|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
29.9.2009 17:28:00   
marince1
Sanji ovo sam ti skinula sa neta  
Šta je sve potrebno za bebe

Šta je sve potrebno za bebu
•  krevetac (tropoložajni, sa ogradom koja se spušta), nov, čvrst dušek
•  dve posteljine
•  ćebence, tanje ili deblje, u zavisnosti od godišnjeg doba (ukoliko je zima nabavite i jorgančić)
•  15 švedskih i oko 30 tetra pelena
•  pet tankih i pet debljih benkica i nekoliko bodija
•  dve tanke kapice za spavanje i dve punije za šetnju
•  šetiri para čarapica (broj nula)
•  štrample, nekoliko komada, tanje ili deblje, u zavisnosti od vremenskih prilika (obavezno neki broj veće, jer bebe brzo rastu)
•  skafander za zimu
•  plastična kadica za kupanje bebe i lonče za polivanje
•  mušema za krevetac
•  termometar za sobu i vodu
•  manje šerpice za kuvanje čaja i kasnije hrane za bebu
•  dve staklene flašice, manja i veća, cucle za flašicu, četke za čišćenje flašica
•  vlažne maramice (imate veliki izbor, mi vam savetujemo da kupujete veća pakovanja – duže traju i ekonomičnija su)
•  krema za bebu (masnija)
•  alkohol 70%
•  povidon jod, sterilna gaza i širi zavoj za čišćenje pupčića
•  AD vodeni rastvor za bebu
•  štapići za nos i uši, vata
•  makazice za nokte, češalj i četka
•  bebi sapun i šampon (blagi)
•  čajevi: od kamilice, za piće i povremeno ispiranje očiju; od kima, protiv grčeva; od belog sleza, za čišćenje nosića ukoliko se zapuši;
•  soda bikarbona za čišćenje maminih bradavica
•  nosiljka ili »dunjica« za iznošenje bebe iz porodilišta
•  nekoliko portiklica (preporučujemo one sa jednom plastičnom stranom)
•  sterilizator za flašice (ako možete)
•  grejač za flašice (koristiće vam)
•  toplomer (za rektalno korišćenje)
•  »jekoderm« mast
•  tropoložajna kolica
•  album za slike  

< Poruku je uredio marince -- 29.9.2009 17:39:58 >


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
29.9.2009 17:40:55   
sanji
Hvala puno Marinče!!! user posted image Uglavnom je to to što sam napisala. Imam dosta stvarčica koje ću dobiti i naslediti ali sam htela da stavim sve na papir pre nego što krenem u kupovinu.  user posted image Planiram da u narednih desetak dana prikupim sve što mogu pa onda da krenem po prodavnicama! Nekako mi je lakše kad imam sve zapisano! user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
29.9.2009 18:54:53   
Anoniman
Ima i ova tema: Kamperski vodič za porodilište KLIK

(odgovor članu sanji)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
15.10.2009 15:25:50   
Anoniman
Sta mislite o onoj ljuljaski sa muzikom i okretanjem?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
15.10.2009 15:28:40   
Anoniman
Da je skupa. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
15.10.2009 15:38:28   
Anoniman
To jeste, ali mm resio da kaze drustvu da za babine skupe pare i to kupe, a drustvo mu je veliko. user posted image Pametno, zar ne?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
15.10.2009 15:41:02   
Anoniman
Da. user posted image Mi smo pre neki dan kupovali nešto, išli na babine, pa sam videla i to. Ustvari, zaprepastila sam se, jer ssam shvatila da sada svi krevetići, ljuljaške, stolice i sva ta čuda imaju hiljadu dugmića: te sija, te svira, te se drmusa, te ljulja... OH SVAŠTA! user posted image A ta ljuljaška sa dugmićima je bila oko 19000. PUNO KUME!

