|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nesvesni pubertetlija :-(
22.1.2009 23:35:15   
Anoniman
Imam brata koji ima 13god... ove godine puni 14. (to je samo uvod da znate o kom uzrastu je reč...)

Pre koje veče su muževljevog bliskog rođaka (koji ima 16god) presrela četvorica na ulici (osvetljenoj, prometnoj ulici) i uzeli su mu pare i mobilni. user posted image  

Sada se dopisujem sa svojim bratom, i kažem mu to... reko da ga upozorim jer znam da je to kvart po kom se često kreće... a on mi odgovori nešto tipa "Ma ne brini, ja na ulici nisam onakav kakvim me porodica zna". user posted image  Naravno, zabrinem se još više!!!! Pobogu, na ulici kada te presretnu daješ sve samo da sačuvaš živu glavu! Naravno, napisala sam mu da se ne frajeriše previše da ne bi završio na prijemnom hiruškom (ako je iole sličan meni, to mu je na jedno uvo ušlo, a na drugo izašlo).

Koliko su te pubertetlije nesvesne opasnosti koje mogu da im se dese! user posted image
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Nesvesni pubertetlija :-(
10.12.2013 9:49:07   
vikiveki
Ja sam tek sada iskopala ovu temu...mene je jako strah za moju stariju devojčicu koja polako ulazi u pubertet iako joj je 9 god,hormoni su počeli žestoko da rade...ponaša se kao da je već velika a htela bi da je još dete,u jednom trenutku bi da se mazi a u drugom mi ne da da joj priđem kaže velika je ona sad.Jako me strim i povodljiva ah da ne upadne u neko loše društvo jer je jako dobra a samim tim i povodljiva nekako neume da se izbori za svoj stav.Ja se maksimalno trudim da joj pomognem u jačanju samopoštovanja

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Nesvesni pubertetlija :-(
10.12.2013 20:32:37   
VVVV
Samo kad se setim sebe u pubertetu, smrznem se od pomisli da bi mojoj devojcici jednog dana takve gluposti mogle da padnu na pamet.
Sreca u nesreci j e da roditelji vecinu toga nikad ne saznaju :)

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Nesvesni pubertetlija :-(
4.4.2014 7:44:46   
saco
Roditelji pomozite!! Imam djecaka 12g drugaru iz razreda, koji je inače sin nastavnice njemačkog, sa narugao tako što mu je pokazao da nosi naočare. Ne odobravamo njegov postupak, ali zbog toga ga je mama dječaka "kaznila" na taj način što mu je dala 1. Najstrašnije od svega...što mu je i "mamina" prijateljica, nastavnica fizike uradila isto user posted image Pritom, moj sin obožava njemački i za dvije godine učenja ima sve same 5!!! Očajni smo! Kako da zaštitimo svoje dijete! Ako je neko imao slično iskustvo, molim vas pišite. Kako ispravno da postupimo?

