|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sta vaseg muza nervira kod vas?
19.6.2009 21:06:17   
Verus
user posted image ova ni kod mm ne bi prosla! to za maliuser posted image
IZVORNA PORUKA: bebać

Tara potpisala bih te...e da,ključna riječ

'jako sam osjetljiva,ustvari,i to mi dodje kao odbrambeni mehanizam'

identično sve,neko veče sam se naljutila..m mi je nešto govorio,tako da je ispalo da sam ja kriva..i na kraju ja u bijesu govorim 'pa da ja sam kriva i što je tebi mali ......'user posted image user posted image user posted image user posted image

eto,a čovek zaista nema mali,što jest jest...čak naprotiv,ako bi sad poredila sa bišima nekim...što jest jestuser posted image user posted image user posted image ali to je bio moj bijes/odbrambeni mehanizam...posle sam morala objašnjavat da nisam tako mislila kako sam rekla


(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Sta vaseg muza nervira kod vas?
19.6.2009 21:12:46   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: Verus

potpisujem sve ovo mila moja, uvek sam mu govorila, NIKAD nisam trazila da usisavas i cistis, ali skloni bar za sobom, samo ono sto si ti izvadio, otvorio itd.  Kad jedemo zajedno ja uvek sve posklanjam, operem.  BAS smo ih razmazili lilly sada mi to ide na zivce, i da budem iskrena, brinem se sta ce biti kada dodje dete danas-sutrauser posted image

Bice isto samo sto ces sklanjati i za detetom, tako je bar kod mene user posted image Uf. Dobro si rekla, treba njih pustiti malo da sami zive, a ne ih prvo mama pa zena paze user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Sta vaseg muza nervira kod vas?
19.6.2009 21:16:34   
bebać
Verus navikao je na to...u suštini je skontao da nisam zlonamjerna osoba i da ga nikad nisam nit bi namjerno povrijedila...ja nekako puno pazim na djela,tu se mogu kontrolisati,šta da...a šta ne...a kad su riječi upitanju,kad mi srce počne kucat brže,sva se zajapurim od bijesa,prokuvam,zapalim cigaru i izmedju dimova kad počnem siktat na njegauser posted image user posted image user posted image user posted image opet navikao...a to za mali,samo me čudno pogledao i nastavio igrat igricu na računaru

mi smo po pitanju kanalisanja bijesa,osjećanja,totalno 2 različita tipa


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Sta vaseg muza nervira kod vas?
20.6.2009 8:17:07   
mihi
Najpre, mislim da većina naših muževa ne potriši ni malo vremene rezimirajući šta ih nervira kod žena, kao što mi ovde danas radimo. Većina njih uglavnom ima isti model ponašanja u kući a kad žena odlepi zbog toga onda oni kažu samo zvocaš, nemoguća si, drugi te ne bi trpeo itd.......... Kao što vidite pitanje je kako se ponašati u takvim situacijama? Problem je kad je neko temperamentan što reče Verus a i Bebać. Ja sam isto to radila sve mora da bude besprekorno u kući a onda idem i gunđam ja radim, čistim ti samo prljaš....... Circulus vitiosus (začarani krug iz koga teško da ima izlaska). Zato sam ostavljala kupatilo neoprano WC sredim i dezinfikujem kad meni treba dva dana, plakar mm u lomu (koji on napravi) tako da sam ne ume da nađe stvari i još mnogo toga...... A za to vreme ja odem sa decom negde ili u bioskop ili s drugaricama piće. I to je mm počelo da smeta a ja sam sa osmehom odgovarala, stvarno ne mogu da stignem. Kada se Miloš rodio odmah je rekao uzećemo ženu, a sad kada se približava vreme da počnem da radim rekao je vidi sa ženom da kuva  i sređuje stan dok Miloš spava platiće dodatno. Tako drage moje naoružajte se strpljenjem, ostavite ih da vide kako izgleda njihov život kad Vi manje radite i nešto se mora promeniti....... Nabolje nadamo seuser posted image .

