RE: U kojoj sedmici trudnoće ste se porodile? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


BINCE -> RE: U kojoj sedmici trudnoće ste se porodile? (18.8.2009 15:15:18)

Ma najgore je sto se nisam ja zabrinula, vec tata nesto drami, misli da je rizicno ako dodje ranije... ne mogu da mu objasnim da je bitno samo da ja dodjem do 36-te nedelje, ili ti do 9-og meseca... al ne moze on to da shvati, pa to ti je! user posted image
     HaHAAH,.,,pa nek lijepo ode s tobom gin.i nek mu lijepo gin.objasni i mozda ce mu biti lakse....meni je dokt.rekla da 36-ta sedmica nije rizicna,ali da bi najbolje bilo kad bi par dana poslije proslo...npr.da se oprodim u 37-oj sedmici sve bi blio ok.jer je sada bebica velika i vec mi je posteljica sazrela tako da mogu da ocekuje msvaki dan poslije 36-te sedmice a,u nedejlju sam punih 36 sedmica,,jedva cekam..da mogu da odahnem..jer me sada malo stomak zaboli neke kontrakcije odmah se prepadnem...




ZVONČICA -> RE: U kojoj sedmici trudnoće ste se porodile? (18.8.2009 22:36:06)

Nisam sigurna ali mislim da bebe rođene početkom 36. nedelje uglavnom dobijaju fiziološku žuticu i refleks sisanja nije u potpunosti razvijen. 




Sanja79 -> RE: U kojoj sedmici trudnoće ste se porodile? (19.8.2009 0:01:40)

39+3




anitamo -> RE: U kojoj sedmici trudnoće ste se porodile? (19.8.2009 0:24:02)

tačno 40 .na sam termin.




BINCE -> RE: U kojoj sedmici trudnoće ste se porodile? (19.8.2009 0:33:52)

Nisam sigurna ali mislim da bebe rođene početkom 36. nedelje uglavnom dobijaju fiziološku žuticu i refleks sisanja nije u potpunosti razvijen.
samo je bitno dan da se prodje od 36-te sedmice....jer imam dosta poznanica koje su se porodile u 36-oj sedmici i sve je ok.hvala Bogu....a skoro svaka druga beba ima tu neku djeciju zuticu....a,,sto se tice sisanja vec im je razvijeno i uce u 35-oj sedmici...




Anoniman -> RE: U kojoj sedmici trudnoće ste se porodile? (19.8.2009 8:22:12)

IZVORNA PORUKA: ZVONČICA

Nisam sigurna ali mislim da bebe rođene početkom 36. nedelje uglavnom dobijaju fiziološku žuticu i refleks sisanja nije u potpunosti razvijen. 

Zvoncice, ne prepadaj me, sad moram da se potrudim da ne krene bar jos 2-3 nedelje! jaojjjjjj




Debeljuca -> RE: U kojoj sedmici trudnoće ste se porodile? (19.8.2009 8:28:57)

moja beba sisa prst na UZ od 16-17 nedelje...

ako prodje 34 nedelje beba vise ne mora u inkubator....
postoje zene koje radije porode zbog raznih komplikacija pa znam...

a zutica je uzrok sto majka ne vodi racuna o svojoj ishrani pa samim tim i bebi zna da fale neki
bitni minerali i vitamini...

ne bi doktori poradjali od 34 nedelje da nije sigurno za bebu... a i uvek se moze odrediti zrelost bebe uzimanjem plodove vode...

ccc




Debeljuca -> RE: U kojoj sedmici trudnoće ste se porodile? (19.8.2009 8:29:30)

od 37 do 42 nedelje je sve spada u predvidjeni termin




Anoniman -> RE: U kojoj sedmici trudnoće ste se porodile? (19.8.2009 8:30:17)

Uh, al me isprepada Zvoncica! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Debeljuca -> RE: U kojoj sedmici trudnoće ste se porodile? (19.8.2009 8:39:32)

nemoj da brines trini....

