|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
17.9.2009 10:49:36   
cici78
Moj Matija ima mesec dana i u zadnjih par dana je stolica pocela nekako bas jace da mu smrdi nego inace, vidim da se zacrveni i sav zgrci na par sekundi, tad ili prducka ili kaki...ok kontam da je normalno ali ne znam zasto i kad prducka i kad kaki sada sve ima mnogo jaci miris (smraduser posted image ) nego ranije...da nije u pitanju neki nazeb...zna li ko? Bas me zabrinjava. Dajem mu po malo ovog Humana caja protiv grcica kad tako krene da se grci i place...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
17.9.2009 11:29:30   
eugenija
A joj Cici, nemam pojma šta bi moglo biti.. Jel dojiš ili ste na adaptiranom mlekcetu?

Ako dojiš, možda si ti jela nešto što bi moglo da tako izazove te promene..


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
17.9.2009 11:48:24   
Anoniman
Dve stvari mi padaju na pamet koje menjaju boju, miris i agregatno stanje stolice: candida i prelazak sa dojenja na ad mleko.

Ali što kaže eug... šta si jela ako dojiš? Možda je samo to.

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
17.9.2009 12:33:41   
cici78
Eu, dojim. Ponekad, sad vec retko ukljucim jednu dohranicu nocu. Ne znam sta je ovo...mozda si u pravu, mozda sam ja nesto pojela sto mu izaziva grceve, ali veruj mi da vise ne znam sta smem, sta ne smem, dosadila mi je samo piletina i pire, keks i mleko...user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
17.9.2009 12:37:17   
cici78
Od danas potpuno izbacujem ad mleko. Candidauser posted image  Pa drugih simptoma nema osim da je smrad jaci, valjda se ne bi samo tako manifestovalo? Sta predlazete, jos koliko da cekam pa da odemo kod dr?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
17.9.2009 13:25:03   
Anoniman
nemoj da izbacujes AD mlijeko. Polako. da li na kiselkasto smrdi? To se i nama desavalo.


IZVORNA PORUKA: cici78

Od danas potpuno izbacujem ad mleko. Candidauser posted image  Pa drugih simptoma nema osim da je smrad jaci, valjda se ne bi samo tako manifestovalo? Sta predlazete, jos koliko da cekam pa da odemo kod dr?

(odgovor članu cici78)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
17.9.2009 13:31:14   
Anoniman
cici, jel tebi stolica uvek isto smrdi i uvek je istog agregatnog stanja? Jer meni nije.

Za candidu sam onako rekla, jer kada je Luka dobio neki proliv gadan sa godinu dana, pa smo ga jedva zalečili, onda se promenio miris stolice, i neko mi tada reče "Candida!" i ispostavi se da je tako. No, tvoje bebče ima svega mesec dana.

Zašto bi izbacila ad mleko zbog toga što bebi smrdi govance?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
17.9.2009 13:33:05   
Anoniman
Nikome govance ne misrise na chanel :) Normalno je da mu jace mirise, tj smrdi, jer pije vecu kolicinu mlijeka.

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

cici, jel tebi stolica uvek isto smrdi i uvek je istog agregatnog stanja? Jer meni nije.

Za candidu sam onako rekla, jer kada je Luka dobio neki proliv gadan sa godinu dana, pa smo ga jedva zalečili, onda se promenio miris stolice, i neko mi tada reče "Candida!" i ispostavi se da je tako. No, tvoje bebče ima svega mesec dana.

Zašto bi izbacila ad mleko zbog toga što bebi smrdi govance?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
17.9.2009 13:50:06   
cici78
Stolica mu je uvek oker boje i istog agregatnog stanja, tu nisam primetila neke promene, ali smrdi kao stolica odrasle osobe a ranije nije, a on se ponasa kao da ima grceve, stiska pesnice, savije se kao kiflica, stenje, pocrveni, zaplace i to traje po par sekundi, mislim da su grcevi, nema sta drugo. Dohranicu sam razmisljala da izbacim jer sam cula da kad se mesa majcino mleko i vestacko beba zbog toga moze da dobije grcice. Otkud znam, nisam pametna viseuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
17.9.2009 14:03:16   
Anoniman
Ja sam Luki mešala. Jako kratko je samo sisao, neko vreme je pio mešano, a onda prešao samo na ad. Nisam primetila da se grčevi javljaju od mešanja. ja zastupam teoriju da grčeve imaju deca koja sisaju. No, to je već druga tema.

(odgovor članu cici78)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
17.9.2009 14:18:17   
sneza24
David kaki uglavnom jednom dnevno i to nocu.I 2 puta do sad nam se desilo da je stolica bila zelenkasta ali posle toga opet sve normalno.I da uvek se zgrci i zacrveni kad kaki.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
28.10.2009 11:36:11   
gagana83
Moja Una ima stolicu 2-3 puta u toku dana,retka je i zlatno zute boje. E sad ono sto mene brine je to sto u poslednjih par dana skoro uvek kad joj promenim pampers na njemu ima malo kake,ali bas malo-santimetar-dva. Imam utisak da kad prdne ona izbaci po malo kake. Zna li neko sta to moze biti?

