|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Serklaž / cerclage
3.1.2010 22:50:07   
Anoniman
hehe....slobodno user posted image Kome god da neshto nije jasno...slobodno neka pita....meni je moja dr to jako lepo objasnila...pa se osetjam dovoljno obavestenom da obavestavam druge user posted image

Inache....malopre dok sam se kupala....prvi put od serklaza sam opipala dole....tj unutra...i osetila neki konchitj....nisam smela dalje da pipkam..bojim se da ne zakachim neshto...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Serklaž / cerclage
3.1.2010 22:51:47   
Anoniman
ali si  radila serklaz? i zasto? ja sam malo radoznale prirodeuser posted image Jel zbog onog prvog pobacaja, ili sta vec?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Serklaž / cerclage
3.1.2010 22:57:18   
Anoniman
Da radila sam.... tj...radili su mi.....

Dr je primetila da mi je grlic kraci nego na prethodnom pregledu....pa je zbog prethodnog pobachaja odluchila da je najbolje da stavimo serklaz....pogotovo shto nosim blizance...pa tje biti vetji pritisak na grlic u kasnijoj trudnoci....

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Serklaž / cerclage
3.1.2010 22:59:40   
Anoniman
Pa dobro, meni je serklaz ok, ne znam zasto se svi tome protive. Gori mi je Ginipral ili Partusisten, uf uf uf!
Ma ti si super zena, joj uzivaj!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Serklaž / cerclage
3.1.2010 23:02:37   
Anoniman
Pa kontam da je doktorica smatrala da ginpiral ili partusiten ne bi mogli da spreche prevremeni porodjaj...shto bi se dogodilo ukoliko mi grlic ne izdrzi...a s obzirom  kako sam joj opisala pobachaj....rekla mi je da sam se onda otvorila i da je beba zato "izletela" napolje bez bolova...jer je nishta nije sprechavalo.... 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Serklaž / cerclage
3.1.2010 23:12:11   
Anoniman
Tek sada pročitah. Pa dobro je Smeški. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: Serklaž / cerclage
3.1.2010 23:19:46   
Anoniman
Za moju psihu odlichno....puno sam mirnija....jer znam da bebice ne mogu tek tako da odu.... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Serklaž / cerclage
4.1.2010 13:28:23   
Anoniman
Bila sam danas na kontroli....serklaz je dobar....drzi i ne mrda....kaze dr da sad mogu da se opustim user posted image

Pitala sam je za to mirovanje....koliko ustavari treba da mirujem.... kaze ona osetitjesh....nemoj da se naprezesh i umarash...ali smesh u lagane shetnje, shoping i sl user posted image

I ove nedelje iskljuchujem utrogestan... narednih dana pijem 2x1 (dosad sam pila 3x1), pa onda 2 dana 1x1 i 12.01 prestajem user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Serklaž / cerclage
4.1.2010 14:12:16   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Bila sam danas na kontroli....serklaz je dobar....drzi i ne mrda....kaze dr da sad mogu da se opustim user posted image

Pitala sam je za to mirovanje....koliko ustavari treba da mirujem.... kaze ona osetitjesh....nemoj da se naprezesh i umarash...ali smesh u lagane shetnje, shoping i sl user posted image

I ove nedelje iskljuchujem utrogestan... narednih dana pijem 2x1 (dosad sam pila 3x1), pa onda 2 dana 1x1 i 12.01 prestajem user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Serklaž / cerclage
4.1.2010 14:15:47   
Anoniman
Odlično , draga......user posted image rekla sam već- što je sigurno-sigurno je ---- i taj Utrogestan ne sme naglo da prestane da se pije tako da je i to ok! user posted image

(odgovor članu pahulja76)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Serklaž / cerclage
4.1.2010 14:19:26   
Anoniman
Bash sam sretna shto prestajem da ga pijem...vishe mi je dosadilo budjenje u 7h, pa onda cimanje da ne zaboravim u 15h.... pa onda chekanje do 23h da popijem....i tako od pochetka.... bitje pravo olakshanje user posted image user posted image user posted image

A s obzirom da je sve ok sa serklazom...i da se ja dobro osetjam...i da nemam kontrakcije...necu piti ni partusisten ni ginpiral.... user posted image

user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Serklaž / cerclage
4.1.2010 14:24:19   
engimengi
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Bash sam sretna shto prestajem da ga pijem...vishe mi je dosadilo budjenje u 7h, pa onda cimanje da ne zaboravim u 15h.... pa onda chekanje do 23h da popijem....i tako od pochetka.... bitje pravo olakshanje user posted image user posted image user posted image

A s obzirom da je sve ok sa serklazom...i da se ja dobro osetjam...i da nemam kontrakcije...necu piti ni partusisten ni ginpiral.... user posted image

user posted image user posted image



A ja jos uvek pijem 2x2 utrogestanuser posted image user posted image ,a i glupi ginipral a sve mi je bilo super,nemam ni kontrakcije,grlić je ok,nego se sve nesto plase ovi moji doktori!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Serklaž / cerclage
4.1.2010 14:28:59   
Anoniman
engimengi draga pa ti si već 28. nedelja.... user posted image bože, kako vreme leti...........user posted image

(odgovor članu engimengi)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Serklaž / cerclage
4.1.2010 14:32:58   
Anoniman
Moja dr se hvala bogu ne plashi...a s obzirom da se ja odlichno osetjam...nema potrebe da me trpa lekovima...i  pored serklaza....zato je i uradjen da ne bi morala strogo da lezim i pijem 300 chuda.... al dobro...svako drugachije radi....

