|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 38 [39] 40   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
8.11.2018 19:14:05   
Maraj
Maslacak kako se to daje? Jesu lu svi cepici isti ili postoji sano jedan za tu namenu?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 951
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
8.11.2018 19:16:14   
IvanaSK RR
Maraj, to su cepici za zatvor. A imaju i cepici za temperaturu (na primer).

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 952
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
8.11.2018 19:42:25   
Maslacak15
Maraj to su cepici za zatvor. Najobicniji stvrdnuti glicerol. Trazi za bebe cepice. Znaci u njima nema nikakve dodatne hemije, nikakve " aktivne supstance" kao u klasicnim cepicima za zatvor, nego samo taj glicerol im olaksa tj izazove da se iskake. A daju se u guzu kao i cepici za temperaturu. Moja A se iskaki u roku od minut posto joj dam cepic. mislim da stvarno nije strasno da joj das ako te to opterecuje, ne mislim da od jednog dva puta moze da se navikne niti bilo sta .... Pitaj u apoteci i naglasi za male bebe. DA bi ti dali te glicerolske

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 953
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
8.11.2018 20:28:39   
Maraj
Hvala puno. Mislim da cu kupiti. Nisam nikad kupovala nikakve cepice, pa ni te za T...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 954
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
8.11.2018 20:50:47   
Maslacak15
evo vidim na netu ima i u liliju. ali sigurno ima i svaka apoteka.

Klik

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 8.11.2018 21:09:02 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 955
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
9.11.2018 5:13:31   
Misha i Ljisha
Mikroklizmice su za bebe a kod nas u Srbiji ne stavljaju glicerolske cepice te stvrdnute ajd da kazem deci i pise da su samo za odrasle. Ali moja D je imala takav zatvor da su joj u bolnici stavili. Maraj mikroklizme mozes i sve tri da stavis isto dan. Dr mi svaki tako rekao. Zmaci stavis jedan ne radi posao nakon 15 min stavis i drugu klizmicu. Ako treba i trecu.Velika je patnja kad ih muci stomak. Ako izostane stolica cetvrti dan i beba se pati stavljaj. Eto tako mo rekose

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 956
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
9.11.2018 5:14:14   
Misha i Ljisha
E da inace S ti je dovoljno stara da joj das sokic od sljive. Ako se plasis da stavljas kliymice u guzu

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 957
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
9.11.2018 7:59:45   
Maraj
Joj ljiso kako se kupiju te klizme? Jesu li napravljene ili se prave kad se kupe

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 958
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
9.11.2018 8:07:43   
IvanaSK RR
Maraj, sve je to napravljeno. Pitaj u apoteci sta preporucuju za bebu pa ces videti.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 959
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
9.11.2018 13:20:43   
Maraj
Kupila sam klizmu. Esensinu
570din. Unutra ima 3 tubice. Stavila sam joj pola. Ubrzo je kakila al jako malo. Onda sam joj sipala i drugu polovinu. Kakila je malo vise nego prvi put. Eto. Nije bilo nesto mnogo sadrzaja. Al ipak je kakila posle 9 dana... hvala mame user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 960
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
11.11.2018 21:39:32   
Dunjina.mama
Zna li neko da mi kaze da li je istina da ako dojena beba ne kaki po par dana da je to zbog nekvalitetnog majcinog mlijeka, jer nije dovoljno masno? Hvala unaprijed

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 961
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
11.11.2018 21:42:34   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: Dunjina.mama

Zna li neko da mi kaze da li je istina da ako dojena beba ne kaki po par dana da je to zbog nekvalitetnog majcinog mlijeka, jer nije dovoljno masno? Hvala unaprijed

Ja to prvi put čujem. Za dojene bebe je normalno da ne kake do deset dana. Majcino mleko je lakse svarljivo od ad mleka.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Dunjina.mama)
Direktna veza do poruke: 962
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
11.11.2018 21:56:00   
Dunjina.mama
Kod nas se desava da u poslednjih 20ak dana mi beba kaki svaka 3-4 dana, nekada joj stavim malo toplomjer u guzu da joj pomognem. Da li znate hoce li se to stabilizovati, da li ste imali iskustva sa time? Beba tokom noci zna da spava po 5-6h u komadu, nije razdrazljiva, preko dana jede na svaka 2-3h. Zadnji mjesec je dibila 500 grama. Pa sam malo zabrinuta jer mi mnogi kazu da mi mlijeko nije masno i da mora da dobija vise na kilazi.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 963
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
11.11.2018 22:04:11   
IvanaSK RR
Izvini, ali po meni su to gluposti. Ako je beba zadovoljna, raspolozena, lepo spava, redovno piski.. ne vidim zašto bi se brinula. Koliko beba ima meseci?
Zbog kake se ne brini, normalno je da ne kaki i do deset dana.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Dunjina.mama)
Direktna veza do poruke: 964
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
11.11.2018 22:12:03   
Maslacak15
to je jedna gomila gluposoti, izvini na izrazu. Moja devojica je dogurala do devet kila sa 5 meseci pre nego sto smo poceli sa kasicama samo i iskljucivo na majcinom mleku. Pa je kakila u proseku svaki 4-5 dan a bilo je par puta i preko nedelju dana da ne kaki. Iako je mleko vise nego ocigledno masnouser posted image To je normalno za dojene bebe i jako cesta pojava. Inace se slazem sa Ivanom, ako je beba zadovoljna i nije razdrazljiva, lepo spava i napreduje, pola kilograma nije malo. Deca su razlicita, dosta je do genetike... Opusti se. Puno te pozdravljam.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 965
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
12.11.2018 0:24:45   
Dunjina.mama
3 i po mjeseca ce njoj sada. Rodjena je kao mala beba, svega 2360gr, i dobijala je bas fino, do 800gr mjesecno. I evo zadnji mjesec 450 grama, za 2 sedmcie nam je kontrola pa cemo vidjeti sta ce biti😊 i Ja sam bas to rekla da je svako dijete individua za sebe, da ga ne treba stavljati u neki kalup. A prilicno pazim i trudim se oko dojenja, jer imam mlijeka Hvala Bogu, ne jedem nista ne zdravo, ni grickalice, citruse ne previse, niti gazirano pijem, jedem prilicno sve zdravo, po malo da je kroz mlijeko uvodim u sve nase namirnice sto koristimo. Pa su mi te starije zene rekle i majka od mog supruga koja je medicinski radnik da je razlog sto beba ne kaki tako dugo jer je mlijeko nemasno i nema sta da je protjera da kaki. Jer je ona prije kakila svaki dan i po cak 3x pa kao kvalitet mog mlijeka se smanjio da je sigurno vodeno. Hvala vam cure 😊