Imaš temu o ljuljaški...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
15.10.2009 15:46:26   
Anoniman
oki, sad cu da vidim.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
15.10.2009 15:47:41   
Anoniman
Eno digla sam ti je u aktivne debate. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
21.10.2009 17:51:35   
marija17
meni je trebalo gomila mreastih ulozaka, jedno 10 tak pakovanja, 30 tak sterilnih gazica sto za pupak sto za okice, i 15 tak maskica za lice

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
28.6.2010 16:00:04   
*Alexx*
Hvala, Lu, nisam ni znala da imamo ovu temu (ili sam potpuno zaboravila na nju) user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu marija17)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
28.6.2010 16:11:20   
SUPER MAMA
Stvari koje smo kupili a nismo ih koristili: silikonske bradavice, lancic za dudu i dude,(jer nismo ih koristili nijedan put), kupljeno odece za bebu br. 56 nesluzi nicemu jer mi smo to nosili citavu nedelju dana, dubak, ogradica.

Stvari koji smo koristili i jos koristimo:Krevetac i drveni i putni, hranilica, relaksator ili ljuljaska, podloga za prsvlacenje iznad krevetca do dan danas je koristimo,
kolica, onaj tricikal koji se gura koji ga koristimo od 9 meseca do dan danas,
beliga jastuk posto sam dobila na nagradnoj igri dok sam bila trudna iskoristila sam ga i za dojenje u pocetku i kasnije kad je pocela da sedi.
Vrece za spavanje.

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
18.7.2010 19:58:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tashke


-ležaljka za bebe - ne



Ako je ležaljka za bebe = baby gym, onda sam ga koristila i user posted image

user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
18.7.2010 20:11:42   
Anoniman
top nepotrebno:
1. benkice za novorodjence koje se navlace preko glave: ne znam da li sam ja plasljiva i kreten ali nisam smela tei kao maloj bebi da navlacim preko glave nista i nisam ih koristila. sada naravno smem ali pricam o vremenu kad je tek rodjena
2. chicco nosiljka o kojoj sam upravo pisala..dobili smo je i stoji nam bez veze jer tea nece.ne znam da li je to do moje bebe ili sta vec?
3. kako ovo da objasnim? ona prostirka sto ima onu drugu stranu od najlona da ne probija tecnost: kao za presvlacenje ili ispod posteljine: za krevetac je nikad nisam koristila a ako je stavim na podlogu kliza se i ne treba mi ni za lek...ali to je bilo jeftino
4, kad se tea rodila kupila sam tri vrste bebi ulja, tri marke kupke za bebe i tri losiona. Mi koristimo Chicco kupku i Merima sapun i nista od onih gluposti mi ne treba. Ja sam potrosila na sebe. hahahaha.


top potrebno:
1. avent pumpica- kunem se u nju!!!
2. ljuljaska: dobila sam vreme da uradim kucne poslove a da moja beba i ja mozemo da se vidimo i pricamo
3. ono cudo na kome vise igracke sto se kaci na kolica: ja zakacila na krevetac iznad tee i ona uziva i mirna je.igra se sa tim
4. podloga za presvlacenje: posto nismo imali mesta za komodu kupili smo podlogu i ne znam kako bih drugacije...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
18.7.2010 20:18:08   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI


3. kako ovo da objasnim? ona prostirka sto ima onu drugu stranu od najlona da ne probija tecnost: kao za presvlacenje ili ispod posteljine: za krevetac je nikad nisam koristila a ako je stavim na podlogu kliza se i ne treba mi ni za lek...ali to je bilo jeftino



Ja sam ih kupila kada se Luka rodio, zaključila isto što i ti. Skloni ih, trebaće ti kada budete skidali pelene, posebno noćne. Evo Luka ima 4god, sada ih koristimo. user posted image

BTW, to se zove Molton krpa KLIK.


