RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Anoniman -> RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe (18.3.2011 16:38:34)

Maslačak , super je spravica . Kolko para ?




maslachak -> RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe (18.3.2011 16:40:08)

mislim da hocu..ovako joj nikad na pari ne bih kuvala nista,niti imam kako niti umem,a kapiram da bih posla kuhinje isprljala [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] koliko sam sposobna




maslachak -> RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe (18.3.2011 16:41:49)

rodjaci mm-a zive u Svedskoj te ce doneti odande..a ja obidjoh par zemalja na Avent-ovom site-u i vidim cene su razlicite..tipa Austrija 120eur,Francuska 100 eur,ali to je to otprilike..ne smem ni da mislim koliko bi nasi odrapili cenu ovde,ni na jednom nasem sajtu nisam nasla ovo..




Verus -> RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe (18.3.2011 16:51:29)

Nasla sam na sajtu da jeste BPA free=po meni je onda ok!

Ne da ti treba moj blagoslov al ga imas[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




maslachak -> RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe (18.3.2011 16:55:39)


IZVORNA PORUKA: BubaMira

Maslačak , super je spravica . Kolko para ?


Buba,u engleskoj se najvise isplati 80 funti,a ti imas rodjake tamo..[sm=smiley1.gif]
pazi ti cega sam se ja setila!!!!!!!!!!




MarijaBg -> RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe (18.3.2011 17:10:15)

I ja sam ovo gledala, deluje super. Ima kod nas KLIK




Anoniman -> RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe (18.3.2011 17:50:10)


IZVORNA PORUKA: maslachak


IZVORNA PORUKA: BubaMira

Maslačak , super je spravica . Kolko para ?


Buba,u engleskoj se najvise isplati 80 funti,a ti imas rodjake tamo..[sm=smiley1.gif]
pazi ti cega sam se ja setila!!!!!!!!!!


Svaka ti čast . [sm=smiley31.gif]




Ana RR -> RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe (24.6.2011 16:18:23)

IZVORNA PORUKA: srna001

Naravno plastične, za staklene prvi put čujem.Ja imam električni sterilizator i odličan je.

Evo ga moj spisak:


КОНФЕКЦИЈА
тетра пелене 35
шведске пелене 20
бенкице 10
штрамплице 10
зеке 5
кошуљице 5
јакнице 1
скафандер 1
врећа за спавање 1
чарапице 5
ципелице попке 3
капице 3
портикле 5
пешкири за купање 2
купко 2
ћебенце 2
торба за бебине ствари 1
постељина 2
чаршави 2
КРУПНЕ СТВАРИ
креветац и душек 1
подлога за пресвлачење 1
комодица за ствари 1
бебин ормар 1
кофа за прљаве ствари 1
кадица са сталком 1
пластични бокал за поливање 1
колица велика 1
кишобран колица 1
мушема за душек 2
носиљка 1
оградица 1
столица за храњење 1
лежаљка 1
ваљкасти јастук са навлаком 1
Авент стерилизатор 1
Авент пумпица
ушни топломер 1
лонче за кување воде и чаја
беби аларм
АПОТЕКА
кристални термофор 1
ланац за цуцлу 1
цуцла од 0 - 3 м. 2
кутијица за цуцлу 1
ким у кесици 2
сода бикарбона 2
Авент мала флашица 2
Памперс нула 1
беби купка Бибшен 1
крема против оједа Бибшен 1
влажне марамице 1
вата у лоптицама 1
вата обична 1
маказице и грицкалица 1
четка за косу 1
парацетамол сируп 1
повидон јод 1
Бебисол у ампулама 15
алкохол 1
кашичица за бебе 2
стерилне компресе мале 5
фластер за компресе 1
газа 3
термометар за воду 1
термометра за собу 1
дигитални топломер 1
крушкица аспиратор 1
сисаљка аспиратор 1
АД капи 1
Авент вештачке брадавице 1
штапићи за уши 1





Shishica -> RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe (8.1.2013 11:10:09)

[img]http://www.dodaj.rs/t/1V/P2/1IFoNgLB/nosiljka-ii.jpg[/img]
[img]http://www.dodaj.rs/t/2C/12W/90StBxV/nosiljka-platnena.jpg[/img]

Kad sam prvi put bila trudna rekla sam da mi to nikako ne treba i nisam kupila.
Sada razmisljam kako bi bilo zgodno da neko vreme i spava u tome (dok smo kod mojih, a i kad dodjemo kuci da bude uvek tu pa na trosedu sa nama u dnevnoj..)..

