezadovoljna sam sa njom tako da je necu menjati ni za sto drzavnih. user posted image

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: procedura za VTO preko fonda
26.11.2011 19:27:13   
Ana 82
Suncice,dokle si tistigla sa ispitivanjima preko fonda> Mene sve interesuje,najvise komisija. Ja sam cula da je u Nemanjinoj ta komisija. Meni je problem fsh malo mi je visi nego sto treba da bude pa se plasim da me vrate zbog toga,zbog toga se dvoumim sta da radim.user posted image
Kakav sam maler vratice me.

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: procedura za VTO preko fonda
26.11.2011 19:30:11   
Ana 82
Dunice,malo je mozda glupo sto pitam ali zasto primas diferelin?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: procedura za VTO preko fonda
26.11.2011 19:33:10   
Anoniman
A što ne probaš da ga središ malo mesec, dva, da se normalizuje, pa se onda prijavi na komisuju?

(odgovor članu Ana 82)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: procedura za VTO preko fonda
26.11.2011 19:38:50   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Ana 82

Dunice,malo je mozda glupo sto pitam ali zasto primas diferelin?


Nije glupo mila, imam endometriozu, operisana sam pre mesec dana (treći put) a diferelin sprečava menstruaciju, time i endometriozu. Ne smem ni malo da čekam, tj. odmah posle 4. diferelina moram na VTO jer se endometrioza vraća čim dobijem ciklus, a ako mi se vrati, džabe su me sekli i operisali.

< Poruku je uredio dunja RR -- 26.11.2011 19:39:40 >

(odgovor članu Ana 82)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: procedura za VTO preko fonda
26.11.2011 19:47:32   
Anoniman
Joj Dunja :(, ajde brzo da ideš po svoju bebicu, da se više ne mučiš!user posted image

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: procedura za VTO preko fonda
26.11.2011 19:48:02   
Ana 82
Razmisljala sam o tome da odem ovih dana do apoteke dr josif pancic,tamo ima jedan dr koji radi i dao mi je prosli put neke cajeve i bili su mi ok hormoni. Pila sam ih 3 meseca.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: procedura za VTO preko fonda
26.11.2011 19:49:58   
Ana 82
joj stvarno mi je zao. Ne mogu da verujem kroz sta sve prolazimo i koliko se mucimo da dobijemo dete.user posted image
Bice ti to sve ok dobicemo SVI bebice...user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: procedura za VTO preko fonda
26.11.2011 19:58:14   
Ana 82
A jel ides u privatnu kliniku ili...?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: procedura za VTO preko fonda
26.11.2011 20:14:14   
dunja RR
Probaću preko države prvo, pa ako u međuvremenu ubace privatne klinike, možda odem na neku. Za sada ako ostanu samo državne preko fonda, radiću u Frontu VTO jer sam tamo operisana.

(odgovor članu Ana 82)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: procedura za VTO preko fonda
26.11.2011 20:23:42   
Maccana
Ja  treba da radim Vto u Betaniji.Oni su me uputili kod moje Dr iz mesta u kome zivim da se njoj obratim za sve.Sada su opsti ginekolozi upuceni u taj proces sta treba za VTO preko drzave tako da mozete sve pitati svoju(svog)Dr.Sve potrebne analize sam odradila medjutim,pzitivna mi toxoplazma koju sa lecim.Kad to sredim idem do moje Dr i ona me upucuje dalje..Neznam ni ja koliko to komisija treba da pregleda?Kontam da ce mi ona sve lepo objasnitiuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: procedura za VTO preko fonda
26.11.2011 23:58:50   
degu

IZVORNA PORUKA: Ana 82
Meni je problem fsh malo mi je visi nego sto treba da bude pa se plasim da me vrate zbog toga,zbog toga se dvoumim sta da radim.user posted image
Kakav sam maler vratice me.



Ana jesi li probala sa ovim receptom? KLIK
(poslednji post na stranici, pisala je Nina 26)
Možda bi trebala da nađeš nekog jako dobrog stručnjaka da ustanovi razlog tvog povišenog FSH i da se vidi da li to može nekako da se izbalansira. Možeš da probaš i virak, on je generalno dobar za hormone.

Dunja jel imaš neki stariji nalaz hormona, mislim da hormoni važe 6 meseci?

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Ana 82)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: procedura za VTO preko fonda
27.11.2011 0:20:41   
dunja RR

Nemam, nisam nikada radila te hormone.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: procedura za VTO preko fonda
27.11.2011 0:27:51   
degu
Sigurno da nešto u tvom slučaju može da se uradi drugačije, pitaj DR-a. Postoje i neke referentne vrednosti i kad si na kontraceptivima. Za neke hormone i nije važan dan ciklusa. Samo se ne sekiraj, sve će se rešiti user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: procedura za VTO preko fonda
27.11.2011 0:30:42   
dunja RR

Hvala draga na pozitivnom razmišljanju, znači mi to user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: procedura za VTO preko fonda
27.11.2011 8:58:56   
Ana 82
Nisam probala to sa maslinovim uljem ali hocu. Pila sam samo cajeve i bilo mi je ok. Napisala mi je Nina kako trebam to da uradim pa cu danas to da ostavim u tegle i da probam. Nista ne gubim. Hvala vam devojke i zene...user posted image user posted image
A ako neka nesto cuje kakva je komisija neka javi,cula sam samo da su strogi i da se nalaze u Nemanjinoj. Ako ja nesto saznam odmah javljam....

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here