|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: nova lična karta i pasoš
8.5.2010 11:49:18   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Kako se pravi fotokopija nove licne karte???

Ja imam onu sa chipom...tako da meni nije vidljiva adresa, svi ostali podaci jesu... pa mi sad nije jasno da li treba da fotokopiram samo karticu (obe strane) ili kako su mi neki rekli...da u gradskoj kuci ima chitach kartica, koji na papiru a4 foramata ispishe sve podatke sa licne karte i onda se to fotokopira.... ima li ovo smisla? user posted image



Smeshki, nova lk sa chipom se ne kopira, imaju sve ustanove chitache i onda oni "skinu" podatke sa nje i odstampaju ih.... to sam se i ja chudila kad sam isla po povlasticu za prevoz... bar smo se resili te "muke" user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: nova lična karta i pasoš
8.5.2010 11:53:01   
Anoniman
Pa da...ali kod mene u bolnici npr nemaju chitach...a meni u spisku koju dokumentaciju treba da donesem pishe "fotokopija licne karte" i sad shta da radim? user posted image

(odgovor članu pahulja76)
  Direktna veza do poruke: 202
   RE: nova lična karta i pasoš
8.5.2010 11:53:45   
Anoniman
Kopiraš obe strane. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 203
   RE: nova lična karta i pasoš
8.5.2010 11:56:13   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Pa da...ali kod mene u bolnici npr nemaju chitach...a meni u spisku koju dokumentaciju treba da donesem pishe "fotokopija licne karte" i sad shta da radim? user posted image


probaj npr. da odes u opstinu ili mup i kazes im da ti treba za bolnicu a da oni ne mogu da "skinu" podatke pa da to urade ovi il bar da ti kazu gde moze da se to "chita"user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: nova lična karta i pasoš
8.5.2010 12:11:09   
AtenA
kod nas je haos za pasos a i za lk,pametni gradjani sada prave spisak ispred SUP-a ko sutra moze da dodje po broj,tj. stoje od cetiri sata ujutru i prave spisak od 70 ljudi(ko kako dolazi i prijavljuje se),onda kada popune spisak,nekolicina njih drezdi ispred supa do ujutru,cuvaju taj spisak,e onda ga predaju i tek onda ovi iz SUP-a prozivaju po pet ljudi sa spiska da bi im dali broj i zakazali!STRASNO,ja sam se slogirala

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: nova lična karta i pasoš
11.5.2010 16:44:11   
buhla
juce smo bili da vadimo pass za Pavla.
od dokumenta je trebalo izvod iz mkr i drzavljanstvo, uplata 2000 din i prisustvo oba roditelja. slikali su ga jedno 10ak minuta jer se pomerao, tj ne moze da drzi pravo glavicu.  pasos ce biti gotov za 20 dana i onda 'fatamo put pod noge! user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu AtenA)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: nova lična karta i pasoš
11.5.2010 18:20:59   
jance
novosadjanke, jeste li cule mozda da se vise ni u Kralja Petra nezakazuje za pravljenje licne karte i pasosa? Ja bila tamo pre mesec dana i zakazivalo se, a kolega mi je bio juce i on kaze da je cekao, kaze da on nije cuo za zakazivanje, da je bila strasna guzva. I da, da su pasose premestili negde drugde? Hvata me panika jer treba da radim pasos, vec sam uplatila i sve.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: nova lična karta i pasoš
13.5.2010 12:35:47   
magnetic
Juce sam bila da zakazem termin za novu licnu kartu.Zakazali mi za 21.07.Ja ih pitala a sta ako se desi nesto ne predvidjeno i ja ne mogu doci?''Pa gubite termin''-kaze meni ona na salteru ne gledajuci me uopste.Ja reko,nije da necu da dodjem,nago mi je tada negde termin za porodjaj.Tek tada me pogledala i rekla oooo pa vi ste trudni i zakazala mi termin za 17.05.Tako da cu brzo sve obaviti.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: nova lična karta i pasoš
17.5.2010 15:48:11   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: buhla

juce smo bili da vadimo pass za Pavla.
od dokumenta je trebalo izvod iz mkr i drzavljanstvo, uplata 2000 din i prisustvo oba roditelja. slikali su ga jedno 10ak minuta jer se pomerao, tj ne moze da drzi pravo glavicu.  pasos ce biti gotov za 20 dana i onda ''fatamo put pod noge! user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

IZVORNA PORUKA: magnetic

Juce sam bila da zakazem termin za novu licnu kartu.Zakazali mi za 21.07.Ja ih pitala a sta ako se desi nesto ne predvidjeno i ja ne mogu doci?''''Pa gubite termin''''-kaze meni ona na salt_eru ne gledajuci me uopste.Ja reko,nije da necu da dodjem,nago mi je tada negde termin za porodjaj.Tek tada me pogledala i rekla oooo pa vi ste trudni i zakazala mi termin za 17.05.Tako da cu brzo sve obaviti.


ooooo, dobro jutro gospodjo sto ste me pogledali kad sam vam rekla da sam trudna user posted image joj, magnetic, da je zena bila nagluva (posto uopste ne gleda u osobu sa druge strane salt_era) ostao bi tebi termin za jul user posted image


< Poruku je uredio pahulja76 -- 17.5.2010 15:51:19 >

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: nova lična karta i pasoš
21.6.2010 10:03:51   
Anoniman
zna li neko sta treba od dokumenata za bebin pasos???