(odgovor članu VVVV)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Nesvesni pubertetlija :-(
4.4.2014 8:03:48   
Trcosava
Prvo na razgovor sa obe nastavnice, ako i dalje budu bezobrazne, pravac kod direktora. Možda više nikad neće imati 5 - čisto da budete spremni.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu saco)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Nesvesni pubertetlija :-(
4.4.2014 8:29:51   
Ivanka 75
Ako se ne odlucite da razgovarate sa obe nastavnice mislim da je najbolje da promeni skolu (jedan moj djk je imao slican problem pa promenio skolu).
Mislim da ako ostane u toj skoli jos 2 godine a one se tako ponasaju prema njemu, to ce lose uticati na njega.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Nesvesni pubertetlija :-(
4.4.2014 12:51:31   
Misha i Ljisha
Vas sin je verovatno vec naucio lekciju ali izgleda te nastavnice nisu. Ja ne mogu da verujem sta se one kog vraga mesaju u decije svadje, ma bili oni roditelji ili ne. Gluposti. ne mogu da verujem da se takve stvari desavaju. Porazavajuce. Zao mi je zbog vaseg sina, nije to neki veliki nestasluk. Samo da ne zamrzi i nemacki i fiziku do kraja skolovanja. Ne bih savetovala da sad menja skolu ali ako vidite da ne moze drugacije onda to uradite. idite na razgovor prvo kod razrednog staresine, a onda licni razgovor sa nastavnicom nemackog ali mama i mama razgovor a ne mama i nastavnica. Tako se postavite. Ona uopste nije odreagovala profesionalno ako vec nije znala sta ce sa vasim sinom trebala ga je poslati kod direktora na razgovor a ne dati mu disciplinsku jedinicu koju ce sigurno na kraju racunati u prosek. To je bas uzasna nepravda. ja sam nastavnik i iskreno nema kod mene cile mile ni po babi ni po stricevima ali u decije rasprave se ne ulazi ni pod razno. To oni sami treba da odrade, oni ce se pomiriti i posvadjati opet posle dva dana.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Nesvesni pubertetlija :-(
3.4.2017 15:13:40   
IvanaSK RR
Mislim da mi polako ulazimo u pubertet... Dete koje je bilo poslusno odjednom je postalo svadjalacki nastrojeno, bezobrazno... Sve mora da se ponovi njemu pet puta, sve mu smeta... Kad krene da lupa po kuci kosa mi se digne na glavi.
Ne znam kako cu preziveti user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Nesvesni pubertetlija :-(
25.4.2017 8:38:35   
Peace*
Ivana, sledeće je da sve zna najbolje i na sve ima odgovor. user posted image
Ja sam se pre neki dan osećala toliko nemoćno...

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Nesvesni pubertetlija :-(
25.4.2017 8:52:35   
Sanjica26 RR
Jao, pisacu i ja ovde za koju godinu.
Ivana, samo polako. Ali mudro.


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Nesvesni pubertetlija :-(
25.4.2017 14:24:39   
IvanaSK RR
Peace, sta je uradilo dete pa si se tako osecala?
Da, i ovaj brblja sebi u bradu kad mu pricamo nesto user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Nesvesni pubertetlija :-(
26.4.2017 9:11:46   
Peace*
Ma, ustvari ništa specijalno, samo kad je iz dana u dan, skupi se, a i mi, odrasli, smo nekada umorniji a nekada odmorniji, strpljiviji.

Ja moje klince puštam same napolje pred zgradu već nekih 2 godine. Do nedavno su bili u dvorištu koje je ozidano (među zgradama), kola ulaze samo da parkiraju, te vozači znaju da je dvorište puno dece.
Nekako u poslednje vreme se društvo proširilo, uglavnom su dečaci, uzrasta od nekih 5 - 13 godina. Zaista se odlično slažu, i fenomenalno drže leđa jedni drugima, i nekako su skroz ok dečaci, znaju da prema mlađima ipak treba nežnije. Znate ona fina deca koja kad vas vide odmah viču "dobar dan", što nažalost većina dece u poslednje vreme ne rade....

Elem, kako ih je puno, u poslednje vreme igraju žmurke, žace i lopove, a to se onda širi van granica dvorišta.
Onda su sazidali neko igralište tu u blizini...
Pa, na kraju dvorišta je neki zid visine otprilike 2m, pa se oni tuda (koristeći drvo i cigle) penju...

I ustvari, to je sve super! Ja sam srećna što vole da budu napolju, što imaju dobru ekipu, ali mi je frka.

Ne volim kad izađem na terasu a njih nema na vidiku.

Posebno što ovaj veliki... realno, ne pazi na malog. user posted image Paze njega ostali dečaci, zaista ga paze, ali kad ja ipak ne volim to.

I pre koje veče, već je pao mrak, kažem da ne izlaze iz dvorišta, i izađem na terasu a njih nema. user posted image

Dođu kući... pitam jesam rekla da ne izlazite i ovaj stariji počne da odgovara tipa "Pa to si mi rekla pre 4 sata, kako ja to zapamtim?"
i raspravlja se, i ja kažem "nema večere, tuširanje i u krevet", on kaže "Pa nisam ni gladan", a znam da jeste, i usput čačka mlađeg brata - verbalno, i mali se rasplače, i ja kažem "Ne diraj brata", on kaže "Pa nisam ga ni pipnuo".... i tako.... ništa specijalno, kao što rekoh, ali mora njegova da bude poslednja.

