|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Apgar skor
3.11.2013 21:16:44   
lokica77
mi imamo samo jednu u prvom minutu 9

_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu Cvrčko)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Apgar skor
3.11.2013 21:33:00   
Moiraina
Prvi put 9/10 (mada nisam sigurna koliko je ovo realno jer je porođaj bio težak, nisam ga uopšte čula da plače, a i bio mi je sav sivkast i nekako malaksao)
Drugi put 10/10

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Apgar skor
4.11.2013 13:01:26   
lanatea
Prvi porodjaj 10/10.
Drugi u 8.mesecu mala mukica moja,palcica dobila 9/9.

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Apgar skor
26.5.2014 19:24:09   
New Mom
Posle ovo dvoje sa ocenama 9/10, Anastasija je dobila dve 10 za ocene.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu lanatea)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Apgar skor
26.5.2014 19:29:42   
superm
Moji princevi dobili su 9 zbog carskog

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Apgar skor
26.5.2014 20:37:33   
World
Ana je imala 7/8, nisam nikad saznala zbog cega... rodjena je na cr, doduse nisam je cula odmah da place, mozda se tu nesto izdesavalo...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Apgar skor
26.5.2014 22:15:11   
Klarita
K 9/10
N 10/10

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Apgar skor
24.6.2014 20:33:30   
dunja RR
7/7, jer nije odmah prodisao i kažu da je delovao zamoreno (moguće od lekova za pritisak kojima su me kljukali tri dana pred CR a ja spavala ta tri dana non stop od istih).

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Apgar skor
25.6.2014 21:46:58   
Ivanka 75
Dunjaaa ,menjaj ticker user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Apgar skor
25.6.2014 22:00:09   
little_one
obe cure 9/10 rodjene prirodnim putem, zasto 9 nemam pojma, al opet su to super ocjene user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Apgar skor
25.6.2014 22:48:34   
branki*
boza 2/6/7

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Apgar skor
25.6.2014 22:53:38   
serpica
Branki sto 2 user posted image ? jel bilo toliko lose?
Starija devojcica 9/10 sto je totalno ne tacno,jer uopste nije bila dobro na rodjenju,ali to je druga prica
Mladja devojcica 8/10 sto mi je opet glupo jer je rodjena na zakazani CR i bez ikakvih problema,
Decko 7/6/8 za ovaj put jedino verujem da je tacno jer sam dobila i logicno objasnjenje za to.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Apgar skor
25.6.2014 22:58:23   
branki*
katastrofauser posted image ,kad su presecali pup.vrpcu,prestao da dise,pedijatar nije prisustvovala carskom rezu,dok se ona sjurila dole,bio reanimiran,uzas.meni rekli da je ostao minimalno bez kiseonika,a u beogradu me pita dr-sta su radili ovi tvoji na porodjaju!?ja reko-sto,minimalno bio bez kiseonika.kaze-sta,bre,minimalno,da je ostao par sekundi duze,ne bi ga ni povratili.nisam nikad dobila izvestaj sa porodjaja.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Apgar skor
25.6.2014 23:04:18   
serpica
Uh bre Branki bem ti zivot,cuti kad je na kraju sve dobro proslo user posted image vidis kod mene je slicna situacija sa starijom,nije disala,nije plakala bila je ljubicasta,jedva je povratili,bila na aparatima prvih 4,5 dana a oni joj dali 9. zamisli,nego to bi im verovatno bilo opravdanje da se nesto ne daj boze desilo,da oni sebe pokriju,uhhhh ma ne ponovilo se nikom.
A za mladju,kazem ti dete ko bombonica sve po ps-u a oni dali 8 user posted image
Decko nije zaplakao,pa jeste,pa je onda bio izrazito bradipnoican pa se povratio posle aspiracije ali je bio 24h na kiseoniku u inkubatoru,opet mislim da je greska lekara jer mogli su da sacekaju jos koji dan,navodno nije bio spreman,ko bi ga znao..ma samo kad su sad svi dobro

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Apgar skor
25.6.2014 23:08:59   
branki*
ma,ko bi to sad znao sta bi bilo da je bilo...ovim nasima u boru se cesto,bogami,desavaju ovakve stvari,nazalostuser posted image
meni rekli kao nije se snasao bebac,bio mu suvise veliki sok pri prelasku iz mog stomaka u spoljnu sredinu,pa se neki poklapaci nisu lepo zatvorili..ma...