< Poruku je uredio Tashke -- 18.7.2010 20:19:22 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
18.7.2010 21:38:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

top nepotrebno:
1. benkice za novorodjence koje se navlace preko glave: ne znam da li sam ja plasljiva i kreten ali nisam smela tei kao maloj bebi da navlacim preko glave nista i nisam ih koristila. sada naravno smem ali pricam o vremenu kad je tek rodjena
2. chicco nosiljka o kojoj sam upravo pisala..dobili smo je i stoji nam bez veze jer tea nece.ne znam da li je to do moje bebe ili sta vec?
3. kako ovo da objasnim? ona prostirka sto ima onu drugu stranu od najlona da ne probija tecnost: kao za presvlacenje ili ispod posteljine: za krevetac je nikad nisam koristila a ako je stavim na podlogu kliza se i ne treba mi ni za lek...ali to je bilo jeftino
4, kad se tea rodila kupila sam tri vrste bebi ulja, tri marke kupke za bebe i tri losiona. Mi koristimo Chicco kupku i Merima sapun i nista od onih gluposti mi ne treba. Ja sam potrosila na sebe. hahahaha.


top potrebno:
1. avent pumpica- kunem se u nju!!!
2. ljuljaska: dobila sam vreme da uradim kucne poslove a da moja beba i ja mozemo da se vidimo i pricamo
3. ono cudo na kome vise igracke sto se kaci na kolica: ja zakacila na krevetac iznad tee i ona uziva i mirna je.igra se sa tim
4. podloga za presvlacenje: posto nismo imali mesta za komodu kupili smo podlogu i ne znam kako bih drugacije...



moram da dodam: vestacke bradavice...kod mene nije moglo drugacije. kupila sam ih jos u bolnici jer nije islo ovako i progledale smo i tea i ja.

mislim da ova tema nece mnogo pomoci novim mamama jer je svako iskustvo drugacije..naravno sem ako se ne slozi vise zena oko necega..kao oko MOLTON krpe gde i tasha i lillyt i ja kazemo da nisu potrebne..na primer.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
23.11.2010 11:25:01   
LillyT
Pokušavam da podignem ovu temu

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
23.11.2010 11:25:37   
*Alexx*
I uspela si! user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
23.11.2010 11:27:55   
bebablue
Definitivno potrebno i jos uvek koristim Avent pumpica za izmlazanje, svaki dinar vrediuser posted image , ali zato sterilizator je promasaj, jer beba sisa.
Ono sto se meni licno ne dopada, a nakupovala sam gomilu, to su benkice, totalno neprakticno i mahom nezgodno za mamu pocetnicu u strahu da prevrce bebu i ukrsta benkice na ledjima, a i od nosenja i uzimanja beba se ispase, zato glasam za bodice.
Isto vrlo nezgodno su kapice za bebe koje se vezuju ispod brade, a bebe to najcesce bas ne podnose, zato je lakse imati obicne kapice bez vezivanja.
Zekice koje se ne raskopcavaju izmedju nogu, ne nikakouser posted image , i umesto soknica, glasam za dokolenice, jer nekako kad se beba uzima uvek se sve povlaci na gore, pa joj veci deo nogica bude golisavuser posted image .
Za malo da zaboravim, komoda za presvlacenje bebe, ili postolje za presvlacenje, spas za kicmu, ali zato komoda sa kadicom tj. ta kadica, ne znam da li smo koristili mesec dana jer je mala.

< Poruku je uredio bebablue -- 23.11.2010 11:29:46 >


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
23.11.2010 11:34:16   
Olga75
Nama se krevetac pokazao kao nerentabilan user posted image ,tek od pre par meseci je pocela da spava u njemu . Nikada nisam koristila onaj grejac za flasice . Benkice isto nisam volela , bodici su mnogo prakticniji , u kengura sam je stavila dva puta .
Zato jos uvek koristim dasku za presvlacenje .


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
23.11.2010 11:54:58   
Mery
ZA
Bodici koji se preklapaju naprijed kao benkice
Sterilizator (ide u mikrovalnu), iako sam dojila znacio mi je puno za cucle i pumpicu
Avent pumpica
Lezaljka, bio je u njoj dokle god nije toliko ojacao da se mogao prevurnuti zajedno sa njom user posted image
Kolica, bila su malo skuplja ali mi nije zao nijedne pare jer sam ih bas koristila.
AS, nazamislivo mi je u auto bez nje.