(odgovor članu pahulja76)
  Direktna veza do poruke: 210
   RE: nova lična karta i pasoš
21.6.2010 10:05:29   
Anoniman
opet sama sebi odgovaram na pitanje..

evo :

  1. Лицима млађим од 3 године живота пасош се издаје са роком важења од 3 године
  2. Лицима млађим од 14 година живота пасош се издаје са роком важења од 5 година.
  3. Осталој категорији лица, старијој од 14 године живота пасош се издаје са роком важења од 10 година
  Захтев за издавање новог пасоша за малолетно лице подносе оба родитеља, или један од родитеља уз оверену писмену сагласност (у суду или општини) другог родитеља или доказ о старатељству, при чему је неопходно приложити следећа документа:
  1. извод из матичне књиге рођених (не старији од 6 месеци)
  2. лична карта родитеља или старатеља
  3. може се приложити и фотографија величине 50x50 мм
  4. уверење о држављанству, не старије од 6 месеци, само код првог издавања пасоша
  5. доказ о уплаћеним надокнадама.


(odgovor članu pahulja76)
  Direktna veza do poruke: 211
   RE: nova lična karta i pasoš
21.6.2010 13:42:14   
srea
bila bih jako zahvalna ako ima neko ko moze da mi odgovori jeli mora svako da ima nove pasose s obzirom da imam vazeci pasos do 2016god,i ako mora zakazujel se vreme vadjena pasaso i koliko uopste traje ta procedura cekanje i ostalo...hvala unapreduser posted image

_____________________________

sreca

Neznanje je covjeku najveci neprijatelj...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: nova licna karta i pasos
25.6.2010 20:47:25   
Anoniman
Evo ja sam pravila u ponedeljak licnu kartu (sa cipom) i pasos...
Sve ukupno je oko 3300din.

(odgovor članu afrodita)
  Direktna veza do poruke: 213
   RE: nova licna karta i pasos
26.6.2010 13:56:13   
srea

IZVORNA PORUKA: maky92

Evo ja sam pravila u ponedeljak licnu kartu (sa cipom) i pasos...
Sve ukupno je oko 3300din.

a koliko si dugo cekala jel treba neko zakazivanje ili samo odes predas zahtev za nova dokumenta,ja trenutno zivim u Sarajevo a  imam vazecu licnu i paos al kazu da svakako treba nova a icicu u srbiju 10 dana na odmor pa me zanima jel mogu u tom periodu uspeti sve to obnovit ili ipak se ceka duze...

_____________________________

sreca

Neznanje je covjeku najveci neprijatelj...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: nova licna karta i pasos
28.6.2010 17:19:26   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: srea


IZVORNA PORUKA: maky92

Evo ja sam pravila u ponedeljak licnu kartu (sa cipom) i pasos...
Sve ukupno je oko 3300din.

a koliko si dugo cekala jel treba neko zakazivanje ili samo odes predas zahtev za nova dokumenta,ja trenutno zivim u Sarajevo a  imam vazecu licnu i paos al kazu da svakako treba nova a icicu u srbiju 10 dana na odmor pa me zanima jel mogu u tom periodu uspeti sve to obnovit ili ipak se ceka duze...


Ujutru oko 7 sam zakazala, u 2 predala papire, slikala se, i cekam 2 nedelje da dobijem i licnu kartu i pasos...
Pa mozes tamo da se raspitas o tome... Mozda mogu nesto da ti srede za 10-ak dana, mozda manje. Ne znam, stvarno.

(odgovor članu srea)
  Direktna veza do poruke: 215
   RE: nova licna karta i pasos
29.6.2010 9:53:19   
srea
hvala puno

_____________________________

sreca

Neznanje je covjeku najveci neprijatelj...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: nova lična karta i pasoš
11.7.2010 1:57:14   
afrodita
Лицима млађим од 14 година живота пасош се издаје са роком важења од 5 година.


vazi 2 godine

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: nova lična karta i pasoš
11.7.2010 9:58:04   
Mimče
jao zene ja sam prvi put  odusevljena odnosom prema trudnici tj meni u celoj trudnoci!!!!!!
u mom mupu na Vozdovcu trudnice ne cekaju red odmah ih slikaju i uzimaju podatke, lk mi je bila gotova po ubrzanom postupku za 2 dana, moji mi na poslu promenili i zdravstvenu tako da ove nedelje, godinu dana posle svadbe dobih sva dokumenta na mm ovo prezimeuser posted image user posted image ) cak ce i pasos da mi zavrse)user posted image

