RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


veselicaa -> RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci? (12.3.2018 15:13:45)

Odlicno,mnogo znaci kada hoce dudu.




mama Jo -> RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci? (13.3.2018 12:20:50)

Uf tek sada to vidim... bas je ,,varalica", ali znaci u procesu odvikavanja od nocnog hranjenja...




Misha i Ljisha -> RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci? (13.3.2018 13:39:05)

mama jo ja nema koju dudu nisam kupila i probala da uvalim D isto da bi je zavarala ali nije bilo sanse. A prestala je inace da se budi tek sa 3 godine verovali ili ne. Znaci prestala nocu da sisa sa 11 meseci, nije nocu pila niti bilo sta slicno ali eto tek sa 3 i nesto godine da ne kazem skoro 4. Zato smo i cekali iskreno toliko ja sam rekla da mi bar jedno dete spava.

Inace nema veze ni sa gladi ni sa cim, ni sa piskenjem, vec prosto kod nas je u pitanju veoma osetljivo dete koje je vristalo u snu svaku noc. SVAKU NOC! i kad je CNS sazreo prestala da se budi ali jedva smo izdrzali [sm=smiley36.gif]




mama Jo -> RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci? (13.3.2018 14:38:27)

3 i vise godine? 😯
Jeste puno stvarno...
A razumem skroz za dudu, moja starija je bas bila teska za spavanje, to je bio haos, samo nosanje, dudu sam se toliko trudila da zavoli... ma kakvi, katapultira je u sekundi...

Zato ova druga mala, da ne ureknem evo, superica ..




Misha i Ljisha -> RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci? (13.3.2018 14:56:15)

Ma da. Dr rekli da ce prestati budjenje do 3 zj da ce se prorediti i tako je i bilo. I onda izmedju trece i cetvrte sw nije cesto budila ali smo je mi stavljali nocu na nosu da kaki (pa mi dodje isto kao da se budi) jer smo skapirali da se samo tako ne boji da kaki u polu snu jer je imala zatvor. I to je trajaloooo i trajalooo. Tako da se ja uopste ne nadam nekom spavanju[sm=smiley13.gif]




Rosita -> RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci? (13.3.2018 18:56:54)

Isto kao i Ljišina Dunja. Moje hipersenzitivno dete se dugo dugo budilo uz vrisku i plač. Oko treće je dolazilo na svoje.




mama Jo -> RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci? (13.3.2018 19:18:54)

Jaoj a ja uvek povezivala sa dojenjem...
Znaci kao i sve-od deteta zavisi, sve je to individualno




veselicaa -> RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci? (13.3.2018 20:01:05)

Ja mislim da pre godinu treba da nauce da prespavaju noc.




jess021 -> RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci? (13.3.2018 20:08:27)

M ima danas punih 16m i jos uvek sisa nocu. Sad je u fazi da se skoro svaku noc razbudi i bude budna tacno 2 sata i onda opet zaspi. Nije mi uopste problem kad se probudi da siki i nastavi, ali sa ovim me bas zeza.




Sarav -> RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci? (13.3.2018 20:26:45)


IZVORNA PORUKA: veselica RR

Ja mislim da pre godinu treba da nauce da prespavaju noc.

Daj savet, rado ću da probam[sm=bravo.gif]




mama Jo -> RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci? (13.3.2018 20:30:23)

Ma ne moze se to nauciti, to prosto kako koje dete...




Rosita -> RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci? (13.3.2018 20:46:13)

Deca sa ovakvim svojstvima kao moje i ljišino, nema šanse. Mwntalna obrada sadržaja, sazrevanje cns-a kao preduslov-nije stvar učenja.