(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Sta vaseg muza nervira kod vas?
20.6.2009 8:42:33   
Tara
user posted image user posted image user posted image
Mene je izludjivalo to sto baca stvari po kuci,
kad god i gde god se skida on baci stvari na pod user posted image
Tako sam ja skupljala i isla za njim, a onda kad mi je prekipelo, pocnem i ja ,
skinem se bacim majicu,pantalone , on je bio u sokuuser posted image
Tako je on isao za mnom dva dana , i prestao to da radiuser posted image
Sva sreca pa je ukapiraouser posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Sta vaseg muza nervira kod vas?
20.6.2009 8:45:16   
bebać
Mogle bi se sloiti da sve(skoro) imamo isti problem sa njima...ne slaganje i en sklonjanje stvari za sobom..

mi smo sinoć roštiljali na balkonu,a on je čarape sa nogu odložio u ćošak balkona...još tamo stoje...razmišljam da ih tako i ostavimuser posted image


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Sta vaseg muza nervira kod vas?
20.6.2009 8:58:06   
mihi
Isto, Bebać ostavlja ih najčešće u ormanu za cipela, ja se pravim luda neću da ih uzmem na pranje pa kad pita gde su čiste čarape ja kažem otvori orman za cipela i orman gde sin i on drže svoju sportsku opremu ima bar 10 pari.....user posted image .

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Sta vaseg muza nervira kod vas?
20.6.2009 9:01:32   
barbara
mene najvise nervira kod mog muza kada sam ja iznervirana i hocu da se svadjam on se samo nasmeje i kaze mi sto se rujas a ja user posted image !jedno vreme nije raspremao sto posle jela,i prljavi ves!ja dva tri puta dobila slom zivaca i on sada sve to radi.cak ponekad i opere sudje,ili usisa i sl.razmazila sam i ja njega ali neke stvari moze i on da radi nisam mu ja sluzavka!user posted image

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Sta vaseg muza nervira kod vas?
20.6.2009 9:23:58   
Anoniman
Draga moja Verus!

Tako sam i ja skakala u oči kada mi nešto traži da mu dodam. Onda sam odlučila da napravim test: Legla sam na krevet i rekla sam "Hajde mi sipaj soka, molim te!", i on je bez problema, prevrtanja očiju i sl, ustao i otišao da mi sipa soka. Hmmmm... Možda ja nisam fer, jer ako njega ne mrzi da ustane zbog mene, zašto bih se ja durila ako on mene zamoli isto? user posted image

Što se tiče nesklanjanja sudova... I moj uvek spusti tanjir na kuhinjski element iznad mašine za sudove. user posted image Htela sam da ga pitam "Jel misliš da ja volim da ređam sudove u mašinu, jer ne volim!?", međutim, shvatila sam da je meni lakše da sklonim u mašinu nekim normalnim redosledom, pa da u mašini ostane mesta za još nešto sem njegovog tanjira. user posted image

Dakle draga, neke stvari je lakše da uradiš sama jer ćeš ih uraditi brže, bolje, i nećeš morati sve to da uradiš nakon što je on uradio. A neke stvari... Test him! Pa vidi kako stvari stoje. Pokušaj da od njega tražiš da uradi nešto što inače on traži od tebe, ali ne durenjem, nego onako spontano. Ako mila njega ne bude mrzelo... Onda si namćor, stisni zube i prilagodi se. user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Sta vaseg muza nervira kod vas?
20.6.2009 9:38:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus

lepo je meni rekla moja svekrva da zena sve moze da dobije samo mora da ume sa njima....a sto mi moramo "da umemo sa njima"? 



To je moja baka rekla mojoj mami kada su se tata i mama uzeli: "Moj sin je jako dobar čovek, samo treba da mu uđeš u žicu!" Mama kaže da je to jedan od naj saveta koje je dobila, jer je to zaista tako. Muškarcima moraš da znaš da priđeš da bi bilo onako kako ti želiš. user posted image


IZVORNA PORUKA: Verus

pa ne znam bebac....ja sve mislim da je to kasno, a vuk ne menja cud....oni ne shvataju kako je raditi puno radno vreme, pa doci kuci i umesto da odspavas, i odmoris ti moras i ovo i ono,


To će tek da bude tako, draga, kada dobiješ bebu, jer tada ti kod kuće ne radiš ništa nego uživaš sa detetom, a on je pao na nos na poslu. Ali zato dete bude vaspitano kako ti hoćeš, i kuća izgleda kako ti hoćeš... a ako imaš osmeh na licu kada stigne kući - i on bude onakav kakav ti želiš da bude. user posted image