< Poruku je uredio branki -- 25.6.2014 23:10:37 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Apgar skor
26.6.2014 23:08:41   
viking
Moji su oboj dobili 8/9 ali iskreno da vam kažem ja sam te ocene videla tek kad sam došla kući, pisalo na otpusnoj listi. Nisam ranijepitala, nije me interesovalo, zato što su mi rekli da su bebe super, bile su kod mene po ceo dan i videla sam svojim očima da su dobro, nisu bile u inkubatoru, dakle što se mene tiče nije bilo potrebe da se opterećujem ocenama koje ne moraju ama baš ništa da znače, a mogu da izazovu veliku sekiraciju

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Apgar skor
27.6.2014 10:23:50   
Maslacak15
APGAR je skracenica od ( A appearance= opsti izgled, P puls G grimase A activity- pomeranje ruku nogu R respiratory effort disanje) Svaka komponenta ima ocenu od 0-2 znaci maksimalan skor je 10. E sad zavisi jako od ispitivaca ali velika vecina beba u prvom minutu kad izadju budu malo plavicaste i to je razlog zasto jako cesto "nedostaje" taj poen tj bude 9. Tako da 9/ 10 znaci da je sve u principu bilo savrseno.
O tome sam pisala vec vise puta i upozoravala zene, ali ucinicu to ponovo jel mislim da je vazno. Bebe sa planiranim carskim rezom mnogo cesce imaju respiratornih problema i problema sa adaptacijom ako se izvade mnogo ranije pre ocekivanog termina. Carski ne treba planirati pre navrsene 39 nedelje ako za to ne postoje posebni medicinski razlozi znaci beba je ugrozena. Onda naravno bez diskusije radi se ranije. Ali ako razmislite vrlo je logicno. Kaze se obicno da je beba u terminu sa 37+0 ali to vazi sa porodjaje koji spontano krenu. Ako se to desi beba je sigurno fizioloski pripremljena i da tako kazem upozorena i obicno te bebe budu super. Ako se radi carski vi ne znate, beba je mozda planirala da bude unutra 40+3 ( na primer). I onda biva vrlo iznenadjena i nespremna ako je izvadite na 37+5 na primer. Cifre su jako jako ubedljive, procenat beba kojima treba inkubator ili imaju nizak apgar je mnogo nizi ako se carski radi izmedju 39+0 i 40+0, nego ako se radi nedelju dana ranije. Zato je to regulisano i svugde na zapadu eksplicitno naredjeno doktorima. Vidim da se to u Srbiji i dalje cesto nepostuje, ima jako puno doktora koji kazu " ma to je ok, beba je vec velika, nista joj nece faliti..." I nazalost ima puno slucajeva gde onda bude problema. Naravno moze se reci, sve je dobro sto se dobro svrsi i nema veze kakav je bio apgar ali ne treba izlagati ni majku ni bebu stresu ako se to da izbeci...

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Apgar skor
27.6.2014 13:20:33   
branki*
maslacak,sad citam ovo sto si pisala oko planiranog carskog reza.tako je onda moguce bilo sa bozom.on je bio apsoliutno kako treba u stomaku,i on i ja.ja nisam imala niti jedan bol,ziganje,kontrakciju,nista.carski rez je bio planiran i zakazan kad je on imao 38n+3 dana.moguce da nije bio spreman i da je to bio sok za njega,jer sam i ja bila skroz zatvorena,nikakve kontrakcije,ponavljam se.