Protiv
Komode za presvlacenje, zato sto sam jako kratk period mogla presvlaciti dijete na njoj, postao je jako nemiran i bilo mi je mnogo lakse na krevetu gdje je imao dovoljno mjesta za okretanje, sto se tice ladica stvari se mogu sloziti u bilo koju komodu tako da to ne posmatram kao primarno, sve u svemu mislim da nije losa stvar ali se ne isplati dati toliko novca kada se moze kupiti za mnogo manje ona podloga koja se nasloni na krevetac.
Hodaljka, tj hodalica, mislim da vise steti nego sto pomaze.
Nosiljka, samo izasao iz bolnice u njoj i prvi pregled.



< Poruku je uredio Mery -- 23.11.2010 12:03:51 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
23.11.2010 12:00:35   
Daca88
Sa naše strane stvari stoje ovako.
Ono što ne koristimo,a imamo
1)krevetić(Alen od prvog dana spava samnom na francuskom krevetu jer ne želi u krevetić noću,a danju spava u kolicima).
Prenosivi krevetić i ogradicu u kojoj se beba igra nesmem ni da kupujem jer se plašim da će takođe ostati neiskorišćeno).
2)daska za povijanje koja se kači na krevetić(koristila sam je samo dok mi nije zarasla epiziotomija,a sada ga povijam na velikom krevetu,a btw više ni ne stane na tu dasku za povijanje,noge mu vise sa daske)
3)benkice(nikad obukli a nakupovali gomilu,uvek glasam za bodi.Benkica se zadigne,a bodi se kopča dole i stoji na mestu)
4)trake za kosu na cvetićeuser posted image (haha,to sam ja kupila dok nisam još znala da ću imati dečkića)
5)razne kupke,šamponi,losioni,mleka...(kupamo se sa merima bebi sapunom,sa njim i kosicu peremo,a mažemo se sa pavlovićevom)
6)hodalica(nisam je ni kupila,a neću je ni kupiti)
7)kengur nosiljka(imam strah od nje,Alen nije baš oduševljen šetnjama u nosiljci,i smatram da je kratkog veka,kad beba počne da polusedi ili sedi mislim da će više voleti u kolicima pa da razgleda.
8)bebi nosiljka(Koristili je samo dvaput kad smo izašli iz porodilišta i kad smo išli na prvi kontrolu)

Ono što sam koristila,i što koistimo su:
1)kolica
2)auto sedište
3)bebi ljuljaška
4)Avent pumpica(spasila me je kada sam dobila mastitis),vredi svaki dinar,iskoristila sam je maksimalno dok sam imala mleka
5)silikonske bradavice(koristila sam ih u porodilištu i prvih dana kući dok nisam zalečila ragade
6)lanolim multimam(kunem se u nju)
7)bodike,puno bodika,još više bodika...(obožavam bodike)
8)duda varalica(za mir u kući i bolji sanuser posted image )
9)tupferi za grudi(majice su mi večito bile mokre)i uz njih udoban grudnjak za dojilje
10)udobna pamučna garderobica
11)portikle(kreću nam zubići i mnogo balavi,menjam nekoliko portikla dnevno jer brzo pokvasi sa pljuvačkom)
12)nemamo još,a planiram kupiti stolicu za hranjenje bebe(smatram da će mi koristiti)

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
23.11.2010 12:00:53   
ivaj
Stvari koje nismo koristili:
-benkice,imam ih dosta ali uvek su mi bile neprakticne pa umesto njih uvek sam koristila bodice
-kengur ili kako se vec zove ono cudo za nosenje
-nosiljka(koriscena bukvalno samo za iznosenje iz porodilista)

Ono sto smo najvise koristili:
-kucna ljuljaska,vredi svaku paru i samo nju cu navesti jer sve drugo sa spiskova za bebu smo manje ili vise koristili

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
23.11.2010 12:06:08   
bebablue
koliko vidim, uglavnom su benkice vecini nepotrebneuser posted image

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe
23.11.2010 12:08:37   
ivaj
Pa jeste kako god ih stavis imas utisak da su detetu gola ledja i da se stalno nekuda povlace,a i ono sa strane sto se veze imam utisak da zulja.

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here