IZVORNA PORUKA: lilly.79

ali moze baciti svoj prljav ves u korpu


Prisustvovala sam jednom muškom razgovoru i drugar je rekao nešto tipa: "Korpa sa prljavim vešom treba da stoji na mestu stolice u spavaćoj sobi gde inače ređam stvari koje skinem sa sebe. Tada bih bacio u prljav veš!" user posted image


IZVORNA PORUKA: mihi

Najpre, mislim da većina naših muževa ne potriši ni malo vremene rezimirajući šta ih nervira kod žena, kao što mi ovde danas radimo. Većina njih uglavnom ima isti model ponašanja u kući a kad žena odlepi zbog toga onda oni kažu samo zvocaš, nemoguća si, drugi te ne bi trpeo itd..........


Tako drage moje naoružajte se strpljenjem, ostavite ih da vide kako izgleda njihov život kad Vi manje radite i nešto se mora promeniti....... Nabolje nadamo se .


user posted image


(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Sta vaseg muza nervira kod vas?
20.6.2009 9:45:29   
Rina
IZVORNA PORUKA: Tasha RR


To je moja baka rekla mojoj mami kada su se tata i mama uzeli: "Moj sin je jako dobar čovek, samo treba da mu uđeš u žicu!" Mama kaže da je to jedan od naj saveta koje je dobila, jer je to zaista tako. Muškarcima moraš da znaš da priđeš da bi bilo onako kako ti želiš. user posted image




Yep,i  ja mislim da vec jako dobro ulazim u fazon user posted image  
A isto to vazi i za mene i rekla sam mu to cak: ''ti bi mene mogao da vrtis oko malog prsta samo kad bi znao kako! '' user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Sta vaseg muza nervira kod vas?
20.6.2009 9:48:37   
Anoniman
Muškarcima spontano treba puštati "buvu" u uši. Ponavljati nekoliko puta neke stvari naglašavajući usput da su oni naj naj naj, i onda oni dođu posle nekog vremena sa sjajnom idejom - koja je ustvari vaša. Ako to umete da prećutite, i da ne kažete "Pa to ti govorim već mesec dana!", jednostavno - biće onako kako vi želite. Ako izgovorite rečenicu koju sam navela - sve pada u vodu. user posted image

(odgovor članu Rina)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Sta vaseg muza nervira kod vas?
20.6.2009 9:50:56   
marince1
nervira ga sto volim da pricam user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Sta vaseg muza nervira kod vas?
20.6.2009 10:15:27   
boje
IZVORNA PORUKA: mihi

Najpre, mislim da većina naših muževa ne potriši ni malo vremene rezimirajući šta ih nervira kod žena, kao što mi ovde danas radimo. Većina njih uglavnom ima isti model ponašanja u kući a kad žena odlepi zbog toga onda oni kažu samo zvocaš, nemoguća si, drugi te ne bi trpeo itd..........

tako je draga
mm uopste ne razgovara samnom kad imamo neki problem, odnosno kad meni nesto smeta.saslusa me sa naravno jednim uvom zalepljenim za tv (obicno neki sport), i iskulira.nema konverzacije i naravno sve se u meni gomila i kad kulminira.......user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image BUM.......onda krenu komentari kako nisam normalna, kako tripujem, kako treba da se opusti i iskuliram.
lako je njemu to reci......zivimo u istoj kuci sa njegovim bratom i snajom,njegovi su svaki dan kod nas, a i njegovo dete iz prvog braka svakog dana svrati kod nas........gde sam tu ja????????????????????
I........eto problema.naravno mog problema, jer ga on nema.E, tad mi sve smeta.inace sam po prirodi impulsivna ine znam da brojim do 10, vec kad prevrsi svaku meru, onda rafalni napad.

< Poruku je uredio Tasha RR -- 20.6.2009 12:50:58 >

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Sta vaseg muza nervira kod vas?
20.6.2009 10:16:25   
boje
uffffff graska u citiranju....samo prve dve recenice su od mihi, ostalo sam ja dodala.....sorry

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Sta vaseg muza nervira kod vas?
20.6.2009 11:02:19   
prase
IZVORNA PORUKA: Verus

Prase, ajde baci mi jednu mozdikalicu u vezi ovoga?