zuticu dobijaju bebe obicno anemicnih majki....

zato se u trudnoci i valja kljukati dopunskim vitaminima...

glavu gore bice sve OK....

a i zavisi od aktivnosti tvojih dan porodjaja...
ako ti se zuri... ti udri generalku po kuci... i stepenice gore dole.... i tako to... i eto
a ako ti se ne zuri... pa ti se izlezavaj i uzivaj na ringeraji... a beba kad se smisli da hoce napolje... e to ces vec znati..

nemoj da brines...

cak sta vise...

bebe rodjene od 28 nedelje imaju sansi za zivot samo sto jos 8 nedelja provedu u inkubatoru...


zato bez brige... opusti se i uzivaj....




Anoniman -> RE: U kojoj sedmici trudnoće ste se porodile? (19.8.2009 8:42:16)

Uh, sinoc sam rekla mm da od sad samo odmaram i nema setnje... kad dodje vreme za porodjaj, ja cu da udarim generalku, sto ti kazes, i onda ajd napolje! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Mada ja svaki dan po malo, koliko mogu sredim po jednu prostoriju (koliko mi telo dozvoli).




Anoniman -> RE: U kojoj sedmici trudnoće ste se porodile? (19.8.2009 8:43:51)

Ja nisam bila anemična, pa je Luka imao granične vrednosti bilirubina, i zadržani smo dan duže u bolnici.
Prosto mislim da neke bebe dobiju žuticu, neke, i od toga ne treba praviti problem, jer to nije ništa strašno.




Anoniman -> RE: U kojoj sedmici trudnoće ste se porodile? (19.8.2009 8:56:19)

Ma nije strasno, sve je to normalno, i sve prodje... jos imam da pripremim neke stvari za dolazak bebe, pa ne bih bas da me iznenadi, a i tek u 38-oj nedelji uzimam analize za epidural i sve sto je potrebno! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




aleksandraz -> RE: U kojoj sedmici trudnoće ste se porodile? (19.8.2009 10:35:30)

IZVORNA PORUKA: Debeljuca

nemoj da brines trini....

zuticu dobijaju bebe obicno anemicnih majki....

zato se u trudnoci i valja kljukati dopunskim vitaminima...

glavu gore bice sve OK....

a i zavisi od aktivnosti tvojih dan porodjaja...
ako ti se zuri... ti udri generalku po kuci... i stepenice gore dole.... i tako to... i eto
a ako ti se ne zuri... pa ti se izlezavaj i uzivaj na ringeraji... a beba kad se smisli da hoce napolje... e to ces vec znati..

nemoj da brines...

cak sta vise...

bebe rodjene od 28 nedelje imaju sansi za zivot samo sto jos 8 nedelja provedu u inkubatoru...


zato bez brige... opusti se i uzivaj....


Mislam deka nema nikakva vrska dali majkata e anemicna ili ne.Na primer jas i vo prvata bremenost i sega sum anemicna odnosno so slaba krv.I vo edna kniga imam procitano deka iako majkata moze da stane anemicna bebeto e vo red.Anemijata kaj majkata doaga od pricina sto majkata osven za nea krv go snabduva i bebeto so krv. anemijata nema nikakva vrska so zolticata kaj bebinjata posle poragaj.




Anoniman -> RE: U kojoj sedmici trudnoće ste se porodile? (19.8.2009 10:55:33)

Nadam se da si u pravu Aleksandra! Mada ja nisam anemicna, neka je to drugim majkama i trudnicama savet.




BINCE -> RE: U kojoj sedmici trudnoće ste se porodile? (19.8.2009 20:22:43)

ko ti se zuri... ti udri generalku po kuci... i stepenice gore dole.... i tako to... i eto
      EEEEEEEEEEEE.....pa meni se ne zuri s tim da bebica dodje jos,neke ga sto duze u mom stomaku,,,u nedjelju ulazim u 9-ti mj.pa mogu da odahnem...a sto se tice kucinih poslova ja od osmog mj.trci gore trci dole..radim perem ...sve bebine stvari su spremne..i krevetic pripremljen...danas sam kupila pelene i ostale stvari...a,ni znaka o porodu hehehhe..