Eto juche kad sam chitala doktor forum....tamo su svi protiv serklaza....i po njihovom...moj serklaz je neindikovan.... al briga me....meni je ok...i verujem mojoj dr....pa necu uopshte da se nerviram....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Serklaž / cerclage
4.1.2010 14:35:48   
Anoniman
  ...žena svekrovog kuma je rodila 2 normalna dečaka (koji su sada momci!) zahvaljujući serklažu.... nisu blizanci već joj je 2 puta rađen serklaž. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Serklaž / cerclage
4.1.2010 14:41:56   
Anoniman
Ma ja sam pre za serklaz neko za kljukanje lekovima....zato mi se i svidja odluka moje doktorice....

Imam prijateljicu koja treba da se porodi 14.01....a vetj mesecima joj je beba glavicom na dole....i to bash pritiska...a ova naravno sme do wc-a i nazad.... bolje da su joj stavili serklaz na vreme....nego da strahuje svaki dan...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: Serklaž / cerclage
4.1.2010 14:44:55   
Verus
moja beba je glavom na dole otkada je tu. Nekada je cak osetim kako udari glavicom u grlic ali to je normalno, ne znaci da je tvojoj drugarici trebao serklaz. OSim, ako joj grlic nije kratak, slab ili poceo da se otvara.  Mada, najefikasniji serklazi su oni radjeni u I tromesecju, kao tebi, posle nemaju puno efekta.  Takodje, meni kada su ga merili, rekli su da se ne radi, nego tek ako grlic bude <1.5cm.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Serklaž / cerclage
4.1.2010 14:53:23   
Anoniman
Pa njoj jeste kratak glic....i vetj je 2-3 meseca otvorena jedan prst....a negde u 4 mesecu joj beba bila krenula napolje...ima sliku sa uz...gde je beba glavom zakucana dole....na izlazu...i tako je nedeljama bila...naravno...ova sve vreme ima kontrakcije....i pije partusisten i verapamil....

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Serklaž / cerclage
4.1.2010 14:56:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

moja beba je glavom na dole otkada je tu. Nekada je cak osetim kako udari glavicom u grlic ali to je normalno, ne znaci da je tvojoj drugarici trebao serklaz. OSim, ako joj grlic nije kratak, slab ili poceo da se otvara.  Mada, najefikasniji serklazi su oni radjeni u I tromesecju, kao tebi, posle nemaju puno efekta.  Takodje, meni kada su ga merili, rekli su da se ne radi, nego tek ako grlic bude <1.5cm.


...draga , koji su JOŠ  razlozi za serklaž?  (OSIM VEĆ NAVEDENIH)user posted image

..čitala sam da ga rade ako treba i u 30.-oj ,samo da se spreči prevremeni porođaj....user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 69
   RE: Serklaž / cerclage
4.1.2010 14:57:23   
Zoka81
a sta je serklaz?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Serklaž / cerclage
4.1.2010 15:00:40   
Anoniman
Ushivanje grlica materice


Ja sam shvatila da je 30-ta vetj kasno...jer porodilja moze da izvuche do 35-6 u strogom mirovanju...i onda da se mirno porodi....user posted image

(odgovor članu Zoka81)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Serklaž / cerclage
12.1.2010 21:16:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Ushivanje grlica materice


Ja sam shvatila da je 30-ta vetj kasno...jer porodilja moze da izvuche do 35-6 u strogom mirovanju...i onda da se mirno porodi....user posted image



da, kasno... najbolji efekat ima ako se uradi u prvom tromes.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: Serklaž / cerclage
12.1.2010 21:21:30   
Anoniman
To je i meni dr rekla...i od vishe njih sam to chula....user posted image

Eto sad....poshto sam imala to malo krvarenje...ispostavilo se da je bitno i da se dobro uradi serklaz...ne samo kako bi drzao grlic...nego i da bi mogla ne-daj-boze krv, pa i sekret da izadju napolje...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Serklaž / cerclage
12.1.2010 21:25:20   
2002m
Smeshkice user posted image evo citam sta se desava sa tobom, ljubim te user posted image  

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Serklaž / cerclage
12.1.2010 21:26:31   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: 2002m

Smeshkice user posted image evo citam sta se desava sa tobom, ljubim te user posted image  


I ja tebe draga user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu 2002m)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here