Evo ja ću da namoždikam, ali neće uopšte da izgleda kao odgovor na temu... Onda prvo bolje da napišem nešto vezano za temu.

MM se najviše nervira u vezi mene zbog toga što nikada nemam momente "ma, baš me briga za sve" nego uvek u glavi imam sve što se oko mene dešava, šta treba da bude urađeno, gde treba da odemo, koliko para imamo na TR, kada smo poslednji put prali kola... jednostavno, sve od poslova što me čeka i koji je njihov sistem prioriteta. Daleko od toga da nema odmora dok traje obnova pa rintam i teram njega da rinta po ceo dan - ali ja ne mogu da odmaram dok posao čeka. On se nervira zato što ja posle ručka odmah perem sudove, šerpe (ako smo ih ispraznili), usisavam ručnim usisivačem sto, stavljam kafu za posle ručka i istovremeno ga pitam da li želi da mu naspem još jednu čašu vina... Jer, on bi to vino da pije sa mnom, da blagoizvolimo preći u dnevni boravak, a na stolu sve da ostane tako kako je pa ćemo (bolje reći "ću") srediti posle... Apsolutno sam nesposobna da ispijam kafu i kuliram dok mi je sudopera puna neopranog suđa, mašina puna veša koji nije razgrnut, sušilica puna veša koji treba da se opegla.ž

Drugo, nervira ga što ima utisak da idem za njim i tražim greške, kako bih ga odmah napala za iste. Npr.:
Ja:    "Zašto su čarape na podu pored kreveta?!"
MM:  "Zato što sam ih skinuo pre 5 minuta i nisam stigao da ih odnesem u korpu za veš".
Ja:    "Pa kad si mislio da ih staviš tamo, sutra?!"
MM:  "Ne sutra, nego SADA, tj. kada malo ispravim kičmu, umoran sam bre, ostavi me..."
E sad, ako nisam već nešto nadrndana, ja ustanem i odnesem čarape u korpu uz komentar: "OK, ti se pruži, ja ću, lakše mi je da to uradim sada nego sutra ujutro..."
Ako jesam već nadrndana, onda to ide ovako:
Ja:    "Aha, važi. Misliš, isto kao što si ih juče sklonio - ili kao što si ispraznio pepeljaru pre nego što si krenuo na spavanje, ili kao što si platio račune a sutra je 20., ili kao što si..."
MM:   "E pa od tebe čovek nema mira! Stalno zvocaš, ništa ti nije dobro, ja dajem maksimum od sebe a ti mi loviš greške, nisam supermen, uradiću kad stignem, pa i ako ne uradim, zar je to toliki problem, ti si ceo dan kod kuće, ja nekad za dan pređem 1000km i još jurim kući da me ne čekate, šta više hoćeš..."

Treće, nervira ga što ja sve stvari čuvam, ma koliko bile sitne, jeftine ili beznačajne i što isto tražim od njega. Na primer, još uvek imam svoju prvu patent olovku i radi i koristim je. Ja ne smatram da je to jadno, a on smatra da sam manje-više bolesna. Jednom sam mu za 10 godina pozajmila olovku i izlomio je od nervoze na ispitu. Kada sam mu rekla da je to poslednji put da mu pozajmljujem bilo šta lomljivo, naljutio se... Pa olovka je samo 100 dinara? Jeste, ali lomljavina iste nije sitni trošak od 100 dinara nego simbol nepažnje prema nečemu što nije tvoje... Tako je i dan-danas, normalno brak sve zakomplikuje, tu teško možeš bez posledica i svađe da zahtevaš da "naše" tretira kao moje a ne kao svoje, kad nije lepo da postoji moje-tvoje uopšte...