Debeljuca -> RE: U kojoj sedmici trudnoće ste se porodile? (19.8.2009 22:58:36)

a ja ipak nisam pala sa kruske...

"Najčešće uz znake anemije (bledilo, malaksalost, vrtoglavica, zujanje u ušima, ubrzan rad srca), ukazuju žutica. Kalkuloza žučne kese se javlja od ranog detinjstva kod naslednih hemoliznih anemija."

a to znaci da anemija i zutica imaju veze.... u ranom stadijumu...

jer ako fali majci gvozdja.... fali ga i bebi...
to je jednostavna matematika...





Debeljuca -> RE: U kojoj sedmici trudnoće ste se porodile? (19.8.2009 23:08:54)

evo jos malo...

"umereno povišenim koncentracijama bilirubina i negativnim testom gvožđem"

e sad povisen bilirubin i smanjeno gvozdje... beba žuta....

ne treba paničiti nije kinez...

ali veza postoji...

zato hajmo sve da jedemo gvozdene šipke...

bebe će teže dobiti žuticu....
a nama ko zna šta će ostati od zuba [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




lola78 -> RE: U kojoj sedmici trudnoće ste se porodile? (24.8.2009 15:36:46)

IZVORNA PORUKA: Debeljuca

nemoj da brines trini....

zuticu dobijaju bebe obicno anemicnih majki....

zato se u trudnoci i valja kljukati dopunskim vitaminima...

glavu gore bice sve OK....

a i zavisi od aktivnosti tvojih dan porodjaja...
ako ti se zuri... ti udri generalku po kuci... i stepenice gore dole.... i tako to... i eto
a ako ti se ne zuri... pa ti se izlezavaj i uzivaj na ringeraji... a beba kad se smisli da hoce napolje... e to ces vec znati..

nemoj da brines...

cak sta vise...

bebe rodjene od 28 nedelje imaju sansi za zivot samo sto jos 8 nedelja provedu u inkubatoru...


zato bez brige... opusti se i uzivaj....


Ovo cu morati da demantujem, da zuticu dobijaju bebe anemicnih majki, bas naprotiv! Tri trudnice oko mene koje su imale hemoglobin citavo vrijeme trudnoce preko 135, njihove beb su imale zuticu, jer gvozdje zna da optereti zuc i da poveca broj bilirubina, i samim tim dovodi do zutice kod beba.




kika 80 -> RE: U kojoj sedmici trudnoće ste se porodile? (30.1.2010 15:28:58)

ja sam od rodjenja tako reci anemicna ali moja beba nije imala zuticu..




Anoniman -> RE: U kojoj sedmici trudnoće ste se porodile? (30.1.2010 23:06:10)

a nove mame? u
u kojoj nedelji?
da ozivimo temu...




marince1 -> RE: U kojoj sedmici trudnoće ste se porodile? (30.1.2010 23:12:41)

38 +4




gagana83 -> RE: U kojoj sedmici trudnoće ste se porodile? (31.1.2010 1:15:45)

12 dana pre termina,to je valjda 39 nedelja,zapravo 38+2 ako se ne varam.




*Alexx* -> RE: U kojoj sedmici trudnoće ste se porodile? (31.1.2010 9:40:18)

Uh, ja sam uvek imala problema sa tim nedeljama. Ako se računa da trudnoća traje 40 nedelja, onda sam se porodila u 40+7, tj. nedelju dana posle termina. I to su indukovali, i hvala Bogu da je tako, jer je plodova voda već bila pri kraju zelenkasta.




sanji -> RE: U kojoj sedmici trudnoće ste se porodile? (31.1.2010 9:50:09)

8 dana pre termina, znači 38+6 i to CR! Moje žabice nisu htele napolje! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>