Ne znam da li bi bilo bacanje para.. Sto se tice nosenja to manje vise, meni je najlogicnije i najlakse u rukama da je nosim. Ono jaje nosiljka je potpuno bezveze, beba se izvije kao kifla.. opet ovu mekanu nosiljku bi u rukama u autu morala drzati jerpored mene je decije sediste..

A cena je oko 2600-3200.. verovatno i vise za neke.

Sta vi mislite? [sm=smiley1.gif]




jance -> RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe (8.1.2013 11:26:47)

ja sam koristila onu korpu iz kolica, al se Ogi najbolje osecao u AS jajetu, koliko god da to nama izgleda izvijeno, on je bio presrecan kad bi ga stavili u to jer mu nista nije ogranicavalo vidokrug, i nije stalno gledao u plafon. imas na Limundu da ih kupis brdo, oni se kratko koriste, neki ih koriste samo da dete iznesu iz porodilista i da bebu odnesu na prvu kontrolu mesec dana kasnije.




Cindarella -> RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe (8.1.2013 11:27:30)

Ja sam je kupila u prvoj trudnoci,koristila je svega 2x.Iznosenje iz bolnice,i jedan odlazak kod mojih.Meni nije odgovarala,nerviralo me je unosenje u auto,nekako mi beba ,,bezi'' po njoj,gore-dole,pa jos ako ti crkne rajfeslus u sred voznje,a beba place,kao sto se meni desilo...Ovaj put ce biti za izlazak dunjica,a za put imamo jaje.




Shishica -> RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe (8.1.2013 11:49:38)

Imam ja i jaje od kolica, a imam i moju rodjenu dunjicu belu :)

Ali bolje onda da uzmem tu ljulju- lezaljku.. da se lepo druzimo..i ljuljuskamo kuci KLIK




pocahontas -> RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe (11.1.2013 9:39:15)

mislim da su mene spasile 3 stvari:
-podloga za presvlacenje, ona sto se stavi na krevetac (ne znam koliko dugo to moze da se koristi, nadam se sto duze jer je spas za ledja, a to sam shvatila nakon sto sam par puta morala bebu da presvucem bez podloge, kad smo bile negde u gostima )
-stalak za kadicu (takodje spas za ledja, nije losa ideja ni da se kadica stavi na dasku za peglanje, ali mi to deluje nestabilno)
-chicco 0+ lezaljka, ona najobicnija (moja bebana je obozava, koristimo je od njene 2.nedelje)





Lu -> RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe (11.1.2013 9:49:53)

IZVORNA PORUKA: pocahontas

mislim da su mene spasile 3 stvari:
-podloga za presvlacenje, ona sto se stavi na krevetac (ne znam koliko dugo to moze da se koristi, nadam se sto duze jer je spas za ledja, a to sam shvatila nakon sto sam par puta morala bebu da presvucem bez podloge, kad smo bile negde u gostima )
-stalak za kadicu (takodje spas za ledja, nije losa ideja ni da se kadica stavi na dasku za peglanje, ali mi to deluje nestabilno)



A ja sam to imala sve u jednom[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Komoda za presvlačenje sa ladicama i kadicom za kupanje[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley20.gif[/image]
I sad je koristimo, u ladicama je odjeća, cd-ovi, igračke a na njoj tv.




dunja RR -> RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe (1.10.2014 21:54:52)

Kakav je to, neki poseban?
Ja trebam uzeti toplomer za njega, imam digitalni ali ni meni nikada ne izmeri kako treba (uvek manje). Čime vi merite T kod beba?