E sad Verus, moje viđenje tvoje situacije... Tvoj dragi je rekao da si nesnosna u poslednje vreme (možda drugim rečima) i moguće je da je njemu tako. Ali ja ne bih baš sve karte položila na to da si nervozna zbog zatrudnjivanja. Jednostavno, normalno je da se vremenom neke stvari slože na svoje mesto. Meni npr. nije smetalo da ja radim većinu stvari po kući, kao žena sam i domaćica i slično. Onda je vremenom počelo da mi smeta. Od gomile sitnica nastane problem. Nije da si non-stop nezadovoljna mužem, ali na pojavu bilo koje sitnice koja se ponavlja, vrate se i sve druge. Ja mm obožavam dok je na poslu i nedostaje mi... ali kako pređe prag i npr. skine košulju pa je baci na fotelju umesto da je okači na vešalicu da se izluftira, meni pukne film. Zato što odmah pomislim kako sam i juče ja kačila to na vešalicu (ili odnela na pranje, zavisi u kom je stanju), kako sam jutros sklanjala cipele koje je juče skinuo kada je seo na fotelju i tu ih ostavio, kako to nije usamljen slučaj nego generalna nebriga i još se podrazumeva da ću ja to sve da radim bez komentara jer sam sada stalno kod kuće. U meni se javi nagon za samoodržanjem, bes čak, znam da neću imati ni živaca ni vremena da toliko rintam kao sada kada se vratim na posao. A nered da trpim neću... Potpuno mogu da razumem da je stvar zapravo u tome. Nakupilo se. Ti se sada presabiraš kako će biti kada budeš imala i druge poslove i kapiraš da ako jedva sebe nateraš ili jedva postižeš ovo sada, kako će ti biti onda? Da li u međuvremenu pokušavaš duže ili kraće vreme da ostaneš u drugom stanju, to nema veze. Ja npr. imam glupu naviku da sumiram šta sam postigla u životu svake godine na svoj rođendan. Prošle godine sam za rođendan bila trudna, sada imam bebu, pretprošle ni jedno ni drugo, a opet su mi iste misli prolazile kroz glavu.
Koji je moj savet? Pokušaj polako da se dogovoriš sa mužem oko nekih stvari. Svaki put kada uradi nešto što ti smeta, ti mu kaži. Baš lepo što je izjavio i to pred društvom da si ti prema njemu loša u poslednje vreme. Sada i ti imaš osnova da komentarišeš šta tebi smeta bez da se svađate kao što se niste ni oko ove njegove izjave beskonačno svađali. "Zašto nisi vratio jogurt u frižider? Molim te, uvek ga vrati, ne mogu ja o svemu da vodim računa." Sledeći put kada nađeš jogurt van frižidera, lepo ga popiješ, prospeš, sakriješ i kada ga traži ti kaži - nema, propao je, ostavio si ga ceo dan na toplom... Neka vidi da se inatiš i da je pogrešio. Vremenom će jedno po jedno da se menja. On će u početku verovatno da pruža stravičan otpor, ali će promeniti. Onda ćeš i ti biti manje nervozna i sve je rešeno. Dakle, tvoja argumentacija je sledeća: ti si grozna u poslednje vreme prema njemu zbog njega, a ne zbog hormona i zatrudnjivanja i sl. Mislim... Ako mi je od nečega muka, to je što muškarci svaki put kada nešto pogreše pa se svađamo misle da je PMS... Onda je meni PMS od poslednjeg dana prethodnog do prvog dana ove user posted image


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Sta vaseg muza nervira kod vas?
20.6.2009 11:10:25   
bebać
Tako sam i ja skakala u oči kada mi nešto traži da mu dodam. Onda sam odlučila da napravim test: Legla sam na krevet i rekla sam "Hajde mi sipaj soka, molim te!", i on je bez problema, prevrtanja očiju i sl, ustao i otišao da mi sipa soka. Hmmmm... Možda ja nisam fer, jer ako njega ne mrzi da ustane zbog mene, zašto bih se ja durila ako on mene zamoli isto? user posted image



Sa ovim nemam problema,ne dodajem mu stvari,ume ih sam sebi...ali pospremam za njim i sklanjam DA...

ali morala sam reagirati na ovaj Tashin deo,Tasho ti si od njega zatražila jednom da ti doda soka,i on je to rado učinio..ali dal bi činio to za tebe svaki dan od kako ste u braku,koliko već godina..il bi te počeo kulirati,ili gundjati ili svadjati se....meni ej razlika izmedju jednom ili non stop(svaki dan)...i ma koliko nešto radila sa ljubavlju ako se to čini svaki dan,onda me to počinje mrzit i nervirat...

e sad ako bi to tvoj muž radio non stop(kao što mi pospremamo za njima non stop)svaka mu čast,a plus i da on radi svaki dan još nešto uz to(kao što mi radimo za njih)...

