|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
21.1.2013 8:42:30   
Modessty
naravno da ima potrebe i postoji tačno odredjen period kad se šta prima. Kod nas je bilo samo pitanje da li ćemo kupiti ili dati onu državnu. Prvu vakcinu protiv hepatita smo morali da kupimo jer nije bilo državnih, nešto su im kasnili u DZ sa isporukom vakcina pa da ne bi čekali mi smo kupili u apoteci - bila je oko 600 din.
Ostale vakcine smo kupovali - infanrix bio je oko 3600din. Takodje MMR smo dali kasnije malo ne sa godinu dana nego sa godinu i po. ALi to nije tema

Hoću da ti kažem da tvoje dete zavisi isključivo samo od tebe. Vakcinacija se vrši radi prevencije teških bolesti i zhavljujući vakcinama mnoge bolesti koje su nekada bile i smrtonosne sada su iskorenjene. Pročitaj, prostudiraj, razgovaraj sa stručnjacima i na kraju odluči. Vodi se zdravim razumom a ne strahom. Izmeri šta tvoje dete dobija a šta gubi. Ono što odlučiš sada to mu je za ceo život.
Velika je odgovornost i niko sem tebe i tvog supruga ne može doneti odluku

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Yag)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
21.1.2013 8:43:35   
Yag
I to ove vakcine su kao 6 u jednoj sad cu napisat na Engleski valjda ce neko me posavetovati diphtheria, tetanus, pertussis, hepatitis b, poliomyelitis, heamophilus influenzae type B Jel stvarno ima potrebu za svim tim???

_____________________________

21.12.2012. end of the world but my world start again 21.12.2012. SANIN ;)))

(odgovor članu Yag)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
21.1.2013 8:44:22   
Modessty
šta misliš kako su sve te bolesti koje si nabrojala iskorenjene?
To je Infanrix verovatno ili nešto slično

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Yag)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
21.1.2013 8:46:40   
Yag
Mod user posted image hvala puno bacam se na istrazivanjeuser posted image

_____________________________

21.12.2012. end of the world but my world start again 21.12.2012. SANIN ;)))

(odgovor članu Yag)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
21.1.2013 17:57:45   
nina26
Ksenci, a za sta je ona prva vakcina koju smo dobili, Infanrix se valjda zoveuser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
22.1.2013 6:22:34   
vukosava
A boji li se ko olovnih cevi u vodovodu? Olovo kazu ima veze sa autizmom, a da li ga pijemo svakodnevno?

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
22.1.2013 8:45:13   
Anoniman
nina, difterija, tetanus, influenca tipa b, magareci kasalj i paraliza (poliomielitis). to je ovo sto je yag nabrojala.

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
22.1.2013 21:30:58   
nina26
a procitala sam negde da je i za hepatitis buser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
22.1.2013 21:58:14   
Anoniman
mislim da si to pomisala sa ovom influencom tipa B.

(odgovor članu nina26)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
22.1.2013 22:02:33   
Maslacak15
Infanrixa ima razlicitih u zavisnosti od trzista,
U Nemackoj se daje infanrix hexa on je sestovalentan i tu je ukljucen i hepatitis b. Mozda je nina mislila na tu varijantu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
22.1.2013 22:06:40   
Anoniman
mozda. u svakom slucaju to moze lako proveriti jer se u knjizicu vakcina upisuju sve doze i vrsta vakcine.

(odgovor članu Maslacak15)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
22.1.2013 22:09:30   
Maslacak15
To znam provereno jer sam gledala na sajtu GlaxoSmithklina. Razlikuju se za UK, Australiju Nemacku .... I sve se zovu infanrix+ nesto. U nemackoj, se daje sestovalentna (hexa) i jos plus nezavisno vakcina protiv pneumokoka. To su prve tri runde vakcinacije. E sad najbolje videti kakva je sema u grckoj kao sto kazesuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
23.1.2013 8:38:32   
Anoniman
pa m je dobila tu bez hep b, a prvu dozu za hep b je dobila sad sa godinu dana. a nas dr kaze da je svoje unuke vakcinisao za hep b tek sa 3-4 godine jer su se mnogo derale kad su dobijale vakcine user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
23.1.2013 11:57:46   
nina26

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Infanrixa ima razlicitih u zavisnosti od trzista,
U Nemackoj se daje infanrix hexa on je sestovalentan i tu je ukljucen i hepatitis b. Mozda je nina mislila na tu varijantu.