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
28.10.2009 11:39:03   
Anoniman
Ništa. user posted image  

Zaista mislim da nije za brigu.

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
29.10.2009 18:37:28   
*Alexx*
Andrej vec nekoliko dana kako zeleno, ali bas tamno zeleno. I bude malo sluzavo. Danas smo otisli kod pedijatra, rekla zena da dok god bebac dobija na tezini, ponasa se normalno (tj. kao i inace), da boja stolice nije nikakav simptom. A za sluzavu stolicu je rekla da ima malo sekreta u nosu, pa zbog toga, ali ni to nije nista za brigu. Tretman: cuvajte se slinavih posetilaca i to je to. Bas sam srecna, bila sam skroz sludjena zbog te sluzave zelene stolice user posted image . A da, rekla mi je da smanjim mlecne proizvode, mada ja samo jedem musli ujutro sa jogurtom. Ali izbaciti kajmak, masne sireve i tako to.

Gagana, i Andrej je imao period kad je kakio svaki cas - kako prducne, tako malo iskaki. To je SASVIM OK user posted image

< Poruku je uredio Alexx -- 29.10.2009 18:39:03 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
29.10.2009 18:46:40   
nina83
Mojoj Mili je kaka uvek zelene boje i kaki svaki 2-3 dan. Nema grceve i nisam primetila da je nesto muci, lepo spava i jede. Ali, ipak mi je cudno sto ne kaki svakog danauser posted image  Da li to ima veze sa ad mlekom?

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
30.10.2009 10:36:42   
*Alexx*
Nina, moguce je. Kad sam ja Andreju davala AD mleko (Humana), on je kako jednom u dva dana. Sada dojim, i kaki svaki cas user posted image

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
1.11.2009 12:22:30   
nina83
IZVORNA PORUKA: Alexx

Nina, moguce je. Kad sam ja Andreju davala AD mleko (Humana), on je kako jednom u dva dana. Sada dojim, i kaki svaki cas user posted image

Alexx, i ja dojim, a ad joj dajem kao dohranu (Bebelac), pa mi nije jasno sto ne kaki cesce. Vidim da ostale bebice sto sisaju kake vise puta na danuser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
1.11.2009 17:27:35   
*Alexx*

IZVORNA PORUKA: nina83

IZVORNA PORUKA: Alexx

Nina, moguce je. Kad sam ja Andreju davala AD mleko (Humana), on je kako jednom u dva dana. Sada dojim, i kaki svaki cas user posted image

Alexx, i ja dojim, a ad joj dajem kao dohranu (Bebelac), pa mi nije jasno sto ne kaki cesce. Vidim da ostale bebice sto sisaju kake vise puta na danuser posted image


Koliko ja znam, apsolutno je normalno da beba kaki od vise puta dnevno do jednom u sedam dana. Tako da - nista alarmantno. I ja se tripujem za sve zivo kod njega (posebno za kaku user posted image ), pa odem kod pedijatra i ona mi zena svaki put kaze isto - ako beba dobija na kilazi i ponasa se kao i obicno, NEMA RAZLOGA ZABRINUTOSTI user posted image . U fazonu: sto ste maltretirali dete i dovodili ga user posted image . Ali ti znas najbolje, ako ti djavo ne da mira, ti zovi Halo bebu, ili pedijatra.

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
1.11.2009 19:11:11   
nina83
Pa idemo ionako na redovan pregled u petak, tako da cu sacekati do tada. I ja mislim da je sve ok, ali eto brinem malkiceuser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
1.11.2009 19:17:40   
gagana83
Moja Una je u pocetku kakila bukvalno posle svakog podoja,pa je nakon toga imala dve-tri stolice dnevno a evo danas mi je kakila prvi put nakon tri dana

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
5.11.2009 7:41:06   
prolece
juče sam pisala negde da Nikolina nije kakila 4 dana i da joj to pravi probleme, po savetu Vučka, dala sam joj kamilicu sa kimom i HIPP-ov čaj o komorača koji je i inače pila, ali izgleda da je kamilica delovala( hvala Vule!user posted image user posted image user posted image ) i noćas se iskakila. da ste samo čuli  taj uzdah olakšanja i videli blaženu facu kad je završilauser posted image , a i meni pao kamen sa srca.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
5.11.2009 7:59:23   
Anoniman
srce malo ...nema na čemu, samo uvijek stavljaj kim u kamilicu user posted image

(odgovor članu prolece)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
2.12.2009 22:09:26   
marince1
ja stavljam kim i u vodu iu caj.
ali moj bebac nekad nece ni vodu,ni caj i onda ga muci stomak i ne kaki i po dan,dva.
kd popije odmah bude bolje

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
2.12.2009 22:16:50   
eugenija
Ma vidi ti nje, kako se lepo snalazi! user posted image user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
2.12.2009 22:20:26   
marince1
ja se snasla,ali on kad nece-nece! user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



Click Here