Moj ne bih znamuser posted image


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Sta vaseg muza nervira kod vas?
20.6.2009 12:55:29   
Anoniman
Bi draga. Počela sam to da praktikujem. Kada me zaista mrzi da se dignem, zamolim ga i on to učini. Znači nije jednom. I od onda ni meni nije teško da se dignem i da mu donesem nešto. Jednostavno, počeli smo da funkcionišemo tako da se podrazumeva da te po nekada nešto mrzi. Takođe, ne ljutim se kada mi kaže MRZI ME, jer to kažem po nekada i ja njemu. user posted image

(odgovor članu bebać)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Sta vaseg muza nervira kod vas?
20.6.2009 12:55:35   
Lu
IZVORNA PORUKA: Verus

....ali ja sam tako impulsivna i otvorena, da mi je tesko to tako naokolo....lepo je meni rekla moja svekrva da zena sve moze da dobije samo mora da ume sa njima....a sto mi moramo "da umemo sa njima"?  Ja vise volim da kazem to i to i to mi smeta, i onda ja ocekujem sad ce to odjednom da se promeni, ali ne vredi..... i bude dana kada cutim, i cutim i onda eksplodiram.  Al on je stvarno dobar, cesto ja i vicem na njega i budem gruba i drska a on skuplja, i onda mu valjda ispliva tako ko sto je sinoc...


Potpuno sam ista,ne volim okolišanje,brate razriješimo to odmah inače ne mogu dalje normalno da živim i mislim o problemu!
A to da mu tražim žicu,ma nek on traži moju,ja sam njegovu našla al nemam namjeru da se vozam po njoj!
Ma većina,da ne kažem svi su isti ali stvarno,još što mog nema pa kad dođe kaže pa zar me ne možeš trpiti ni 3 dana.
Pa zar sam se udala za tebe da te trpim,ćutim,budem strpljiva dok ti provodiš svoje hiroveuser posted image
Evo tako je to izgledalo u početku,u suštini se ništa nije promijenilo samo sam malo naučila da unaprijed vidim ishod situacije i po tome odlučim kako da reagiram.
Npr. te famozne čarape kraj kreveta... ja sam ih počela stavljati na njegov jastuk,kad me pitao zašto to radim,
pa ako su čiste bolje da budu na krevetu nego na podu da ih ja usisam,odma ih je odnio u korpu,odjednom su prljave.
MM uglavnom smeta sve što sam zatražila od njega da radi,njegova obrana je pa zar ja ne radim dovoljno što se potucam po svijetu a ti uživaš s malim i sad ja treba još da kosim travuuser posted image
Ok,dragi ja sad što god mi je mrsko platim da mi se uradi iako nisam zadovoljna kako mi neko drugi obavi posao.
Draga Verus ne znam pomoći sebi a kamoli tebi,sve što mogu reći slažem se da trebamo biti strpljivije i toleratnije ali ne pod svaku cijenu i ne ako će to biti jednostrano jer onda ispadne još gore.
Ja sam malo uznapredovala što se tiče strpljenja(budi strpljiva s mužem,budi strpljiva sa djetetom,budi strpljiva s mamom,budi strpljiva sa svekrvom...user posted image )kako će to na kraju ispasti nemam pojma ali osjećam se bolje kad god uspijem zadržati u sebi ružnu misao o mm i njegovom ponašanju,svaki put to doživljavam kao novu pobjedu.
Ma pravi izazovuser posted image