Maslacak, odgovor na sva vasa pitanjauser posted image

jeste, mi smo dobili tu hexauser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
24.1.2013 5:47:17   
Yag
Jel postoje razlicite vrste tih vakcini i za koju ste se vi odlucileuser posted image

_____________________________

21.12.2012. end of the world but my world start again 21.12.2012. SANIN ;)))

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
24.1.2013 5:49:06   
Yag

IZVORNA PORUKA: ksena

mislim da si to pomisala sa ovom influencom tipa B.


Kseno u ovoj vakcini sto bi mi trebali primiti sad sa 6 nedelja postoji i protiv hepatitisa b

_____________________________

21.12.2012. end of the world but my world start again 21.12.2012. SANIN ;)))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
1.9.2013 2:15:17   
vesic
jel ima neko cije je dete lose odreagovalo na vakcinu da je prestao sa vakcinacijom?

(odgovor članu Yag)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
19.2.2018 19:21:48   
peketzar

IZVORNA PORUKA: Leki 77


IZVORNA PORUKA: Verus RR

.....  Ne vidim potrebu da se imunitet tek rodjenog deteta bombarduje vakcinama, a dete staro tek par sati...


Tačno tako. Ja se to pitam od početka. Suludo.



drago mi je da sam saznao da moze da se odbije na rodjenju ova vakcina, krajnje je nepotreban jer dete stiti 7-12 godina a Hepatitis B se prenosi preko igala nesterilnih instrumenata ili putem sexa sto deca tesko da ce da imaju u tom periodu. Dr. Russel Blaylock je u vise na vrata nadugacko govorio o stetnosti vakcina jer se mozak razvija kako u trudnoci tako i u prvih 3-4 godine zivota. Ako date trudnici vakcinu sto je redovna pojava protiv gripa u Americi vi ste na taj nacin izazvali imuni odgovor jos nerodjene bebe gde se pojacava osetljivost neurotransmitera, jedan od najopasnijih a sa druge strane najbitnijih je glutamat zasluzan za razvoj mozga ali sa druge strane prekomerno oslobodnjen dovodi do unistavanja sinapsi i puteva izmedju 2 neurona i veze se kidaju, tako da dete koje primi veliki broj vakcina u nekom trenutku a to je najcesce oko 2 godine zivota dovedete mozak deteta u takvo stanje da izazovete zapaljenje mozga jer svi neurotransmiteri preterano reaguju do te mere da dete koje je lepo pricalo hodalo odjednom postaje cutljivo gubi govor hod i ostalo... Regresivni autizam, tako da nije samo MMR vakcina direktno odgovorna nego ceo koktel silnih vakcina koje se daju u malom razmaku (od rodjenja do 2.godine npr u Americi se daje 48 pojedinacnih doza vakcina deci) Deca su tada teska 3-8 kg sa nerazvijenom HEB (hemato-encefalnom barijerom) i nerazvijenim imunitetom