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 966
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
12.11.2018 6:02:51   
Misha i Ljisha
Dunjina mama meni je moja Dunja dobila izmedju treceg i cetvrtog meseca 450 grama. A pre toga dobijala po 1kg. Oni smanje na dobitku. Svesniji su. Mlataraju rucicama vise manje spavaju , vise nije samo jelo i spavanje. Sve je to ok.a takve izjave od medicinskih radnika...no koment 

(odgovor članu Dunjina.mama)
Direktna veza do poruke: 967
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
12.11.2018 20:14:57   
Maraj
A ja sam cula da kada je mleko jako tj masno, beba ne moze da kaki user posted image
Sve su to gluposti. Ne mogu da verujem da su ti tako nesto rekli jos medicinski radnici..uzas...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 968
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
12.11.2018 20:30:15   
milicicak
Svako je danas medicinski radnik, svasta. Preporuke o dojenju a samim tim i stolicama kod beba mnogo su se promenile u proteklih 6 godina. Sada je dozvoljena mnogo veca varijabilnost u izgledu stolice nego kad je T bila beba.
Ja mogu da tvrdim da mi je mleko sa V mnogo masnije nego sa T (izmlsazala sam se oba puta) a oboje su protocni bojleri bili na pocetku a od drugog meseca kake minimum 4 puta dnevno.
Nego, i ja nesto da priupitam. V kaki kasastije od juce, svih nijansi zute sa ponekom svetlozelenom mrljicom. Da li je to normalno sa puna tri meseca ili sam se ja vec navikla na one sluzave koje je imao zbog slajma pa sam zaboravila kako normalna stolica izgleda 😂

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 969
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
12.11.2018 20:49:39   
Misha i Ljisha
Milicicak normalno je i ja pitala Rosi istu stvar. Tacno u tom periodu kaka postane kasastija i smrdljivija 

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 970
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
13.11.2018 11:49:58   
Dunjina.mama
Maraj ni mi nismo kakile vec 5ti dan. Ali nije razdrazljiva puno, mekan joj je stomak, ima dosta gasova. Svaki dan se nadam da ce kakiti. Kazu da je to normalno na majcinom mlijeku. Nego zna li ko da li kod beba koje ne kake svaki dan se to stabilizovati ili ce tako biti sve dok se doji? 

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 971
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
13.11.2018 12:49:08   
Rosita
Eto, ljiša se seća, a ja imam amneziju na prvih par meseci :). Ali da, mili, to je ok.D mama, pa, ako ne pre, sa uvodjenjem cvrste hrane.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Dunjina.mama)
Direktna veza do poruke: 972
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
13.11.2018 13:19:29   
Maraj
D.mama ni moja S nije bila razdrazljiva
Nije se napinjala. Prduckala je al od kakr nista. Meni je vec bilo lose znajuci da 9 dana nije kakila pa sam joj dala klizmicu.

Mili, i S kako je napunila 3 meseca, promenila se stolica. Al kod nje tako da ne dobila zatvore. Kakila je na 3-4 dana i sad ovo poslednji put 9 dana nije kakila. I to je dosta suvlja. Nema vise vodenog sadrzaja.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 973
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
7.12.2018 15:47:20   
Maraj
Moja S i dalje kaki na par dana. Danas je 6.dan kako nije kakila. Prducka. I bas smrdi. user posted image
L nije imao zatvore kao ona. I dalje samo sisa. Juce sam joj dala ksmilicu. Al od kake nista

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 974
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
9.11.2023 13:39:37   
Kata90
Aleksej mi ne kaki vec 4 dana,pomalo je nervozan zbog toga pa radimo i vezbice i ćaj sa kamilicom sam mu sinoć dala i niiiistaaa se ne desava....Nije mi jasno od cega imaju zastoj🙄 kada samo sisa....i ja gledam sta jedem,da nebi imao problema.A zadnji put kada smo bili na pregledu kaze doktorica da je to normano i do 10 dana da nema nistaaaa...A pre 8 god kada mi Ognjen imao taj problem,tolerisalo se do 5 dana da je ok 🙄 sve se menja...

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 975
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  36 37 38 [39] 40   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 38 [39] 40   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ženama mozak naraste nakon porođaja
Popularno verovanje da se ženski um pretvori u kašu tokom trudnoće i porođaja je totalno pogrešno – mozgovi žena, u stva...
7 činjenica koje niste znali o martovskim ...
Kažu da mart dolazi kao lav a odlazi kao jagnje. Dakle, da li će vaša martovska beba biti mirna mala ovčica... ili će ri...



Click Here