(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Sta vaseg muza nervira kod vas?
21.6.2009 14:43:08   
Dora
user posted image Prase!
Verus, draga, to je brak, ljudi se prvo godinama upoznaju (ma koliko se dugo znali) pa se onda trude da se prilagode. Posle shvate da su nesrećni tako "prilagođeni" i pokušavaju da se vrate na staro. Onda ih partner optuži da su postali NEPODNOŠLJIVI U POSLEDNJE VREME...To ti je nešto kao bračna evolucija. I na kraju svega toga ostaje nam dug iskren razgovor sa svim kartama na stolu i po kojom ispod stola...Ko zna zna...
Pa sad, naravno da ne želimo da budemo sluškinje. Naravno da želimo bar donekle ravnopravnost. Naravno sve to, ali ON mora da shvati da to nije hir, već pravo i da ako ne bude tako, život sa nama im neće biti ni malo idiličan. Mora da sam nauči iz iskustva da samo ono malo fali pa da mi opet budemo one stare, kao pre NEPODNOŠLJIVOSTI U POSLEDNJE VREME.
Ali, kod mene je to išlo godinama. Svađe, inat, pakao... Upoznala sam momente i situacije kad kasno shvatim da on manipuliše. Naučila sam da se izborim u trenutku gde me stavi pred svršen čin. Ukapirala sam kad uradim nešto što uopšte ne želim a da to nisam ni primetila...ili sam kasno primetila. Besnela sam svaki put kada sam sebe hvatala kako popuštam i počinjem da verujem da ipak on to bolje zna, da je kompetentniji... Počela sam da se povlačim i ne mislim ni o čemu. Samo sam mehanički radila stvari koje je on nametao "zajedničkim dogovorom".
I, shvatila sam da to nisam ja i da sam nesrećna...

Onda, počela sam da preuzimam inicijativu u mnogim stvarima. Da ga lepo zamolim da uradi mnoge stvari koje su bile moja briga. Da ja radim mnoge stvari koje su bile zabavne i njegova briga. Da budem buntovnik u sopstvenom braku. Nisam dozvoljavala ništa od gore nabrojanog, i to je dovodilo do žestokih svađa. Često sam bila toliko radikalna da bih povredila i sebe i sve oko sebe. Nekako, verovala sam da time samo branim svoje mesto pod suncem. I, što je bilo ključno u celom procesu- imala sam argumente za sve to. Razgovarali smo i razgovarali dok god nije SHVATIO da je to jedini način. Da kompromis ne postoji.
Sada živimo složno. Ravnopravno. Postoje podele poslova i kućni poslovi su uglavnom moji, ali sam se izborila za neke druge stvari- za zajedničko SVE, ili kako to već da nazovem. Da se nikad ne postavi prema meni u stilu- ti si žena, brini o deci i kući a ja sam muškarac ja ću o svemu drugom.
Ah, da, još uvek kad sam raspoložena sklonim njegove čarape sa sred kuće a kad nisam, pobesnim i bacim ih u smeće. Često ga zamolim kad ležim sa lap topom ispred tv-a da i on skloni moje bačene čarape ili praznu šoljicu kafe, i zamislite, on to bez problema, faca i reči stvarno i uradi!
I tako sam sada u braku kakav nam oboma odgovara. Mislim da sve ovo može da se postigne i lepim razgovorom, ali ja sam bolja u frci i inatu. Nije bitno kako, ali svaka žena treba da uradi sve da bi sebi obezbedila sklad i ravnopravnost. I naravno, autoritet i poštovanje. To je u braku važno koliko i ljubav. Kako će on biti srećan ako vi žene niste???user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Sta vaseg muza nervira kod vas?
21.6.2009 16:43:40   
Verus
user posted image bravo mihi!  Zato sam i postavila ovu temu, da naucim nesto korisno.  Stvarno, nisu  mi uopste jasni da tako ladno kazu "ti samo zvocas, gunjdas" i  mm je ovo isto meni rekao jer stalno "serem" Ja njemu lepo kazem "Hajde sedi i razmisli 5 minuta, investiraj to vreme da stvarno razmislis, o cemu ja to uvek "serem".  Shvatices da su to UVEK iste 3 stvari-sklanjanje za sobom, sudova, carapa i sl sranja.  AKo to promenis ni ja vise necu zvocati">  I naravno to se nije promenilo.  Svadjamo se stalno ako ja zvocam, i tako.  Vidim da se oni izgleda ne mogu, nece ili ne znam ni ja sta, a mi moramo naci drugi nacin da ih namudrimo.  Bas ko mihi user posted image
IZVORNA PORUKA: mihi

