|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ogrlica od ćilibara
19.3.2010 0:28:59   
zaravelika
Mi smo kupili dve ogrlice, medjutim nijedna nije pomogla. Kada smo stavili jednu, ucinilo nam se da ima poboljsanja, ali posle nedelju dana muke su opet pocele. Ustvari su se zubici samo primirili, pa su ponovo poceli da svrbe. Te ogrlice su od prirodnog cilibara, narucili smo ih od neke zene iz Novog Sada, navodno je Balticki cilibar, iako nismo dobili sertifikat. Medjutim, drugarica moja je kupila svojoj deci od sintetickog cilibara, ima ih u apotekama i kaze da su jedino te ogrlice odobrene od Ministarstva zdravlja i da je ona jako zadovoljna. 

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: ogrlica od cilibara
4.5.2010 17:47:14   
marince1
IZVORNA PORUKA: gagana83

Ja je imam,videcemo hoce li pomoci.Mm je jednom greskom oprao u vrucoj vodi,sad sam procitala da ne bi smelouser posted image


I kako se pokazala ogrlica?
Sveki hoce da kupi Daci,pa gledam malo

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: ogrlica od cilibara
4.5.2010 18:11:47   
gagana83
Mi jos uvek nemamo ni jedan zubic a izgleda da ni nece skoro pa ne znam sta da ti kazem...Mada je vec dugo svrbe desni ali je ne muci,nije nervozna.



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: ogrlica od cilibara
6.5.2010 0:54:38   
lola78
IZVORNA PORUKA: lola78

I mojoj bebi rastu zubi, iako ima 3 mjeseca i nedelju dana. Vec joj se naziru bijeli krugovi na mjestu gdje su donje dvojke, inace vec mjesec dana balavi i trpa ruke u usta, i grize sve sto dohvati, pocela je bila ponovo da mi se budi uvece, iako je prije toga spavala po 8 sati iz cuga.  Kupila sam joj ogrlicu od cilibara prije 3 dana, kod nas u CG je 18 eura. Od kad je nosi, cini mi se da ne balavi bas toliko, nervoze i dalje ima po malo, posebno oko 18 h, ali mi ponovo spava po 8 sati. Da li je to slucajno ili od ogrlice ne znam, mozda je bio samo skok u razvoju. Inace joj je stavljam samo po danu, uvece me nesto strah, a i ne bih da je zulja.


Da se nadovezem na svoj post...Danas nam je porastao prvi zub, maltene dva mjeseca poslije ovog mog posljednjeg posta...Ogrlicu smo redovno nosili, i dok je spavala, uopste je nismo skidali. E sad...ona je normalno inace spavala, tako da ogrlica nije imala veze, balavila je i grizla isto uobicajeno. Sta bi bilo da je nije nosila ne znam, mozda joj je pomogla da je ne boli, ne znam. Ja je juce skinem, odlucim da je ne nosimo vise, dosta je bilo, kad njoj danas iznikao zub...Cudna koincidencija user posted image

(odgovor članu lola78)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: ogrlica od cilibara
6.5.2010 13:12:35   
marince1
KLIK

ja sam nasla ovaj sajt sa ogrlicama,prilicno je jeftinije nego na ostalim.
 
Da li ima neka caka,itam se sad?!?

< Poruku je uredio Jeca RR -- 6.5.2010 13:18:20 >

(odgovor članu comi)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: ogrlica od cilibara
6.5.2010 21:49:09   
slavicakv
moja sestra ima devojcicu koja ima 18 meseci i samo 4 zuba, i kad je otisla kod zubara rela joj je odmah da skine ogrlicu jer mozda ona koci nicanje zubi...ne znam da li to moze imati neke veze. Ja je mojoj devojcici odmah skinem ali evo je vec dva dana nervozna place, balavi...i ja joj malopre opet stavim.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: ogrlica od cilibara
11.5.2010 15:37:03   
marince1
Stigla nam je ogrlica sa sajta koji sam postavila.

Videcemo rezultate.

Ja sam skepticna,nisam je htela kupiti,pa smo je dobili.