i mozgom koji je u punom razvoju i kad je najosetljiviji. Pored autizma tu su i epilepticni napadi i sizofrenija kod dece. Dete koje vrsiti 24h posle primljene vakcine ima jak imuni odgovor i klasicnu sliku encephalitisa ili zapaljenja mozga. Doktor u domu zdravlja ce vam reci da je to normalno. Trudite se da izbacite teske metale i glutamat iz mozga deteta dobrom i zdravom ishranom. To jos nisam proucavao ali dojenje na 1.mestu je bitno do 1.godine minimum. Jedna od posledica moze biti i Sudden infant death syndrome (SIDS) gde dete iznenada umre u snu kao posledica vakcinacije obicno oko 1.-3.godine zivota i ne mora uopste neposredno posle vakcinacije da se desi. Dete Zike Todorovica je verovatno umrlo od toga ali je to tesko na sudu dokazati samo vam kazu eto zdravo pravo dete je odjednom umrlo a u stvari centar za disanje je smesten u mozgu gde ima najvise neurotransmitera medju kojima i glutamata. A posle silnih vakcinacija mozak je u vrsti zapaljenja gde individualne razlike izmedju dece genetike i nasledja kao i ishrane (dojenje ili ne) odlucuju u kojoj meri ce se manigestovati. Procitajte malo sta o tome pise Dr. Michael Farley ili cuveni neurolog Russel Blaylock. Kad je bila povika oko H1N1 gripa u Srbiji najvise se apelovalo na trudnice i decu da se vakcinisu a to je najopasnije, tako da moje drage trudnice lek u toku trunoce samo ako umirete uzmite. Trudite se da budete zdrave da se zdravo hranite sa sto manje hrane bogate glutamatom (konzerve i preradjevine virsle, pastete, suhomesnate vestacke - parizeri i sunke). Evo i linkova ova dva priznata americka naucnika i doktora. Inace sam zdravstveni radnik i nisam dao bebi i dojilji svojoj sad vec bivsoj zeni da prime H1N1 vakcinu.
Da ne pricam da se virusi umrtvljuju pasazom kroz bubrege zelenortskih majmuna iz divljine a ne gajenih u laboratorijskim uslovima pa vakcine postaju kontaminirane opasnim virusom izazivacem carcinoma i sarkoma kod dece. Otkud deci toliki karcinomi??? Leukemije? Nikad se niste zapitali? Najgore je sto se taj virus trajno zadrzava u organizmu i prenosi vertikalno na potomstvo tako da majke koje su primale ove vakcine 70-ih i 80-ih mogu preneti virus na svoju decu. O zivi aluminijumu nisam ni pricao , mozda nekom drugom prilikom: aluminijum progutan se izluci 90% preko mokrace ali unet imtramuskularno u organizam ostaje trajno u njemu ne moze se izluciti, o zivi da ne pricam... Jedan doktor je ponudio 100000$ kolegama da prime doze vakcina u kolicini proporcionalno svojoj tezini kao i bebe i niko nije pristao!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=884JDVPq05A