Najpre, mislim da većina naših muževa ne potriši ni malo vremene rezimirajući šta ih nervira kod žena, kao što mi ovde danas radimo. Većina njih uglavnom ima isti model ponašanja u kući a kad žena odlepi zbog toga onda oni kažu samo zvocaš, nemoguća si, drugi te ne bi trpeo itd.......... Kao što vidite pitanje je kako se ponašati u takvim situacijama? Problem je kad je neko temperamentan što reče Verus a i Bebać. Ja sam isto to radila sve mora da bude besprekorno u kući a onda idem i gunđam ja radim, čistim ti samo prljaš....... Circulus vitiosus (začarani krug iz koga teško da ima izlaska). Zato sam ostavljala kupatilo neoprano WC sredim i dezinfikujem kad meni treba dva dana, plakar mm u lomu (koji on napravi) tako da sam ne ume da nađe stvari i još mnogo toga...... A za to vreme ja odem sa decom negde ili u bioskop ili s drugaricama piće. I to je mm počelo da smeta a ja sam sa osmehom odgovarala, stvarno ne mogu da stignem. Kada se Miloš rodio odmah je rekao uzećemo ženu, a sad kada se približava vreme da počnem da radim rekao je vidi sa ženom da kuva  i sređuje stan dok Miloš spava platiće dodatno. Tako drage moje naoružajte se strpljenjem, ostavite ih da vide kako izgleda njihov život kad Vi manje radite i nešto se mora promeniti....... Nabolje nadamo seuser posted image .

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Sta vaseg muza nervira kod vas?
21.6.2009 16:44:37   
Verus
Ostavi ih!user posted image   Garant ce poceti da raste mahovina po njimauser posted image
IZVORNA PORUKA: bebać

Mogle bi se sloiti da sve(skoro) imamo isti problem sa njima...ne slaganje i en sklonjanje stvari za sobom..

mi smo sinoć roštiljali na balkonu,a on je čarape sa nogu odložio u ćošak balkona...još tamo stoje...razmišljam da ih tako i ostavimuser posted image


(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Sta vaseg muza nervira kod vas?
21.6.2009 16:52:19   
bebać
Sklonila sam ihuser posted image glupača....jer sam prala balkon(koji perem ujutro uvijek)i da ih nisam sklonila otišle bi u vodi kroz onu rupu il bi se zaglavile u njoj il bi spale komšiji dole na cvijetnjak,koji je svejedno lud

etouser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Sta vaseg muza nervira kod vas?
21.6.2009 16:54:20   
bebać
A znate što je najgore...što sam ja se na to ured oguglalla...ono većinom mi ne smeta...osim kad sam ljuta radi nekog lijevog razloga,pa onda sebi pridodam i to...da mi i to smetauser posted image user posted image user posted image user posted image

valjda se navikla


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Sta vaseg muza nervira kod vas?
21.6.2009 17:01:09   
Verus
praseuser posted image ala si napisala post svaka cast!  Tasha isto tako!  Boje, sve sto si pisala kao da pricas o nama!  Minus svekrva, dete iz I braka i sl....  Cure super ste, nemate pojima koliko mi je lakse...jbt ja kontam stvarno mozda sam bas takva krava....a prase sto kazes, ni meni nije nista bilo tesko u pocetk, ali posle 11 godina brige o svemu (ja pored SVIH kucnih poslova, sam uzela na sebe i placanje svih racuna, nabavka hrane i stvari za kucu, i sve ostalo....),naravno JA sam kriva sto je tako.  Prase ista sam kao ti, zeilm da je sve na svom mestu, necu da mi bude prljavo, ali vise NEMAM snage da sve radim sama.  Treba mi pomoc.  Neku zenu ne mogu priustiti, jer se ovde i takav posao dosta vrednuje pa nije bas jeftino imati nekoga....a ne znam jel sam luda, al nekako mi je i sramota da mi dodje zena od 50 godina i da mi cisti i sklanja.  user posted image   Izguracu koliko mogu, a kad ne mogu, sto kaze moja mama, i ostavi, pa neka je prljavo.  To sam uradila par puta, i interesantno je da je mm TO primetio, pa je rekao "hajde da malo ocistimo kucu"> Al to ne traje, a i podjednako mi bude muka da 'igram' te igre sa njim.  Uf, sto Tasha kaze moramo biti pametne i naci "zicu".  Pa da ih 'sviramo' kako trebauser posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here