Javicu ako bude napredka


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu slavicakv)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: ogrlica od cilibara
12.5.2010 8:44:05   
slavicakv
posle 7 dana nikao  zub sestrinoj devojcici user posted image , dal zato sto je skinula ogrlicu ili ne, verovatno nikada necemo saznati... evo i ja sam skinula ovoj mojoj maloj, prmetno je nervoznija ali probacu da izdrzim sto duze.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: ogrlica od cilibara
12.5.2010 9:48:13   
AtenA
zene mislite da ogrlica malo sputava izbijanje zubica?ja sam mislila da da je ona za brzi i manje bolan ras zubica!Mada mom sinu nije pomogla,a evo i devojcica je sada nosi i zubic nam je na pomolu,kada pipnem osecam reckavo,bockavo ali nije skroz izasao,mislite da bi trebala da joj skinem?

(odgovor članu slavicakv)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: ogrlica od cilibara
12.5.2010 9:59:08   
marince1
neznam,ja sumnjam da nije moguce da ubrza i da uspori rast zubica.
to jemoje nestrucno misljenje.

Inace sam skepticna da ima ikakav uticaj,ali evo provericu.

Davidu su izasla dva,sto kazes tako je reckasto,ali nije skroz poraslo.

Videcu kad krenu sledeci ima li razlike



_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu AtenA)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: ogrlica od cilibara
12.5.2010 10:09:34   
AtenA
Vukasinu,je bilo isto nosio je il' nenosio,tako da sam mu ja jako brzo skinula,i generalno smo imali bas problema sa zubicima,sa tri meseca su mu izbile donje jedinice
tako da se u potpunosti slazem sa tobom
ali me svi bombarduju kao zasto da joj ne stavim kad vec imam ogrlicu,pa vidis da deci pomaze... mojoj ne,ali 'ajde

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: ogrlica od cilibara
12.5.2010 11:50:47   
Nena81
Ja ne da ne verujem u tu ogrlicu nego nema sanse. Ali maleckoj sam je kupila jer je toliko muku mucila sa zubicima od 4mes, budjenje nocu, nervoza preko dana, balavljenje, do pupka je bila mokra ..strasno. Nisu nam pomogli ni dentinox, ni paracetamol, hladne glodalice nista, i ja narucim bas sa onog sajta kao marince. Prva 2mes sam bas primetila razliku, smirila se prestala da balavi kao da sam zavrnula slavinu preko noci, ali evo sad sa skoro 8mes zubici koji su na milimetar da izbiju jos nisu izasli. Ogrlicu ne nosi vec mesec dana nije ponervozila il slicno, dosta glodje stvari bas napred na mestu donjih jedinica trlja glodalicom kao da se cese.
Tako da ima logike ovo sto atena kaze da mozda usporava rast user posted image

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu AtenA)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: ogrlica od cilibara
13.5.2010 21:32:34   
slavicakv
IZVORNA PORUKA: Nena81


Tako da ima logike ovo sto atena kaze da mozda usporava rast user posted image



i ja sam bas zbog toga skinula, ne mora da znaci ali ... necu da razmisljam !

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: ogrlica od cilibara
13.5.2010 22:18:45   
sneza24
Sad stvarno neznam sta da mislim.David balavi od drugog meseca a sad ima 8,5 meseci i jos nema ni jedan zub.

(odgovor članu slavicakv)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: ogrlica od cilibara
13.5.2010 22:27:37   
*Alexx*
Mi smo kupili, i držali jedno vreme. Primetila sam da manje balavi kad je nosi. Ali, pošto ogrlica nije od onih okruglih kuglica, već su špicaste nejednake veličine, njemu se to stalno usecalo i nerviralo nas. I skinuli smo.
Osim pojačane nervoze, nemamo drugih simptoma, a nervozu smo imali i sa ogrlicom.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Ogrlica od ćilibara
1.6.2010 21:56:35   
marijetaa
Da li bebama ostavljate ogrlice nocu? Hvala

(odgovor članu zaravelika)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Ogrlica od ćilibara
1.6.2010 22:00:38   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: marijetaa

