|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
23.6.2009 10:59:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

i onda sav pocrveni u licu


user posted image  Daaaaaaaa i imaš utisak da će mu glava explodirati.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
23.6.2009 11:01:28   
Anoniman
upravo tako Tasho ..... al vidis da nam se Eugi istraumirala ... valja joj sve potanko objasniti 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
23.6.2009 11:09:36   
bebać
IZVORNA PORUKA: eugenija

Papa Humanu, ima stolicu svaki dan redovno, ali imam osećaj da se ponekada jako muči da izbaci crevni sadržaj napolje u pelenu..
Videću danas sa pedijatricom za taj Novalak it1...




Eugi ova moja prijateljica što sam ti rekla da ima bebca od 2,5 mjeseci isto koristi HUMANU i imala je prblema sa stolicom,još je Viktor dobar,ova mala nije imala stolice i po 2-3 dana...osavjetovala se sa pedijatrom i počela koristiti BEBELAC1..

Inače ja sam prvih 6 mjeseci koristila BEBELAC i prezadovoljna sam njime bila,Sergej nije imao nikakvih štetnih posledica ili neuspojavauser posted image

Toplo ga preporučujem,jest da je kao i NOVALAC najskuplji na tržištu,mislim,ali mom djetetu je pasao odlično,i nisam čula da se iko žalio na njega,ko je koristio.


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
23.6.2009 11:10:34   
Jeca*
Lenka izvini ali ne slazem se sa tobom. Mi smo isto tako krenuli sa Bebelacom, pa presli na Aptamil i Luka se i dalje mucio, mucio, sav crveneo, napinjao...ma on kaki, svi kakimo sa njim. Od kako sam mu pocela davati Novalac bukvalno nam je svanulo i svi problemi su nestali. Nisu sve dohrane iste i znam da su mnoge majke isprobale gomilu razlicitih mleka dok nisu nasle adekvatno za svoje dete.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
23.6.2009 11:14:54   
Anoniman
Jaco boničko nemas se sta izvinjavati .... ja sam samo napisala moje misljenje ...ja sam sina dojila 10 mjeseci, pocela raditi kad je imao 5 mjeseci , i uvela sam mu HIPP PRE .... po meni je i on dobar

ali mislim za Eugi da ako vec bebac ima svaki dan po jednu stolicu (ne mora da kaki kao grlica) zasto da mijenja hranu bezveze...to mi nije jasno

pa moj sin se natezo i crvenio i od mlijeka iz sise



(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
23.6.2009 11:20:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

i dalje mucio, mucio, sav crveneo, napinjao...ma on kaki, svi kakimo sa njim.


Ja zaista nisam pre ovog foruma znala da je to neuobičajeno.
Luka se isto mučio i natezao i crveneo, i dan danas kada sedne na WC kaže "Mama daj mi ruke" pa se napne.

No... i ja sam koristila Bebelac, prezadovoljna bila, Luka je kakio svaki dan.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
23.6.2009 11:23:08   
Anoniman
Mislim da jedino opravdanje za prelazak na taj Novolac (od kog lakše kaki) samo ako dete kaki tipa jednom u 7 dana, pa mu ovako pomogneš da to ipak bude malo češće.
Ali ako je razlog to da dete ne treba da se napinje i da mu ne crveni glavica - mislim da to nije opravdano, već da su to čiste gluposti.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
23.6.2009 11:35:39   
Jeca*
evo, na njihovom sajtu je zaista lepo objašnjeno i nadam se da će ovo pomoći svima koji muku muče sa bebinim stomačićem. Meni je žao što ranije nisam znala, pa smo se mučili, onda mu je zatvor pojačavao i grčeve pa nismo spavali danima i noćima koliko je plakao. Ja sam ga dojila i dohranjivala, čisto da napomenem.