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: nova lična karta i pasoš
20.7.2010 13:39:23   
dunja RR
Zna li neko gde su u Beogradu najmanje gužve za dobijanje novog pasoša?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: nova lična karta i pasoš
20.7.2010 14:34:17   
SUPER MAMA
Dunja draga moja evo ja cu ti reci.Sada u nedelju mm bio d apodnese za pasos i ustao covek u 4:30 sto bi on rkeo za dzaba jer kad je stigo tamo dosao je na red 44 inace bio na Novom Beogradu gde nedeljom daju 400 brojeva on koji je ustao u 4:30 da bi bio tamo u 5h i cekao do 8h za broj dobio je zakazano vreme u 9h istog dana, ali takodze i neke koje su dosle u 9h i dobili broj i zakazano vreme u 14h po podne, sto se neisplati kao mm da cekas raaano ujutru, nego odes nedeljom na Novom Beogradu i verujmi da jako brzo je zavrsio sa slikanjem i sl.Pasoc bice gotov za 20 radnih dana.
To ti je moj predlog.pripremi sve papire uplatnice i idi nedeljom na Novom Beogradu.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: nova lična karta i pasoš
25.7.2010 14:24:54   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Dunja draga moja evo ja cu ti reci.Sada u nedelju mm bio d apodnese za pasos i ustao covek u 4:30 sto bi on rkeo za dzaba jer kad je stigo tamo dosao je na red 44 inace bio na Novom Beogradu gde nedeljom daju 400 brojeva on koji je ustao u 4:30 da bi bio tamo u 5h i cekao do 8h za broj dobio je zakazano vreme u 9h istog dana, ali takodze i neke koje su dosle u 9h i dobili broj i zakazano vreme u 14h po podne, sto se neisplati kao mm da cekas raaano ujutru, nego odes nedeljom na Novom Beogradu i verujmi da jako brzo je zavrsio sa slikanjem i sl.Pasoc bice gotov za 20 radnih dana.
To ti je moj predlog.pripremi sve papire uplatnice i idi nedeljom na Novom Beogradu.



SUPERA MAMAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
tek sam videla ovo, a danas je nedelja( nisam ni znala da rade nedeljom)

eto kad ne čitam redovno ovu temu, ljutim se sama na sebeuser posted image user posted image user posted image user posted image

šta misliš da pokušam sutra?

ili da povedem neku od od vas mama sa decom, pa da završim preko reda user posted image user posted image
user posted image user posted image

Znači prvo se uzme broj pa se nosi sve što treba, u ono vreme kada ti zakažu( uverenje, uplatnica ....)?

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: nova lična karta i pasoš
25.7.2010 14:27:10   
Ana RR
Dunja, za zakazivanje ti ne trebaju nikakva dokumenta, ali za slučaj da ti zakažu da dođeš za sat, dva, bolje ih ponesi pa tamo sačekaj.




_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: nova lična karta i pasoš
25.7.2010 14:28:09   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Dunja, za zakazivanje ti ne trebaju nikakva dokumenta, ali za slučaj da ti zakažu da dođeš za sat, dva, bolje ih ponesi pa tamo sačekaj.






i to što kažeš, u pravu siuser posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: nova lična karta i pasoš
25.7.2010 14:30:02   
SUPER MAMA
nači prvo se uzme broj pa se nosi sve što treba, u ono vreme kada ti zakažu( uverenje, uplatnica ....)?

Jeste draga moja.ne trebati mama sa decom, cak i oni cekaju i teudnice.samo nedeljom je najbolje.
ja mislila ti ovo odavno procitala.Bolje da sma ti pisala PP.user posted image
Probaj sutra nista neces izgubiti ako ne sledece nedelje.Mm da je znao ne bi iso tako raaaano u nedelju vec oko 8 ili 9h i zavrsio bi isti dan oko 14 sati sto odgovara.
Inace rade i nedeljom samo sto neizdaju pasose nedeljom, samo do ponedeljka do subote.
Zelimti srecu ako pokusavas sutra ali prvo sve lepo uplati pa idi.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: nova lična karta i pasoš
25.7.2010 14:36:19   
SUPER MAMA
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Dunja, za zakazivanje ti ne trebaju nikakva dokumenta, ali za slučaj da ti zakažu da dođeš za sat, dva, bolje ih ponesi pa tamo sačekaj.





Ana ako planiras da zavrsavas taj dan trebaju ti papiri a i tako rade na Novom Beogradu dobijas broj za isti dan i zavrsavas.
Evo ti primer, mm je vec bio spremio i kad je dobio broj bio je 44 i dobio vreme u 8:45 ali posto neke ispred njega nisu uplatili a dobili su vreme nisu stigli na vreme jer su jurili da upalte i automatski su izgubili i vrmee i broj.
A mm dosao i zavrsio na njihovo mesto, od 44 ti na 32.zato kaze jer ako ide rano dobije broj 30 ti ili 40 ti to brzo ide i zavrsava se ako vec imas sve papire i uplatnice.
Sem ako ne dobijes vreme na primer u 14 ili 15 sati.Ali kad vec ides da zakazujes vreme sigurno ce ti trebati pre ili kasnije papire istog dana pa po meni bolje sve spremiti i nauruzati se sa zivaca.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here