Da li bebama ostavljate ogrlice nocu? Hvala


Ja nisam ostavljala, uvek mi je bila frka da se ne udavi.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu marijetaa)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Ogrlica od ćilibara
1.6.2010 22:01:13   
Nena81
Ja sam joj stavljala i nocu ali tek posle par dana dok sam videla danju kako reaguje na nju, tj dal uopste konta da ima nesto oko vrata, i kako se ogrlica ponasa, da li moze da zategne... i sl. Bilo me je strah samo tako, ali vec posle par dana sam se opustila i skidamo je samo prilikom kupanja, kad se sredimo stavljamo ponovo.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu marijetaa)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Ogrlica od ćilibara
4.6.2010 17:58:45   
marijetaa
Hvala user posted image ... i ja joj nocas nisam skidala.

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Ogrlica od ćilibara
22.6.2010 15:45:16   
bedada
Evo sta sam ja cula na ovu temu, pa prosledjujem informacije koje vam mogu biti od koristi. Vidim da polemisete o ceni i o delotvornosti ogrlica. Ja sam cula da treba kupovati ogrlice koje nemaju kopcanje magnetom vec se kopcaju na neki drugi nacin, jer magnet ponistava dejstvo cilibara. Samim tim, ogrlice koje nemaju magnet su skuplje jer su valjda i delotvornije. Logicno.

(odgovor članu marijetaa)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Ogrlica od ćilibara
18.7.2010 12:39:28   
engimengi
Mi smo naručili ogrlice od prijatelja iz Engleske,po komadu kostaju oko 2000 din sa poštarinom!E sad me zanima posle koliko vremena ste primetile poboljšanje,jel odmah ili treba da nose neko vreme?
Inače ogrlice smo testirali ogulili malo ćilibara i spalili i treba da se topi i smrdi na smolu!Tamo piše da ih noću stavljamo oko ruke ili noge pa preko čarapica ili nešto da se uvije!


_____________________________

Mnogo ih volim!!!

(odgovor članu bedada)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Ogrlica od ćilibara
19.7.2010 0:10:25   
Mishica 77
A da li neko može da mi objasni kako to deluje?
Zrači? Ili se možda apsorbuje preko kože? Ili beba sisa ogrlicu? user posted image user posted image user posted image
Zaista mi nije jasno. Htela bih "naučno" objašnjenje. user posted image

Mi smo se zezali: možda deluje gao silica gel i apsorbuje bale. user posted image


< Poruku je uredio Mishica 77 -- 19.7.2010 0:11:21 >


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Ogrlica od ćilibara
19.7.2010 0:16:24   
engimengi
U dodiru sa kožom ispusta neku kiselinu na suser posted image zaboravila sam...i to pomaze da se beba smiri,smanjuje lucenje pljuvacke i tako..



_____________________________

Mnogo ih volim!!!

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Ogrlica od ćilibara
19.7.2010 0:25:38   
Mishica 77

IZVORNA PORUKA: engimengi

U dodiru sa kožom ispusta neku kiselinu na suser posted image zaboravila sam...i to pomaze da se beba smiri,smanjuje lucenje pljuvacke i tako..




Hm... ne verujem ama baš nikako u to ali osećam da ću je u očaju jednom i kupiti. Majmunica... user posted image
Mada se nadam da ćemo lako pregurati period izbijanja zubića!


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Ogrlica od ćilibara
19.7.2010 0:30:50   
choopa choops
Test da li je pravi cilibar:
1. namazite ga acetonom. Ako promijeni izgled, tj postane mat onda nije pravi. Pravi ostaje gladak i ne moze ga aceton istopit.
2. Zapalite. Ako smrdi, onda je plastika. Ako mirise, ali isto ima neke primjese paljevine onda je kopija. Ako ne smrdi, vec naprotiv mirise na slatko i na drvo onda je pravi.
3. sipajte u casu vodu i so u odnosu 2:1. Potopite komadic u vodu. Ako pluta, onda je pravi, a ako ne onda je fejk.

Eto to su vam neki od jednostavnijih testova. a prave testove mogu da urade vjerovatno samo hemicari, minerolozi...

I da, neko rece da je radi kopce velika razlika u cijeni. Ma nista lakse nego prenizat i stavit na plasticnu kopcu.



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here