|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 59 60 [61]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
3.8.2021 23:34:28   
smimba
Ovo je rezultat ispitivanja radjenog 3.dc:

""

A ovo rezultat ispitivanja ranjenog 14. dc:

"user 




(odgovor članu smimba)
Direktna veza do poruke: 1501
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
3.8.2021 23:38:30   
smimba


IZVORNA PORUKA: smimba

Ovo je rezultat ispitivanja radjenog 3.dc:



user posted image
ovo rezultat ispitivanja ranjenog 14. dc:

user posted image

(odgovor članu smimba)
Direktna veza do poruke: 1502
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
5.8.2021 14:40:18   
Miki29
Poštovani, HP nalazom nakon pobačaja u 21. nedelji utvrdjeno je da je došlo do tromboze pupčanika koji je bio marginalno usadjen. Od rezultata sam odradila mimo briseva urodjene i stečene trombofilije, kod stečenih mi je povišen br antitela beta2 glikoproteina, a ovo su rezultati urodjenih. Zanima me Vaše misljenje da li treba da uradim još nešto od analiza i da li ću za ove mutacije morati da primam fraxiparin i da li da pijem aspirin ili kardiopirn pre trudnoće? 

user posted image

(odgovor članu Miki29)
Direktna veza do poruke: 1503
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
22.8.2021 16:28:06   
pari
Dobar dan, trebala bi mi pomoć...koje analize bih trebala da uradim da bih videla zašto u ležećem položaju jako često mokrim? Dnevno mokrenje je normalno. Imam 44 god i dvoje dece.

Hvala!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Miki29)
Direktna veza do poruke: 1504
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
5.10.2021 15:31:40   
smimba
Poštovana doktorka, sredinom novembra treba da udjem u postupak VTO, trenutno sam na terapiji Cycloproginovom (17.dan), danas urađene analize TSH 5.38 FT4 14.15.Da li početi terapiju Euthyroxom od 25mcg, pa eventualno povećati za 2 nedelje na 50, ili odmah početi sa 50mcg?(TM~75kg) Najlepse hvala.


(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 1505
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
1.4.2022 11:40:17   
Ružičasta
Poštovana doktorka,imam 45 godina, cikluse redovne, na 21-28 dana, tako je otkad znam za sebe, do sada su mi ginekolozi govorili da je to normalno. Promenio mi se ginekolog u DZ, on kaže da to nije normalno i da neću izaći od njega bez dijagnoze. Poslao me je da uradim OGTT i hormonski status.
OGTT: glukoza je u redu, i natašte i posle 2 sata. Insulin je u redu natašte, a posle 2 sata je 46, pa sam dobila Glukofaž XR 750 mg jednom uveče.
Hormonski status, 2 dan ciklusa:FSH 9.6 IU/L (folikularna faza 3.03-8.08)LH 4.32 IU/L (folik. faza 1.8-11.78)Prolaktin 14.1 ng/mL (5.2-26.5)Estradiol <20 pg/mL (folik. faza 25-251)Testosteron 1.1 nmol/L (0.48-1.85)AMH 0.54 ng/mL (45-50 godina 0.05-2.06)TSH 2.18 mIU/L (0.35-4.94)
Progesteron 20 dan cilkusa 21 nmol/L (luteinska faza 3.82-50.56). Dva dana posle vađenja krvi sam dobila menstruaciju, znači taj ciklus je trajao 22 dana.
Ginekolog kaže da su mi nalazi kao u postmenopauzi, iako ja imam redovne menstruacije. Predlaže da uradim Inhibin B. Kaže da bi trebalo ponoviti i hormonski status, ali "on nema uslova za to", pa bi odmah počeo sa nekom hormonskom terapijom jer "ubrzano propadam", pa da mi sačuva srce, kožu, kosu, kardiovaskularni sistem, i ostale organe, da se bar malo uspori to propadanje. Za trudnoću kaže da bi mogla samo sa VTO, i to što pre. Da li menjati ginekologa ili su nalazi baš toliko loši? Znam da mi sledi menopauza, kao i svima, ali ne znam da li tražiti još neko mišljenje ili slušati samo njega.Hvala unapred.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1506
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
15.9.2022 15:56:28   
Maja13
Radila sam test na insulinsku rezistenciju. Ovo su vrednosti:0 - 6.630 min - 26.660 min - 66.8120 min - 17.8180 min - 2.8Ako možete da mi kažete mišljenje o ovom nalazu. Inače, pokušavam da ostanem u drugom stanju i nikako. Urađena je prva inseminacija. Hvala. 

(odgovor članu Ružičasta)
Direktna veza do poruke: 1507
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
25.10.2022 0:17:44   
dunja RR


IZVORNA PORUKA: Mixa09

Poštovani,Pozdrav Vama i svim članovima! Mene zanima da li sa vrednošću TSH od 5,8, petog dana transfera treba povećati dozu leka Euthyrox, koji već i pijem? Hvala 



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1508
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
21.11.2022 6:29:08   
Inaa21
Zdravo, imam 20 god. 1 god. pokusavamo s partnerom ali bezuspjesno. Radi se o tome da sam imala  zadnju menst. 10.10.2022 i trebala sam dobit 7/8 novembra ali nista. Radila sam testove al nema nista. Imala sam prije toga probleme sa policisticnim jajnicima i nisam imala 6 mjeseci i gin mi je prepisala cycle proginova i dobila sam mens, poslje toga sam imala redovne menstruacije trajale su 7 dana. Cycle proginova sam pila 2 mjeseca. Kad sam popila te tablete imala sam ponovo ultrazvucni pregled i tad mi je rekla da nemam ovulacije i prepisala mi je klomifen pila sam ga od 5 do 9 dana ciklusa i sad mi je izostala menstruacija kasni mi 13 dana. Molim vas za vase misljenje.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1509
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  57 58 59 60 [61]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 59 60 [61]
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here