IZVORNA PORUKA: Lu

Joj da...toplomjer za čelo ili uho,da nemam taj nema šanse da bi mu izmjerila temperaturu[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]





big mum -> RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe (1.10.2014 22:00:03)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Kakav je to, neki poseban?
Ja trebam uzeti toplomer za njega, imam digitalni ali ni meni nikada ne izmeri kako treba (uvek manje). Čime vi merite T kod beba?

IZVORNA PORUKA: Lu

Joj da...toplomjer za čelo ili uho,da nemam taj nema šanse da bi mu izmjerila temperaturu[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]





ja sam mjerila svojim sa digitalnim a poslije sa običnim živinim.Nekako mi ti za čelo ili uho nisu nešto.
E sad ima fazon i duda varalica toplomjer.Sad koliko je to dobro neznam [sm=smiley24.gif]




Azra_ -> RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe (2.10.2014 0:12:24)

Mislim da ima tema negde o toplomerima. ja sam probala 3 obična digitalna. Nisu bili tačni i to su prilično grešili. Pozajmljivala onaj za čelo, nisam bila oduševljena, i onda lepo živin. Traje duže, ali sam 100% sigurna kolika je T. Nije mi žao što nisam kupovala drugi. A merim T samo ako oset_im da je dete zaista vruće, negde preko 37,5. Vremenom mame i dodirom to procene.

Ja sam jako volela ljuljašku od tih bebi pomagala. Kada u njoj odspava pola sata, a ne vrišti, ili ne spava na meni, ja sam kao nova. Kupila bih je ponovo.

Avent bledner 2u1, onaj što kuva na pari i miksira po potrebi.

Prenosivi krevetac-drveni skoro i da nismo koristili.

Kasnije Tricikl (SmartTrike)-duže se vozili u njemu nego u kolicima.


Nepotrebno: Hm, evo set_ih se, šetalica,mada, ima dosta toga verovatno, ali ne mogu baš da se set_im.




MamaNecaVo -> RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe (16.11.2017 0:33:56)

Meni je bas sve trebalo sto smo uzeli.

Jedono sto nisam korisila jeste kengur.




mama Jo -> RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe (16.11.2017 7:41:27)

Isto jesino nismo kengur nosiljku koristili.... ali zato sad sa drugim mislim da ce mi trebati, tako da eto - nece se baci 😂




MamaNecaVo -> RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe (16.11.2017 11:03:02)

Ja generalno nisam za kengur iz vise razloga pa smo jednom koristili i po procitanom clanku o savetu fizijatra iz Sokobanjske to ke bilo to.
Pakuje se u kutiju i ide na tavan.[sm=smiley36.gif]




mama Jo -> RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe (16.11.2017 16:11:20)

Da citala sam sta si pisala u onoj temi kengur/marama... 😊




isidora88 -> RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe (16.11.2017 17:17:35)

Mi smo vecinom uzimali kvalitetne stvari i sve koristili za drugo,jedino zalim sto sno prodali sterilizator i autosediste, to sad nemamo a treba mi.
I ogradice mi zao, stariji nije hteo u nju i mi prodamo jer nismo imalk gde da drzimo, i sad se kajem jer bi mi trebala, a mm nece ni da cuje da je ponovo kupujemo[sm=smiley36.gif]




Kalencei -> RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe (16.11.2017 17:24:59)

Devojke da li znate gde ima da se kupi taj kengur? Planiram da setam bebca u tome ali nisam nesto vidjala da to ima kod nas...




mama Jo -> RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe (16.11.2017 17:53:34)

Ja mislim da ima u Aksi... ja sam pre nekog vremena videla chicco-ve... ali to je bilo davno...




Anck Su Nmaun -> RE: Potrebna i nepotrebna oprema za bebe (16.11.2017 18:12:51)

Sta ce vam to cudo sterilizator,lepo u serpicu sa sircetom i otkuvavaj. Bacanje para.
Kengura smo imali , al mozda ih nosali po par puta i to uglavnom kad smo bili na nekim putovanjima. Dobro je ako se beba pobuni da nece u kolica, pa da je ne nosate po rukama spas. Ali opet ne bih nesto puno para dala za to.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>