Šta je zatvor?
Zatvor je smanjen broj stolica, koje su često tvrde. O zatvoru govorimo kada je pražnjenje creva manje od jednom na dan u deteta mlađeg od 6 meseci, 3 puta nedeljno nakon 6 meseci i 2 puta na tedan u malog deteta. Ono što je važnije od učestalosti stolice je da one ne budu bolne.
Je li zatvor bolan?
Da, prolaz tvrde stolice može biti bolan. Mora se lečiti odmah, pre nego što se pogorša: ako Vaše dete povezuje defekaciju s bolom, pokušaće će tu bol odložiti koliko god može. Zatvor će tada biti veći problem.
Što uzrokuje zatvor?
Zatvor je obično funkcionalnog porekla. To je činilac koji je indirektno vezan na telo. Ako Vaše dete uzima lekove, oni mogu usporiti prolaz stolice. Recite to lekaru. Zatvor dolazi i zbog neodgovarajuće ishrane.
Lekar Vam je preporučio mlečnu formulu Novalac IT za odojčad sa zatvorom
Novalac IT je posebno formulirana mlečna formula koja olakšava pražnjenje creva.
Novalac IT je kompletni prehrambeni proizvod koji daje Vašem detetu hranljive materije potrebne za optimalan rast. Novalac IT 1 koristi se od rođenja do 5. meseca života, Novalac IT2 od 5 meseca do 1. godine.
Što učiniti ako moje dete ima zatvor?
Ako dojite Vaše dete, Vaša hrana verovatno sadrži malo vlakana: pokušajte jesti dovoljno voća i povrća.
Ako hranite dete na bočicu morate se držati uputstva za pripremu koje su navedene na kutiji: merica napunjena sa ravnim vrhom za 30 ml vode. Posavetujte se sa lekarom. On će Vam prepisati jednu adaptiranu formulu.
Ako Vaše dete ima raznovrsnu ishranu, neka hrana pomaže prolazu stolice: prednost ima sok od narandže i šljive. Ako dodajete prah u bočicu, držite se savetovane količine.
U svakom slučaju, često dajte detetu vode.
Što izbegavati kad moje dete ima zatvor?
Ako Vaše dete ima zatvor, potražite savet zdravstvenog stručnjaka, nakon što se isključili grešku u pripremi bočice. Nemojte koristiti laksative. Nemojte pokušavati pomoći svom detetu na primer termometrom. Nemojte da zatvor traje i nemojte se ustručavati tražiti savet od svog lekara.
 

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
23.6.2009 11:35:41   
bebać
Eto Jeco znači tebi nije pasao BEBELAC a Sergeju je to bila prva dohrana,koju su mi rekli u porodilištu ako ne mognem dojiti,jer su ih i oni gore hranili sa BEBELACOM....i eto pasao mu je 'na prvu'

mislim da zavisi i od bebe do bebe,sve je individualnouser posted image


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
23.6.2009 11:45:35   
Lu
Naravno da svaka dohrana ne paše svakoj bebi i meni je ped. rekla probaj sa bebimilom ako primijetiš da se beba muči dok kaki,ima rijetku ili čvrstu stolicu,grčeve,promijenićemo.
Ne trebamo patiti naše bebice ako se recimo jako napinju i imaju čvrstu stolicu,pa najmanje je da promijenimo dohranu.

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
23.6.2009 11:55:36   
oliveradj
Ja sam bila očajna kad sam koristila Humanu koja Adrijani definitivno nije prijala. Privatan pedijatar je rekao mojoj sestri da Humanu dete teže prihvata jer ima dosta gvožđa i da mogu da promenim dohranu da se dete ne muči napinjanje kad kaki užasni grčevi koji su trajali i pred svaki obrok vrištanje počela je da odbija flašicu. Aptamil je sve promenio mnogo mi je bolji i prva flašica popijena u miru i stomak koji vari, a ona spava. Pitala sam se što joj ranije nisam promenila dohranu. Moje iskustvo sa Humanom Odvratna je nikada više.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
23.6.2009 12:00:40   
Rivana
Moja beba od oprvog dana pije Aptamil i nikada nije imao problena sa stolicom nikada nije imao zatvor, tako po meni Aptamil je za svu pohvalu i najblizi je majcinom mleku tako su mi rekli u bolnici.

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
23.6.2009 12:38:00   
Anoniman
Ovo nije tema o adaptiranim mlekima, pa stanimo sada.

Dohrana <-- KLIK

< Poruku je uredio Tasha RR -- 23.6.2009 12:51:03 >

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
23.6.2009 22:25:51   
Anoniman
Eu, i David ima po jednu stolicu dnevno. Kada sam ga dojila, svaki put je kakio. babica mi je rekla da je normalno i do 5 dana da nema stolicu. I jednom dnevno je sasvim dovoljno. E danas je imao 5 stolica, i bas se natezao i grcio. Prducka stalno, ali nocas je poceo da place bez razloga. Sav se zgrci, zatrese, zaplace pa stane. I tako 5-6 puta dok nije zaspao. Sad ne znam da li su to grcevi ili me zaje*ava! A dok mu dajem da jede, osjecam i cujem kako mu crijeva rade. On je dosta halapljiv, i naguta se vazduha svaki put. I posle svakog obroka stuca, sto me jaaako zivcira.


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
23.6.2009 22:26:54   
Sneža

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

upravo tako Tasho ..... al vidis da nam se Eugi istraumirala ... valja joj sve potanko objasniti 

Jel se Eugi javljala danas??Jel išta bolje?