(ala sam se raspisala....)

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Nesvesni pubertetlija :-(
26.4.2017 9:21:23   
IvanaSK RR
Da im das neki stari mob? user posted image
I sin se igra napolju oko zgrada, ali posto cesto ne mogu da ga dozovem ima napolju neki stari mob ili onaj sat-telefon.
A takva situacija mi je dobro poznata... Kazem, "za kaznu neces ici tu i tu" a on "bas me briga, nije mi se ni islo"
Pa zadavila bih ga u tim trenucima :)

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Nesvesni pubertetlija :-(
26.4.2017 9:27:21   
Peace*
Neće da nose mobilni. Kaže, smara ga.
Ne može brzo da trči jer mu smeta u džepu. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Nesvesni pubertetlija :-(
26.4.2017 9:59:51   
IvanaSK RR
Hahaha, iste rečenice mog sinauser posted image Ja sam rekla da onda uopšte nece napolje.
Sad nosi onaj sat-telefon, mada je gospodin izgrizao narukvicu od sata, ostala jos jedna rupica. A ja, naravno, poludela. Grize i olovke, u stvari sve grize. Kao da je beba.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Nesvesni pubertetlija :-(
26.4.2017 11:25:29   
Peace*
Aj daj mi link na taj sat - telefon. user posted image Garant košta boga oca.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Nesvesni pubertetlija :-(
26.4.2017 11:41:29   
IvanaSK RR
Evo pisale smo ovde Klik
I jos negde, samo da se set__im. Mi smo gq narucili preko Ali ekspresa i koštao je oko 15e.
Evo i ovde, strana broj 13 Klik



< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 26.4.2017 11:51:32 >


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Nesvesni pubertetlija :-(
26.4.2017 12:54:53   
Anck Su Nmaun
Haha Tash ovo zadnje sto si pisala vas razgovor kao da si kopirala moj i T. Uvek onako pa ovako..samo kad pocne da mi pametuje i filozofira malo je pustim al posle je prekinem i da zacuti da ne moze njena biti zadnja.. mustrice su to! Uvek oni nesto imaju da dodaju.
A sto se tice mob. Ako mu je tezak nadji mu neki staari mali ( posto su sad moderni sto veci) pa da mu ne smeta u dzepuuser posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 26.4.2017 13:02:36 >

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Nesvesni pubertetlija :-(
26.4.2017 12:59:23   
Peace*
Mače, ne može on to - udara mu o butinu dok šuta loptu... ne može dovoljno brzo da trči zbog njega... user posted image user posted image

Ma... ne znam, nisam pametna.

Ne bi on hteo ni taj sat, njega bi to žuljalo / stiskalo / znojao bi se ispod... Nešto već.

Ma jel veruješ da ključ stavi Marku oko vrata (kad ih ostavim same) jer njega žulja. user posted image

< Poruku je uredio Peace* -- 26.4.2017 13:00:30 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Nesvesni pubertetlija :-(
26.4.2017 13:04:32   
Anck Su Nmaun
Eee a ona torbica sto se kaci za kais user posted image nemam pojma ..i ja moje pustam ispred zgrade i razmisljala sam.kako negde da joj uglavim mob. A sat nosi dva dana pa onda ne nosi , jedino da ga nosi obavezno kad ide napolje user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Nesvesni pubertetlija :-(
26.4.2017 13:33:11   
Peace*
Ako budem rekla "Moraš da nosiš sat ili ne smeš napolje", reći će da neće ići napolje...

I tako. Smorila sam. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Dete koje skače je dete koje raste
Skakanje nije samo zabavno, već ima i višestruku korist za psihomotorni razvoj deteta. A najbolji deo što je to jednosta...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here