Maslacak15 -> RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci? (13.3.2018 20:58:47)

i ja mislim da to ne moze da se istrenira. Prosto se desi. Moji jesu bili disciplinovani u smislu odlaska na spavanje ( oko osam) toga sam se striktno drzala. Kao i pravila da spavaju u svom krevecu i da nema igranja nocu itd itd. Sve to moze da se nauci. Ali su se budili sve dok nije spontano nestalo sa nekih 2 godine. I sad su extra spavaci, nepamtim kad su nas probudili. Idu sami u WC nocu ako treba vracaju se itd. JA mislim da ima neke veze i sa zubima. Nekako mi se cini da su prestali da se bude kad su izbile i petice. Ali mozda je u pitanju i generalno sazrevanje nervnog sistema sto kazu ljisa i Rosita.

a vec sam rekla da mislim tj moje je iskustvo da bolje spavaju uz flasicu nego kad su dojeni. To naravno ne mora da bude razlog da se batali dojenje , ali moje dojenje nikad nije drzalo duze od 3 sata a flasica bogami jeste i 5-6. A imam izuzetno masno mleko, bili su debeli ko bumbari ali su se budili. Prosto su ga brzo varili. I nisu bili u tom fazonu da to traje x sati, nisam u zivotu dojila dete koje lezi pored mene. Nego su stvarno jeli (10 ak minuta -15 maks) i vracali se na spavanje. I budili se.




veselicaa -> RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci? (13.3.2018 21:21:45)


IZVORNA PORUKA: Sarav


IZVORNA PORUKA: veselica RR

Ja mislim da pre godinu treba da nauce da prespavaju noc.

Daj savet, rado ću da probam[sm=bravo.gif]

Sarav i Nina se budi da sisa,ali se odmah uspava,to mi zaista nije problem.Sisa malo i odmah nastavi sa spavanjem.




Dragce86 -> RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci? (30.3.2018 11:36:56)

Cim smo ukinuli nocne podoje, vec je bila druga prica..broj nocnih budjenja se smanjivao.




Maslacak15 -> RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci? (6.4.2018 12:35:12)

Ja iz one price, kako god uzmes ne valja[sm=smiley36.gif]. Ova moja mala deluje kao da bi odmah to preskakala.... Spava ko na traci. Ok u pocetku sam gledala da je budim na 3-4 sata da bi uhvatila ritam sa dojenjem i dok nije vratila tezinu. Ali u principu super napreduje, sa dimamo 16 dana. Ona se nocas komirala u 21h. Ja sama zaspala u 22:30. Budim se u panici u 2:30 beba jos spava.... Grudi me rasturaju[sm=smiley19.gif] Srecaja nemam nekih velikih viskova ali ipak 6 sati nije malo. tu sam je uzela kao probudila medjutim ona je povukla 5 minutaa sa jedne strane i zaspala. Vratih je, produzila do 6 ujutro. Ova druga dojka -dobro da izdrzah. I ne,necu da se izmlazam niti mogu sa ovakvim ragadama koje imam. Pomisao na pumpicu mi tera suze na oci...
Nemam pojma, menja se to jasno, ali meni deluje da je ona talentovani spavac. Nisam ni sa decacima imala nekih problema ali oni su se ipak budili da jedu. I da vise su prdeli od nje[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif].




Rosita -> RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci? (6.4.2018 12:46:16)

Kod mene liči da će biti isto kao i sa D što se tiče noćnih akcija, da će biti dobro ako još i tako bude, ako se po jutru dan pozna...
Maslsčak, ja isto gledam da ne koristim pumpicu i da njemu uvaljujem...




krin 40 -> RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci? (10.7.2018 17:43:54)

IZVORNA PORUKA: krin 40

Duci sa punih šest nedelja❤



Da se nadovezem na svoj pist tako je ostalo do danas.Od tada ne jede nocu i ne budi se.Spava od 21h do osam-devet ujutro u komadu.Milina.Bilo je sitnih budjenja oko zubica ali to je zanemarljivo.Ma milina.Naspavah se sa ovim trecim detetom "za sve pare"[sm=smiley1.gif]




Maraj -> RE: Kada bebe prestaju da jedu preko noci? (10.7.2018 20:39:17)

Bravo krin[sm=bravo.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]