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
24.6.2009 0:23:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Miljana_Hn

I posle svakog obroka stuca, sto me jaaako zivcira.




Beba štuca šta raditi <-- KLIK

Nasmejala si me draga, mene je to izbezumljivalo! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
24.6.2009 10:53:04   
mihi
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Mislim da jedino opravdanje za prelazak na taj Novolac (od kog lakše kaki) samo ako dete kaki tipa jednom u 7 dana, pa mu ovako pomogneš da to ipak bude malo češće.
Ali ako je razlog to da dete ne treba da se napinje i da mu ne crveni glavica - mislim da to nije opravdano, već da su to čiste gluposti.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Šta bi farmaceutske kuće radile ako ne bi izmišljale nove i nove formule i uzimale pare ljudima. Ta formula nije čarobni štapić nego u sebi ima malo više LAKTOZE (laktoza je osmotski aktivna supstanca koja povlači vodu i indukuje peristaltiku i prazni creva) To je i specijalna dijetetska formula koja se koristi po potrebi. I ono što su mi posebno naglasili pedijatri ne treba navikavati GIT bebe na pomoć. 
Ja sam probala APTAMIL protiv grčeva i nije Milošu ništa pomagao. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
24.6.2009 11:25:13   
eugenija
Došli smo do zaključka šta ga mučilo... Moja pedijatrica se žena zgrozila da ja uopšte ne mazim bebu, niti nosam, niti bilo šta. Naš kontakt se sveo na  - on leži u krevetu, ja ga nahranim flašicom odozgo, uzmem da podrigne i vratim u krevet.

Dete željno majke!
Jesam loša eboteeeeeeeeeeeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
24.6.2009 11:29:15   
NadaR
Milosh i ja juce bili u Piceti... htjeli smo ti doci u goste. user posted image
Ja nisam nosala jer sam se bojala da ce da se navikne na ruke. Tako je naucio da se sam zabavi. Ne vidim u tome nista lose.
Mazenje je ok... to bi mogliuser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
24.6.2009 11:32:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: eugenija

Došli smo do zaključka šta ga mučilo... Moja pedijatrica se žena zgrozila da ja uopšte ne mazim bebu, niti nosam, niti bilo šta. Naš kontakt se sveo na  - on leži u krevetu, ja ga nahranim flašicom odozgo, uzmem da podrigne i vratim u krevet.

Dete željno majke!
Jesam loša eboteeeeeeeeeeeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



počni nosati pa do vojske neće sjahati s tebe

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
24.6.2009 11:32:45   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

IZVORNA PORUKA: eugenija

Došli smo do zaključka šta ga mučilo... Moja pedijatrica se žena zgrozila da ja uopšte ne mazim bebu, niti nosam, niti bilo šta. Naš kontakt se sveo na  - on leži u krevetu, ja ga nahranim flašicom odozgo, uzmem da podrigne i vratim u krevet.

Dete željno majke!
Jesam loša eboteeeeeeeeeeeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



počni nosati pa do vojske neće sjahati s tebe



Sreća, nema više vojskeuser posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
24.6.2009 11:34:23   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image e jbg...do fakulteta

zeno draga ja sam prvo samo nosala

pa sam kontala da cu se opametiti kod drugog...i nista ...nosam ih sad naizmjenicno...klipaču od 4 godine i ovog tuča malog od 14 mjeseci

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
24.6.2009 11:36:50   
Anoniman
Nosala i ja i ne mislim da je to loše. Čim je naučio da hoda, put pod noge.
Sada mu često kažem "Rodila ti mama noge!", mada ga i sada podignem po nekada.

Draga, stavi bebu na trosed pored sebe dok gledaš TV, neka spava, a ti draga spusti jednu ruku na njega. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
24.6.2009 11:38:58   
NadaR
Draga, stavi bebu na trosed pored sebe dok gledaš TV, neka spava, a ti draga spusti jednu ruku na njega.

Vidis, ja sam tako. I usput sam kao nesto pricala sa njimuser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
24.6.2009 19:53:55   
Anoniman
Hahahahahaha Vucko, uljepsala si mi dan :))))))))))

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

nosam ih sad naizmjenicno...klipaču od 4 godine i ovog tuča malog od 14 mjeseci


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ženama mozak naraste nakon porođaja
Popularno verovanje da se ženski um pretvori u kašu tokom trudnoće i porođaja je totalno pogrešno – mozgovi žena, u stva...
7 činjenica koje niste znali o martovskim ...
Kažu da mart dolazi kao lav a odlazi kao jagnje. Dakle, da li će vaša martovska beba biti mirna mala ovčica... ili će ri...



Click Here