https://www.youtube.com/watch?v=v5xHV8_Njfc

prim. dr Todor Jovanovic svetski priznati imunolog prica o stetnosti vakcina:
https://www.youtube.com/watch?v=JIaWpsRRWSk

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
19.2.2018 19:28:19   
Maslacak15
Rece jeca karleusauser posted image ....cuveni ekspert za imunologiju.

Pseudo nauka nije nauka. Ne nasedajte na jeftinu propagandu.

Hep b je sastavni Deo infanrixa Koji se kao sestovalentna vakcina daje svugde U evropi vec od drugog meseca.
Vakcinisite decu, ne rizikujte njihovo zdravlje!

(odgovor članu peketzar)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
19.2.2018 19:36:12   
peketzar

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Rece jeca karleusauser posted image ....cuveni ekspert za imunologiju.

Pseudo nauka nije nauka. Ne nasedajte na jeftinu propagandu.

Hep b je sastavni Deo infanrixa Koji se kao sestovalentna vakcina daje svugde U evropi vec od drugog meseca.
Vakcinisite decu, ne rizikujte njihovo zdravlje!



zao mi je sto nisi nista procitao od onoga sto sam napisao, nigne nisam pomenuo doticnu pevaljku imace imam doktorsku diplomu i bavim se ovom problematikom od diplomiranja do danas tj od 2005. do danas punih 12 godina, nadam se da si citao strucnu literaturu ili neke radove na tu temu. Mozda bi ipak trebao da postujes sede i mudre glave koje su mnogo mnogo vise stvari videle i prosle u zivotu u vezi imunologije i vakcina. Ne zelim da te ubedjujem u suprotno vec da omogucim nama roditeljima prtavo izbora. Molim te barem pogledaj linkove koje sam postavio da vidis koje efekte na celijskom nivou izaziva svaka vakcina. Da ne pricam dalje da postoje studije gde su se difterija veliki kasalj i male boginje skoro svele na nulu pojavom vodovoda kanalizacije u Evropi i bolje ishrane posle II Sv rata znatno pre uvodjenja vakcina. I da je doprinos vakcina padu ovih bolesti zanemarljiv pad je sa 0.3% ucestalosti na 0.2% dok su poboljsana higijena i ishrana dovele do pada ucestalosti i smrtnosti sa 25% na 0.3%. Molim te barem zavrsi medicinski fakultet nije tesko 6 godina studiranja posle toga 1 godina obaveznog staziranja pa specijalizacija pa subspecijalizacija pa se vidimo na nekom kongresu. Pozdrav i sve najbolje.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
19.2.2018 19:49:43   
Maslacak15
Hvala na savetimauser posted image . Uzgred dama sam, nisam musko. Osim Toga smatram se kompetentnom za samostalno rasudjivanje i cesljanje medicinske i druge naucne Literature. O celijskoj biologiji znam sigurno vise nego lekari to Mi je posao. U skoli Sam provela vise nego dovoljno, prvo U srbiji gde Sam bila vrhunski Student a zatim i na zapadu gde Sam doktorirala pre 12+ godina. Od tada radim U vrhunskoj naucnoj Instituciji i tesno saradjjujem sa najuglednijim lekarima U nemackoj.sede glave itekako postujem, ali moraju to da zasluze....

Za linkove o pseudo cinjenicama nemam vremena posto Su gomila napisanih stavki evidente gluposti.
Javila Sam se Samo i iskljicivo jer me Jako iritira da neko kapitalizuje roditeljsku briznost i pokusava da Siri neistine i paniku. I na kraju Su zrtve deca.


p.s. Pricu o kongresima cemo preskociti, jer svrha mog pisanja na ringeraji nije da se bavim jeftinom samo reklamom. Osim toga ovde su topic vakcine. Ali na tvom mestu bih generalno bila opreznija od upustanja u slicna poredjenja na nevidjeno po sistemu "grlom u jagode". Mozda bi bio iznenadjen da ti cinjenice bas i ne idu u priloguser posted image user posted image Ko zna....

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 19.2.2018 20:03:08 >

(odgovor članu peketzar)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
19.2.2018 21:04:22   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: Maslacak15


Vakcinisite decu, ne rizikujte njihovo zdravlje!

Nadam se da ce vec sutra to biti obavljeno user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
19.2.2018 23:18:23   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: peketzar


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Rece jeca karleusauser posted image ....cuveni ekspert za imunologiju.

Pseudo nauka nije nauka. Ne nasedajte na jeftinu propagandu.

Hep b je sastavni Deo infanrixa Koji se kao sestovalentna vakcina daje svugde U evropi vec od drugog meseca.
Vakcinisite decu, ne rizikujte njihovo zdravlje!

Molim te barem zavrsi medicinski fakultet nije tesko 6 godina studiranja posle toga 1 godina obaveznog staziranja pa specijalizacija pa subspecijalizacija pa se vidimo na nekom kongresu. Pozdrav i sve najbolje.


user posted image
user posted image

Valjda peketzar misli da ovdje pišu samo "nesam školovala" žene user posted image Pa je došao da nas prosvijetli user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu peketzar)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
19.2.2018 23:28:22   
lesica
peketzar, pozdrav za docu Todora!
Takvog imunologa svet još nije video, šteta jedna što su mu Nobela nepravedno oduzeli user posted image



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: vakcina protiv hepatitisa b trostruko vec...
20.2.2018 14:36:42   
vocicana
Kilometarski post, ali bukvalno kilometarski sam napisala i izbacio me je.
Posto sam bila vrlo ostra, sacekacu da se ohladi glava pa pisem kasnije. Kakvi ljudi, ograniceni, oskudno informisani i nadasve veoma....
Maslacakuser posted image

< Poruku je uredio vocicana RR -- 20.2.2018 14:37:15 >


_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here