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Apgar skor
27.6.2014 15:17:48   
dunja RR
I kod mene kao kod Branki, samo što smo smo se mi razmišljali da li raditi dve nedelje ranije ili sačekati još par dana. Na kraju zbog mog pristiska moralo je 13.6. tako da nismo ni imali izbora. A znam da mi je sve to Maslačak i ranije rekla, tako da mi nije bilo pravo da idem na CR toliko ranije, i rekla sam to dr čak, a ni on. nije hteo da radi CR tako rano. Ali eto, na kraju je moralo .. Na otpusnoj listi piše da je beba bila granične zrelosti 37/38 nedelja ..

< Poruku je uredio dunja RR -- 27.6.2014 15:18:35 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Apgar skor
27.6.2014 15:56:27   
viking
Ovako i kod mene, planiram carski urađen sa 38+3, ja nijednu kontrakciju, zatvorena skroz... mada, ja sam nosila blizance pa je to možda malo drugačije, morali su da ih vade jer im je bilo tesno
IZVORNA PORUKA: branki

maslacak,sad citam ovo sto si pisala oko planiranog carskog reza.tako je onda moguce bilo sa bozom.on je bio apsoliutno kako treba u stomaku,i on i ja.ja nisam imala niti jedan bol,ziganje,kontrakciju,nista.carski rez je bio planiran i zakazan kad je on imao 38n+3 dana.moguce da nije bio spreman i da je to bio sok za njega,jer sam i ja bila skroz zatvorena,nikakve kontrakcije,ponavljam se.




_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Apgar skor
27.6.2014 16:50:24   
dunja RR
I ja isto zatvorena, bez kontrakcija .. isto su rekli da mu je tesno jer je veliki. Posle CR su rekli da nije nogicama više imao kud jer nije bilo mesta, pa su mi rekli da zbog toga radim neke vežbice sa golicanjem stopala, da se malko isprave, mada generalno, ok su sada.

< Poruku je uredio dunja RR -- 27.6.2014 16:52:23 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Apgar skor
27.6.2014 17:35:40   
mihi
Dunja a mali prstići na nogama? Milosu su bili skroz gurnuti ka unutra pa smo isto radili vezbice?user posted image I isto su rekli ds mu je bilo tesno za noge.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Apgar skor
27.6.2014 23:16:31   
serpica
E ovo za prstice prvi put cujem,moj bebac ima 10 meseci i mali prstici su mu jos unutra,kao zalepljeni za taban user posted image mislila sam da je to ok....

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Apgar skor
28.6.2014 0:03:27   
anci kv
planirani cr,39 ned, ocena 9. Odmah je zaplakala,nije imala nikakvu terapiju,4.dan došli kući. Jedino su joj prstići bili više ka unutra zbog položaja u stomaku,radili vežbice kući, već u 2.mesecu se sve korigovalo

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Apgar skor
28.6.2014 12:30:20   
dunja RR
Mihi draga, sada spava, pa ne mogu a pogledam, ali mislim da su mali ok. Palac je vrlo malo otišao u stranu, ali mi se čini da mu se sam vraća.
Meni su samo na brzinu u bolnici pokazali kako da ga golicam da se to ispravi, pitanje je da li sam ja to dobro zapamtila. A patronažna nije nešto posebno obraćala pažnju na to iako sam je pitala nekoliko puta, rekla je da to nije ništa strašno i da ne bi ni primetila da joj nisam rekla.

Pitaću pedijatra na kontroli za dve nedelje, nadam se da nije kasno do tada ako ne budemo radili vežbice kako treba?

IZVORNA PORUKA: mihi

Dunja a mali prstići na nogama? Milosu su bili skroz gurnuti ka unutra pa smo isto radili vezbice?user posted image I isto su rekli ds mu je bilo tesno za noge.




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ženama mozak naraste nakon porođaja
Popularno verovanje da se ženski um pretvori u kašu tokom trudnoće i porođaja je totalno pogrešno – mozgovi žena, u stva...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Click Here