|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   može li mi neko objasniti kako ginekolozi pos...
9.10.2015 10:20:57   
neznalica
user posted image

Malo me zbunjuju prvi nalazi sa ultrazvuka. Kako ih ginekolog posmatra?

Pra tri mjeseca nisam imala nikakve simptome osim sto mi je ciklus kasnio, ali desavalo se i ranije pa se nisam brinula prvi mjesec, a drugi mjesec mi se upalila crvena lampica i kupila sam test i bio je pozitivan, naravno odjurila sam ginekologu i potvrdila je da sam trudna.

Malo me zbunuje to sto mi je tad rekla da sam u 11 sedmici trudnoce, a mjesec dana kasnije 13+5 sedmidi.

Nije mi jasno kako sad pa to.

Da li u pocetku gledaju od 0 sedmice (kada nisam bila ni trudna), a kasnije od 2 sedmice kada se beba počinje formirati? user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: može li mi neko objasniti kako ginekolozi...
9.10.2015 10:33:31   
vocicana
Evo ovako duso. Dobro nam dosla I nadam se da te vidim u user posted image temama. Ginekologu broke lunarne mesece I sednice trudnoce, koje se pocinju brojati od prvog dana tvoje poslednje menstruacije. To je ona rekla pa si se zbunila. Lunarnih brojanje trudnoce traje 42 sedmice.
A ti ako znas kada si ostala trudna, onda je jos I lakse. E drugo, verovatno termin porodjaja se racuna tako sto na poslednje menstruaciju dodas 7 dana I minus tri meseca. Ja sam zadnji ciklus imala 1.7 dodas 7 to je 8, minus tri meseca, moj termin porodjaja je 8.4.2016. Srecno

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu neznalica)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: može li mi neko objasniti kako ginekolozi...
9.10.2015 10:49:08   
neznalica
Ma nije mi rekla nista osim trudna si 11 sedmica, a meni je jos uvijek po malo pricati sa njom na njemackom tesko (popsto sam prije par mjeseci polozila A2 nivo) i da razumijem mi je problem, a slaba je sa engleskim.

Ne znam kada sam ostala trudna nego prepostavljam po njenom racunanju oko 21.februara, a u januaru sam bila pod stresom i pola sam neke antibiotike zbog upale mokracnih kanala pa mi je zato ciklus bio poremecen i trajao mi je 6 dana (od mojih uobicajenih 7) tj. dobila sam 1.februara, a prestao mi je 6. februara.

I drugo ona mi nije racunala termin porodjaja tako sto na posljednji dan menstruacije dodas 7 dana i minus tri mjeseca, nego od zadnjeg dana menstruacije pa je dodala 7 i manje 3 mjeseca. A moj termin porodjaja je 13.novembra 2015.

< Poruku je uredio neznalica -- 9.10.2015 10:51:33 >

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: može li mi neko objasniti kako ginekolozi...
9.10.2015 11:09:50   
mamin mish
Neznalice, kao prvi dobro nam dosla. Sto se tice termina porodjaja odredjuje se tako sto na datim pocetka ciklus dodas 7 dana manje 3 mesece. E sad koliko sam shvatila tebi su ciklusi beredovni tako da precizniji termin porodjaja mozes dobiti uz pregledom kada dr pregleda plod. Posto se tacno zna sta se u kojoj nedelji razvija.

< Poruku je uredio mamin mish -- 9.10.2015 11:17:25 >


_____________________________

16.09.2011 Tresla se gora, rodio se mamin mish

(odgovor članu neznalica)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: može li mi neko objasniti kako ginekolozi...
9.10.2015 11:26:26   
neznalica

Malo me zbunuje to sto mi je tad rekla da sam u 11 sedmici trudnoce, a mjesec dana kasnije 13+5 sedmidi.

Nije mi jasno kako sad pa to.


(odgovor članu neznalica)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: može li mi neko objasniti kako ginekolozi...
9.10.2015 11:32:25   
Ana RR
Postoji tema Nedelje i meseci u trudnoći

Nastavite pisanje tamo.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu neznalica)
Direktna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here